"Magla"

WithdrawnWater:
gane011:
WithdrawnWater:
Ukoliko je kompjuter u pitanju, moj predlog Vam je zastitni screen za ekran, smanjenje intenziteta osvetljenja (tj. kontrasta) na ekranu, adekvatna radna stolica...

TFT monitor je jedini spas...

Da, to je ono ravno i tanko cudo koje kosta ko ceo kompjuter, je l' da? Slazem se da je to najboljije resenje - al kad kosta bogatstvo! :wink:

Nemojte da se brukate!!!
Stavite na jedan tas cenu a na drugi... u pitanju je (i vase) zdravlje i ko onda moze da prica o ceni?
 
Koliko znam zastitni screen za ekran je obicna sarena laza. Monitori starijih generacija su mnogo vise zracili, dok ovi u poslednjih nekoliko godina su ipak savrseniji i ako se postave na pravu visinu u odnosu na oci ne bi trebalo da ima problema. Inace naravno da su TFT monitori najbolji i tu se slazem da je bolje dati pare za monitor nego za neku besnu masinu, ako ti brzina racunara nicemu ne sluzi sem da mozes da koristis najnovije igrice. Ljudi kupuju racunare sa karakteristikama koje im nista ne znace za njihov svakodnevni rad, sem za slikice, igre itd. Bolje je dati pare za monitor, stolicu ...nego kupiti zver za word i internet.
 
Mozemo da debatujemo do sudnjeg dana sta je bolje a sta gore, ali ja nemam 600 eura ili vise za TFT, kada bi ih imala naravno da bi ga kupila. Ovako, nije da se brukam, Gane, da mi je posao neposredno vezan za racunar verovatno bih trazila neki nacin da ga kupim, kao lekar to nisam u mogucnosti, ali cu rado uciniti nesto za svoje oci, mozda je screen sarena laza, ja samo kazem da je meni pomogao, i to je sve. I opet naglasavam - ne u smislu zracenja.
 
WithdrawnWater:
Mozemo da debatujemo do sudnjeg dana sta je bolje a sta gore, ali ja nemam 600 eura ili vise za TFT, kada bi ih imala naravno da bi ga kupila. Ovako, nije da se brukam, Gane, da mi je posao neposredno vezan za racunar verovatno bih trazila neki nacin da ga kupim, kao lekar to nisam u mogucnosti, ali cu rado uciniti nesto za svoje oci, mozda je screen sarena laza, ja samo kazem da je meni pomogao, i to je sve. I opet naglasavam - ne u smislu zracenja.

Ne 600 :roll: , dovoljno je i 300 €...
I zar doktori sad nemaju bolji standard? Onomad se vas kolega, gos`n Machak, hvalio da je uspeo i kredit za kola da podigne.
Ali ako nema nista od toga jedino sto vam preostaje je MITOlogija... :wink:
 
Pa da, vidim da se ovde Machkovo odsustvo znacajno oseca, razni su se razmahali sa svojim lupetanjima od pitanja, ne mogu samo da procenim jesu li stvarno glupi, ili su samo namerno bezobrazni ne bi li dr dizali pritisak. Za razliku od Machka ja nemam ni zivaca ni ambicije da se bavim budalastim raspravama a cudim se i dr sto se u njih upusta, iskreno. A sto se Machkovih kola tice, da - Machak je podigao kredit, i ne vidim zasto se to pitanje poteze, covek je zaradio, nije ukrao, pa moze da podigne kredit. Osim toga, ne vidim razloga da se proziva chovek koji nije u mogucnosti da Vam odgovori; mada jeste tacno da je moj prijatelj.

A sto se TFT-a tice, ja eto nemam 300 eura (mada ja stvarno ne znam da je 'samo' 300 eura) za TFT, zivim ko podstanar, imam dvoje tesko bolesnih roditelja o kojima brinem i od kojih je jedno na samrti, pola plate mesecno mi ode na njihove lekove, i prosto nemam potrebu da Vam objasnjavam kako je moguce da nemam 300 eura za taj mali luksuz koji se zove TFT. Nazalost, u mojoj struci po pravilu nema vece mitologije od 200 gr kafe svakih mesec ili dva.
Ali, posto sudeci po Vasoj reakciji ta cifra Vama ocito ne predstavlja nikakav problem, mozda se Vi ljubazno ponudite da mi ga kupite i tako spasite moje ugrozeno zdravlje??
 
WithdrawnWater:
Pa da, vidim da se ovde Machkovo odsustvo znacajno oseca, razni su se razmahali sa svojim lupetanjima od pitanja, ne mogu samo da procenim jesu li stvarno glupi, ili su samo namerno bezobrazni ne bi li dr dizali pritisak. Za razliku od Machka ja nemam ni zivaca ni ambicije da se bavim budalastim raspravama a cudim se i dr sto se u njih upusta, iskreno. A sto se Machkovih kola tice, da - Machak je podigao kredit, i ne vidim zasto se to pitanje poteze, covek je zaradio, nije ukrao, pa moze da podigne kredit. Osim toga, ne vidim razloga da se proziva chovek koji nije u mogucnosti da Vam odgovori; mada jeste tacno da je moj prijatelj.

A sto se TFT-a tice, ja eto nemam 300 eura (mada ja stvarno ne znam da je 'samo' 300 eura) za TFT, zivim ko podstanar, imam dvoje tesko bolesnih roditelja o kojima brinem i od kojih je jedno na samrti, pola plate mesecno mi ode na njihove lekove, i prosto nemam potrebu da Vam objasnjavam kako je moguce da nemam 300 eura za taj mali luksuz koji se zove TFT. Nazalost, u mojoj struci po pravilu nema vece mitologije od 200 gr kafe svakih mesec ili dva.
Ali, posto sudeci po Vasoj reakciji ta cifra Vama ocito ne predstavlja nikakav problem, mozda se Vi ljubazno ponudite da mi ga kupite i tako spasite moje ugrozeno zdravlje??

A ja mislio da imate dar za poshalice! :shock:

Ali posto ste presli na licne uvrede i iz neznam ni sam kojih razloga pokusavate da opravdate i Machka i sebe i profesiju videci u svakom komentaru neku zadnju nameru ovde ce prestati svaka dalja rasprava - bar sto se mene tice.
Pozdrav.
 
gane011:
WithdrawnWater:
Pa da, vidim da se ovde Machkovo odsustvo znacajno oseca, razni su se razmahali sa svojim lupetanjima od pitanja, ne mogu samo da procenim jesu li stvarno glupi, ili su samo namerno bezobrazni ne bi li dr dizali pritisak. Za razliku od Machka ja nemam ni zivaca ni ambicije da se bavim budalastim raspravama a cudim se i dr sto se u njih upusta, iskreno. A sto se Machkovih kola tice, da - Machak je podigao kredit, i ne vidim zasto se to pitanje poteze, covek je zaradio, nije ukrao, pa moze da podigne kredit. Osim toga, ne vidim razloga da se proziva chovek koji nije u mogucnosti da Vam odgovori; mada jeste tacno da je moj prijatelj.

A sto se TFT-a tice, ja eto nemam 300 eura (mada ja stvarno ne znam da je 'samo' 300 eura) za TFT, zivim ko podstanar, imam dvoje tesko bolesnih roditelja o kojima brinem i od kojih je jedno na samrti, pola plate mesecno mi ode na njihove lekove, i prosto nemam potrebu da Vam objasnjavam kako je moguce da nemam 300 eura za taj mali luksuz koji se zove TFT. Nazalost, u mojoj struci po pravilu nema vece mitologije od 200 gr kafe svakih mesec ili dva.
Ali, posto sudeci po Vasoj reakciji ta cifra Vama ocito ne predstavlja nikakav problem, mozda se Vi ljubazno ponudite da mi ga kupite i tako spasite moje ugrozeno zdravlje??

A ja mislio da imate dar za poshalice! :shock:

Ali posto ste presli na licne uvrede i iz neznam ni sam kojih razloga pokusavate da opravdate i Machka i sebe i profesiju videci u svakom komentaru neku zadnju nameru ovde ce prestati svaka dalja rasprava - bar sto se mene tice.
Pozdrav.

Uh, vidim da je doslo do ekstra-nesporazuma - ovo gore zaista i najiskrenije nije bilo upuceno Vama, mada mogu da razumem zasto ste to tako shvatili; jednostavno sam bila na nekoj drugoj temi i svoja razmisljanja o glupim pitanjima prenela u ovaj odgovor, bez zadnjih namera i zadnjih misli spram Vaseg posta, ali omaska je moja pa se zato izvinjavam, jer nije bilo ni govora ni ideje da Vam uputim bilo kakvu licnu uvredu; i kad bi to zelela d aucinim nikad to ne bi uradila na tako primitivan nacin - u svakom slucaju: greska je moja...

Sto se moje potrebe da se branim tice, moja potreba da se branim (kao i to da branim nekoga ko mi je prijatelj a ko to ne moze sam da ucini) izazvana je time sto je ovde vec toliko napada i na profesiju i na ljude iz zdravstva da se vise tesko razluci sta je dobroukusni humor a sta prikriveni cinizam. Ako sam Vas tekst (pogresno) shvatila kao dozu poruge, zao mi je.

Sve ostalo receno u drugom paragrafu stoji. Toliko od mene, objasnjenja i izvinjenja radi, kao i zarad istine; a sto se kontakta tice - ni do sad nije bio pod moranjem.
 
Evo vec zadnje tri godine, ponekad mi se na lijevo oko navuce magla, ali ne magla kao magla, ta magla je malo cudna jer mi sve sto vidim na to oko kako da kazem ''drca'' . od te mi se magle uzasno povraca, sama pomisao na to mi strese cijelo tijelo. kada mi prestane ta ruzna magla zaboli me glava u predjelu cela i nosa . poslije toga dok ne povratim nece me prestati boliti glava, ali kad povratim kao da nista nije ni bilo. isla sam Ljekaru 3 puta zbog toga, izvrsila sam sve pretrage i svi nalazi su u redu. Imam 15 god. i stvarno me je strah ici u sk. :( Molim Vas, da mi pomognete i date neki savjet jer ja vise neznam sta da radim. :(
 
Типични знаци мигрене.
Иди код неуролога и објасни му како ти се губи вид и опиши то повраћање па након тога бол.
Терапија за мигрену постоји. ;)
 

Back
Top