podela zvuka, razmisljanje!!

mshone

Aktivan član
Poruka
1.396
Tema za glavolomku
Imam zvucnu karticu na maticnoj /trenutno disejblovana/ i posebnu.Imam graficku sa tv-outom.Kada tv podesim da mi bude produzeni monitor, mogu da klincima pustim neki DIVx crtani i da prenesem sliku na tv, a ja da na miru nastavim da radim ili gledam tv na pinacle miro pctv.ali, oba zvucna signala idu na tv, jer kada gledam DIVx na tv-u, onda ubacim kabal za prenos zvuka tamo.I kad ne ubacim taj kablic, onda je isto na zvucnicima.Moje pitanje je dali je moguce da
1-enablujem istovremeno i ac97 zvuk na MB, dok mi je i druga zvucna u upotrebi, i na nju nakacim kabal za audio signal za tv
2-kako da razdvojim audio signale da druga zvucna salje na zvucnike i koja podesavanja treba da izvrsim, u biosu, ili odabir ulaznog signala u pinnacle/u

Ajde da malo eksperimentisem, a vi pomozite savetima.
 
Mozes to sam ja radio u jednom slucaju u jednoj radi stanici , comp bez problema gura dve zvucne samo treba da su razlicite ( kao u tvom slucaju ) kad su identicne onda se zaglupi.A podesavanja radis u softveru koji koristis.
 
Skoro sam se sa time zezao kod burazera.Ploča ASUS A7N8X(integrisana REALTEK)+Creative Soundblaster 128pci.
U konkretnom slučaju on pušta filmove na tv-u u mv2playeru preko integrisane a preko pci soundblastera sluša muziku(slušalice).
Potrebno je samo svakom plejeru posebno reći koji hardware da koristi za audio izlaz i ne bi trebalo da imaš problema.
Pozdrav
 

Back
Top