HIPNOZA -IZMENJENO STANJE SVESTI (svestnosti)

  • Začetnik teme Solunac R.
  • Datum pokretanja
S

Solunac R.

Gost
Pozivam sve one koji imaju ili su imali ozbiljne dodire i iskustva sa ovom temom.
Mada hipnoza ne spada u domenu fantastike ali je za mnoge fantasticna nerealna i nedokuciva ipak bih je ostavio na ovom forumu.
Lepo bi bilo kada bi se javile i pridodale koju rec osobe koje su i prakticno imale iskustva i dodire iz ove oblasti.
Ako nemate teme ili diskusiju, mozete samo postaviti pitanje, na kome ce vam verujem neko na istom adekvatno i odgovoriti
 
Meni pricala Maja Mandic odavno o beogradskom "nindzi" koji je izmislio ultraljubicastu vodu ili tako vec neku glupost. E taj lik je jedno vreme hteo da postane hipnotizer. Naravno bio je bezuspesan sve dok jednom nije stvarno uspeo da hipnotise neku devojku ali onda nije uspeo da je vrati u normalno stanje. Caljda su zvali hitnu pomoc ili sta vec ali niko nije znao sta da radi dok nisu nasli nekog psihijatra koji je to umeo. Sve se to zbivalo oko 2-3 nocu. Kada je tako u pola noci probudjen stigao psihijatar rashipnotisao ju je a "nindzi" rekao da ce ga prebit iako cuje da je jos nekog hipnotisao :lol:
Naravno, to je prica koju sam cuo, nisam bio direktni svedok dogadjanja...

Solunac R.:
Pozivam sve one koji imaju ili su imali ozbiljne dodire i iskustva sa ovom temom.
Mada hipnoza ne spada u domenu fantastike ali je za mnoge fantasticna nerealna i nedokuciva ipak bih je ostavio na ovom forumu.
Lepo bi bilo kada bi se javile i pridodale koju rec osobe koje su i prakticno imale iskustva i dodire iz ove oblasti.
Ako nemate teme ili diskusiju, mozete samo postaviti pitanje, na kome ce vam verujem neko na istom adekvatno i odgovoriti
 
Gwydion:
... Naravno bio je bezuspesan sve dok jednom nije stvarno uspeo da hipnotise neku devojku ali onda nije uspeo da je vrati u normalno stanje. Caljda su zvali hitnu pomoc ili sta vec ali niko nije znao sta da radi dok nisu nasli nekog psihijatra koji je to umeo. Sve se to zbivalo oko 2-3 nocu. Kada je tako u pola noci probudjen stigao psihijatar rashipnotisao ju je a "nindzi" rekao da ce ga prebit iako cuje da je jos nekog hipnotisao :lol:
Naravno, to je prica koju sam cuo, nisam bio direktni svedok dogadjanja...

Ehh da prica je :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: vic u rangu dobre urbane legende.

Nego lepo covek rece nije tome mesto na SF-u vec pre na medicini posto je hipnoza odavno priznato alternativno terapeutsko sredstvo itd itd itd
Nema tu nista opasno :roll: najgore sto moze nekome ko je hipnotisan da se desi je da, ako ga uvedu u duboku hipnozu, ZASPI i da se divno naspava i odmori :roll:
 
Ja se potpuno slazem sto je ovo prebaceno i apelovao bih na moderatore da naucnu fantastiku i filosofiju ociste od gluposti. Sve neke satanisticke teme, propagira se crni plamen naveliko, demoni Lucifer i slicne gluposti. Mislim, je li ova krstarica postala utociste za par umobolnih osoba koje nemaju gde drugde da isfuravaju svoje bolesne tripove o satanizmu?

Кулиража:
Anonymous:
Nego lepo covek rece nije tome mesto na SF-u vec pre na medicini posto je hipnoza odavno priznato alternativno terapeutsko sredstvo itd itd itd
A posto medicine nema, a najbliza njoj je zdravlje, bacicu je tamo pa neka rade sa ovoga sta god hoce.
 
Gwydion:
Ja se potpuno slazem sto je ovo prebaceno i apelovao bih na moderatore da naucnu fantastiku i filosofiju ociste od gluposti. Sve neke satanisticke teme, propagira se crni plamen naveliko, demoni Lucifer i slicne gluposti. Mislim, je li ova krstarica postala utociste za par umobolnih osoba koje nemaju gde drugde da isfuravaju svoje bolesne tripove o satanizmu?

Кулиража:
Anonymous:
Nego lepo covek rece nije tome mesto na SF-u vec pre na medicini posto je hipnoza odavno priznato alternativno terapeutsko sredstvo itd itd itd
A posto medicine nema, a najbliza njoj je zdravlje, bacicu je tamo pa neka rade sa ovoga sta god hoce.

Najlakse se kritikuje ono sto se nezna i iz neznanja odbaci, ali kada bi ste stvarno nesto vise znali o toj pojavi ( koja vama samo iz vasih razloga nije dostupna)napustili bi ste svet fantastike i presli u realni svet logicnog razmisljanja.
Zato ako niste u necemu potkovani, nemojte da trabunjate i da mesate stvari i pojmove i stim sebe pravite pametnim?
 
OK Solunac, ajde molim te objasni mi sta se to brka tu i ko ispada smesan?

Solunac R.:
Gwydion:
Ja se potpuno slazem sto je ovo prebaceno i apelovao bih na moderatore da naucnu fantastiku i filosofiju ociste od gluposti. Sve neke satanisticke teme, propagira se crni plamen naveliko, demoni Lucifer i slicne gluposti. Mislim, je li ova krstarica postala utociste za par umobolnih osoba koje nemaju gde drugde da isfuravaju svoje bolesne tripove o satanizmu?

Кулиража:
Anonymous:
Nego lepo covek rece nije tome mesto na SF-u vec pre na medicini posto je hipnoza odavno priznato alternativno terapeutsko sredstvo itd itd itd
A posto medicine nema, a najbliza njoj je zdravlje, bacicu je tamo pa neka rade sa ovoga sta god hoce.

Najlakse se kritikuje ono sto se nezna i iz neznanja odbaci, ali kada bi ste stvarno nesto vise znali o toj pojavi ( koja vama samo iz vasih razloga nije dostupna)napustili bi ste svet fantastike i presli u realni svet logicnog razmisljanja.
Zato ako niste u necemu potkovani, nemojte da trabunjate i da mesate stvari i pojmove i stim sebe pravite pametnim?
 
HIPNOZA NIJE NISTA ZAGONETNO. MOZEMO JE SLOBODNO SMATRATI MOGUCNOSCU KONCENTRACIJE. NA PRIMER KADA CITAMO KNJIGU MOZEMO SE SKONCENTRISATI U POTPUNOSTI I NECEMO CUTI KADA NAS NEKO ZOVE. TADA SE NALAZIMO U STANJU HIPNOZE. ZNACI DA SVAKO OD NAS SVAKODNEVNO BEZROJ PUTA UPOTREBI HIPNOZU. KORISTIMO JE ZA OBICNE STVARI KAO STO JE UCENJE, SLUSANJE MUZKE ILI :) NESLUSANJE NECIJIH PRIDIKA.
 
hipnoza, kao sto znamo, ne osamostaljuje osobu, vec samo povecava zavisnost prema onom ko je hipnotise.
sve je to suprotno razvijanju slobode, autonomije, nezavisnosti licnosti kao ciljeva za koje se terapeut treba boriti. ali mislim da ima izuzetaka kada se i s njom treba pokusati.

jedan profesor nam je pricao kako je primenio hipnozu kod nekog decaka koji je imao oduzetost desne ruke, tj nije mogao da pomera ruku opste. do tada decak je slat kod neurologa koji su sumnjali da je po sredi neko nervno ostecenje, pretrpeo je silne bolne preglede itd, dok je profesor sumnjao na histericnu oduzetost, odnosno psihicki razlog.

i onda je uveo decka u stanje hipnoze, inace decku je nestao otac u ratu.
posto mu je prvo izvrsio suzenje svesti rekao mu je da zamisli voz i oca kako odlazi vozom negde, a sebe kako ga ispraca na peronu. i posto se decko uneo u sve to, profesor koji je inace sjajan glumac i dramaturg, ga je uhvatio za levu ruku i dao mu naglo snaznu sugestiju napetim glasom kako voz upravo krece, otac je na prozoru vagona mase ti, a i ti mu mases, pozdravljas oca... i odjednom klinac je digao desnu ruku i poceo da mase...

tako da, sto se hipnoze tice, ne preferiram je, ali nikad ne reci nikad....
 
i ja sam o tome razmisljala...podvrgnula bih se tome samo da imam ozbiljnih psihickih problema...mada...skeptik sam u vezi toga.
da je to tacno sto si gore reko?
sta ako bi neko hteo mene da hiponotise i ja takodje bila voljna...u skladu sa mojom psihom koja moze da se protivi da neko drugi preuzme kontrolu,to mozda i ne uspe?
da li to znaci da se moja nesvest u tom trenutku bori protiv moje svesti !!!!???
 
O hipnozi se mnogo prica,ali se u principu ne radi toliko cesto.Mnogu je primenjivati za to samo specijalno edukovani a ne svaki psihijatar/terapeut,i to u posebnim indikacijama.Nija svaka osoba dobar "kandidat" za hipnozu.U principu,pod hopnozom ne radis stvari koje inace ne zelis,tako da se uglavno koristi kod nekih neurotskih porremecaja tipa fobija,ili modifikovani vidovi hipnoze,tipa autogeniog treninga kod psihosomatskih poremecaja...Za vise informacija potrazite u za to specijalizovanim udzbenicima:))
Pozz
 
KRV_MALOG_ZEKE:
HIPNOZA NIJE NISTA ZAGONETNO. MOZEMO JE SLOBODNO SMATRATI MOGUCNOSCU KONCENTRACIJE. NA PRIMER KADA CITAMO KNJIGU MOZEMO SE SKONCENTRISATI U POTPUNOSTI I NECEMO CUTI KADA NAS NEKO ZOVE. TADA SE NALAZIMO U STANJU HIPNOZE. ZNACI DA SVAKO OD NAS SVAKODNEVNO BEZROJ PUTA UPOTREBI HIPNOZU. KORISTIMO JE ZA OBICNE STVARI KAO STO JE UCENJE, SLUSANJE MUZKE ILI :) NESLUSANJE NECIJIH PRIDIKA.

ma ne
to se zove fokusirana pažnja
ima i fluktuirajuća (to ej kad čuješ i sve sa strane)
hipnoza je sranje
koji će vam to moj?
Čak i u USA se to radi samo u ekstremnim situacijama
a ove je zemlja šarlatana.

btw. sugestija i autosugestija nemaju veze sa hipnozom
kad meteš dosadne ljude na ignore svakako se nisi samohipnotisao!
 

Back
Top