Gde u Grcku prvi put?(skromno)

Mrvica84

Zainteresovan član
Poruka
169
Dakle, da pocnem!
Putovali bi decko i ja, po agencijama ima dosta raznolikih ponuda i sada jednostavno ne znamo da se odlucimo pa cu Vam otprilike objasniti sta trazimo i kakva je situacija, pa vi ako imate predloge-samo napred.:)
Budzet-skroman, do 800eura zajedno i sveukupno.:(
Prevoz-ocigledno bus.:sad2:
Smestaj-samo da je pristojno.:roll:
Koliko vidim pa agencijama po budzetu bio bi to pocetak juna ili septembra. Pa me zanima da li mozda imate iskustva i preporuke koji je od ta dva perioda bolji?:think:
E sad znaci lokacija nam nije bitna, mada sam cula da paralia i olympic beach imaju problem sa meduzama u moru pa bas i ne bi tamo;)
Nismo zeljni nekog ludila,provoda ali opet ne bi zeleli da budemo u nekom mestu sa sve samim matorcima i decurlijom...mozda jednog dana kada se uozbiljimo:whistling:
Poneli bi nesto hrane odavde(pa ako neko ima iskustva i sa tim-msl pre svega prenosenjem hrane preko grane, neka se oglasi) i pripremali bi sto vise hrane u studiju ili gde vec smesteni bili, pa znaci da ima opremljenu cajnu kuhinju...:dosadno:
E da to sad verovatno povlaci neki veci iliti povoljniji market u blizini (pri tome mislim da ne moramo da iznajmljujemo auto) ali setnja od par(npr.6,7 u jednom pravcu) km nije problem.:eek:
Ehh da, mozda sam ipak trebala na pocetku da pitam da li je uopste moguce letovati u grckoj za te pare? :lol:
Hvala Vam puno!!!
 
Leptokaria.

Sa 800 eura mozes komotno u Tursku, jeftinija je od Grcke a mozes dobar hotel da nadjes za 200 eura.

Pogledaj Argus tours oni imaju dobre ponude.

U Grcku nikad ne bih isao tako organizovano, bolje je ici u sopstvenoj reziji i svojim kolima, jeftinije i bolje ces proci tako.
 
Po meni bolje u septembru,a mesta Zakintos ,Tasos ili Skiatos.

Zasto ostrva,zato sto su jeftinija nego kopneni delovi npr.Halkidiki prstenovi,a ostrva se ne mogu usporediti sa kopnom koliko je velika razlika u kvalitetu svega...
 
Tasos je lep i relativno blizu za razliku od drugih ostrva... :)

thassos-beach.jpg


Halkidiki je uvek otvorena mogućnost - tj mislim da je on od cele Grčke najjeftiniji...

187582.jpg


A što se tiče da izbora meseca, tj da li da odete u junu ili septembru - ako se malo stisnete mogli bi i u junu i septembru otići ;)
Mada bih ja, ako moram da biram, izabrala septembar :)

Primer cena za Tasos http://www.argus.rs/strana.php?idA=181

i za Halkidiki http://www.argus.rs/strana.php?idA=178
 
Poslednja izmena:
Dakle, da pocnem!
Putovali bi decko i ja, po agencijama ima dosta raznolikih ponuda i sada jednostavno ne znamo da se odlucimo pa cu Vam otprilike objasniti sta trazimo i kakva je situacija, pa vi ako imate predloge-samo napred.:)
Budzet-skroman, do 800eura zajedno i sveukupno.:(
Prevoz-ocigledno bus.:sad2:
Smestaj-samo da je pristojno.:roll:
Koliko vidim pa agencijama po budzetu bio bi to pocetak juna ili septembra. Pa me zanima da li mozda imate iskustva i preporuke koji je od ta dva perioda bolji?:think:
E sad znaci lokacija nam nije bitna, mada sam cula da paralia i olympic beach imaju problem sa meduzama u moru pa bas i ne bi tamo;)
Nismo zeljni nekog ludila,provoda ali opet ne bi zeleli da budemo u nekom mestu sa sve samim matorcima i decurlijom...mozda jednog dana kada se uozbiljimo:whistling:
Poneli bi nesto hrane odavde(pa ako neko ima iskustva i sa tim-msl pre svega prenosenjem hrane preko grane, neka se oglasi) i pripremali bi sto vise hrane u studiju ili gde vec smesteni bili, pa znaci da ima opremljenu cajnu kuhinju...:dosadno:
E da to sad verovatno povlaci neki veci iliti povoljniji market u blizini (pri tome mislim da ne moramo da iznajmljujemo auto) ali setnja od par(npr.6,7 u jednom pravcu) km nije problem.:eek:
Ehh da, mozda sam ipak trebala na pocetku da pitam da li je uopste moguce letovati u grckoj za te pare? :lol:
Hvala Vam puno!!!

Cekaj bre sta 800e?:lol:imas bre aranzmane za 100e 10 dana gde oces..a samo saberite sta sve odavde mozete nositi od hrane..ja o tome uopste ni ne mislim..ono jedem kao i kod kuce nemam potrebu sad kao za veceru dati 50e da bih se osecao kao da sam se dobro proveo..bolje uzeti auto pa obici s pastetom sto vise nego platiti smesnu porciju ribe 10x skuplje nego ovde i nista ne videti
 
Poslednja izmena:
Vas budzet je odlican..ne vidim ni zasto biste isli van sezone uopste..

Najbolje je kad bi isli u sopstvenoj organizaciji, ali ako niste avanturisti tu su last minute ponude kojih ima u izobilju i znatno su povoljnije od first minute!
Recimo, kao sto sam vec negde napisala, ja sam platila 160e za 10 dana na Tasosu, sredinom jula, u dobrom smestaju, sa prevozom naravno..

Najlakse je oticu u agenciju i platiti cenu koju traze;)
 
I ja sam hteo da vam predlozim Pargu, a evo zasto.Ja isto mislim da vam je to ok budzet. Ne govorim iz licnog iskustva, jer ja radim,a i devojka, imamo ok platu, pa nismo bas ograniceni, vise gledamo da radimo sve sta nam se svidja na odmoru. Ali, moj komsija, 21 god, super lik stvarno, isto isao sa ribom, ograniceni budzet (mislim i manje od vaseg) i super se proveli. Ovako:uplatili preko Argusa Pargu, nesto oko 20. juna, koliko se secam, kaze Parga je mnogo lepo mestasce, imali 3 plaze za pesaka, sve blizu, kola nisu uzimali.Poneli klopu od kuce, ona gotova kuvana jela (kaze super!) i neku salamu valjda tipa kulena i virsle recimo, ono sto je vakumirano i sto moze da se tako nosi, supice iz kesice, uglavnom te takve stvari, tako i da su ok jeli, nisu gladovali, izlazili na picence, isli i na 1 izlet, na vecere i ruckove mislim da nisu, ali uglavnom se dobro proveli, ono njih dvoje romantika :) A gledao sam i slike, fenomenalne su! Ja i devojka isto razmisljali o pargi, ali cemo verovatno na neko ostrvo, jer smo motorizovani i volimo ostrva, ali ovo sto sam video na slikama je bas dobro. A mozda i svratimo do Parge, nikad se ne zna. Mislim da za vas nije ostrvo, jer steta je da odete tamo a ne iznajmite kola, a to je dodatni trosak i to ne bas mali. Nadam se da sam pomogao :)
A, da, zaboravio sam da kazem on kaze da su potrosili 300 evrica+aranzman, a koliko se secam to je bilo manje od tvojih 800.
 
Poslednja izmena:
Znaci, sve u svemu mislite da moze da se prodje sa tim budzetom, jao divnoo :zaljubljena:
Prethodnih godina kada sam isla u Tursku nosila sam mnogo vise para (ali kriza zakucala na vrata) i znam za pricu da je Grcka mnogo skuplja, pa sam se bojala da li se ikako uklapamo...
Sto se tice hrane stvarno nam nije nesto ni bitno sta cemo jesti tako da cemo gledati da ponesemo sto vise, mozda odemo eventualno na neki rucak cisto da probamo neko domace jelo. A valjda cemo uspeti i nesto da vidimo tamo, sto je meni moram priznati negde i najvaznije. Kontam bice ovo ipak jedan staticniji odmor, ali opet ne mora biti los...
 
Ajde da probam ja da ti predlozim nesto "malo drugacije"
biggrin.gif
pod uslovom da ste avanturistickog duha...
Elem, verovatno ces u prvi mah pomisliti da je nemoguce, ali u pitanju je Sri Lanka
scratch_one-s_head.gif

Troskovi ti idu ovako:
-"Balkan flexipas" do Istanbula za 50 eura(ukoliko ste mladji od 26)
- povratni let Istanbul-Colombo 240 eura
- troskovi dolaska i odlaska sa aerodroma (metroom i gradskim) dovoljno 10 eura
ukupni- 300e x 2 =600 eura
ostaje vam 200 eura na Sri lanci, gde cete pristojan smestaj za oko 12 dana platiti 70 eura ukupno.
Prevozi su jako jeftini, takodje i hrana, tropsko voce i suveniri, tako da hranu ponesete od kuce samo za put, a tamo ti je sigurno jeftinije nego obde da kupujes
Sa ostatkom od 130 eura mozete bas da uzivate u nekom mestu na moru, a ako bi pojacali budzet za samo 50 eura po osobi, imali bi i za tumaranje po Sri Lanci, jahanje slonova itd...
ako ti ovako nesto bude odgovaralo, javite se na pp da vam pomognem oko detaljnih informacija, pripreme puta i ostalih stvari vezano za Sri Lanku.
e da, jos da dodam da nam nije potrebna viza
smile.gif
 
Poslednja izmena:
Ajde da probam ja da ti predlozim nesto "malo drugacije"
biggrin.gif
pod uslovom da ste avanturistickog duha...
Elem, verovatno ces u prvi mah pomisliti da je nemoguce, ali u pitanju je Sri Lanka
scratch_one-s_head.gif

Troskovi ti idu ovako:
-"Balkan flexipas" do Istanbula za 50 eura(ukoliko ste mladji od 26)
- povratni let Istanbul-Colombo 240 eura
- troskovi dolaska i odlaska sa aerodroma (metroom i gradskim) dovoljno 10 eura
ukupni- 300e x 2 =600 eura
ostaje vam 200 eura na Sri lanci, gde cete pristojan smestaj za oko 12 dana platiti 70 eura ukupno.
Prevozi su jako jeftini, takodje i hrana, tropsko voce i suveniri, tako da hranu ponesete od kuce samo za put, a tamo ti je sigurno jeftinije nego obde da kupujes
Sa ostatkom od 130 eura mozete bas da uzivate u nekom mestu na moru, a ako bi pojacali budzet za samo 50 eura po osobi, imali bi i za tumaranje po Sri Lanci, jahanje slonova itd...
ako ti ovako nesto bude odgovaralo, javite se na pp da vam pomognem oko detaljnih informacija, pripreme puta i ostalih stvari vezano za Sri Lanku.
e da, jos da dodam da nam nije potrebna viza
smile.gif


ovo bas deluje dobro... samo mi je malo neverovatno da je put do tamo tako jeftin...
 
Hanioti..
Pefkohori,prošle godine provereno lepo mesto....
Nea Marmaras....

sve je Halkidiki....dobre cene,lepe plaže,čisto more,odličan provod...
ja sam išla preko Atić toursa,al to je agencija iz NS...fantastične ponude,prelepi i ogrooooooomna studia....
 
Ajde da probam ja da ti predlozim nesto "malo drugacije"
biggrin.gif
pod uslovom da ste avanturistickog duha...
Elem, verovatno ces u prvi mah pomisliti da je nemoguce, ali u pitanju je Sri Lanka
scratch_one-s_head.gif

Troskovi ti idu ovako:
-"Balkan flexipas" do Istanbula za 50 eura(ukoliko ste mladji od 26)
- povratni let Istanbul-Colombo 240 eura
- troskovi dolaska i odlaska sa aerodroma (metroom i gradskim) dovoljno 10 eura
ukupni- 300e x 2 =600 eura
ostaje vam 200 eura na Sri lanci, gde cete pristojan smestaj za oko 12 dana platiti 70 eura ukupno.
Prevozi su jako jeftini, takodje i hrana, tropsko voce i suveniri, tako da hranu ponesete od kuce samo za put, a tamo ti je sigurno jeftinije nego obde da kupujes
Sa ostatkom od 130 eura mozete bas da uzivate u nekom mestu na moru, a ako bi pojacali budzet za samo 50 eura po osobi, imali bi i za tumaranje po Sri Lanci, jahanje slonova itd...
ako ti ovako nesto bude odgovaralo, javite se na pp da vam pomognem oko detaljnih informacija, pripreme puta i ostalih stvari vezano za Sri Lanku.
e da, jos da dodam da nam nije potrebna viza
smile.gif
Istanbul-Colombo 240eur za dvoje povratna avionom?Molim te samo neke detalje oko avioprevoza,vidi mi se prejeftino!Sa kakvim avioprevoznikom?Pa za toliko je tesko do Pariza sa ovim `jeftinim` ...air-ima naci let...
Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Istanbul-Colombo 240eur za dvoje povratna avionom?Molim te samo neke detalje oko avioprevoza,vidi mi se prejeftino!Sa kakvim avioprevoznikom?Pa za toliko je tesko do Pariza sa ovim `jeftinim` ...air-ima naci let...
Pozdrav!

Za jednog povratna:D
Aviokompanija je "Fly Dubai", istina treba se malo pomuciti, ali verujte da vredi:klap:
Mi smo bili na Sri Lanci pre godinu dana, tako da ne pisem ovo napamet:)
Imate na lepljivoj temi 'caffe Sulawesi", kompletno putovanje Azijom, a naravno tu je i Sri Lanka.


A kako se na aerodromima ponasaju kad se nosi hrana sumnjivo mi to nesto da ne gledaju

Pa stavis lepo konzerve, tegle sa pekmezom:D i ostale djakonije u torbu koja ti je za cekiranje, i sve je ok
 
ma sa 800 gde hoces u Grcku....Ja i devojka na Tasosu 240eu za smestaj,i potrosili 500 na izlaske i sportove na vodi,naravno hranu neku poneses od kuce mada ja slabo jedem kad sam na moru,nema se vremena:)Ove godine verovatno Zakintos,da proverim price sa ovih foruma:)
 
Ajde da probam ja da ti predlozim nesto "malo drugacije"
biggrin.gif
pod uslovom da ste avanturistickog duha...
Elem, verovatno ces u prvi mah pomisliti da je nemoguce, ali u pitanju je Sri Lanka
scratch_one-s_head.gif

Troskovi ti idu ovako:
-"Balkan flexipas" do Istanbula za 50 eura(ukoliko ste mladji od 26)
- povratni let Istanbul-Colombo 240 eura
- troskovi dolaska i odlaska sa aerodroma (metroom i gradskim) dovoljno 10 eura
ukupni- 300e x 2 =600 eura
ostaje vam 200 eura na Sri lanci, gde cete pristojan smestaj za oko 12 dana platiti 70 eura ukupno.
Prevozi su jako jeftini, takodje i hrana, tropsko voce i suveniri, tako da hranu ponesete od kuce samo za put, a tamo ti je sigurno jeftinije nego obde da kupujes
Sa ostatkom od 130 eura mozete bas da uzivate u nekom mestu na moru, a ako bi pojacali budzet za samo 50 eura po osobi, imali bi i za tumaranje po Sri Lanci, jahanje slonova itd...
ako ti ovako nesto bude odgovaralo, javite se na pp da vam pomognem oko detaljnih informacija, pripreme puta i ostalih stvari vezano za Sri Lanku.
e da, jos da dodam da nam nije potrebna viza
smile.gif

Istanbul-Colombo 240eur za dvoje povratna avionom?Molim te samo neke detalje oko avioprevoza,vidi mi se prejeftino!Sa kakvim avioprevoznikom?Pa za toliko je tesko do Pariza sa ovim `jeftinim` ...air-ima naci let...
Pozdrav!

A redovnim letom do Grčke oko 500e povratna ... :(

Ni meni nije jasno... :dontunderstand:
Pojasni nam ljubce! :)
 

Back
Top