ploca za athlon64

rastamann:
Kakav bre crni MSI? Kad je MSI napravio dobru plochu?

Josh ti je izreka "IPAK JE MSI MSI"...Mislim stvarno...

rastamann-e nemoj da smaras coveka,ti bi mu ponudio neku plocu od 200e,a za ove pare MSI pravi odlicne ploce.Pogledaj na testovima videces da je bolji MSI(ona ploca koju sam ja naveo)od bilo koje druge ploce. :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
 
@Zoni

MSI i je i dobar dok radi... problem je kad prestane. Pitaću te šta ćeš da radiš kad kondenzatori počnu da cure (Capacitor Leakage problem). Naširoko i nadugačko poznat problem vezan za MSI ploče. Googlaj pa ćeš videti. Ja sam u poslednjih nekoliko meseci menjao kondenzatore na 5 MSI ploča. Mnogo kvalitetni kondenzatori - menjaju se tek na 10000km. :?

Pozdrav
 
Ne razumem,zašto toliko generalizujete stvari.Nije svaka ABIT ploča najbrža niti je svaki EPOX stabilan i daleko od toga da je svaki ASUS loš.
U igri je toliko faktora da se situacija menja sa izlaskom svakog novog čip-seta.
Kad su proizvodjači matičnih ploča u pitanju samo je jedno je sigurno,ne postoji NAJBOLJI,postoje samo lični favoriti.Stvari se dodatno komplikuju kada se kupuje ploča sa novim čip-setom koji nema "istoriju" kvalitetnog i stabilnog rada sa što manje problema iza sebe.
Takav je slučaj i sada,ZoNi mu preporučuje MSI,ja lično to više nikad ne bih stavio u kućište.MSI se meni ogadio odavno kada im je najbitnije bilo da njihova ploča prva stigne na tržište po cenu da je ploča teško, neprovereno sr*nje.
Mislim,nema problema,biću ja i beta-tester ali bih voleo da su me bar prethodno obavestili.Grafičku možda,Mp3 plejer sigurno ali ploču nikad više.
Da sam na tvom mestu ja bih kupio ploču sa nForce čip-setom u izvedbi EPOX-a ili Gigabyta.Time ćeš svoje šanse da pogrešiš svesti na minimum.
Pozdrav
 
ZoNi:
rastamann:
ZoNi:
MSI pravi ODLICNE ploce! Niko me nece ubediti u suprotno!

I probao si dve ploche u zivotu...
4 licno :D i gomilu kod poznanika...

mislim, ne kazem ja da Epox ne valja, ali isto tako tvrdim da su MSI ploce sasvim dobre... voleo bih da me "prosvetlis" i kazes mi sta to kod njih ne valja! :roll:


Evo ti statistika....Zoni, ne pravim se pametan, pricham iz iskustva, a kroz ruke mi dnevno prodje plocha koliko tebi nece za josh 20 godina....

Postavicu statistiku na 10 komada plocha proporcionalno(reklamacije u prvih pola godine) Rezultati poslovanja od proshle godine

Abit 1,1
Asus 1,3
Epox 0,9
MSI 3,2
Chaintec 1,0
ECS manje od 0,1 (verovali ili ne)
Gigabyte 0,8

Kao shto rekoh ovo su podaci iz papira...Zoni, meni nije jasno kako mozesh da kazesh:"Mene niko nece ubediti u to da je MSI losh", a probao si, kao shto si sam rekao 4 komada...Mislim da je glupo i nezahvalno praviti statistiku na osnovu tako malo iskustva...Shta bi bilo da ti je uletelo recimo 5 WD Raptora iz loshe serije...Rekao bi:"Mene niko ne moze da ubedi da je Raptor dobar HDD", a on babaroga...Smeshno....
 
rastamann:
ECS manje od 0,1 (verovali ili ne)

A zasto nebi verovao pa ja vec duze vreme tupim kako ECS pravi sasvim kvalitetne ploce a pametnjakovici sa foruma odgovaraju "ma kakav ECS?"
Njihove ploce su veoma stabilne a mogi modeli u istoj klasi deru proizvodjace tipa ASUS!
Zaista zalim sto se u poslednje vreme nisam cesce susretao sa njihovim plocama, kao i sto su nepravedno zapostavljeni na nasem trzistu!

Btw. ECS je najveci proizvodjac ploca (posle ASUS-a) e to je za verovali ili ne!
 

Back
Top