Pomozite, dobri ljudi...

minimaus

Početnik
Poruka
13
Imam velikih problema sa kompjuterom, kupili smo polovni, i vec posle mesec, dva poceo je da se "nenormalno" ponasa....prvo su me ubedjivali da sam ja uzrocnik dve reinstalacije windowsa, koje smo sproveli, posto, kao, stalno tu nesto ceprkam, ali pouzdano znam da nista specijalno nisam radila, a da je komp totalno "pukao"
:cry:

sada uopste vise ne moze da se podigne, hard disk strasno krklja , nesto mulja pola sada, i onda opet nista....
evo par stvari koje se pojavljuju na ekranu...:


inaccessible_boot_device
stop: 0x0000007B

win32k.sys beginning dump of physical memory

winnt/system32/drivers/isapnp.sys
missing or corrupt

kernel_stack_inpage_error

following file is missing or corrupt: winnt/system32/c_1252nls
1962 no operating system found


ja o kompu znam kao i svaki prosecan korisnik, dakle nista posebno, i ovo me sve baca u ocaj....
da li je problem u hard disku, mozda on treba da se menja...ljuta sam na ljude koje su nam prodali komp, jer su me ubedjivali da sam ja oborila windows, a onda nakon njegove reinstalacije, nije trajao ni dva dana, i ponovo poceo da "ludi"...

Ako neko ima neki savet, dobrodosao....
 
Hm, moguce je da si pokupila sa neta neki virus koji ti je malo prepravio boot sector... ili (kako pise na http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;324103 ) ti je mozda zeznut drajver za kontroler tvog hard diska sa kog dizes sistem (mozda i sam kontroler)... a mozda ima i konflikata izmedju IRQ adresa tvog i nekog drugog kontrolera. Moje misljenje je da ti operativni sistem nije lepo instaliran nego "na brzinu", verovatno kopiranjem iz nekog image fajla, sto serviseri rado praktikuju jer im to stedi vreme. Nadji nekog prijatelja da ti fino i natenane digne sistem, pa ako i to ne bude resilo problem - bice da je uzrok ovoga kontroler tvog hard diska, sto zahteva da cimas te likove sto su ti prodali masinu.
Nadam se da sam bio od pomoci, pozdrav :wink:
 

Back
Top