Volite li operu?

Ishao sam vishe puta na operu i gledao sam "Karmen", "Seviljskog berberina", "Atilu", "Ero s onog svijeta" itd
Skoro svaki put mi se prispavalo tako da zakljucujem da nisam bash neki ljubitelj opere, iako bih voleo dato budem, ali shta cu kada mi se prispava (toplo, udobno, mracno, svira muzikica a oni pevuse) :lol:
 
A VI BULJASI GLEDATE OPERE A?
I RAZUMETE IH PREDPOSTAVLJAM!
MNOGO STE MI VI FINI,NATAKNEM VAS NA KLIP
OVAJ VASLJIVKO BOOMERANG MORA DA JE NEKI TEZAK FURUNDZIJA.
INTERESUJE GA POZORISTE,VOLI OPERU
PA BUUDALO JEDNA IDI BRE MALO U TERETANU(NAGRUVAJ SE)
IDI NA BOKS BAVI SE NEKIM SPORTOM UMESTO STO GA PRIMAS U DRULAJU MAJKE TI GA RETARDIRANE
MISLIS AKO TI SE CALE KOLJE U BULJU DA TO TAKO TREBA
A TO TI JE KAD HOMOSEKSUALCI IMAJU POTOMSTVO
SUTRA CES LEP PRIMER DA DAJES DETEU AKO GA BUDES IMAO DEGENCINO SMRDLJIVA
 
Juce sam isla na 'Travijatu' koja mi se mnogo dopala. Opere volim jos od malena,ali ih naravno vremenom sve vise razumem uceci strane jezike... To je divan spoj pesme-fantasticnih glasovnih mogucnosti,drame, prelepih kostima i baleta. Dakle, pevaci ovde nisu samo pevaci vec moraju i da se duboko uzive u radnju da bi publici preneli energiju koju treba da nosi odredjeni libreto. Uzgred,opera nije nikakav bauk i ne znam zasto toliko ljudi ima toliko predrasuda na ovu temu. To su svakako sve zivotne teme, libreto je razumljiv,a prevod je neizostavni deo price. Uostalom,verujem da neki delovi opere ni na srpskom ne bi bili apsoluno razumljivi!Zivela umetnost u zemlji Srbiji!Volela bih da malo vise polazemo na kulturu i da nam se drustvo okrene lepom.
Znate li kakvi su 'Boemi'?
 

Back
Top