Nero 6.3

Emilijan12

Početnik
Poruka
37
Upotrebljavam od skoro Nero 6.3...i ne znam mnogo
o njegovim mogucnostima.Interesuje me da li neko
zna na koji nacin mogu, ako to uopste moze, kada
kreiram MP3 disk (make a MP3)da uticem na redosled
pesama koje narezujem.Tacnije receno, da li mogu i
kako, da kreiram redosled pesama po mojoj zelji ili
sam ogranicen na date opcije:name;size;date;....?
Unapred zahvalan.
 
Mislim da ti to ni za sta ne treba. Nije bitno kojim redosledom ce biti snimljene pesme. Uostalom mislim da na to ne mozes ni da utices.
Kad ih citas sa diska bice prikazane po abecednom (ili rastucem ili opadajucem) redosledu.
 
Emilijan12:
Upotrebljavam od skoro Nero 6.3...i ne znam mnogo
o njegovim mogucnostima.Interesuje me da li neko
zna na koji nacin mogu, ako to uopste moze, kada
kreiram MP3 disk (make a MP3)da uticem na redosled
pesama koje narezujem.Tacnije receno, da li mogu i
kako, da kreiram redosled pesama po mojoj zelji ili
sam ogranicen na date opcije:name;size;date;....?
Unapred zahvalan.

Drag and drop i razvrstaj po kom redu hoce.
 
Ti si mislio da ga poredjas pa da ti stoji kao neka playlista?
Nece ici. On kad upisuje na CD u file sistem to redja... nije bitno kako, a posle kad isto to citas u Win Exploreru ili Win Comanderu npr. vidis poredjano po nekoj logci (abecedno, tip filea, datum upisa i sl.) Nijedan od ovih file managera ti nece to naredjati onako kako zaista stoji na disku (jer na HDD cesto ni jedan file nije na istom mestu) isto tako i neki porabl CD-MP3 player ce ti filove iscitati po azbucnom redu.
E sad znam da neki playeri imaju mogucnost da prepoznaju i playlistu (pls ili m3u) upisanu na disku. Tako da uputstvo u ruke i ako nadjes da tvoj podrzava eto resenja, u protivnom - manuelni mod :lol:
!!! I pazi kad pravis playlistu koja je putanja u njoj zapamcena !!!
 
predlog: pesme koje hoces da snimis stavi u jedan folder; otvori taj folder u WinAmpu pa napravi playlistu (u njoj poredjaj pesme kako hoces); snimi je u isti folder... i sve to narezi na CD... posle, kad pokreces CD, klik na playlistu ;)

ja tako uvek snimam mp3 CD-ove :D
 
Problem redosleda možeš da rešiš tako što preimenuješ sve pesme stavljajući redni broj ispred, npr.
00 Metallica - One.mp3
01 Metallica - Blackened.mp3
02 Metallica - Unforgiven.mp3 itd....
 
Šta, kakve veze to ima!!!
Kada praviš mp3 disk u "neru" ne možeš da utičeš na redosled mp3 pesama jel ih on gleda kao "data" fajlove i iste ažurira po abecednom redu!!!
Zato ja iz istog tog razloga koristim
"Acoustica MP3 CD Burner"!! Agente nadam se da ti je sad malo jasnije........
 
skazi:
Šta, kakve veze to ima!!!
Kada praviš mp3 disk u "neru" ne možeš da utičeš na redosled mp3 pesama jel ih on gleda kao "data" fajlove i iste ažurira po abecednom redu!!!
Zato ja iz istog tog razloga koristim
"Acoustica MP3 CD Burner"!! Agente nadam se da ti je sad malo jasnije........

Kakve veze ima raspored pesama? Sto ti je vazno da li je raspored pravilan kad gledash sadrzaj diska u nekom file menageru? Vazno je, da kada pustish disk u WinAmpu-u npr, pesme idu pravilnim redom, a informacije o tome se nalaze u ID3 Tagu...

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA
 
Pa važno je kad snimljen mp3 disk puštaš sa nekog kućnog DVD plejera, onda ga on učita po redosledu kome je i snimljen. (A naravno da je svejedno kad puštaš iz winampa)
 

Back
Top