PRAVA ZENE?!

Margott

Ističe se
Poruka
2.121
da li je i jedna od svih tih krava koje teze nekoj ravnopravnosti i vihse nego uobichajenom poshtovanju, razmislila o odgovornosti chinjenicama koje nosi ta ista ravnopravnost...
da li bi imala pravo da histerishesh u PMS-u a da ne dobijesh po njushci, ili da nekome lupish shamar a ne dobijesh pesnicu u glavu..
postoji li uopshte ravnopravnost na taj nachin ili je to samo lechenje povredjene sujete usled nesposobnosti snalazenja u drushtvu?
 
:lol:
Ako si im rekla, ako za mene je prava (uf! sto ne volim da kazem zena, uvek me asocira na matore kokose i krave iz doba socrealizma) devojka, ona koja zna da bude samostalna i da muskarca na peca na fore: dame imaju prednost i sl.
Mislim, ako oce da bude ravnopravna nek i ravnopravno placa, ulazi nekad iza muskarca, paaa... i da ne ocekuje da svakog moze tak tako da zavali!
 
Margott:
da li je i jedna od svih tih krava koje teze nekoj ravnopravnosti i vihse nego uobichajenom poshtovanju, razmislila o odgovornosti chinjenicama koje nosi ta ista ravnopravnost...
da li bi imala pravo da histerishesh u PMS-u a da ne dobijesh po njushci, ili da nekome lupish shamar a ne dobijesh pesnicu u glavu..
postoji li uopshte ravnopravnost na taj nachin ili je to samo lechenje povredjene sujete usled nesposobnosti snalazenja u drushtvu?

Margott, svaka ti je sveta.
Mislim da su neke zene zaboravile koliko smo ustvari privilegovane sto smo zenskog pola. I...nemojte samo da mi navodite primere nekih Africkih plemena i zena u muslimanskom svetu, neprimerno je jer govorimo o zenama u zapadnoj civilizaciji...hvala
 
To sam se i ja cesto pitao - sta zene hoce jednakije od muskaraca od ovoga da budu? Pa zene su od vajkada zbog tih malih 'drustvenih nepravdi' na drugom kraju imale mnogo vise privilegija i moci (koliko li je ratova zapoceto u krevetu?)...

Ja ne vidim po kom se to pitanju danas zene ugnjetavaju od strane muskaraca (to sto one same sebe ugnjetavaju i sto majke vaspitavaju cerke da je dobro kad ih muz klepi to 'musko drustvo' nije krivo), i ne vidim razlog daljeg feminizma...

Utesno je sto znam mnoge zene koje to shvataju... I koje cak osudjuju to prerastanje feminizma u mazohizam koje se danas dogadja...
 
Iskreno, uvek sam imala mnogo vecu podrsku od strane muskog sveta u ostvarivanju nekih svojih ciljeva nego li zenskog.
Krene li ti lose u zivotu... vecina zena ce ti rado dotrcati da slusa tvoju kuknjavu, da suoseca sa tobom da ne kazem da uziva u tvojoj patnji.
Krene li ti dobro, postignes li ne daj Boze neki veci uspeh svaka od njih ce brze bolje traziti nacin da ti saplete nogu. To mu dodje ta zenska solidarnost. I dok ce ti se muskarac diviti ova ce pokusavati da pronadje nesto lose u svemu tome... da izmisli ako treba, tek da moze lakse da te gleda i svari tvoje prisustvo.

Ovo govorim zato sto sam radila i u cisto zenskom i u cisto muskom kolektivu. Naravno, izuzetaka ima i na jednoj i na drugoj strani.
 
Margott:
kao shto rekoh... samo gorepomenute ce moj post dotaci jer... malo je njih ostalo a da vredi... to chesto govorim, zena da bi bila zena mora prvo da bude chovek...

kakve ovo ima veze s polovima???
uopšte ta priča o pravima ...ugroženosti...te ugrožene žene pa sad su počeli i da budu ugroženi i muškarci...koje sr.anje...
ugroženi su oni koji ne mogu da se izbore za sebe...sve ostalo je bla bla bla...
 
....da....ravnopravnost....sve su za to....ali i da ostanu privilegovane u nekim stvarima!! E nije nego.
Ravnopravno bi da zaradjuju, imaju poslove....ali pri tom ne misle na molerisanje :shock: , vozenje bagera...vidite li neku zenu na gradjevini :shock: :shock: ....aaaaaaa neeee, pa to je za muskarce.....mi smo nezniji pol!! Aha!!! Mame su ih ucile da nista tesko ne potezu.....to neka radi sve on....ti se pravi luda :? !!
Ali zato sve ocekuju da im muski pridrze vrata, kapute i ostale fore, pravdajuci to dzentlmenstvom.....aha....pa ravnopravnost je upravo to, pridrzi i ti njemu vrata, sta ce ti faliti??
Mislim, sve mi se to vise smucilo da slusam a i gledam :roll: .
Dajte cure, budite samostalne, svoje....znaci radite, placajte sebi stan, same se izdrazavajte, takve muskarce i trazite i to je to. Necete imati potrebe da na sva zvona vicete o toj ravnopravnosti.

Postoji i strah kod zena od te izvikane ravnopravnosti....ali nemaju kud.....kako da priznaju da su se za*ebale...i to jos muskarcima, mislim stvarno!!! Ne preostaje im nista nego da nastave tako.
:P :lol: :lol:
 
ali mozhda da nije toga bilo
danas zene ne bi glasale, radile itd..
mada mozhda
i koji ce im to :I
a ako neko vise voli da ostaje kod kuce kao domacica nego da ide na posao pa njegov izbor, zasto je to automatski loshe?
a ovo za gradjevinu..pa ok, ali onda isto mozes da kazes za muske i pranje i kuvanje..a opet ima i zena koje to rade i muskaraca koji peru. da li se ti mozda bavish taksiranjem?
mislim da su neki poslovi mozda ipak odredjeni genetikom, ne znaci ca ih i drugi pol ne moze raditi, ali mozda je prirodnije
zasto na tehnickim fakultetima ima vise muskaraca a na filoloskim vise zena? d ali je to mozak, ili vaspitanje? ili pomalo od oba? ne kazem da pol kasnije ima neke veze koliko su dobri ali sta ih natera da izaberu
je l neko od vas razmishljao o vojsci, ja pomislih kako nije fer al mogu da odlazem do 27. shta, u izraelu zene idu u vojsku
valjda se udaljih od teme al nem aveze
 
Ja sam sa muskarcima ravnopravna samo kao intelektualno bice!

Ne zelim da vidim zene u rudniku ili na gradilistu, ali zelim da ih vidim kako im muskarci otvaraju vrata od kola, poklanjaju cvece, pridrzavaju kaput...
 
neko pametan je jednom davno rekao " priroda je zenama dala toliko moci, da je sasvim normalno da im je zakon dao tako malo"

ja sam za jednakost u svakom pogledu, a stvar oko pridrzavanja kaputa i poklanjanja cveca nema veze sa ravnopravnoscu, nego sa lepim vaspitanjem!!!
 
Ne postoji ravnopravnost, ona je samo ideja kojom se mase proleterijatu pred nosom da bi se pokupili njihovi glasovi...

Meni licno smeta kada me neko bez da je rec razmenio sa mnom tretira kao gusku ili neku sponzorusu i slicno... Smeta mi kada neko samo zato sto mu visi nesto medju nogama misli da je zbog toga poseban i bolji...

Feministkinje ... ja ih volim... bez njih ne bih mogla da se skolujem i bavim onim sto mi zivot znaci.

Lepo je kada ljudi ugadjaju jedni drugima. Kada se vole i paze... Svako da ono sto ima... pa ako je to placanje racuna ili otvaranje vrata i slicno...

Mislim da ova stvar NEMA NIKAKVE VEZE SA PRAVIMA ZENA, NEGO SA MEDJULJUDSKIM ODNOSIMA UOPSTE :!:
 
dokle god mushkarac ili zena imaju potrebu da ovo drugo potchine, ostace isto... one ce biti sujetne kuchke a oni frustrirane sirovinchine... POSHTOVANJE na prvom mestu... a ta ideja poshtovanja je zloupotrebljena u danashnjem drushtvu... poshtovanje je kad zaseresh skupish muda i kazesh "je.biga, ja sam zasr'o/la, i snosicu posledice toga, pa shta bude bude!"... mnogi to vide kao saginjanje... ona nece njega da moli!!!!??? pa ako nekog volish i zaseresh ima da molish, ako zaseresh a necesh da molish to znachi da ne volish, vec je tvoj ego igrach tanga... chovek treba da moli i da se ponizi ali samo ako zna zashto i kome... sve ima svoju cenu i dokle god neko bude pokushavao da jeftino prodje bice sranje... ljudi moraju da nauche da analiziraju svoje postupke i placaju cenu istih kolika god da je...
nikada nisam bila feminiskinja, naprotiv... samo sam ogorchena shto su zene dopustile da zaista postanu ono chega su se same plashile, objekat manipulacije... sopstvenim idejama i kriterijumima... zena je nekad bila jaka, mocna, iskrena...
"Bilo je nekad vreme kada nisi bila robinja, seti se toga. Ishla si sama, nasmejana, kupala se nagoga trbuha. Kazesh da se vishe toga ne secash, seti se... kazesh da nema rechi kojima se to moze opisati, kazesh da to ne postoji. Ali seti se. Potrudi se da se setish. Ili, ako ti to ne uspe, zamishljaj.**"
Knjiga o Lilit
 
Margott:
dokle god mushkarac ili zena imaju potrebu da ovo drugo potchine, ostace isto... one ce biti sujetne kuchke a oni frustrirane sirovinchine... POSHTOVANJE na prvom mestu... a ta ideja poshtovanja je zloupotrebljena u danashnjem drushtvu... poshtovanje je kad zaseresh skupish muda i kazesh "je.biga, ja sam zasr'o/la, i snosicu posledice toga, pa shta bude bude!"... mnogi to vide kao saginjanje... ona nece njega da moli!!!!??? pa ako nekog volish i zaseresh ima da molish, ako zaseresh a necesh da molish to znachi da ne volish, vec je tvoj ego igrach tanga... chovek treba da moli i da se ponizi ali samo ako zna zashto i kome... sve ima svoju cenu i dokle god neko bude pokushavao da jeftino prodje bice *... ljudi moraju da nauche da analiziraju svoje postupke i placaju cenu istih kolika god da je...
nikada nisam bila feminiskinja, naprotiv... samo sam ogorchena shto su zene dopustile da zaista postanu ono chega su se same plashile, objekat manipulacije... sopstvenim idejama i kriterijumima... zena je nekad bila jaka, mocna, iskrena...
"Bilo je nekad vreme kada nisi bila robinja, seti se toga. Ishla si sama, nasmejana, kupala se nagoga trbuha. Kazesh da se vishe toga ne secash, seti se... kazesh da nema rechi kojima se to moze opisati, kazesh da to ne postoji. Ali seti se. Potrudi se da se setish. Ili, ako ti to ne uspe, zamishljaj.**"
Knjiga o Lilit

Margott
čoveče...super
davno ovde ne pročitah nešto tako dobro...
 

Back
Top