Radeon 9600 XT 128MB vs 256MB

AsSaSs1n

Zainteresovan član
Poruka
280
Kupio sam novi komp ali jos nije stigao, stize sutra, jeeee ! Nego zovu me danas iz te firme i kazu ne mogu da nadju Radeon 9600XT 128MB nego Radeon 9600XT 256MB. Ostatak konf je:

Maticna ploca: MSI K8N NEO FSR
Procesor: AMD Athlon 64 3000+ Box
Cooler: Box
Memorija: 512 DDR/400 MHz Kingston
Monitor: Samsung 17" FLAT 795MB
HDD: 120GB Maxtor 7200 rpm SATA
DVDRW: Pioneer 108D
CDRW: LG 52/32/52
FDD: da li je bitno ? :)
Tastatura,Mis: Neki Logytech mis je opticki
Kuciste: Midi Tower P4 350W HPSU Aurora
Zvucna: SB Creative Audigy
Modem: 56k Rockwell
Mrezna: OnBoard Lan 100/1000 mbps

Doplata mi je 20-25 evra za ovu od 256MB e sad nije bitno za 1500 kinti doplaticu ja njima ali me zanima koliko dobijam sa ovom od 256MB drugim recima kolika je razlika u performansama ?
 
razlika je veca memorija na ovoj kartici sto ces da imas(sto je usvakom slucaju korisno) a sto se tice performansi mislim da nije nikakva razlika osim memorije. zanima me u kojoj si firmi kupio konfiguraciju posto i ja uskoro kupujem pa hocu sto vise da se posavetujem sa svima :)
 
@123456789
"razlika je veca memorija na ovoj kartici sto ces da imas"

Mislis ?! Jel ti mislis da sam ja debil ?!

@123456789
"sto se tice performansi mislim da nije nikakva razlika osim memorije"

Pa cela poenta je sto je razlika u memoriji !!! Da li ti razmislis pre nego sto otkucas nesto ?! Sledeci put nemoj da postujes nesto ako ne znas ni o cemu se radi samo da bi bio neki baja koji ima 3000+ postova i gura nos svuda !
 
Ne verujem da ima neke drastične razlike u performansama kada se uporede kartica sa 128MB i kartica sa 256MB memorije.Moj kolega ima 9800pro sa 256mb i kartica mu je brža od moje 9600xt koliko je taj čip i inače brži,ništa manje,ništa više.Tebi će se ta investicija u količinu memoriju verovatno tek isplatiti.
A sada čak ni DOOM3 za minimum ne traži više od 64MB što znači da mu za normalan rad treba 128MB.
Kad je memorija u pitanju trebao bi da sem na proizvodjača iste obratiš pažnju na širinu magistrale(64,128,256 bita-veće je bolje) i brzinu memorijskih čipova(2.8ns i ispod je ok).S obzirom da uzimaš 9600xt možeš biti siguran da imaš još uvek aktuelan GPU i da ti je magistrala 128-bitna a ako si overclockerski nastrojen raspitaj se pre kupovine da li memorija ima hladnjake,može i te kako da ti znači.
Pozdrav
 
@father
Hvala ti tako sam i ja mislio al ajde cisto da proverim.

@123456789
OK, nema veze samo za ubuduce da znas da ne mozes uvek na sve da imas odgovor, pusti nekad druge iskusnije ljude da pomognu. Inace i ja sam malo preterao sa prozivanjem izvini. :)
 
Mislim da ta memorija od 256MB ima nesto vece latencije od 128 (sporija je), a i slazem se da je 256MB video memorije zaista nepotrebno... A i po nekoj logici 256MB memorije sadrzi nesto veci broj tranzistora po cipu, tako da se i vise greju, pa ukoliko mislis da overklokujes to moras da razmislis o adekvatnom hladjenju (ovo sto se tice zagrevanja je samo moja pretpostavka, nemojte mi uzeti za zlo ako gresim :wink:)... btw koji je proizvodjac tvoje graficke karte, jel bas 'made by ATI'?
 
Ja bi se ipak odlucio za onu od 256 jer se secam vremena kada su ljudi iste stvari pricali za kartice od 128MB (GF4) kada im navodno tolika memorija nije trebala pa se ispostavilo da takve kartice jos uvek nisu izasle iz masina u koje su stavljene...

...jedno je sigurno: doci ce i vreme kada ce izaci igrice kojima ce biti potrebno minimum 128MB memorije i tada ce tvoja kartica biti vredna svake ulozene pare.
 

Back
Top