Kako otici na skolovanje i gde?

  • Začetnik teme nataly 89
  • Datum pokretanja
Ovako, ja sam prosle godine isao u Ameriku preko beogradske TAZcompany i tamo zavrsio cetvrti razred gimnazije.
Mislim da je to najboloji nacin da stvarno usavrsis engleski jezik. Ziveces u americkoj porodici i pricati engleski 24/7 dok na kraju ne krenes da sanjas na istom.
Sto se tice konkretno Engleske, nisam nesto informisan, ali mislim da i za to imaju neke programe. Uglavnom ti ih kontaktiraj i srecno.
Njihov email je: toroman@eunet.yu
 
Pa ovako, porodica mi je sve u svemu bila OK. Bilo je tu i tamo stvari koje mi se nisu svidele ali generalno, ostvarili smo korektan odnos. U sustini sve zavisi od tebe. Amerikanci su dosta konzervativni i veoma cene porodicu tako da mislim da je izbor Amerike kao mesta gde ces nastaviti skolovanje sasvim OK.
Sto se tice engleskog, ja sam mislio da ga znam sve dok nisam dosao u Ameriku. Onda sam skapirao da je sve to malo drugcije kad se nadjes u sredini gde svi oko tebe govore engleski kao maternji jezik. Ali vremenom se stvar promeni zeleo ti to ili ne. Prinudjen si da svaki dan komuniciras na engleskom sto sa hostovima, sto sa ljudima iz skole, tako da ces vec nakon par nedelja osetiti olaksanje.
Od predmeta sam uzeo American Literature(obavezan predmet), Matematiku, American History(takodje obavezan) i par lakih tipa Video Making i Multimedia. U principu obicno uzimas po cetiri predmeta svakog semestra(polugodista) i moj savet ti je da u prvom semestru uzmes neke lakse(nikako engleski) zato sto ces za tih prvih par meseci usavrsiti jezik i onda ces vec u drugom semestru biti mnogo opustenija i bice ti lakse da pratis nastavu.
 
Hvala sto si odgovorio...Ja imam u glavi jos hiljadu pitanja ali ne mogu svega odjednom da se setim... Ako je tebi lakse pisi mi na mail teai@hemo.net!!!
Sta ti sada studiras, kako si nostrifikovao diplomu, da li si morao da polazes prijemni kada si se vratio? To je to u vezi skole...Valjda... Nego htela sam jos da znam koliko ti je para trebalo mesecno, na sta si ih najvise trosio,da li si bio u nekom malom malom gradu ili nekom malo vecem,kako su te prihvatili u skoli, sta ste radili u slobodno vreme ( isli na kafu, u bioskop, da li divljaju vikendom kao mi... :D )
 
Pa po meni je USA mozda najbolja jer je najjeftinija i imas sanse za dalje i za stipendije,a u Evropi za to nema sansi.
Sto se tice agencija za skolovanje u Engleskoj,ja znam za Kub,ali kod njih nema aranzmana ispod 15.000-20.000 eura.Tako da ne znam sta da ti kazem.Ja ako uspem da dobijem mesto u USA koje mi odgovara,ja odoh tamo.
 
Ja idem preko agencije Wizantiana!!! Oni ti nude da biras gde ces da odes ali za to moras da doplatis 600$! Ja jos ne znam gde sam, cekam da me neka porodica izabere! Ako hoces da se prijavis mislim da je bolje da pozuris zato sto ces imati vise mogucnosti da biras mesto ( izbegavaju da stavljaju decu iz iste drzave u isti grad ) ... Tako su meni rekli...
 
Ja bih da pokusam da dodjem do Los Angelesa,New Yorka ili Chicaga jer moram.Ako to ne uspem ne bih da idem nigde drugde u USA jer sam cuo mnoga losa misljenja iz programa razmene(losa mesta,do 5000 stanovnika,jedan decko je shishao ovce,jedan je ziveo u nekom malom selu sa 1000 ljudi...)Mislim ima i super slucajeva(jedna devojka je dobila Manhattan)ali necemo da se lazemo to je ipak nemoguce osim ako imas "debelu" vezu.
A meni Wizantiana bas nesto i nije poverljiva i rekli su mi da ce mi se javiti(vec 2 puta) i nista.Mislim da su malo neodgovorni.
Otkud to da si odabrala da ides 4 godinu u USA,i sta bi kasnije.
 
Pa isao je jedan moj drug i bilo mu je strava pa sam se malo raspitala o tome i tako... Nemam pojma , ja bih volela da studiram zurnalistiku negde preko npr. Italija ali jos ne znam kakve su mi sanse za to... Ne znam da li mozes da odes u tako veliki grad zato sto se obicno ide u male gradove... Ali ja nisam imala tako posebne zelje i uopste se ne nadam da cu dobiti neki milionski grad... Nemam pojma, zovi ti njih i raspitaj se ili probaj u nekoj drugoj agenciji mada ja mislim da su sve slicne i rade na istom principu... Srecno i ako uspes tako nesto javi se da mi sredis nesto preko veze!!! :D
 
ja sam cula za skolovanje na kipru. cula sam da je smestaj super. ali nisam sigurna da li je skola na engleskom. kipar kao kipar je divan. ako saznas da li ima skole na engleskom javi mi, mada milslim i ako ima da je skuuuuuupo. :P
 
A da li mora preko agencije?! Ne mora, mozete sami da potrazite skole koje vas interesuju i da sami sebi izaberete ono sto vam najvise odgovara. Agencije uvek ogranicavaju - zato sto su one ogranicene svojom ponudom. Samo hrabro. Skolovanje u inostranstvu je prava stvar i veliki korak ka samospoznavanju.

Izmedju engleske i US, mislim da je engleska bolja. Prvo, zbog jezika - zatim zbog obrazovanja. Jeste, skuplje je ali postoji razlog zasto je skuplje. Licno ja sam isao na koledz u engleskoj a na fax u holandiju i mislim da svaka zemlja ima svoje prednosti u zavisnosti sta hocete da postignete u zivotu. dobro je biti ambiciozan i to treba podrzavati, kao sto je bitno steci najbolje moguce obrazovanje. stipendije su, u zavisnosti od toga cime planirate da se bavite, realnije ili manje realne. odgovor na svako pitanje je "zavisi".
 
Aaron:
Ovako, ja sam prosle godine isao u Ameriku preko beogradske TAZcompany i tamo zavrsio cetvrti razred gimnazije.
Mislim da je to najboloji nacin da stvarno usavrsis engleski jezik. Ziveces u americkoj porodici i pricati engleski 24/7 dok na kraju ne krenes da sanjas na istom.
Sto se tice konkretno Engleske, nisam nesto informisan, ali mislim da i za to imaju neke programe. Uglavnom ti ih kontaktiraj i srecno.
Njihov email je: toroman@eunet.yu
Italija ili svajcarska, mnogo je jeftinije!
 
ma vidi ima negde u bulevaru kralja Aleksandra, cini mi se kod vuka. Mislim da se zove Top tours znam da ima je cena bila 8000 i znam ljude koji su uboli Cikago i dobra mesta bez veze! Znam dosta ljudikoji su isli preko njih. Reci obavezno da si alergican na zivotinje travu i ostalo da ne zagalvis na selu
 
Aaron:
Pa ovako, porodica mi je sve u svemu bila OK. Bilo je tu i tamo stvari koje mi se nisu svidele ali generalno, ostvarili smo korektan odnos. U sustini sve zavisi od tebe. Amerikanci su dosta konzervativni i veoma cene porodicu tako da mislim da je izbor Amerike kao mesta gde ces nastaviti skolovanje sasvim OK.
Sto se tice engleskog, ja sam mislio da ga znam sve dok nisam dosao u Ameriku. Onda sam skapirao da je sve to malo drugcije kad se nadjes u sredini gde svi oko tebe govore engleski kao maternji jezik. Ali vremenom se stvar promeni zeleo ti to ili ne. Prinudjen si da svaki dan komuniciras na engleskom sto sa hostovima, sto sa ljudima iz skole, tako da ces vec nakon par nedelja osetiti olaksanje.
Od predmeta sam uzeo American Literature(obavezan predmet), Matematiku, American History(takodje obavezan) i par lakih tipa Video Making i Multimedia. U principu obicno uzimas po cetiri predmeta svakog semestra(polugodista) i moj savet ti je da u prvom semestru uzmes neke lakse(nikako engleski) zato sto ces za tih prvih par meseci usavrsiti jezik i onda ces vec u drugom semestru biti mnogo opustenija i bice ti lakse da pratis nastavu.
Inretesuje me da li mozda znas nesto u vezi nastavka studiranja u Americi?Isto ta varijanta sa porodicom?Koliko košta i preko koje agencije se organizuje?
 

Back
Top