Razlicito vaspitanje

Petka

Primećen član
Poruka
606
Volela bih da cujem vasa misljenja. Deci od muzevljeve sestre, sa kojom se cesto vidjamo, su mnoge stvari dozvoljene koje moj muz i ja ne odobravamo. Tako stalno upadamo u nezgodne situacije jer smo cesto zajedno i deca se obozavaju. Cesto ne znam kako da se ponasam. Ako bih stalno govorila to ne moze, to ne moze, a oni sve to nesmetano rade zao mi je mog deteta, jer zvucim grozno. Sa druge strane, ne mogu da joj dozvolim da radi kojekakve gluposti kada je sa njima, a da joj ih posle branim jer nije dosledno. A opet radi se i o porodicnim odnosima, odnosno "sta se vi pravite, mislite da ja ne znam da vaspitam moju decu". Kako reagujete u ovakvim situacijama.
 
Joj, isti slucaj. Samo ja ponekad popyzdim kad oni dodju kod nas u goste i njena deca pocnu neprimerno(ovo je blaga rec za divljanje koje nastane) da se ponasaju, pa se izderem da su u mojoj kuci pravila drugacija i da ne mogu sve da rade. Uvredili se ili ne. A trudim se da sto manje mi odlazimo kod njih u goste. Ma nezgodna situacija skroz i znam da ne resavam problem, ali jednostavno ne znam kako da se postavim. Oni nevaspitanost tumace kao nestašnost.
 
Najbolje da ostaneš dosledna - sebi.
Ono što, po tvom mišljenju ne može da se radi, ne može da se radi i tu nema ljutiš.
Drugo, porazmisli da li si ipak prestroga prema svom detetu... a situacija u kojoj dete ima društvance i radi nešto što inače ne sme, nije ni nenormalna niti preterano nedosledna (ako niste baš svakoga dana zajedno). Pa i mi se opustimo kada nam dodje društvance, zar ne?
Ne brini se, neće je ta deca "pokvariti" :wink:
 
Znaš šta, to se kod mene dešava na svakodnevnoj osnovi i nije to da ponekad radi ono što ne sme, već svaki dan potpada pod negativan uticaj. Ono što ovaj stariji mali daje mom detetu kao primer se graniči sa zdravim razumom. To je agresivnost kakvu nisam skoro videla u malog deteta.
 
Mi blizu stanujemo tako da se bas cesto vidjamo. Kad izadjemo u parkic, dvoriste, stalno. Plus kuci. Ja volim da je ona bliska sa bratom i sestrom. I definitivno spadam u osobe koje imaju stav i ne volim da druge remetim, ali ni drugi mene.
Ali mi smo mnogo razliciti...Npr. njima je osnovna hrana cipsevi, bonbone itd. Cim izadjemo napolje oni vade artiljeriju, a ja bih da moje dete pojede za uzinu jabuku. Nisam od onih koji potpuno zabranjuju grickalice, ali s obzirom da moje dete slabo jede to sto jede trudim se da bude zdravo jer mislim da su dobre navike veoma vazne... Posle prezivljavanja svih tih gluposti pocinje skakanje po krevetima, jurcanje, uskakanje u kadu... E onda opet NE, dok njihovi roditelji opusteno sede, a ja :evil:
Da ne pricam kako to izgleda napolju, i kakve sve ideje tu padaju napamet.
 
Petka:
Mi blizu stanujemo tako da se bas cesto vidjamo. Kad izadjemo u parkic, dvoriste, stalno. Plus kuci. Ja volim da je ona bliska sa bratom i sestrom. I definitivno spadam u osobe koje imaju stav i ne volim da druge remetim, ali ni drugi mene.
Ali mi smo mnogo razliciti...Npr. njima je osnovna hrana cipsevi, bonbone itd. Cim izadjemo napolje oni vade artiljeriju, a ja bih da moje dete pojede za uzinu jabuku. Nisam od onih koji potpuno zabranjuju grickalice, ali s obzirom da moje dete slabo jede to sto jede trudim se da bude zdravo jer mislim da su dobre navike veoma vazne... Posle prezivljavanja svih tih gluposti pocinje skakanje po krevetima, jurcanje, uskakanje u kadu... E onda opet NE, dok njihovi roditelji opusteno sede, a ja :evil:
Da ne pricam kako to izgleda napolju, i kakve sve ideje tu padaju napamet.
Imala sam slican problem sa jednom prijateljicom koja ima cerku stariju od moje djece.Ona je jedinica i sve joj je dopusteno i to mi je jako smetalo.Zbog cinjenice da smo prosle godine bili u svakodnevnom kontaktu ja sam non-stop bila na ivici zivaca jer su moja djeca pocela da se u mnogim stvarima ugledaju na nju(a njih je troje-pa zamislite na sto je to licilo-bar iz mog ugla).Pogrijesila sam sto na pocetku nisam postavila stvari na svoje mjesto i otvoreno razgovarala sa njenom majkom vec sam trpjela i moja djeca su izvlacila deblji kraj-sto od te djevojcice,sto od mene a na kraju,kad se casa prelila,jednostavno sam prekinula svaki kontakt sa njima.Zakljucila sam da u pocetku treba postaviti granice i jednostavno reci sto ti smeta a ako imas posla sa iole normalnom osobom ona ce to postovati.Ja sam cekala dok nije dovela zivote moje djece u opasnost(nagovorila ih je da izadju na krov zgrade!!!) :x a njena majka u tome nije vidjela nista strasno-samo da njena princeza ne bi ispala kriva-e onda sam pop...i bez mnogo price prekinula druzenje. :evil:
 
Petka:
Mi blizu stanujemo tako da se bas cesto vidjamo. Kad izadjemo u parkic, dvoriste, stalno. Plus kuci. Ja volim da je ona bliska sa bratom i sestrom. I definitivno spadam u osobe koje imaju stav i ne volim da druge remetim, ali ni drugi mene.
Ali mi smo mnogo razliciti...Npr. njima je osnovna hrana cipsevi, bonbone itd. Cim izadjemo napolje oni vade artiljeriju, a ja bih da moje dete pojede za uzinu jabuku. Nisam od onih koji potpuno zabranjuju grickalice, ali s obzirom da moje dete slabo jede to sto jede trudim se da bude zdravo jer mislim da su dobre navike veoma vazne... Posle prezivljavanja svih tih gluposti pocinje skakanje po krevetima, jurcanje, uskakanje u kadu... E onda opet NE, dok njihovi roditelji opusteno sede, a ja :evil:
Da ne pricam kako to izgleda napolju, i kakve sve ideje tu padaju napamet.

Imam poptuno identičnu situaciju. Ludim već mesecima. Jedino što sad mogu da uradim je da smanjim intenzitet druženja- kao zima je itd.
 
Queen_:
Imam poptuno identičnu situaciju. Ludim već mesecima. Jedino što sad mogu da uradim je da smanjim intenzitet druženja- kao zima je itd.
I ja to isto radim, ali mi je zao jer ona obozava da je sa njima. Obozava i tetku naravno. Ipak su joj oni najblizi.
A stvarno nemam snage da ih sve zajedno vaspitavam, a i malo je neprijatno.
 

Back
Top