Revoltirani vulkan

vezuv

Početnik
Poruka
9
Ne mogu da verujem da su ove pesme toliko antipaticne da za pet dana niko nije nasao za shodno da ostavi bilo kakav komentar ili svoju pesmu.Doduse nisam ni imao ambiciju da otvaram neku novu temu na forumu,kao novi clan napravio sam pocetnicku gresku i umesto da sam odgovorio na vec postojecu pokrenuo sam novu.Pa dobro,moglo je svakom da se desi.Ipak odlucio sam da ne napustam svoju nesrecnu temu,iako je nezeljeno cedo,pomislio sam,moje je.Dobra pesma ostaje dobra pesma pisala se na papiru ili na kori drveta.
Nije zalosno to sto niko nije primetio moje pesme vec cinenica da se na ovom forumu neke dobre teme,teme sa izvesnim razvojnim potencijalom,ignorisu i gase,a u isto vreme se pokrecu neke za koje se cudim da je bilo ko spreman da odvoji vreme i novac.Zato revoltirani vulkan bljuje vatru negodovanja na ovo svedocanstvo o nedostatku smisla za produktivan dijalog izmedju ljudi koji veruju u pisanu rec.
Neka nas sve pokrije slina zaborava.
 
Prochitao sam tvoje "more" i doshao do zakljuchka da se radi o nekoherentnom blebetanju, i tu sam i stao, odluchujuci da jednostavno ne komentarishem. Medjutim, videvshi divljenje koje imash prema sebi i uvid u to koliko volish da se razbacujesh rechima bez potrebe, izvoli "odgovor" koji si toliko ishchekivao. Reci cu takodje da je ovo samo forum na
nekom sajtu, knjige su mi na polici, tu troshim vreme kada pozelim da se bavim tim aspektom zivota. Ovo je samo forma razonode kada zavrshim sa svim obavezama.
Prijatno.
 
Nekoherentno blebetanje.I to je nekakav komentar.Cenim iskrenost.Ipak tesko da sam saznao nesto o svojim pesmama,kad bi bar znao na sta se komentar konkretno odnosi.Licno,vise sam za rudarski pristup necemu sto sam spreman da prihvatim ili odbacim,manje za uopstenu karakterizaciju.Nijedna pesma nija savrsena,svaka ima svoju dobru i losu stranu.Moguce da si ti video samo losu stranu.Zao mi je zbog toga,ali to je samo dokaz da lose knjige drzis na policama.Da je drugacije tvoj komentar ne bi bio tako uopsten i neodredjen.Ako si raspolozen mogu ja da ti preporucim neke.
Sto se tice divljenja postoji mogucnost da si bio zapanjen iskrenoscu moje poruke,takav pristup je obicno nepopularan u javnom "saobracaju".Vidis,ja sam,za razliku od tebe,pored lose strane svoje poezije svestan i one dobre,rec divljenje je krajnje nesrecno odabrana.Jedna trecina mog samopouzdanja proizlazi iz dobre biblioteke koju drzim na svojim policama,druga iz nekih tebi nepoznatih izvora i svedocanstava,a treca,svakako,iz dobre volje i resenosti da na minimumu kvaliteta pesma koje sam predstavio,koga sam savrseno svestan,izgradim jedan vesestruko produktivan dijalog.Zao mi je sto to nisi prepoznao.
Za divlju,hvala,ako to isto mislis za svoje literarne pokusaje skoci u more.
 
IN MEMORIAM.Umro je neshvacen,u levu stranu nakrivljene glave,kao Kastorp iz najboljih dana svoje nedoumice.Zbunjen,postidjen,otpao od samog sebe,kao plod u dozrevanju,sasecen bolescu.Otrovan otvorenih ociju,zagledan u mizerni broj svojih poruka,kao da on ne svedoci o koherentnom blebetanju drugih,on koji se toliko razmetao recima,zapanjen koeficijentom efikasnosti koju ima ljudska glupost.Ugusen sopstvenom lavom.Drugi su je ohladili,paralizovali.Sada stojim u senci vulkanske stene koja je postala njegov spomenik i kazem-Avaj.Zauvek nas je napustio.Ni ja,svedok ovih dogadjaja,necu dugo.Ja mrem Horacio.Mocni mi otrov savladjuje duh.
 

Back
Top