Za strucnjake... :)

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
Imam problem i molio bih Vas za pomoc.
Ponekad, bez ikakvog pravila kada iskljucujem racunar on se resetuje bas kao da sam ga resetovao a ne iskljucio. Mozda bi neko od Vas mogao da mi pomogne da resim problem.Koristim XP SP1, nVidia 4, Maxtor 30gb. Matsonic ms8137c+, 512mb, LG RW 52x24x52... Pokusao sam da update-jem BIOS, reinstaliram operativno sistem ali bezuspesno. Pomoc... molim...

Veliko hvala...
 
nikodim:
Imam problem i molio bih Vas za pomoc.
Ponekad, bez ikakvog pravila kada iskljucujem racunar on se resetuje bas kao da sam ga resetovao a ne iskljucio. Mozda bi neko od Vas mogao da mi pomogne da resim problem.Koristim XP SP1, nVidia 4, Maxtor 30gb. Matsonic ms8137c+, 512mb, LG RW 52x24x52... Pokusao sam da update-jem BIOS, reinstaliram operativno sistem ali bezuspesno. Pomoc... molim...

Veliko hvala...
Samo cu reci desava se a bilo je i tema ranije o tome :)
 
Jesi li imao taj problem pre SP1 .Ustvari mozda si vec kupio racunar sa instaliranim SP1.

ukoliko si ti instalirao SP1 nakandno tu se javio tvoj problem ( mozda kao i sa SP2 jer neke komponente nefunkcijonisu dobro sa SP2 ili SP1 u zavisnosti kako si sklopio racunar )

Izbrisi SP1 pa vidi onda sta se desava.

Pa mi javi ..
 
To se desava sa SP1, SP" sam koristio i desavalo se opet pa sam ga izbrisao jer je XP postao jako dosadan sa SP2:), mislim da je u pitanju neko podesenje u biosu samo ne znam koje. Zaista nemam neku odredjenu ideju zbog cega se to desava ali desava se. Zato mi je i potrebna Vasa pomoc. :)
 
Pokusao sam ali ostoje opcije koje se ne menjaju optimizovanjem ili vracanjem na fabricka podesenja. Inace bios na mojoj ploci je Awardov... pokusao sam pomocu prirucnika koji sam dobio uz plocu "rucno" da vratim opcija na default. Da li imas jos neku idejicu koja bi bila od pomoci ? :lol:
 
nikodim:
To se desava sa SP1, SP" sam koristio i desavalo se opet pa sam ga izbrisao jer je XP postao jako dosadan sa SP2:), mislim da je u pitanju neko podesenje u biosu samo ne znam koje. Zaista nemam neku odredjenu ideju zbog cega se to desava ali desava se. Zato mi je i potrebna Vasa pomoc. :)

Izvini mozda se ja nerazumem dovoljno ali me zanima zasto je to SP2 tako dosadan???
 
Dosadan je iz razloga jer se sa njim instalira izvesni "bezbednosni centar", koji jako smara, sva bezbednost racunara svodi se na upozorenja koja su, mora se proznati jako dosadna. pored tih upozorenja nivo bezbednosti je smesan, tj. zastitni zid koji ce ti dosadjivati ako ga iskljucis a koji ti ne moze priustiti ni 10. deo onoga sto moze Zone Alarm, recimo. Drugo, racunar obavlja daleko vise procesa nego sa SP1, recimo kod mene je bilo aktivno 23 procesa posle porizanja opetarivnog s. i zastite a pose instalacije SP2 bilo ih je 32. To ipak trosi resurse racunara, tako da je bolje, to je moj savet, da ne razmisljas o SP2 jer u odnosu na njegovu potraznju daje jako malo ili gotovo nista do samih upozorenja. :)
 
nikodim:
Dosadan je iz razloga jer se sa njim instalira izvesni "bezbednosni centar", koji jako smara, sva bezbednost racunara svodi se na upozorenja koja su, mora se proznati jako dosadna. pored tih upozorenja nivo bezbednosti je smesan, tj. zastitni zid koji ce ti dosadjivati ako ga iskljucis a koji ti ne moze priustiti ni 10. deo onoga sto moze Zone Alarm, recimo. Drugo, racunar obavlja daleko vise procesa nego sa SP1, recimo kod mene je bilo aktivno 23 procesa posle porizanja opetarivnog s. i zastite a pose instalacije SP2 bilo ih je 32. To ipak trosi resurse racunara, tako da je bolje, to je moj savet, da ne razmisljas o SP2 jer u odnosu na njegovu potraznju daje jako malo ili gotovo nista do samih upozorenja. :)
Koja logika zakljucivanja.
Ako ti bezbednosni centar smeta u njemu imas oipciju da ga iskljucis i nece ti se vise pojavljivati.
Nezeljene procese isto tako mozes iskljuciti.
E sad cim nesto ne znas postupi po sistemu: "Prebaci krivicu na drugoga".
 
Mada da se nelazemo, odkad je SP2 krenuo u masovnu upotrebu, problema tipa: "Imam to, to i to i sve mi je super radilo, a sad me zeza tako i tako...", ima kolko oces. Eto pogledajte postove u zadnjih par nedelja, u svakoj problematicnoj masini je bio SP2.
I svi rekose da nevalja, al' ljudi neslusaju...
 
Hmmmmm glupi SP2 uskoro kupujem novi komp koji nece da mi sluzi mesec-dva za net ali posle hoce pa neznam da li da im trazim da mi ga instaliraju.
na starom kompu me mnogo zeza prvo pomisli da mi je neki virus sjebo IE a to jebio ustvari SP2 koji je ukljucijo neke blokade i nece na primemr da mi radi BFV dok je u SP1 radio normalno. A starom kompu sam podigo sistem pre jedno dva meseca i sad brljavi ko lud imam puno virusa koji nemoze da se isciste a SP2 nije nista pomogo.Mene uglavnom svi savetuju da ga instaliram ali ova prica mi menja misljenj.pa sta znam dajte jos saveta :roll:
 
123456789:
Hmmmmm glupi SP2 uskoro kupujem novi komp koji nece da mi sluzi mesec-dva za net ali posle hoce pa neznam da li da im trazim da mi ga instaliraju.
na starom kompu me mnogo zeza prvo pomisli da mi je neki virus * IE a to * ustvari SP2 koji je ukljucijo neke blokade i nece na primemr da mi radi BFV dok je u SP1 radio normalno. A starom kompu sam podigo sistem pre jedno dva meseca i sad brljavi ko lud imam puno virusa koji nemoze da se isciste a SP2 nije nista pomogo.Mene uglavnom svi savetuju da ga instaliram ali ova prica mi menja misljenj.pa sta znam dajte jos saveta :roll:
Mislim da je o tome dosta diskutovano na forumu za operativne sisteme.Prošetaj se do tamo,verovatno ćeš naći ono što te zanima.
 
Кулиража:
Koja logika zakljucivanja.
Ako ti bezbednosni centar smeta u njemu imas oipciju da ga iskljucis i nece ti se vise pojavljivati.
Nezeljene procese isto tako mozes iskljuciti.
E sad cim nesto ne znas postupi po sistemu: "Prebaci krivicu na drugoga".

Ako iskljucim sve dodatne aplikacije cemu onda SP2, zar ne mogu sa SP1, dobrim antivirusom i zastitnim zidom imati daleko bolji efekat nego koristeci SP2 koji ima daleko vise procesa a ne moze se bas pohvaliti nekim nivoom zastite. U ostalom ja se ne mogu pohvaliti da sam neki zestoki poznavalac ove branse jer kao sto vidis i sam imam nekih problema i pokusavam da nadjem pomoc. Svejedno, mogu reci da sam jedan od protivnika SP2 iako je kod mene radio bez problema. Jednostavno je dosadan i sva bezbednosna zastita u njemu svodi se na upozorenja i gomile nepotrebnih procesa. U ostalom mogli bi da napravimo jedan test racunara sa SP1, Kaspersky antivirus i ZoneAlarm Pro, koji ce i pored navedenih zastita koje se podizu sa operativnim sistemom obavljati manje procesa nego SP2, VS SP2. Tek da vidimo kolika je zapravo vrednost tog servisnog paketa. Da li mislis da bi racunar sa SP2 bio bezbedniji u tom slucaju ?
 
Pa sta mislis da je u onih 300MB (slovima: tri stotine megabajta) samo ubacen Firewall i Microsoft Antivirus :lol: (kako ovo zvuci).
I da je jos IE-u dodat pop-up.
Ako si tako mislio grdno gresis.
Retko koji Microsoftov program sto ide za dz uz windows valja necemu.
Ali SP2 popunjava mnoge rupe i krpi nesto sto SP2 ne moze da zakrpi.
Da li ti se kad desavalo da uzmes neki program i pored foldera sa programom ima jos jedan u kojem se nalazi par fajlova za update windowsa.
Da li mislis da je dzabe opcija Automatic updates integrisana u win?

Iskreno ja sam sve zastite koje idu uz SP2 izbriso.
Ie nisam puno cackao, tako da ne znam sta je uradio u njemu, ali sam cuo (procitao) da se sva silna zastita svodi na cekiranje i decekiranje opcija u Tools\Internet Options...
 
Pazi, preko 300mb, cega... ? Kada je i pored tih 300mb potrebna zastita jer bezbednost nije bitnije poboljsana. U ostalom to je samo Windows i za anjega ce se uvek pisati virusi i uvek ce biti na meti napadaca tako da ako u skorije vreme naprave i SP3 pre nove verzije opetarivnog sistema, ne verujem da ce biti bezbedan. Moze samo da bude dosadniji, moze da trazi drzi procesor i vise rama ali bezbednost ce uvek biti jako losa. Zato je bolje razmisljati o kvalitetnom antivirusu i zastitnoj barijeri nego o SP2.
Nego... imas li ti mozda resenje za moj problem ?
 
Resetovanje može biti i zbog napajanja - zameni kabal za napajanje ili zaštitnik od prenapona. Proveri i da li je racunar na istom osiguracu sa nekim drugim velikim potrošacem koji koristi mnogo struje u nepravilnim intervalima.
 
OK.. uspeo sam da resim problem. U pitanju je bila ploca, tj. BIOS. Na njoj je award-ov BIOS u kome postoji opcija za modem koji bi trebalo da je integrisan na ploci (ili mrezna kartica), ali ja ga nemam. Tako da kada sam iskljucio taj modem racunar radi bez problema. Hvala svima na pomoci i vremenu koje su odvojili pisuci ove redove.
 
Ljudi, zanima me sta vi mislite o instaliranju tj. popravci Windowsa iz samog Windowsa. Tipa, podignes sistem, ubacis instalacioni CD (verzija koju ja imam je butabilna) pa radis oporavak sistema ?
Da li neko ima iskustva sa takvom instalacijom ?
 
Ja sam to radio samo malko drugacije tj. butovao sam ga sa cd-a pa odande radio popravak ali ne onaj prvi sto nudi nego ka iscita koji operativni sistem imas onda nudi instal ili repair , i kad to radis on to odradi savrseno.
 

Back
Top