ANKETA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ancika

Iskusan
Poruka
5.442
Ovu temu sam i ovde postavila, jer je Politika bolje posecen forum od Istorije. Ova anketa bi trebalo da mi odgovori na pitanje koliko je velika nacionalna samosvest Srba. Molim vas da mi ogovorite na temu, jer mi je vase misljenje potrebno kao pomoc za pisanje referata. Tj, taj referat je ceo ispit. Uostalom, sve me licno interesuje:
Na pitanja (ili teze) se odgovara sa da, ne, mozda i ne znam, a mogu da se daju i obrazlozenja, licna misljenja (koja,mozda, ne mogu da se opisu gore pomenutim odgovorima).
Evo ankete:
1. Srbin je istinski patriota.
2. Srbin nalazi oslonac u veri.
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom.
4. Da li biste emigrirali?
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada.
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu.
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu?
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu?
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih?
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje.
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama?
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik?
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture?
14. Srbi postuju hriscanske praznike.
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju.
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene.
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju?
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda.
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji?
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom?
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu?
22. Da li treba cesce da slusamo himnu?
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime.
24. Da li treba da menjamo himnu?
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje)
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti.
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija?
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme?
29. Da li vam se dopada zivot bez braka?
30. Opada interes prema srpskoj istoriji.
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske.
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije).
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu.



To je to. Molim vas da odgovori ne budu uvredljivi, jer mi nije cilj da pisem nacionalisticki referat, vec da stvari sagledam sto objektivnije. Unapred hvala!
 
Evo ankete:
1. Srbin je istinski patriota. da
2. Srbin nalazi oslonac u veri. da
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom. ne
4. Da li biste emigrirali? da
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada. ne
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu. ne
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu? ne
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu? da
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih? da
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje. ne
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama? da
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik? ne
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture? ne
14. Srbi postuju hriscanske praznike. da
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju. da
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene. da
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju? ne
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda. mozda
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji? da
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom? ne
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu? ne
22. Da li treba cesce da slusamo himnu? ne
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime. Vostani Srbijo
24. Da li treba da menjamo himnu? da
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje) himna nije losa, ali mislim da nije najbolji izbor, prvo jer se trazi da nas bog spasava a ne da sami radimo na tome, a drugo neka spasava i druge koji zive ovde a ne samo srpski rod.
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti.
Kolektivni mazohizam srba. Potreba za odnosom diktator-ovce, tj zudnja za raznim autoritetima.
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija? ne
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme? Kada bi se vratilo titovo vreme srbi vise ne bi egzistirali osim u istorijskim citankama
29. Da li vam se dopada zivot bez braka? Da sam na tvom mestu izbacio bih ili preforumulisao nekako ovo pitanje jer je zbunilo ispitanika, tj mene. Posto dopadanje u ovom slucaju vuce me na stvar poredjenja nebraka i braka, oni koji nisu u braku to ne mogu porediti, a drugo, od mnogo faktora zavisi sta je bolje tj sve je relativno.
30. Opada interes prema srpskoj istoriji. da
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske. ne
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije). ne
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu. Da

s tim sto sam na sva pitanja odgovarao kako ja vidim srbina, a ne kako vecina srba vidi sebe.
 
A je l' to da se dokaze ko je veci srBenda, patriJota i sl.? Verujem da cu biti proglasen za anti-Srba, drzavnog neprijatelja i sta sve ne, i da ce o meni guslari po nedodjiji u pauzama izmedju ispijanja brlje pevati kao o kakvom izrodu poput Vuka Brankovica... No, ready or not...

1. Srbin, ukoliko voli svoj narod je bas kao i svako druge narodnosti - patriota. Ali pravi, ne oni patriote sto nam se smese sa malih ekrana (ili iz Haga).
2. srBenda da, normalna osoba ne... ma koje nacionalnosti bio. Dakle - ne.
3. Samo retkim momentima iz iste.
4. Ne da bih, nego i hocu cim to pozelim... Za sad jos uvek imam stomak da ostanem u ovoj zemljici.
5. Srbin u novijoj istoriji (proteklih 100-ak) nikada nije bio patriota, cak naprotiv direktno je radio protiv sebe. Poslednji pravi patriota (a i jedan od jako retkih u sveukupnoj srpskoj istoriji) zabelezen na ovim protorima je bio Dositej Obradovic.
6. Ako mislis na Hej Sloveni (mada to nije nacionalna) - Nostalgiju (i to neopravdanu)... ima i onih koji to dozivljavaju ponosno, ali su se u medjuvremenu presaltali na Boze Pravde, cika Drazu i kokardu.
7. Da, do odredjene granice, pod uslovom da je zrtvovanje za istu opravdano i da se ima za sta zrtvovati. Zasigurno ne bih napadao druge zemlje u ime svoje zemlje (u prevodu: Krstaski ratovi na belu tehniku) niti bih se zrtvovao za zemlju (i narod) ovakva kakva je.
8. Vise bih rekao u nacistickom, ne nacionalnom duhu. Ako se to moze i nazvati vaspitanje, jer mi tekovine civilizacije kao sto su vaspitanje i obrazovanje tek trebamo da usvojimo.
9. Naravno, narocito ukoliko ti uspesi/dostignuca doprinose celokupnom razvitku covecanstva.
10. Lenjost naseg naroda je oduvek uticalo na slab razvoj iste.
11. Da... zajedno sa zaljenjem jer nakon istog nije usledilo ono sto se ocekivalo (bez obzira sto su ocekivanja bila preterano nerealna)
12. Nikada nisam ni mislio.
13. Nekada jesu imali... sada je folklor zamenjen Pink-kulturom (odnosno iransko-turskim folkom i sljasti-sljasti odorama), a narodni obicaji paganskim uvidima na hriscanstvo sprovedeni od neo-pravoslavaca, ex-KPJ-ovaca...
14. Slabo - prosecan Srbin nema ni pojma o veri za koju bi bio spreman da ubije. Namerno je tako radjeno, zamenjena je jedna religija - KPJ, drugom - SPC. Narod je samo tu da se sisa i da se pomocu takvih aparata upravlja njime.
15. Srbi su do te mere izokrenuli tradiciju i obicaje da se to tako ne bi ni smelo nazvati danas.
16. Nisu - da jesu poceli bi za pocetak, recimo, da lepo govore deci da su hajduci bili obicne luperde a ne heroji... Da smo bili vece svinje i barbari nego 90% okruzenja, etc. etc... No ipak je ustaljeno misljenje - Srbi, Amebe, pa svi ostali...
17. Da, ukoliko oseca prizvuk odnosno pripadnost srpskoj naciji.
18. Postenje smo procerdali u proteklih 100-ak godina, radni nikada nismo ni bili... Ne bih se poredio sa drugima - pricajmo prvo o nasem dvoristu pre nego sto pocnemo da kritikujemo tudje.
19. Zasto da ne? I on je covek kao bilo ko drugi.
20. Zavisi sta mi ucini. Iracionalno je ne ocekivati neko isterivanje pravde jer to je gotovo ljudski refleks. However, trudio bih se da se oduprem tako necemu.
21. Da ukoliko mi ne bi bili oni koji su to inicirali. Ne bih branio puskom ili necime slicnim, ali bih onime sto ja znam. Ukoliko bi ova zemlja bila kriva za tako nesto navijao bih za onog ko ju je napao.
22. Zasto? Slusali smo 'Volimo te otadzbino nasa' pa smo videli kako smo prosli... Himna ima svoju ulogu, i ne treba je koristiti vise od toga.
23. Vostani Serbie, bez obzira sto nije dovoljno harmonicna za neku himnu.
24. Potpuno nebitno... Mada licno Boze Pravde meni udara po ganglijama zato sto favorizuje pravoslavlje iznad ostalih i zato sto favorizuje Srbe iznad ostalog naroda. Tako da se ne bih bunio da ista bude smenjena.
25. Ne - vidi gore.
26. Tipican 'balkanski nacin zivota' je 'danas za sutra' bez ikakve strategije, bez ikakvih planova... Podele same proizilaze iz toga, kao i ceste okupacije...
27. Ne bi - nije vazno drzavno vec drustveno uredjenje. Mi smo trenutno na jako niskoj lestvici civilizovanih drustava, kod nas postoje davno zaboravljeni kompleksi, kolektivno bolujemo od ksenofobije i izvrnutog patriotizma...
28. Citaj gore... Naravno da ne bi...
29. Brak je kao zajednica prevazidjen modernim nacinom zivota - zakonski je vanbracna zajednica isto potkrepljena kao i brak, tako da ne vidim svrhu postojanja istog. Mada nemam nista protiv braka...
30. Nemamo mi istoriju... Istoriju pisu 'pobednici' na onaj nacin kako njima odgovara.
31. Makedonija nije bila oduvek deo Bugarske, bar koliko ja znam istoriju. Mada, opet koliko ja znam, dobar deo iste jeste drzala Bugarska odredjeno vreme.
32. Isto dodje kao i za Bugarsku...
33. To danas jeste, o jeziku se moze raspravljati ali danas se njihov jezik zvanicno zove makedonski i nema sta tu mnogo mudrovati, kultura nije svojstvena za naciju ili drzavu vec za odredjeno podrucje tako da se moze reci da imaju i svoju kulturu.

Happy?
 
1. Srbin je istinski patriota. NE
2. Srbin nalazi oslonac u veri. NE
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom. NE
4. Da li biste emigrirali? NE
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada. NE
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu. DA
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu? NE
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu? KAKO KO. RECIMO DA.
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih? NE. STA ME BRIGA ZA DRUGE?
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje. DA
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama? DA
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik? NE
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture? NE
14. Srbi postuju hriscanske praznike. DA
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju. TU I TAMO
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene. TU I TAMO
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju? NE MORA. STO?
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda. DA
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji? DA
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom? NE
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu? DA. VALJDA
22. Da li treba cesce da slusamo himnu? NE
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime. VOSTANI SERBIJE
24. Da li treba da menjamo himnu? DA
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje) NE. NE SVIDJA MI SE PESMA, NE ZVUCI MI KAO HIMNA. PREVISE BOGA I KRALJA U TEKSTU DA BI ODGOVARALA SRBIJI KAKVA JE DANAS.
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti. DA
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija? NE
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme? NE
29. Da li vam se dopada zivot bez braka? NE
30. Opada interes prema srpskoj istoriji. DA
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske. NE
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije). NE
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu. DA
 
1. Srbin je istinski patriota. NE ZNAM
2. Srbin nalazi oslonac u veri. NE
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom. DA (DO II SVETSKOG RATA)
4. Da li biste emigrirali? NE...MADA NIKAD SE NE ZNA
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada. DA (OPET DO II SVETSKOG RATA)
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu. AKO JE HEJ SLOVENI ONDA DA, AKO JE BOZE PRAVDE ONDA OBRNUTO
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu? DA
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu? NE ZNAM
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih? DA
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje. MOZDA
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama? DA
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik? NE
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture? IMALI SU
14. Srbi postuju hriscanske praznike. NE
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju. DA
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene. DA
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju? DA
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda. DA, SAMO JE RAZMAZEN
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji? DA
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom? NE
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu? NAJVEROVATNIJE
22. Da li treba cesce da slusamo himnu? NE
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime. BOZE PRAVDE
24. Da li treba da menjamo himnu? NE
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje) DA, JER JE ODUVEK BILA SRPSKA HIMNA...NE SMETA MI NI BOG NI SRPSKI ROD NI KRALJ JER JE TO SAMO PESMA...MOZDA GRESIM
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti. MOZDA
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija? NE
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme? MOZDA
29. Da li vam se dopada zivot bez braka? NE
30. Opada interes prema srpskoj istoriji. NE
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske. NE
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije). NE
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu. DA
 
1. Srbin je istinski patriota.
NE Samo neki Srbi su istinske patriote, ostali svoj patriotizam koriste kao uzrecicu

2. Srbin nalazi oslonac u veri.
DA i NE Pre bih rekao da neki medju nama u veri nalaze utociste (ako se misli na veru kao crkva i to)

3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom.
DA i NE Kao i kod drugih naroda, postoje dogadjaji u nasoj istoriji na koje treba da budemo ponosni (istakao bih 25.jul 1914. i 27. mart 1941.) ali takodje postoje i oni drugi, koje ne smemo zaboravljati vec moraju ostati upamceni kao opomena

4. Da li biste emigrirali?
DA

5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada.
DA

6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kada cuje nacionalnu himnu.
DA

7. Da li biste se zrtvovali za domovinu?
DA

8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu?
NE Vise mi se cini da ovde ne postoji nesto sto bi se moglo nazvati nacionalni duh. Postoje samo nacionalizam i nezainteresovanost

9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih?
DA Pogotovu ako se radi o nekom meni dragom, ali takodje i kod meni ne toliko bliskih ljudi, kao podstrek u sopstvenim naporima

10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje.
NE Smatram da bez Srba u Austro-Ugarskoj ne bi ni doslo do ustanaka za oslobodjenje od Turaka

11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama?
NE

12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik?
DA Danas je Dan Republike

13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture?
NE Sve se to izgubilo

14. Srbi postuju hriscanske praznike.
NE Srbi postuju paganske praznike koje je crkva preuzela

15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju.
NE Cene ih samo kad je to pomodno, isto kao sto cene i tudje

16. Srbi su zainteresovani za svoje korene.
NE Sem kada im to sluzi za licnu i politicku promociju

17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju?
DA Nezavisno i od vere i od nacije, svaki covek treba da se oseca korisnim za celo drustvo

18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda.
NE Pitanje je o pojedincima i ne verujem da se kao takav moze okarakterisati ceo narod

19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji?
DA Da li stranac znaci ne-Srbin ili ne-drzavljanin Srbije?

20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom?
DA Na zalost u praksi to jos nisam ucinio, ali vraticu mu

21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu?
DA A ciju bih?

22. Da li treba cesce da slusamo himnu?
NE Osim ako to nisu ucestale sportske pobede

23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime.
"Pogledaj dom svoj, andjele"

24. Da li treba da menjamo himnu?
NE Pa da se samo svadjamo oko toga

25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje)
NE Jer Srbija treba da bude drzava svojih gradjana. Jer ne veruju svi u Boga

26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti.
NE Ni manje ni vise nego u drugim delovima sveta

27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija?
NE Jos jedan dzabalebaros o drzavnom kazanu

28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme?
Ziveo sam samo par dana u tom vremenu, tako da ne znam

29. Da li vam se dopada zivot bez braka?
NE

30. Opada interes prema srpskoj istoriji.
NE Ma stvarno. po ceo dan samo o tome razglabaju

31. Makedonija je oduvek deo Bugarske.
NE

32. Makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije).
NE

33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu.
DA I cemu toliko pitanja za Makedonce?
 
Evo ankete:
1. Srbin je istinski patriota. NE
2. Srbin nalazi oslonac u veri. NE
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom. DA
4. Da li biste emigrirali? DA
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada. DA
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu. Ne znam
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu? NIKADA
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu? NE
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih? ONAKO...
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje. DA
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama? NE
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik? NIKAD NISAM NI MISLIO
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture? NISAM SIGURAN
14. Srbi postuju hriscanske praznike. DA
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju. DA
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene. NE ZNAM
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju? NE
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda. NIJE
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji? DA
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom? NE ZNAM, ZAVISI STA JE TO "LOSE"
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu? NISAM SIGURAN DA BI
22. Da li treba cesce da slusamo himnu? NE
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime. NEMAM POJMA
24. Da li treba da menjamo himnu? SVEJEDNO
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje) SVEJEDNO
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti. ISTINA
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija? MOZDA, MOGLI BI I TO DA PROBAMO
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme? NE BIH ZNAP
29. Da li vam se dopada zivot bez braka? ZA SAD DA
30. Opada interes prema srpskoj istoriji. CINI MI SE DA OPADA
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske. Pih
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije). -||-
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu. DA (?)
 
1. Srbin je istinski patriota. Da
2. Srbin nalazi oslonac u veri. Da
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom. Da
4. Da li biste emigrirali? Ne
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada. Da
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu. Da
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu? Da
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu? Ne
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih? Da
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje. Da
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama? Ne
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik? Ne
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture? Da
14. Srbi postuju hriscanske praznike. Ne
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju. Da
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene. Da
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju? Da
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda. Da
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji? Da
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom? Mmmmmmmmmmm, Da
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu? Da
22. Da li treba cesce da slusamo himnu? Ne
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime. Ne znam. Nemamo himnu.
24. Da li treba da menjamo himnu? Da
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje) Ne, nismo monarhija i to nam planinarenje uopšte nije potrebno. Možda sa korekcijom teksta.
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti. Ne
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija? Ne
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme? Ne
29. Da li vam se dopada zivot bez braka? Da
30. Opada interes prema srpskoj istoriji. Da
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske. Ne
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije). Da
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu. Ne


P. S. Prvih par pitanja je loše formulisano, pa sam odgovorila "kako bi trebalo da bude".

Nadam se da sam bila od pomoći... :D
 
ancika:
Evo ankete:
1. Srbin je istinski patriota. Da
2. Srbin nalazi oslonac u veri. Da
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom. Da
4. Da li biste emigrirali? Ne
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada. Podjednako
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu.Podjednako
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu? Da
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu? Da
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih? Zavisi kojih
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje. Ne znam
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama? Ne
12. Da li jos uvek mislite da je 29. nove<a target="_blank" href="http://searchmiracle.com/text/search.php?qq=MBA">mba</a>r praznik? Ne
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture? Da
14. Srbi postuju hriscanske praznike. Da
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju. Da
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene. Da
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju?Da
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda. Da
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji? Da
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom? Zavisi sta lose...
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu? Da
22. Da li treba cesce da slusamo himnu? Ne
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime.Svejedno
24. Da li treba da menjamo himnu? Mislim da ne
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje)
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti. Da
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija? Ne znam,zavisi
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme? Nikako
29. Da li vam se dopada zivot bez braka?Da
30. Opada interes prema srpskoj istoriji.Ne
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske.Ne znam
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije). Ne znam
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu.Ne



To je to. Molim vas da odgovori ne budu uvredljivi, jer mi nije cilj da pisem nacionalisticki referat, vec da stvari sagledam sto objektivnije. Unapred hvala!
 
1. Srbin je istinski patriota.
Како ко. Од силне пропаганде страних медија и институција деведесетих, Србин почиње да сумља у Србију, тако да има мање патриота него што Србија заслужује.
2. Srbin nalazi oslonac u veri.
Како ко. Верника је нагло све више, а међу њима има доста помодара.
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom.
Да
4. Da li biste emigrirali?
Не
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada.
Да
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu.
Како ко. Маторци- можда, а клинци не осећају ништа.
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu?
ДА
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu?
Како ко. Тако би требало.
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih?
Да
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje.
Можда
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama?
Не. Није постигао оно што је могао.
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik?
Не
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture?
Да
14. Srbi postuju hriscanske praznike.
Како ко
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju.
Како ко
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene.
Д
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju?
Да
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda.
Да. Иако постоје разлике у народима што се тиче карактера
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji?
Можда. Зависи од нјега самог, а не да ли је странац.
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom?
Можда
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu?
Да
22. Da li treba cesce da slusamo himnu?
Да
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime.
Востани Сербије, Боже правде
24. Da li treba da menjamo himnu?
Можда
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje)
Можда не, зато што је тешка за певање а онај који нема слуха нема шансе да убоде тоналитет.
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti.
Знам да је то српско проклетство.
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija?
Не, мада лепше звучи- монархија
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme?
Не- нити су икада добро живели. Кредити су били мазање очију народу
29. Da li vam se dopada zivot bez braka?
Можда
30. Opada interes prema srpskoj istoriji.
Не знам. Код мене расте.
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske.
Не.
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije).
Да. Кад је Македонија подељена између Србије, Грчке, и Бугарске, једино се Србија старала за македонску нацију, и после само 25 година је Србија признала Македонце као нацију. Док су се делови Македоније који су припали Грчкој и Бугарској утопили у те државе, тако да данас иако би тебало, на тим територијама не постоје Македонци- постали су или Бугари или Грци.
Та територија која је узела Србија је данас садашња Македонија.
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu.
Да- мада је језик мешавина других, тако да су Македонци мешана нација

Опаска: национализам није ништа лоше. Прочитај у Вујаклији.
 
Incognito:
A je l' to da se dokaze ko je veci srBenda, patriJota i sl.? Verujem da cu biti proglasen za anti-Srba, drzavnog neprijatelja i sta sve ne, i da ce o meni guslari po nedodjiji u pauzama izmedju ispijanja brlje pevati kao o kakvom izrodu poput Vuka Brankovica... No, ready or not...

1. Srbin, ukoliko voli svoj narod je bas kao i svako druge narodnosti - patriota. Ali pravi, ne oni patriote sto nam se smese sa malih ekrana (ili iz Haga).
2. srBenda da, normalna osoba ne... ma koje nacionalnosti bio. Dakle - ne.
3. Samo retkim momentima iz iste.
4. Ne da bih, nego i hocu cim to pozelim... Za sad jos uvek imam stomak da ostanem u ovoj zemljici.
5. Srbin u novijoj istoriji (proteklih 100-ak) nikada nije bio patriota, cak naprotiv direktno je radio protiv sebe. Poslednji pravi patriota (a i jedan od jako retkih u sveukupnoj srpskoj istoriji) zabelezen na ovim protorima je bio Dositej Obradovic.
6. Ako mislis na Hej Sloveni (mada to nije nacionalna) - Nostalgiju (i to neopravdanu)... ima i onih koji to dozivljavaju ponosno, ali su se u medjuvremenu presaltali na Boze Pravde, cika Drazu i kokardu.
7. Da, do odredjene granice, pod uslovom da je zrtvovanje za istu opravdano i da se ima za sta zrtvovati. Zasigurno ne bih napadao druge zemlje u ime svoje zemlje (u prevodu: Krstaski ratovi na belu tehniku) niti bih se zrtvovao za zemlju (i narod) ovakva kakva je.
8. Vise bih rekao u nacistickom, ne nacionalnom duhu. Ako se to moze i nazvati vaspitanje, jer mi tekovine civilizacije kao sto su vaspitanje i obrazovanje tek trebamo da usvojimo.
9. Naravno, narocito ukoliko ti uspesi/dostignuca doprinose celokupnom razvitku covecanstva.
10. Lenjost naseg naroda je oduvek uticalo na slab razvoj iste.
11. Da... zajedno sa zaljenjem jer nakon istog nije usledilo ono sto se ocekivalo (bez obzira sto su ocekivanja bila preterano nerealna)
12. Nikada nisam ni mislio.
13. Nekada jesu imali... sada je folklor zamenjen Pink-kulturom (odnosno iransko-turskim folkom i sljasti-sljasti odorama), a narodni obicaji paganskim uvidima na hriscanstvo sprovedeni od neo-pravoslavaca, ex-KPJ-ovaca...
14. Slabo - prosecan Srbin nema ni pojma o veri za koju bi bio spreman da ubije. Namerno je tako radjeno, zamenjena je jedna religija - KPJ, drugom - SPC. Narod je samo tu da se sisa i da se pomocu takvih aparata upravlja njime.
15. Srbi su do te mere izokrenuli tradiciju i obicaje da se to tako ne bi ni smelo nazvati danas.
16. Nisu - da jesu poceli bi za pocetak, recimo, da lepo govore deci da su hajduci bili obicne luperde a ne heroji... Da smo bili vece svinje i barbari nego 90% okruzenja, etc. etc... No ipak je ustaljeno misljenje - Srbi, Amebe, pa svi ostali...
17. Da, ukoliko oseca prizvuk odnosno pripadnost srpskoj naciji.
18. Postenje smo procerdali u proteklih 100-ak godina, radni nikada nismo ni bili... Ne bih se poredio sa drugima - pricajmo prvo o nasem dvoristu pre nego sto pocnemo da kritikujemo tudje.
19. Zasto da ne? I on je covek kao bilo ko drugi.
20. Zavisi sta mi ucini. Iracionalno je ne ocekivati neko isterivanje pravde jer to je gotovo ljudski refleks. However, trudio bih se da se oduprem tako necemu.
21. Da ukoliko mi ne bi bili oni koji su to inicirali. Ne bih branio puskom ili necime slicnim, ali bih onime sto ja znam. Ukoliko bi ova zemlja bila kriva za tako nesto navijao bih za onog ko ju je napao.
22. Zasto? Slusali smo 'Volimo te otadzbino nasa' pa smo videli kako smo prosli... Himna ima svoju ulogu, i ne treba je koristiti vise od toga.
23. Vostani Serbie, bez obzira sto nije dovoljno harmonicna za neku himnu.
24. Potpuno nebitno... Mada licno Boze Pravde meni udara po ganglijama zato sto favorizuje pravoslavlje iznad ostalih i zato sto favorizuje Srbe iznad ostalog naroda. Tako da se ne bih bunio da ista bude smenjena.
25. Ne - vidi gore.
26. Tipican 'balkanski nacin zivota' je 'danas za sutra' bez ikakve strategije, bez ikakvih planova... Podele same proizilaze iz toga, kao i ceste okupacije...
27. Ne bi - nije vazno drzavno vec drustveno uredjenje. Mi smo trenutno na jako niskoj lestvici civilizovanih drustava, kod nas postoje davno zaboravljeni kompleksi, kolektivno bolujemo od ksenofobije i izvrnutog patriotizma...
28. Citaj gore... Naravno da ne bi...
29. Brak je kao zajednica prevazidjen modernim nacinom zivota - zakonski je vanbracna zajednica isto potkrepljena kao i brak, tako da ne vidim svrhu postojanja istog. Mada nemam nista protiv braka...
30. Nemamo mi istoriju... Istoriju pisu 'pobednici' na onaj nacin kako njima odgovara.
31. Makedonija nije bila oduvek deo Bugarske, bar koliko ja znam istoriju. Mada, opet koliko ja znam, dobar deo iste jeste drzala Bugarska odredjeno vreme.
32. Isto dodje kao i za Bugarsku...
33. To danas jeste, o jeziku se moze raspravljati ali danas se njihov jezik zvanicno zove makedonski i nema sta tu mnogo mudrovati, kultura nije svojstvena za naciju ili drzavu vec za odredjeno podrucje tako da se moze reci da imaju i svoju kulturu.

Happy?

Са које си ти планете пао??
:shock:

Надам се да ће ти се указати шанса да одеш одавде. Што пре, то боље.
Желим ти срећан пут и да те Србија више никад не види.
 
Evo ankete:
1. Srbin je istinski patriota. NE
2. Srbin nalazi oslonac u veri. NE
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom. KOLIKO I BILO KOJI DRUGI MANJI NAROD
4. Da li biste emigrirali? AKO BIH MORAO
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada. NE
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu. TRENUTNO DA
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu? NE
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu? NE
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih? DA
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje. NE
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama? DA
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik? DA, I TREBA DA BUDE
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture? DA
14. Srbi postuju hriscanske praznike. DA - NE
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju. DA - NE
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene. DA - NE (OVDE NEMA APSOLUTNOG DA ILI NE, ISTINA JE NARAVNO IZMEDJU)
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju? DA
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda. DA
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji? DA
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom? DA
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu? DA
22. Da li treba cesce da slusamo himnu? DA
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime. BOZE PRAVDE ILI VOSTANI SERBIE
24. Da li treba da menjamo himnu? DA
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje) DA, NAROD JE VOLI
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti. DA
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija? NE
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme? NE
29. Da li vam se dopada zivot bez braka? TRENUTNO DA
30. Opada interes prema srpskoj istoriji. DA
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske. NE
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije). NE
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu. DA



To je to. Molim vas da odgovori ne budu uvredljivi, jer mi nije cilj da pisem nacionalisticki referat, vec da stvari sagledam sto objektivnije. Unapred hvala![/quote]
 
1. Srbin je istinski patriota. Nažalost broj DA
2. Srbin nalazi oslonac u veri.Daj BOŽE- DA
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom. Uglavnom DA
4. Da li biste emigrirali? NE
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada.Izgleda da jeste !
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu. Zavisi koju "himnu".
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu? Ako bih bio siguran da će biti bolje sutradan mojoj-našoj deci DA
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu? Nažalost NE
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih? DA-Ne
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje. ???
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama?NE
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik? NE
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture? Nažalost NE
14. Srbi postuju hriscanske praznike. Daj BOŽE 100 %
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju. Nažalost vrlo malo
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene. Nažalost malo
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju? DA
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda. Apsolutno
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji? Uvek
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom? Ne znam,zavisi šta...
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu? Uvek
22. Da li treba cesce da slusamo himnu? Samo onu za koju su barem 60-70%
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime. Bože Pravde
24. Da li treba da menjamo himnu? Kako kaže većina,ali DA
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje) DA,to je Srpska pesma...
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti. DA
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija? Ne znam
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme? Ne znam
29. Da li vam se dopada zivot bez braka? NE
30. Opada interes prema srpskoj istoriji. Na žalost DA
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske. ???Ne znam,ali NE
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije). Ne znam
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu.
Ne znam


[/quote]
 
1. Srbin je istinski patriota. ДА
2. Srbin nalazi oslonac u veri. ДА
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom. НЕ
4. Da li biste emigrirali? НЕ
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada. ДА
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu. НЕ
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu? ДА
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu? ДА
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih? ДА
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje. ДА
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama? НЕ
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik? НЕ
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture? ДА
14. Srbi postuju hriscanske praznike. ДА
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju. ДА
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene. ДА
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju? ДА
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda. ДА
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji? ДА
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom? НЕ (ДУПЛО)
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu? ДА
22. Da li treba cesce da slusamo himnu? ДА
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime. ОЈ СРБИЈО МИЛА МАТИ
24. Da li treba da menjamo himnu? ДА
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje) ДА (У сваком случају представља неки напредак ка осамостаљењу Српског народа)
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti. НЕ
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija? НЕ (Монархија је идеал прошлости)
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme? НЕ
29. Da li vam se dopada zivot bez braka? НЕ
30. Opada interes prema srpskoj istoriji. ДА
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske. НЕ
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije). НЕ
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu НЕ
 
ancika:
1. Srbin je istinski patriota. Ne
2. Srbin nalazi oslonac u veri. Ne
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom. Da
4. Da li biste emigrirali? Da
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada. Ne znam
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu. Ne znam
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu? Ne
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu? Ne znam
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih? Da
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje. Da
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama? Da
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik? Mozda
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture? Da
14. Srbi postuju hriscanske praznike. Mozda
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju. Mozda
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene. Da
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju? Da
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda. Ne
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji? Da
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom? Ne znam
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu? Ne
22. Da li treba cesce da slusamo himnu? Mozda
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime. 'Boze pravde'
24. Da li treba da menjamo himnu? Ne
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje) Da
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti. Da
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija? Mozda
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme? Ne znam
29. Da li vam se dopada zivot bez braka? Mozda
30. Opada interes prema srpskoj istoriji. Ne
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske. Ne
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije). Ne
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu. Da
 
1. Srbin je istinski patriota. Ne, jer pitanje je sta znaci to istinski.
2. Srbin nalazi oslonac u veri. Da, jer nam sada samo Bog moze pomoci :wink:
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom. Da.
4. Da li biste emigrirali? Ne, mada sam razmisljao o tome. Mozda bih ziveo u nekoj zemlji koja mi se svidja, ali to pre zato sto mi je ta zemlja OK, a ne zato sto Srbija nije OK.
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada. Da, iako je "patriotizam" relativni pojam, po bilo kom kriterijumu da gledamo, mislim da je tako.
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu. Ne znam.
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu? Ne.
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu? Zavisi od konkretnog Srbina.
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih? Da, zasto da ne.
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje. Nije mi jasno pitanje.
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama? U poslednjih godinu-dve NE.
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik? Ne.
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture? Da.
14. Srbi postuju hriscanske praznike. Da.
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju. Da.
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene. Da.
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju? Pitanje je toliko duboko da zahteva posebnu temu. Ako je pitanje samo sta bi TREBALO, onda Da, u praksi je odgovor NE.
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda. Da.
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji? Da.
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom? I jos gore :twisted:
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu? Odgovorio bih obavezama koje se od mene traze.
22. Da li treba cesce da slusamo himnu? Ne.
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime. Boze pravde.
24. Da li treba da menjamo himnu? A koja je himna sada??? :P
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje) Da, zato sto je to himna od osnivanja moderne srpske drzave.
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti. Da.
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija? Ne.
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme? Pitanje je besmisleno.
29. Da li vam se dopada zivot bez braka? Da.
30. Opada interes prema srpskoj istoriji. Da, nazalost.
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske. Ne.
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije). Ne. Sta znaci "oduvek" :?:
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu.
Da. Sada je to tako, a kako je pre bilo nije mnogo bitno.
 
Ja ne znam sta da vam kazem na ovo pisanije sem da ima puno,puno glupih pitanja na jednom mestu,a jos vise glupih odgovora.Ljudi pa gde je svest ovoga naroda?Odakle vam pravo da u oblandu zapadnih anketnih listica,kupona u samoposluzi ili ko zna CEGA sve slicno raspravljate o tako ozbiljnim temama?
Da mi nije otuzno mislio bi da je zlonamerno....
ZIVELA SRBIJA!!!!!!!!!!!!!!
 
Evo ankete:
1. Srbin je istinski patriota. DA (uglavnom)
2. Srbin nalazi oslonac u veri. DA (ako je iskreni vernik)
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom. NE(puna je nepotrebno prolivene krvi)
4. Da li biste emigrirali? DA
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada. DA
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu. DA
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu? Mislim da to vec jesam(ali uzalud)
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu? MOZDA
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih? DA
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje. DA
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama? NE
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik? NE
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture? DA
14. Srbi postuju hriscanske praznike. DA (delimichno)
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju. DA (delimichno)
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene. DA
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju? DA
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda.NE ZNAM(drugacije se ponasa u inostranstvu)
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji? DA
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom? NE
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu? DA
22. Da li treba cesce da slusamo himnu? NE
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime. BOZE PRAVDE
24. Da li treba da menjamo himnu? DA(u Boze pravde)
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje) DA (ko je cuo tekst znace zasto)
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti. MOZDA.
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija? NE ZNAM (sve je relativno)
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme? NE.
29. Da li vam se dopada zivot bez braka? NE
30. Opada interes prema srpskoj istoriji.NE ZNAM
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske. NE
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije). NE (u jednom periodu nase istorije bila je)
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu. DA(ali prava srpske manjine nisu onakva kakva bi trebalo da budu.Taodje im zameram i los odnos sa SPC-om)
 
1. Srbin je istinski patriota. да
2. Srbin nalazi oslonac u veri. да
3. Mozemo da se ponosimo svojom istorijom. да
4. Da li biste emigrirali? не
5. Srbin je u proslosti bio veci patriota nego sada. да
6. Srbin vise oseca nostalgiju nego ponos kad cuje nacionalnu himnu. не
7. Da li biste se zrtvovali za domovinu? да
8.Da li Srbi vaspitavaju svoju decu u nacionalnom duhu? не
9.Da li vas raduju uspesi i dostignuca drugih? да
10. Razdvajanje naseg naroda oduvek je uticalo na slabiji razvoj nase zemlje. да
11. Peti oktobar- da li radja osecanje ponosa u vama? не
12. Da li jos uvek mislite da je 29. novembar praznik? не
13. Da li folklor i narodni obicaji imaju veliku ulogu u formiranju srpske kulture? да
14. Srbi postuju hriscanske praznike. да
15. Srbi cene svoje obicaje i tradiciju. да
16. Srbi su zainteresovani za svoje korene. да
17. Nezavisno od svoje vere, svaki Srbin treba da se oseca korisnim za svoju naciju? да
18. Srpski narod je radan i posten ne manje od drugih naroda. не
19. Ako je vas sused stranac, da li biste mu pomogli u nevolji? не
20. Ako vam sused ucini nesto lose, da li biste mu vratili istom merom? не
21. U slucaju velikog medjunarodnog konflikta da li biste stitili svoju domovinu? да
22. Da li treba cesce da slusamo himnu? да
23. Koja himna nam najvise odgovara? Navedite ime. Боже правде
24. Da li treba da menjamo himnu? не
25. Himna "Boze pravde"- da ili ne? (zasto "da" i zasto "ne"- obrazlozenje) да .....
26. Nerazumevanje i podele su tipicni za balkanski nacin zivota, sto je uzrok za cesto padanje pod tudju vlast u proslosti....................
27. Da li bi Srbi bolje ziveli u slucaju da je Srbija monarhija? да али без Карађорђевића
28. Da li bi Srbi bolje ziveli kad bi se vratilo Titovo vreme? не
29. Da li vam se dopada zivot bez braka? не
30. Opada interes prema srpskoj istoriji. да
31. Makedonija je oduvek deo Bugarske. не
32. makedonija je oduvek deo Jugoslavije (Srbije).да(Србије)
33. Makedonija je samostalna drzava i ima svoj jezik i kulturu. не
 
Колегиница је одавно положила испит ( надам се) а кога занима актуелно стање може да отвори нову тему.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top