Kroz svet se provlaci ceznja!

Hoya

Početnik
Poruka
11
Covek stalno cezne za ovim ili onim!Sada u ovom "modernom" vremenu kada je sve tako sarenoliko ima milion razloga da se covek oseca prazno! Uvek postoji jos nesto sto bi zeleo,za cim cezne!Kada nicega ne bi bilo nista nikome ne bi nedostajalo!
Sta je to sto coveku ne da mira? Sto ga iznova i iznova tera u novu potragu?
Za cim vi najvise ceznete?
Jel imate ideju uopste koja je svrha covecanstva?
 
Hoya:
Covek stalno cezne za ovim ili onim!Sada u ovom "modernom" vremenu kada je sve tako sarenoliko ima milion razloga da se covek oseca prazno! Uvek postoji jos nesto sto bi zeleo,za cim cezne!Kada nicega ne bi bilo nista nikome ne bi nedostajalo!
Sta je to sto coveku ne da mira? Sto ga iznova i iznova tera u novu potragu?
Za cim vi najvise ceznete?
Jel imate ideju uopste koja je svrha covecanstva?

Evo ti odgovora. Čežnja je prouzrokovana mislima.
A upravo zato čovek je nesrećan: zato što misli.
Dakle, ne opterećuj se time koja je svrha čovečanstva, samo ćeš od sebe napraviti nesrećnog čoveka. :)

E da, najviše čeznem da West Ham United osvoji Ligu Šampiona 8)
Šalim se, čeznem za nekom vrstom utopijskog života, stanja blaženstva, svet bi neshvatljivo bolji za život po toj mojoj viziji :wink:
 
Hoya:
Covek stalno cezne za ovim ili onim!Sada u ovom "modernom" vremenu kada je sve tako sarenoliko ima milion razloga da se covek oseca prazno! Uvek postoji jos nesto sto bi zeleo,za cim cezne!Kada nicega ne bi bilo nista nikome ne bi nedostajalo!
Sta je to sto coveku ne da mira? Sto ga iznova i iznova tera u novu potragu?
Za cim vi najvise ceznete?
Jel imate ideju uopste koja je svrha covecanstva?

Кад сам била мала мој отац је често говорио:''Човек који има све није срећан!'' Дуго нисам схватала колико је у праву!
Кад бисмо остали без жеља и чежњи остали бисмо потпуно празни! Празно се осећа онај који нема жеља, а не онај који чезне за нечим. Чежња или жеља за нечим нас вуче напред, даје нам подстрек, као што кажеш ''тера нас у нову потрагу''. Да није било те жеље не би било напретка човечанства!
Да није те жеље не би било ни развоја личности, образовања, љубави, личног и пословног напретка, успеха... И када добијемо оно за чим чезнемо увек пронађемо нови циљ коме ћемо стремити...и то је оно што нам испуњава живот!
 
Hellen:
Hoya:
Covek stalno cezne za ovim ili onim!Sada u ovom "modernom" vremenu kada je sve tako sarenoliko ima milion razloga da se covek oseca prazno! Uvek postoji jos nesto sto bi zeleo,za cim cezne!Kada nicega ne bi bilo nista nikome ne bi nedostajalo!
Sta je to sto coveku ne da mira? Sto ga iznova i iznova tera u novu potragu?
Za cim vi najvise ceznete?
Jel imate ideju uopste koja je svrha covecanstva?

Кад сам била мала мој отац је често говорио:''Човек који има све није срећан!'' Дуго нисам схватала колико је у праву!
Кад бисмо остали без жеља и чежњи остали бисмо потпуно празни! Празно се осећа онај који нема жеља, а не онај који чезне за нечим. Чежња или жеља за нечим нас вуче напред, даје нам подстрек, као што кажеш ''тера нас у нову потрагу''. Да није било те жеље не би било напретка човечанства!
Да није те жеље не би било ни развоја личности, образовања, љубави, личног и пословног напретка, успеха... И када добијемо оно за чим чезнемо увек пронађемо нови циљ коме ћемо стремити...и то је оно што нам испуњава живот!

Ja bih se samo nadovezao na ovaj pojam sreće...

San o sreći je više nego sreća sama.
 
Slazem se da covek sto vise razmislja moze biti samo nesrecniji.Ali kako prestati sa razmisljanjem?Uostalom ako bi prestao da razmisljas sta bi te dalje vuklo napred?Razmisljanjem,saznanjem dolazis do novih ideja....nekih novih ciljeva....Hobi nas moze opustiti,odvuci po malo od realnosti,ulepsati svakodnevnicu!I daleko od toga da mislim da je srecan covek onaj koji ima sve u zivotu!I sta je uopste "sve"?Ako govorimo o materijalnim stvarima one nam svakako mogu omoguciti da ispunomo po neki svoj san ali istinska sreca se po meni nalazi jedino kroz ljubav (u opstem smislu te reci)!!!
 
Hoya:
Covek stalno cezne za ovim ili onim!Sada u ovom "modernom" vremenu kada je sve tako sarenoliko ima milion razloga da se covek oseca prazno! Uvek postoji jos nesto sto bi zeleo,za cim cezne!Kada nicega ne bi bilo nista nikome ne bi nedostajalo!
Sta je to sto coveku ne da mira? Sto ga iznova i iznova tera u novu potragu?
Za cim vi najvise ceznete?
Jel imate ideju uopste koja je svrha covecanstva?



CEZNEM DA NEPOSTIDJEN STANEM PRED OCEM :D
 
Solunac R.:
Hoya:
Covek stalno cezne za ovim ili onim!Sada u ovom "modernom" vremenu kada je sve tako sarenoliko ima milion razloga da se covek oseca prazno! Uvek postoji jos nesto sto bi zeleo,za cim cezne!Kada nicega ne bi bilo nista nikome ne bi nedostajalo!
Sta je to sto coveku ne da mira? Sto ga iznova i iznova tera u novu potragu?
Za cim vi najvise ceznete?
Jel imate ideju uopste koja je svrha covecanstva?



CEZNEM DA NEPOSTIDJEN STANEM PRED OCEM :D
Zavisi zbog cega bi se osetio postidjen? :wink:
 
Svrha covecanstva...kada bi to ljudi znali ne bi besciljno lutali.
A to za cim ko cezne je gadno pitanje.
U periodu ranog detinjstva ti je dovoljna cokolada i da odlepis od srece.
Dok kasnije kada covek pocne razmisljati o svemu i svacemu onda trazi besto of the best i nista mu nije dovoljno.
Ovo je opet dobro jer ako bi bili potpuno zadovoljni onim sto imamo i samo sedeli i kulirali ne bi bilo dobro. Posle odredjenog vremena svaki dan bi se vukao k'o gladna godina i bilo bi mnooooogo dosadno, a mrzelo bi nas da radimo bilo sta.

Dakle zivot mora biti necim ispunjen, a to je trka (ili mu ga potraga) za necim sto volimo, sto nam se dopada ili nesto trece.
 
Кулиража:
Svrha covecanstva...kada bi to ljudi znali ne bi besciljno lutali.
A to za cim ko cezne je gadno pitanje.
U periodu ranog detinjstva ti je dovoljna cokolada i da odlepis od srece.
Dok kasnije kada covek pocne razmisljati o svemu i svacemu onda trazi besto of the best i nista mu nije dovoljno.
Ovo je opet dobro jer ako bi bili potpuno zadovoljni onim sto imamo i samo sedeli i kulirali ne bi bilo dobro. Posle odredjenog vremena svaki dan bi se vukao k'o gladna godina i bilo bi mnooooogo dosadno, a mrzelo bi nas da radimo bilo sta.

Dakle zivot mora biti necim ispunjen, a to je trka (ili mu ga potraga) za necim sto volimo, sto nam se dopada ili nesto trece.

Mora da postoji neka svrha...jer zasto onda uopste postoji bilo sta (ljudi,planeta,kozmos...)?!Mozda je svrha samo to istrazivanje?! :shock: A opet ko bi ga znao kuda ce nas to odvesti...?A sta nas goni dalje?Pa, verovatno svest...
 
Hellen:
Hoya:
Covek stalno cezne za ovim ili onim!Sada u ovom "modernom" vremenu kada je sve tako sarenoliko ima milion razloga da se covek oseca prazno! Uvek postoji jos nesto sto bi zeleo,za cim cezne!Kada nicega ne bi bilo nista nikome ne bi nedostajalo!
Sta je to sto coveku ne da mira? Sto ga iznova i iznova tera u novu potragu?
Za cim vi najvise ceznete?
Jel imate ideju uopste koja je svrha covecanstva?

Кад сам била мала мој отац је често говорио:''Човек који има све није срећан!'' Дуго нисам схватала колико је у праву!
Кад бисмо остали без жеља и чежњи остали бисмо потпуно празни! Празно се осећа онај који нема жеља, а не онај који чезне за нечим. Чежња или жеља за нечим нас вуче напред, даје нам подстрек, као што кажеш ''тера нас у нову потрагу''. Да није било те жеље не би било напретка човечанства!
Да није те жеље не би било ни развоја личности, образовања, љубави, личног и пословног напретка, успеха... И када добијемо оно за чим чезнемо увек пронађемо нови циљ коме ћемо стремити...и то је оно што нам испуњава живот!
A sećate li se kako ste kao mali uživali u trenucima saznanja da je večeras, na primer, Nova Godina?
 

Mislim da nemam problema sa gubitkom smisla zivota i nedostatkom zelja, posto jedina zelja koju imam i stvar za kojom ceznem je POTPUNO SPOKOJSTVO ...Znam ,znam to je moguce samo ako umrem ili se kojim slucajem za zivota pretvorim u zivotinju ali s'obzirom da u prvom slicaju to tada nece biti bitno a drugi je neizvodljiv ,nikad necu prestati da ceznem.....Blago meni :cry: :cry: :cry:
 
dollores:

Mislim da nemam problema sa gubitkom smisla zivota i nedostatkom zelja, posto jedina zelja koju imam i stvar za kojom ceznem je POTPUNO SPOKOJSTVO ...Znam ,znam to je moguce samo ako umrem ili se kojim slucajem za zivota pretvorim u zivotinju ali s'obzirom da u prvom slicaju to tada nece biti bitno a drugi je neizvodljiv ,nikad necu prestati da ceznem.....Blago meni :cry: :cry: :cry:

:shock: :shock: :shock: А бити животиња - то је ''потпуно спокојство''? :roll:
 
dollores:

Mislim da nemam problema sa gubitkom smisla zivota i nedostatkom zelja, posto jedina zelja koju imam i stvar za kojom ceznem je POTPUNO SPOKOJSTVO ...Znam ,znam to je moguce samo ako umrem ili se kojim slucajem za zivota pretvorim u zivotinju ali s'obzirom da u prvom slicaju to tada nece biti bitno a drugi je neizvodljiv ,nikad necu prestati da ceznem.....Blago meni :cry: :cry: :cry:

Zasto tuzne face?!Pa to te ipak odrzava u zivotu!
Ako se izgubi ceznja koji je onda smisao? A posto ti je jedina zelja potpuno spokojstvo ( kao i mnogima pretpostavljam) mozda je delimicno resenje u bavljenju Yogom (naravno do izvesne mere koja ne prelazi u sektastvo)...
 
Hellen:
dollores:

Mislim da nemam problema sa gubitkom smisla zivota i nedostatkom zelja, posto jedina zelja koju imam i stvar za kojom ceznem je POTPUNO SPOKOJSTVO ...Znam ,znam to je moguce samo ako umrem ili se kojim slucajem za zivota pretvorim u zivotinju ali s'obzirom da u prvom slicaju to tada nece biti bitno a drugi je neizvodljiv ,nikad necu prestati da ceznem.....Blago meni :cry: :cry: :cry:

:shock: :shock: :shock: А бити животиња - то је ''потпуно спокојство''? :roll:

Pa jedini cilj i jedina teznju zivotinja je da imaju staniste i da nisu gladne ,mislim da se moze reci da su prilicno spokojne ,posto je majka priroda sve uredila da to i postignu ....To ne mogu bas reci i za ljude ,jer upravo ono za cim ceznu ,obicno im za dlaku izmice....NE, zivotinje nisu glupe,one samo nemaju svest ,ali zato imaju instikt sto se pokazalo da je mnogo bolje i pravednije nego sva pamet covekova,koja mu retko kad dobra donosi...samo strepnju i nemir.... :D
 
Sve je to lepo i istinito, sem onoga o životinjskom spokojstvu. Majka priroda je uredila da sve one imaju ŠANSU, a ne spokojstvo. Nije im baš sve dato na tacni.
Da li si nekada videla seosku džukelu u polurazvaljenoj kućici, na -20?
 
Lexa:
Sve je to lepo i istinito, sem onoga o životinjskom spokojstvu. Majka priroda je uredila da sve one imaju ŠANSU, a ne spokojstvo. Nije im baš sve dato na tacni.
Da li si nekada videla seosku džukelu u polurazvaljenoj kućici, na -20?

Dobro slazem se sa tobom ali tu je rec o okolnostima..( sad vec pricamo o sudbini).Samo tvrdim da zivotinje imaju vise sansi da se "ostvare"kao zivotinje pod idealnim uslovima na primer ,nego covek, bas zbog ceznje koje nosi u sebi!!!!...(cak mislim da idelni uslovi za coveka ne postoje jer nije taj ker dosao do teorije relativiteta nego upravo covek)
 

Back
Top