Blokira

001

Zainteresovan član
Poruka
169
Naprimer dok sam na internetu bude sve u redu,e onda recimo odem da sednem malo u dnevnu sobu da gledam TV i vratim se recimo nakon 15-20 minuta na kompjuter on blokiran tj.probam misem levo desno par puta s time da se strelica nepomice tj.blokirana je on se onda ugasi i upali sam,a to se ne desava svaki put nekad u danu 5-6 puta nekad samo jednom,a nekad 2 dana bude sve u redu pa onda opet jovo nanovo.

Virusa nema proverio sam,a on me zafrkava tako vec 2 meseca.Sta bi tu mogao biti problem.
 
Mnogo stvari moze da bude problem.. Doduse nisi naveo koji OS imas ili nisam dobro procitao.. Zaledjavanje sistema se desava najcesce kod sistema win 98,me 2000.

Meni se u Xp rijetko desava.. No bilo kako bilo.. Kazes da nemas virusa a nisi spominjao spyware programe.. Iz mog iskustva obicno oni mogu da napreave takve gluposti i da zaglupe racunar kada se nista ne radi.. Opet kazem ne znam kojim OS-om raspolazes i ne mogu da znam kako da ti pojasnim procese.. Za pocetak iskljuci skrin sejver pa provjeri sta se desava.. A obavezno preskeniraj komp sa nekim adware progamom tipa Ad-aware SE ili spyboot S&D.. Ukoliko bude promjena javi pa ce neko dati i konkretniji odgovor.. I ovo je bilo sasvim napamet. Poz.
 
Operativni sistem mi je Windows 98se.

A danas mi se desilo jos vece sranje,skinuo sam spyboot i skenirao kompjuter ,on nasao 106 gresaka i pita da li da popravi ja pritisnem da on popravi 70-tak-popravi 30-tak gresaka ostane kaze da nemoze i da mi mogucnost da ako ocu da to prihvati da restartujem kompjuter ja to prihvatim on se ugasi i upali,ali gle cuda nema mi Windowsa nego samo onako svetlo plava pozadina i nista prazno nece da ucita windows sve se
poremetilo.

Uzmem Cd od windowsa 98se i probam ga pokrenuti,a on nece uopste da pokrene CD i da ga ucita da mogu da probam da ga instaliram ponovo,tako da taj kompjuter nemogu da koristim,sta mi je sad ciniti kako bi vratio windows ili bilo kakvu funkciju.

Hvala.
 
001:
Operativni sistem mi je Windows 98se.

A danas mi se desilo jos vece *,skinuo sam spyboot i skenirao kompjuter ,on nasao 106 gresaka i pita da li da popravi ja pritisnem da on popravi 70-tak-popravi 30-tak gresaka ostane kaze da nemoze i da mi mogucnost da ako ocu da to prihvati da restartujem kompjuter ja to prihvatim on se ugasi i upali,ali gle cuda nema mi Windowsa nego samo onako svetlo plava pozadina i nista prazno nece da ucita windows sve se
poremetilo.

Uzmem Cd od windowsa 98se i probam ga pokrenuti,a on nece uopste da pokrene CD i da ga ucita da mogu da probam da ga instaliram ponovo,tako da taj kompjuter nemogu da koristim,sta mi je sad ciniti kako bi vratio windows ili bilo kakvu funkciju.

Hvala.

Prijatelju, najbrze i najbolje u toj situaciji je da ubacis start disketu od te 98se ili Me pa format C; enter.

Tebi je sistem ostecen na 3 nacina: preko imterneta ,nekim programom i na kraju spy botom(ne smes da ga pustis samoga, ako resi 30 problema nemoj da ga silujes i za onih 40 jer ce sigurno da ti osteti registre i jos po nesto).
Pa popsle formata valda znas da instaliras 98!?
:evil:
 
drago41:
001:
Operativni sistem mi je Windows 98se.

A danas mi se desilo jos vece *,skinuo sam spyboot i skenirao kompjuter ,on nasao 106 gresaka i pita da li da popravi ja pritisnem da on popravi 70-tak-popravi 30-tak gresaka ostane kaze da nemoze i da mi mogucnost da ako ocu da to prihvati da restartujem kompjuter ja to prihvatim on se ugasi i upali,ali gle cuda nema mi Windowsa nego samo onako svetlo plava pozadina i nista prazno nece da ucita windows sve se
poremetilo.

Uzmem Cd od windowsa 98se i probam ga pokrenuti,a on nece uopste da pokrene CD i da ga ucita da mogu da probam da ga instaliram ponovo,tako da taj kompjuter nemogu da koristim,sta mi je sad ciniti kako bi vratio windows ili bilo kakvu funkciju.

Hvala.

Prijatelju, najbrze i najbolje u toj situaciji je da ubacis start disketu od te 98se ili Me pa format C; enter.

Tebi je sistem ostecen na 3 nacina: preko imterneta ,nekim programom i na kraju spy botom(ne smes da ga pustis samoga, ako resi 30 problema nemoj da ga silujes i za onih 40 jer ce sigurno da ti osteti registre i jos po nesto).
Pa popsle formata valda znas da instaliras 98!?
:evil:

Izvini . imas ovde uputstva za instalacije e kod 98 to ide lako i brzo!!!
 
Posto sam prvi dao neki odgovor da dam jos jedan.. Ukoliko nisi rijesio svoju situaciju onda je cinjenica da si sistem ostetio ili jos gore zarazio mnogo ranije koje cime, sto si sam i napisao da ti se desava nekoliko mjeseci..

Kad je vec stanje kako je onda lijepo system disc i formatiraj particiju, a ako imas vaznih podataka na particiji koju imas mozes ih sacuvati i putem DOS-a na drugi dio HDD.. Odradi to sacuvaj dokumenta koja su ti potreban, formatiraj particiju na kojoj je bio 98 i nanesi svjezi OS.. Posle toga instaliraj sto ti je potrebno.. Pored programa instaliraj i adekvatnu zastitu i nema problema..

Ukoliko si nesiguran sta zelis i sta treba imas na podforumu sigurnost i zastita ljepljive teme pa procitaj i naci ces se vec negdje sta i kako ti treba.. Poz.
 
Startup disketa .

Kad ju startujem i kad izaberem onu prvu opciju da formatira uz pomoc CD,onda sacekam dok on tamo nesta ispise i onda mi se pojavi:A:\ E sta tu upisati kako bi pokrenuo CD,onaj gore je napisao upisi npr. X pa enter,a sta ja u stvari treba da upisem da krene jer sta god sam upisao ne pomaze znaci jos jedanput sta upisati iza A:\
 

Back
Top