Parastos zrtvama madjarskih fasista-genocid Madjara nad Srbima

...Odmah po ulasku mađarske okupacione vojske je njega i moju porodicu spaso košija Švaba ,koji je od komšija Mađara saznao da su ga prijavili.Moj deda je sa šestoro dece na jednim kolima uspeo da pobegne pre nego što su okupatori stigli ...
nazalost kod nas nije bilo takvih Svaba, iz nase kutje su poveli oca i tri sina, od kojih je najstariji imao 18 god. posle 100-ak metara je madjarski oficir koji je vodio patrolu stao, zamislio se,pogledao sinove (verovatno je imao svoje negde tamo a znao je gde ih vode) i oterao ih kuci...
njihov otac, nije bio te srece, posle 3 dana batinanja u svilari bacen je pod led...
par dana kasnije je jedan nash sugradjan vidjen u njegovom kaputu...
zar su mislili da ce ljudi za 3 godine raciju zaboraviti? da ce churuski magacin nestati?
i da ce se zaboraviti ko je sa prekachom testerom testerio zene na tisi?
a nad njima je '45-te navodno izvrsen genocid....nek se zale istim onima kojima su i nasi mogli da se zale na bozic '42-e...
 
Brata moje babe,popolo su mađarski vojnici pretesterili živog pred crkvom u Žablju,samo zato što je bio pravoslavni sveštenik čim su ušli u selo.
Čitava ova priča je gnusna i samo ponovo povređuje one kojima su pobijeni članovi familije,a i one koji to pamte.
Ideja izjedanačavanja žrtava i zločinaca je sramotna i ne može da se pravda bilo kakvim "suživotom" i "dobrosusedskim odnosima" .
 
Brata moje babe,popolo su mađarski vojnici pretesterili živog pred crkvom u Žablju,samo zato što je bio pravoslavni sveštenik čim su ušli u selo.
Čitava ova priča je gnusna i samo ponovo povređuje one kojima su pobijeni članovi familije,a i one koji to pamte.
Ideja izjedanačavanja žrtava i zločinaca je sramotna i ne može da se pravda bilo kakvim "suživotom" i "dobrosusedskim odnosima" .
U Temerinu jos uvek zivi potomak lika koji je dedinu sestru vezao golu za drvo u novosadskom naselju Salajka.Ona je tu ostala 2 dana i na kraju i umrla.Ja cesto idem u Temerin u braon cipelama da bih pronasao tog lika i ostale fasisticke potomke,jer znam da cu ih tako isprovocirati.Naime,kada su Rusi usli u Srbiju u drugom svetskom ratu,njihovi vojnici su nosili braon cizme,kojima su sutirali madjare do smrti.I Dan danas,Madjari fasisticki orijentisani,ne vole braon obucu i smatraju nosenje iste namernom provokacijom.Na taj nacin sam pre par godina izmamio dvojicu madjara na telepu,da nasrnu na mene(odmah su se prepoznali kao ugrozeni fasisti).Nisu se dobro proveli...Onog u Temerinu jos uvek cekam
 

Back
Top