Borenje - broj ljudi u grupi (istovremeno na treningu)

Cini mi se da u sustini za odgovor na to pitanje nije bitno sta se vezba. Rekao bih da jedan instruktor najefikasnije moze da radi sa 5-6 ljudi, mada sa vezbacima naprednog nivoa, kojima nije potrebna velika paznja po pitanju tehnickih elementata, moze da se radi i na vecem broju, premda to vec zavisi od materijala koji se obradjuje na treningu.
U svakom slucaju, ako se radi sparing, idealno bi bilo da instruktor osmatra samo jedan par ljudi koji vezbaju, kako bi mogao da stekne i prokomentarise celokupnu sliku, osvrnuvsi se na svakog od ucesnika. NIje lose i ako ostali prisutni na treningu daju svako svoj komentar, ako ce on na neki nacin doprineti treningu.
 
gnjec:
...mada opet sve zavisi od sporta...ali da kazemo da je najbolje do 10 ljudi...ali normalno opet zavisi i od vrste borenja i od nivoa ljudi koji treniraju...

Prijatelju, moje pitanje je konkretno: "Sta trenirate i koliko je ljudi na treningu?" Mozes li to da odgovoris? Ne razumem sta ti znaci prica: "Zavisi od sporta, zavisi od polozaja zvezda, zavisi od toga da li ima instruktora.."

Ako hoces da odgovoris, reci sta ti treniras, koliko vas je u grupi i eventualno kad je jedan instruktor koliko je za to sto ti treniras optimalan broj ljudi.

Mada, hvala i na filozofiranju.
 
trenirao sam kickbox..i tu nas je bilo do 18-20 na treningu...
...trenirao sam box...tu nas je bilo opet od 3-15 na treningu...
...trenirao sam jkd i tu nas je bilo 5-6 na treningu...
...trenirao sam nesto kratko karate tu nas je bilo gomila...
...trenirao sam vale-tudo i tu nas je bilo do 10 na treningu...

...a ti nisi skapirao mene...borilacki sport je jedno...borilacka vestina je drugo...zato sam rekao da broj varira
 
Anonymous:
trenirao sam kickbox..i tu nas je bilo do 18-20 na treningu...
...trenirao sam box...tu nas je bilo opet od 3-15 na treningu...
...trenirao sam jkd i tu nas je bilo 5-6 na treningu...
...trenirao sam nesto kratko karate tu nas je bilo gomila...
...trenirao sam vale-tudo i tu nas je bilo do 10 na treningu...

...a ti nisi skapirao mene...borilacki sport je jedno...borilacka vestina je drugo...zato sam rekao da broj varira

axam...dobrooooo ovo sma ja al mi nije jasno zasto sam ispao gost :)
 
U mom slucaju svakako nas je bilo najvise na treninzima tekvondoa, kada je znalo u sali da bude i po 60-ak ljudi.
Vezbao sam uechi-ryu par godina, i tu je na trninzima broj varirao izmedju jednocifrenog i 20-ak u najboljem slucaju.
Evo na sistemu nas dolazi izmedju, recimo, 6 i 18, sto zavisi od toga kojim danom je trening (normalno, petak vece nije bas popularan kod ove omladine), pa cak i od toga kakvo je vreme (bah, nekima se ne dolazi po kisi i prevozu koji se uzje8@o).
 

Back
Top