SAVESNI LEKARI: Devojčica preminula pod čudnim okolnostima

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
39.520
VRANJE 17. 01. 2011
PRESS
Roditelji iz Vranja optužuju: Pijani lekari nam ubili dete!

Devojčica preminula pod čudnim okolnostima u vranjskoj bolnici. Lekari dete dva puta vraćali kući bez pregleda. Otac Bojan: Da sam imao pištolj, sve bih ih pobio. Video sam ih kako piju alkohol, ni saučešće nisu izjavili


0807.jpg

Tuga u kući Marinković... Roditelji i rodbina ne mogu da veruju šta ih je zadesilo

Petogodišnja devojčica Dijana Marinković iz sela Ćukovac kod Vranja preminula je pod čudnim okolnostima pre dva dana na dečjem odeljenju vranjske bolnice, u prisustvu nekoliko lekara, anesteziologa i medicinskog osoblja! Roditelji i rođaci devojčice tvrde da je ona umrla zbog niza propusta lekara u Zdravstvenom centru u Vranju.
Mala Dijana se prošlog petka žalila na bolove u grlu, zbog čega su je majka Ivana i baba Svetlana odvele u dečji dispanzer u Vranju, gde ih je primio dežurni lekar i rekao da nije da ništa opasno. Prepisao je detetu „brufen" i injekcije i rekao da se jave svom izabranom lekaru.
0801.jpg

Imala samo bolove u grlu i temperaturu... Dijana Marinković

- Devojčica se osećala dobro, večerali smo i legli. Negde oko 21.30 dete je dobilo visoku temperaturu, koju smo pokušali da skinemo masažom i tuširanjem i brzo krenuli u Hitnu pomoć. Temperatura je bila 40 stepeni - kaže za Press Ivana.
Gušila se i povraćala
Prema njenim rečima, najpre su ih primili u Hitnoj pomoći i bez ikakvog pregleda dali devojčici injekciju!
- Sestra koja nas je primila rekla je da oni tu nemaju toplomer i da je trebalo kod kuće da merimo temperaturu?! Nije bilo dežurnog lekara, niko nije dete pregledao, već su joj napamet dali injekciju! Temperatura je spala i vratili smo se kući, a Dijana je zaspala - priča Ivana potreseno.
Njen suprug Bojan Marinković kaže da je oko ponoći dete počelo da se guši i povraća.
- Pozvali smo rođaka i najbrže što smo mogli dete ponovo odvezli u Hitnu pomoć, gde su nas opet bez pregleda poslali na dečje odeljenje. Otišli smo tamo, ali su vrata bila zaključana. Panično smo zvonili i lupali, ali nam niko nije odgovarao. Gušenje se pojačavalo, pa je naš rođak Saša razvalio ulazna vrata. Trčali smo do trećeg sprata, jer na prvom i drugom nikog nije bilo. Na trećem smo zatekli medicinsku sestru i spremačicu kako gledaju TV - prepričava tragičnu noć Bojan.
0111-1.jpg

Tragedija... Bojan i Ivana Marinković

Kako kaže, oko 1.45 primila ih je dežurna lekarka dr Desa Milenković.
- Pregledala je dete i verovatno shvatajući alarmantnost situacije pozvala vozilo kako bi dete hitno prevezli u Niš. U isto vreme dolazi dr Lazar Stanković, načelnik ovog odeljenja, koji je krajnje nezainteresovano reagovao na naše molbe da nam spase dete. Otišao je i seo za računar kao da se ništa ne dešava. Onda su, na pozive sestre, počeli da stižu jedan po jedan doktor, bili su tu dva anesteziologa i jedan otorinolaringolog, koji su dr Desu i moju ženu izbacili napolje, u hodnik. Sa strahom smo čekali ishod - priseća se sa suzama u očima Bojan.
Dok je porodica u hodniku iščekivala, čuli su razgovor lekara.
- Zvali su druga odeljenja i čuli smo kako traže gazu, skalpel, nekakav nož, iglu... jer ništa nisu imali na odeljenju. Nećete nam verovati, ali ja sam u jednom trenutku čuo kako traže nož, lekar je rekao: „Dajte mi bilo šta, neki nož, pilicu za hleb... dajte bilo šta..." - priča Bojan.
On navodi da je oko 4.30 iz sale izašao dr Slaviša Kanački i saopštio im da su sve pokušali, da detetu nije bilo pomoći i da uzmu telo i nose ga kući.
0806.jpg

Sve ćemo proveriti... Dr Trajković

Naložena obdukcija
Uznemireni otac odlazi u lekarsku kancelariju tražeći objašnjenje kako je dete umrlo i zatiče lekare kako piju alkohol, kao da se ništa nije desilo.
- Verujte mi, da sam imao pištolj kod sebe, sve bih ih pobio, pa bre, nisu nam ni saučešće izjavili, ništa nisu rekli. Oni su nam ubili dete - tvrdi otac preminule devojčice.
Direktor Zdravstvenog centra u Vranju dr Uroš Trajković rekao je za Press da je naloženo da se slučaj detaljno ispita.
- Upoznati smo sa ovim slučajem i preduzeli smo sve zakonske mere. Angažovana je komisija za unutrašnji nadzor koja ispituje ovaj slučaj, uredno smo obavestili zdravstvenu inspekciju, a obavestićemo i Lekarsku komoru Srbije. Svima nama je u interesu da se sazna istina. Kao lekarima i kao ljudima nam je žao. Istražni postupak je u toku, sačekaćemo rezultate i ustanovićemo da li je bilo propusta - objašnjava Trajković.
b
PODNETA KRIVIČNA PRIJAVA
Očajni rođaci i roditelji odlučili su da slučaj prijave SUP-u, što su i učinili. Slučaj vodi istražni sudija Vladan Mićović. On nije želeo da daje izjave za medije. Saslušao je sve aktere i naložio obdukcioni nalaz, a podneta je krivična prijava protiv NN lica.
http://pressonline.rs/sr/vesti/u_fo...+optužuju:+Pijani+lekari+nam+ubili+dete!.html

E tako sam ja zatekla momke u SUP-u. Sede i gledaju farmu...
Čisto sumnjam da će jadni ljudi imati ikakve koristi od toga
.
Mislim da bi se na njihovom mestu odlučila za očevu soluciju.
 
Cak i da zanemarimo zataskane slucajeve, samo na osnovu broja ovakvih tema koje s vremena na vreme osvanu ovde na forumu, u zatvoru bi trebalo da bude prilican broj lekara i ostalog medicinskog osoblja. Nazalost, do sada nije nijedan od njih zaglavio zatvor u svim slucajevima koji su meni poznati, a poznati su mi skoro svi jer sam igrom slucaja dosta to istrazivala i bila u kontaktu sa ostecenim porodicama.
 
Samo zbog ovog slucaja , gosn. Tomica bi morao da zglajzne sa funkcije, a neko da napipa corku.

Dom zdravlja nema toplomer, pa sta ima onda, majku mu !
Nemaju toplomer, lekari nemaju znanja....cccc....

Ivana [neregistrovani] (16. 01. 2011, 22:41:19)
bolnice strave i uzasa
Lekari uopste nisu trebali cekati skalpel da "zaseku" vrat detetu,mogli su sa plasticnom venskom cevcicom obezbediti privremeni put za disanje.Lekari u Srbiji zaista ubijaju decu i odrasle,to je najruznije sta se dogadja.Neznanje je ogromno,a javasluk i korupcija su na svim nivoima sistema.


Ovaj komentar govori sve......Lekar je trazio noz da zasece detetu vrat , da se ne bi ugusilo, a, evo, zena rece da je znao mogao je to premostiti i plasticnom venskom cevcicom. Al, nije znao, i dete se ugusi.

Neznanje, placanje ispita, polaganje ispod zita...javasluk, mito..korupcija....a, mi svi to gledamo zatvorenih ociju...A, sad se vec zna da za godinu, dve, necemo imati anesteziologa....
 
Cak i da zanemarimo zataskane slucajeve, samo na osnovu broja ovakvih tema koje s vremena na vreme osvanu ovde na forumu, u zatvoru bi trebalo da bude prilican broj lekara i ostalog medicinskog osoblja. Nazalost, do sada nije nijedan od njih zaglavio zatvor u svim slucajevima koji su meni poznati, a poznati su mi skoro svi jer sam igrom slucaja dosta to istrazivala i bila u kontaktu sa ostecenim porodicama.

Ni jedan....Evo, sad su objavili da su dvoje ostali bez dozvole za rad.
 
Direktor Zdravstvenog centra u Vranju dr Uroš Trajković rekao je za Press da je naloženo da se slučaj detaljno ispita.
- Upoznati smo sa ovim slučajem i preduzeli smo sve zakonske mere. Angažovana je komisija za unutrašnji nadzor koja ispituje ovaj slučaj, uredno smo obavestili zdravstvenu inspekciju, a obavestićemo i Lekarsku komoru Srbije. Svima nama je u interesu da se sazna istina. Kao lekarima i kao ljudima nam je žao. Istražni postupak je u toku, sačekaćemo rezultate i ustanovićemo da li je bilo propusta - objašnjava Trajković.


Gosn. Trajkovicu ! Postoji Istrazni zatvor, pa nek odgovorni doktori tamo sacekaju istrazne rezultate...Kakva komisija za unutrasnji nadzor...vrana vrani oci ne vadi... . sta radi taj istrazni sudija u Vranju..?..
Bice barem postupak brzi, i nece moci da dopisuju u istoriji bolesti sta njima odgovara.
 
Poslednja izmena:
bez ikakvog pregleda dali devojčici injekciju!
Страшно! Као да су инекције неке бомбоне па их дају тек тако.

Што каже један мој комшија чијем су оцу лекари оперисали здрав орган а због чега је он умро: "Грешке лекара земља прекрива".
 
Samo zbog ovog slucaja , gosn. Tomica bi morao da zglajzne sa funkcije, a neko da napipa corku.

Dom zdravlja nema toplomer, pa sta ima onda, majku mu !
Nemaju toplomer, lekari nemaju znanja....cccc....

[/B]

Ovaj komentar govori sve......Lekar je trazio noz da zasece detetu vrat , da se ne bi ugusilo, a, evo, zena rece da je znao mogao je to premostiti i plasticnom venskom cevcicom. Al, nije znao, i dete se ugusi.

Neznanje, placanje ispita, polaganje ispod zita...javasluk, mito..korupcija....a, mi svi to gledamo zatvorenih ociju...A, sad se vec zna da za godinu, dve, necemo imati anesteziologa....

normalno da je neznanje ogromno kad 50% zavrshi medicinski uz pomoc bubice
 
Страшно! Као да су инекције неке бомбоне па их дају тек тако.

Што каже један мој комшија чијем су оцу лекари оперисали здрав орган а због чега је он умро: "Грешке лекара земља прекрива".

Pazi,sad, ovo davanje injekcije bez pregleda mogu da razumem.....Vidi se golim okom kad neko ima povecanu temperaturu....po zenicama, usporenim pokretima, boji tela...Dali su joj sigurno injekciju koja obara temperaturu, brufen, verovatno...al, uz nju ide,koliko se razumem, i ona druga, protiv mucnine i povracanja. E, tu joj nisu dali. Koliko je to doprinelo opstem stanju,ne znam...
 
Davno sam ja rekao da u bolnicu treba ići sa utokom. A i sad nije kasno da ih izbuši kao švajcarski sir. Recimo, da se meni tako nešto dogodi, kkala bi mnoga mjka jer bih jednog po jednog lovio kao džukele. A glavnodgovrnog bi živog odrao i uvaljao u ljutu papriku.


Ja se sve bojim da ce se jednom tako nesto i desiti..A, garantujem da, ako bi se to desilo, niko od nas ne bi ustao i otisao da protestuje i trazi pravdu za tog coveka...koji bi po hitnom postupku bio sproveden u zatvor.

Zaista mi nije jasno, u ovom slucaju, zasto istrazni sudija nije odredio pritvor nadleznim lekarima ? Biti u istraznom zatvoru nije nista neobicno.....Zasto su lekari kod nas povlasceni ?
 
....problem je u nerazvijenosti medicinskog prava kao grane pravnog sistema...drugi problem je u korumpiranom pravosudju, mozda sam subjektivna ali meni se cini da ce se ova drzava srediti tek posto se pravosudje uredi...niski kazneni okviri su manji problem koji je se moze resiti parlamentarnom izmenom KZ ali ljude koji rade po pravosudnim organima ocigledno ne mozemo da izmenimo...

...kod nas vlada zakon esnafa, svaki lekar stiti svog kolegu, takodje svaki sudija stiti svog, te dve profesije su tvrdjave opasane sa stotinu zidina i medjusobno prozete jer vaze za, kao neke elitne profesije, veze u njima su najsnaznije, i na fakultetu i prilikom zaposljavanja...zato sam kazala da se plasim ko ce nas leciti kroz par godina, naravno da se pribojavam i ko ce nam suditi ali zbog lose presude se ne gubi zivot a zbog neadekvatnog lecenja nestaju ljudi...skoro sam gledala emisiju o devojci koja je preminula zbog ranice na grlicu materice...da nisam videla svojim ocima ne bih verovala...
 
Udarate na pogresne ljude.
Nije na lekarima da nabave gazu, skalper i set za traheotomiju nego na vlasti u drzavi. Pito bi vas , 80 pacijenata na 8 sati radnog vremena u hiruskoj ambulanti. To vam je 6 minuta po pacijentu. Da li mislite da je realno da neko za 6 minuta odreaguje nesto ozbiljnije na nekoga kod boli glava a u hodniku su vam ljudi koji pokazuju zaista ozbiljne klinicke slike od pankreatita do perforacije slepog creva. I vi bi ste se pored mnogo ozbiljnijih pacijenata bavili detetom koje boli glava? Pazite imate 6 minuta po pacijentu. I NIKAKVU OPREMU ZA RAD.
 
Udarate na pogresne ljude.
Nije na lekarima da nabave gazu, skalper i set za traheotomiju nego na vlasti u drzavi. Pito bi vas , 80 pacijenata na 8 sati radnog vremena u hiruskoj ambulanti. To vam je 6 minuta po pacijentu. Da li mislite da je realno da neko za 6 minuta odreaguje nesto ozbiljnije na nekoga kod boli glava a u hodniku su vam ljudi koji pokazuju zaista ozbiljne klinicke slike od pankreatita do perforacije slepog creva. I vi bi ste se pored mnogo ozbiljnijih pacijenata bavili detetom koje boli glava? Pazite imate 6 minuta po pacijentu. I NIKAKVU OPREMU ZA RAD.

- Sestra koja nas je primila rekla je da oni tu nemaju toplomer i da je trebalo kod kuće da merimo temperaturu?! Nije bilo dežurnog lekara, niko nije dete pregledao, već su joj napamet dali injekciju! Temperatura je spala i vratili smo se kući, a Dijana je zaspala - priča Ivana potreseno.
Njen suprug Bojan Marinković kaže da je oko ponoći dete počelo da se guši i povraća.
- Pozvali smo rođaka i najbrže što smo mogli dete ponovo odvezli u Hitnu pomoć, gde su nas opet bez pregleda poslali na dečje odeljenje. Otišli smo tamo, ali su vrata bila zaključana. Panično smo zvonili i lupali, ali nam niko nije odgovarao. Gušenje se pojačavalo, pa je naš rođak Saša razvalio ulazna vrata. Trčali smo do trećeg sprata, jer na prvom i drugom nikog nije bilo. Na trećem smo zatekli medicinsku sestru i spremačicu kako gledaju TV - prepričava tragičnu noć Bojan.
Pa kako sestre sede i gledaju tv ako je takva "gužva"?
 
Ni jedan....Evo, sad su objavili da su dvoje ostali bez dozvole za rad.

Трагедија је да се за несавесно лечење које је резултирало смрћу пацијента одузимање дозволе за рад сматра адекватном кривичном санкцијом.Управо овакав потез иритира јавност док о породици пацијента не треба ни трошити речи.Не знам да ли се поред одузимања дозволе у разматрање узима и каква затворска казна пошто одузимање дозволе звучи као да су окривњеног уместо у затвор послали на летовање на Карибе.
 
Трагедија је да се за несавесно лечење које је резултирало смрћу пацијента одузимање дозволе за рад сматра адекватном кривичном санкцијом.Управо овакав потез иритира јавност док о породици пацијента не треба ни трошити речи.Не знам да ли се поред одузимања дозволе у разматрање узима и каква затворска казна пошто одузимање дозволе звучи као да су окривњеног уместо у затвор послали на летовање на Карибе.


Ono sto je najretardiranija stvar u lekarskoj komori ( koja je 'tatko' na vezare) je to sto oni nikome nece oduzeti dozvolu za rad, ako taj neko nije krivicno osudjenz:shock:z:shock:z:shock: Pa koji ce nam krac lekarska komora kada je za njih disciplinski postupak preslikan krivicni postupakz:Dz:Dz:D Zasto bi uopste preduslov za oduzimanje dozvole bila presuda u krivicnom postupku?

Vezare i neznalice.

Inace, tim vezarama oduzimanje dozvole znaci puno, to im je smak sveta; posto su uglavnom nesposobni da se bilo cime drugim bave u zivotu, tako su vaspitani- on je vredno bubao iz skripte na najtezem faxu, i mora da se bavi time u zivotu.
 
Pa kako sestre sede i gledaju tv ako je takva "gužva"?

Ko je kriv sto u vecini nasih bolnica da ne kazem u svim posle 5 popodne imas iskljucivo dezurnu ekipu koja je obavezno u sali a ni jednog doktora na odeljenju posto ih nema dovoljno zaposlenih? Da nisu mozda lekari!!!! Sestre sede u bolnici i gledaju TV zato sto u ponoc ne ocekujes da ce neko u bolnicu da ti bane sa detetom koje verovatno prezivljava anafilakticki sok na sta sve ovo lici. Koliko sam ja procitao u bolnici se sjatila cela ekipa. Ko je kriv sto na odeljenju ne postoji set za traheotomiju i anti sok terapija? Mozda lekari? Da nisu trebali da ih kupe od svojih plata. Pitajte ministra zasto su nam odeljenja ne opremljena i zasto mora da se radi po metodama iz srednjeg veka. Da je odeljenje imalo ta dva seta dete bi verovatno bilo zivo. Ipak ako neko treba da odgovara to je neko iz hitne pomoci , nije mi jasno kako su u ponoc mogli da posalju dete u deciju bolnicu kada su oni dezurni i kada u decijoj bolnici postoji samo hiruska ekipa u to vreme.
 

Back
Top