prostata-posle

drago41

Primećen član
Poruka
589
Pre 10 dana izasao sam iz bolnice posle radikalne operacije prostate, na otpustnoj listi stoji da se za mesec dana javim na kontrolu a da 5 dana uzimam 2x dnevno po 250mg ciprocinala sto sam otpostovao ( u bolnici sam 2 nedelje dobijao 2x500mg).

Pitanje je sledece: da li smem da produzim uzimanje ciprocinala i koliko obzirom na bolove u mokracnom kanalu i bojazni da ne dodje do zapalenja istog kao i obzirom da mi se mokrenje nije sasvim stabilizovalo (prilicno mi je grubo izvadjen kateter)?

Ukoliko imate jos neko uputstvo tj. osim odgovora na pitanje jos neki savet bicu vam u celini zahvalan!!! :x
 
Ja bih vam savetovala da uradite urinokulturu, dajte urin na pregled(ako vam nije prevelik problem da napunite bar pola casice, srednjim mlazom prvog jutarnjeg urina)
Postoji velika verovatnoca da cete dobiti ili imate urinarnu infekciju medjutim nije bas pametno u tom slucaju davati napamet lekove, s obzirom da ste vec 20 dana na ciprocinalu bilo bi dobro promeniti lek, ali to je najbolje uciniti na osnovu nalaza urinokulture i antibiograma.
U medjuvremenu, pijte dosta prolom vode i caja od persuna.
 
...I u svakom slucaju, ako se bolovi budu pojacavali a mokrenje ne regulise (a posebno ako je urinokultura pozitivna na bakterije) - nemojte cekati mesec dana do kontrole, javite se slobodno Vasem lekaru ranije, sta vise - bilo bi pozeljno da to ucinite!
 

Back
Top