Pisma or e-mail?

Hoya

Početnik
Poruka
11
Mene je nekako oduvek privlacilo vreme kada su komunikacije bile malo otezane...pa ono slatko nestrpljenje u ocekivanju odgovora ili novog pisma...I sada uvek volim kada dobijem novi mail:)
Pitanje je:Da li neko cuva pisma od ranije ili mozda neke mail-ove u nekom posebnom folderu?I sta je kome slatko u svemu tome?DA LI UOPSTE VOLITE DA SE DOPISUJETE?Ja DA!
 
da budem iskrena meni se cini da su mailovi skoro potpuno ubili tu draz o kojoj ti pricas..prilicno je bezlicno otkuckati kratku porukicu i kliknuti send..bar meni niko ne pise kilometarske mailove a takve pisma sam i pisala i dobijala..nema osecaja neotvorene koverte u rukama..ni brzog listanja da se vidi koliko tu ima strana za citanje..ni onog osecaja kad gledas rukopis drage osobe na papiru...nekako ..kad pisem mail cini mi se da ne ulazem ni trecinu sebe u to..ne kao kad bi sela i napisala pismo iste duzine...i da,bas kao sto ti kazes..nema onog iscekivanja odgovora...sve mi se cini da su mailovi prilicno povecali razdaljine koja su pisma prelazila sa lakocom.. tuzno
 
Meni je isto pisati mail i pismo na papiru.
Isti je osecaj kad otvaram kovertu i mail.
Jos uvek pisem pisma, drugu u zatvor. A mailove drugu u Ameriku.
Mailovi su prakticniji, postali su osnovni nacin komunikacije sa profesorima na faksu (barem na mom faksu)...Kad bi im pisali na papiru garant bi ih neprocitane koristili za potpalu.
 
Draga/i Hoya,

Odavno nisam pisala pisma, mada ona stara cuvam u velikoj skrinji kod roditelja na tavancetu. Secam se da sam se dopisivala sa par svojih prijatelja vrlo intenzivno do pre 5-6 godina, a onda je sve nekako prestalo i sama uglavnom razmenjujemo mailove kratkog sadrzaja. Steta. Pisma su bolja, duza i recitija. Kada pises pismo trudis se da opises mnogo vise od pukog "bila sam... i desilo se...", dok je u mailu sve drugacije. Nadam se da ce se to opet vratiti i da cu u sanducetu ponovo naci nesto osim komunalija. Lepa ti je tema.

Srdacno, Mara
 
jos uvek se trudim da pisem pisma.
imam par prijatelja koji jos uvek koriste snail mail.
nista nije sladje od iscekivanja postara.
a mailovi sluze .... za posao.
 
Hoya:
Mene je nekako oduvek privlacilo vreme kada su komunikacije bile malo otezane...pa ono slatko nestrpljenje u ocekivanju odgovora ili novog pisma...I sada uvek volim kada dobijem novi mail:)
Pitanje je:Da li neko cuva pisma od ranije ili mozda neke mail-ove u nekom posebnom folderu?I sta je kome slatko u svemu tome?DA LI UOPSTE VOLITE DA SE DOPISUJETE?Ja DA!

...Da..meni to vreme nedostaje...pisma su imala vecu car i vecu draz...posebno ljubavna...pisana srcem...ocekivati ih, nadati im se i zeleti ih poput najveceg blaga...taj osecaj je nezamenjiv...licno mislim da email nikada nece davati niti pruzati nista slicno...ali pisanje pisama odgovara onom romanticnom vremenu...koje nazalost polako iscezava kao i sve lepo na ovome svetu :(
 
Dete sam tehnike i u životu sam dobio samo tri pisma. Sva sreća da sam imao devojku koju tehnika ne interesuje (čak ni mobilni ne koristi) pa mi je slala pisma dok sam bio u USA. Iskreno - ne može da se poredi. Ta pisma čuvam i jedna od najdražih uspomena su mi. Voleo bih da počnem da pišem pisma - ali nemam kome. Email i mobilni telefon su nas napravili dostupnima u svakom momentu, i svi ljudi oko mene su takvi. Ipak je pismo umetnost, ti, olovka i papir i tvoje emocije...
 
Ja recimo obozavam razglednice! Bilo odakle!Dobila sam jednom od svog decka koji je na jedan dan otputovao do Leskovca!To je bilo stvarno prijatno iznenadjenje:)!Mada retko se desava, na zalost! Tehnologija nas polako ubija...koliko god da je volimo:(
 
Pripadam generaciji koja je pisala pisma.Volela sam
da ih pisem i zaista sam ih mnogo napisala.
Sada pisem iskljucivo e-mail i moram priznati da je
lakse,brzina me fascinira,a uzbudjenje cekanja maila
nije nista manje nego dok smo cekali pisma.
Pisem na isti nacin kao i pisma,dakle dozivljaj je
isti,a saznanje da odmah stize-sjajno.Ne bih se vracala na pisma.Cak i spostveni dnevnik pisem u folderu.Ov je carobno.
 
Mene je nekako oduvek privlacilo vreme kada su komunikacije bile malo otezane...pa ono slatko nestrpljenje u ocekivanju odgovora ili novog pisma...I sada uvek volim kada dobijem novi mail:)
Pitanje je:Da li neko cuva pisma od ranije ili mozda neke mail-ove u nekom posebnom folderu?I sta je kome slatko u svemu tome?DA LI UOPSTE VOLITE DA SE DOPISUJETE?Ja DA!

Cuvam sva draga pisma koja sam primala a mail brisem:)
 
Super je kad shvatimo da su mailovi toliko prazni i bezvredni i da ih nikad ne bi citali ponovo..samo ocekujemo nove nepotrebne informacije..tek sto se iznerviram kad neki koji su godinama iz nekog razloga bili bez kompa pa sad shalju svakakve nebuloze ko da su zvechku dobili:evil:
 
Eh koliko su mi znacila pisma u vojsci/ratu... Kada se delila posta,:rtfm: a mi svi cekamo da budemo procitani:hej::hej: dok spil koverti postaje sve tanji i tanji:hej:, Duzi period smo dobijali postu samo sredom, ziveo sam za sredu, za pismo devojke :zaljubljena:. E-mail , sms, su neuporedivo brzi i jednostavniji, pa samim tim i bolja opcija kada je poslovnost u pitanju. Ipak taj papir u koverti ima svoje cari... romantiku... Sada uglavnom e -mail i sms, ali opet se moze desiti da napisem neko romanticno pismo. E-mail / pisma - Razlicite stvari!
 
Poslednja izmena:
Danas je 21. vek, a treba unesti novine u život.

Pismo je pismo. Sve je stvar transporta.

Isto kao i novac. Isto je da li ćeš platiti novčanicom ili karticom, ali ako pocepaš pare ili ih izgubiš - teško tebi, a ako izgubiš ili oštetiš karticu - pare su na sigurnom u banci, sve što treba je da izvadiš novu karticu.
 

Back
Top