neki predlog za perut!!!!!!!!!!

shomyy

Početnik
Poruka
16
napravio sam sebi problem dugogodisnjim koriscenjem gela i sada nikako da se oslobodim peruti, nekad se po celu noc cesem po glavi do iznemoglosti!
zanima me da li je neko koristio ovaj T-gel sto se reklamira i da li je dobar protiv peruti i seboreje, takodje me zanima da li taj Mikoseb pece kada se pere sa njim kosa kao sto sam cuo. cuo sam da svi ti dermatoloski samponi protiv peruti imaju neprijatan miris. da li je to istina? kako se koriste ovi dermatoloski samponi? koliko puta nedeljno treba da se pere sa njima kosa?
 
Mycoseb ne pece, koristi se 2 puta nedeljno,kao sto rece cojka, nanese se, istrlja, ostavi malo i ispere.
Sto se tice Neutrogene odnosno T-gela, stvarno je odlican, resava problem peruti na duge staze, jedina mana mu je cena, mislim da je negde oko 600, 700 dinara.
 
da, raspitao sam se za t-gel i kosta oko 550 din. dok je mycoseb mnogo jeftiniji, pa videcu... zanima me jos i to da li izmedju pranja kose nekim od ovih sampona, posto se pere sa njima kosa dva puta nedeljno, moze da se koristi neki drugi sampon ili ne? i da li smem da koristim i dalje gel ili bilo sta za oblikovanje kose, kao npr. ulje dok koristim ove sampone?
 
Cekaj, polako.
Velika je razlika izmedju ovih sampona, mycoseb je lek!!!
Neutrogena je klasican sampon protiv peruti ali naravno daleko kvalitetniji i skuplji, njega mozes koristiti koliko hoces, mycoseb ima odredjen vremenski period koji se koristi, ne mozes to tako da gledas, ovaj je jeftiniji pa cu njega.
A sto se tice preparata za kosu, pa bar to neko vreme dok se ne sredi situacija oko peruti, pogotovo ako koristis mycoseb nemoj preterivati sa uljem, gelom...
 
Kao prvo, nisi trebao da koristis gel, al' ajde, ubuduce samo penu ili vosak za kosu (i briljantin radi isto), mada najbolje da ne koristis nista dok se ne otarasis peruti.

Micoseb sam koristila po preporuci dermatologa i odlican je! I ne pece nista, to je glupa dezinformacija! To je medicinski sampon i ne sme da se koristi kao obican sampon- stavis samo malkice (velicine recimo 2 zrna pasulja ), a ne treba vise s obzirom da mnogo peni, i stavis par minuta na teme da odstoji. Taj koga je peklo je verovatno stavio previse, ili imao neke krastice po glavi...Micoseb ima lep miris! I jos nesto : pravo ime mu je Ketokonazol ("Mikoseb" je kao "marka"), a najbolji je Ketokonazol "Aquarius". Mislim da ne bi trebao da se koristi vise od jednom/dvaput nedeljno, i sa njim obavezno BLAGI sampon za pranje kose!! Pre upotrebe obavezno procitaj uputstvo!!!!

Moj savet ti je da odes kod dermatologa, kazes "imam perut, pomagajte", on/a ce da pogleda i utvrdi ti pravilnu terapiju.
Ipak su ovo medicinski samponi, dermatolog kaze "LEKOVI", tako da je bolje ne igrati se na svoju ruku...
 

Back
Top