Problem instalacije XP na novijem lapopu (SATA)

Moze li neko da mi pomogne da instaliram win xp preko linux-a na laptopu hp presario cq56 120em...znam da je problem sto nece da instalira u tome sto je sata Sata Hdd. E to me interesuje: kako na ovom laptopu promeniti SATA u ANCHI ili kako se vec zove, da bih mogao instalirati win xp?

Pa ja imam SATA HD i PERFECT radi na WINDOWS XP sp3 lol

Kako kod tebe nece ?????????????

Ti sigurno imas neki Win XP za koji niko ne zna lol

Chaina Shop lolz ;DDDDD
 
Pa ja imam SATA HD i PERFECT radi na WINDOWS XP sp3 lol

Kako kod tebe nece ?????????????

Ti sigurno imas neki Win XP za koji niko ne zna lol

Chaina Shop lolz ;DDDDD

Windows XP SP3 Profesional nema drajvere za SATA hard disk. Da bi ga koristio, potrebno je ili iskljuciti opciju ACHI u BIOS-u ili pomocu nLite programa ubaciti SATA drajvere. Znaci, ti ili imas iskljucen SATA mod ili imas instalaciju win-a sa SATA drajverima u sebi.

A moja preporuka autoru ove teme je, ako imas mogucnosti za Windows 7 instaliraj ga!! Mnogo bolje iskoriscava novije procesore od XP-a. Lepsi interfejs, jednostavniji rad i podjednako je stabilan kao i XP SP3.
 
Idi na ovaj sajt: http://www.microsoft.com/downloads/...ce-b5fb-4488-8c50-fe22559d164e&displaylang=en

Download-uj Win XP sp3 ISO, narezi sa Alcohol 120% ili Ashampo Burning Studio softverom ili nekim dobrim

Stavi taj CD u CD/DVD Rom ..Boot-uj i Instaliraj lol

Taj je kod mene radio Super sa mojim SATA Hard Disk-om

Ako nece ..onda je nesto drugo u pitanju lol
_____________________________________________________________________________________________________
A moja preporuka autoru ove teme je, ako imas mogucnosti za Windows 7 instaliraj ga!! Mnogo bolje iskoriscava novije procesore od XP-a. Lepsi interfejs, jednostavniji rad i podjednako je stabilan kao i XP SP3.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Da, ali zato vuce Memoriju kao Lud ;))) haha

Windows trosi svega 300 - 500 Mb Memorije u Normalnom radu ;p

Ako ima za 4Gb RAM onda..sto da ne ;DDD
 
Da dodam... i Windows XP sp1 & 2 ..su radili odlicno na mom sadasnjem a i proslom SATA Hard Disk-u

Mislim da on ima problem sa drajverima na ploci lol

Oni nisu podignuti kao prvo, a posle ide instalacija Win XP-a lol

Znači da prvo instalira drajvere ili kako ti kažeš da prvo njih podigne pa onda da instalira Windows XP. Veću glupost od "većeg stručnjaka" nisam do sada pročitao...
 
Znači da prvo instalira drajvere ili kako ti kažeš da prvo njih podigne pa onda da instalira Windows XP. Veću glupost od "većeg stručnjaka" nisam do sada pročitao...

OK, OK, bio sam umoran sinoc ..greska ...;D

Posle Windowsa treba instalirati drajvere sa CD-a koji je dobio sa Kupovinom PC-a ;)))))

Kod mene su to drajveri za VIA chipset na ploci koji koristi SATA konektor za moj Hard Disk lol
 
Idi na ovaj sajt: http://www.microsoft.com/downloads/...ce-b5fb-4488-8c50-fe22559d164e&displaylang=en

Download-uj Win XP sp3 ISO, narezi sa Alcohol 120% ili Ashampo Burning Studio softverom ili nekim dobrim

Stavi taj CD u CD/DVD Rom ..Boot-uj i Instaliraj lol

Taj je kod mene radio Super sa mojim SATA Hard Disk-om

Ako nece ..onda je nesto drugo u pitanju lol
_____________________________________________________________________________________________________
A moja preporuka autoru ove teme je, ako imas mogucnosti za Windows 7 instaliraj ga!! Mnogo bolje iskoriscava novije procesore od XP-a. Lepsi interfejs, jednostavniji rad i podjednako je stabilan kao i XP SP3.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Da, ali zato vuce Memoriju kao Lud ;))) haha

Windows trosi svega 300 - 500 Mb Memorije u Normalnom radu ;p

Ako ima za 4Gb RAM onda..sto da ne ;DDD

Ocigledno je tebi tesko objasniti neke stvari. Ako ti kazem da nema drajver za SATA onda nema!!! A to ne govorim za dzabe, jer su to mnogo strucniji ljudi od mene i tebe utvrdili i to je ovde na ovom i mnogim forumima utvrdjeno mnogo pre nego sto si ti dosao. Ti si jos vecu glupost izjavio da je tebi SP1 radio na SATA hard disku!! Tek tada nisu ni postojali SATA hard diskovi ili su bili u fazi razvoja i kako je moguce da tako stari operativni sistem podrzi nesto novo?

Tebi je najverovatnije iskljucen ACHI mod u BIOS-u, jos odavno, samo sto to ti ne znas i mislis da imas SATA mod. Da li mozes da shvatis da ne mozes da instaliras win xp uopste, ako nemas drajvere ili nije iskljucen SATA mod??? Jos pre formatiranja taj proces staje i pojavljuje se plavi ekran koji prijaljuje da nesto nije u redu sa hardom ili je negde virus u instalaciji. A jedno pitanje, otkad to Microsoft daje besplatno da se skine njihov operativni sistem? Ova instalacija je 500mb, a moj SP3 koji je skinut sa zvanicnog sajta tezak 350 mb, ostatak wina tezak 150 mb?

Windows 7 radi i na 1 gb rama, ali to je mucenje sistema, ukoliko neko ima vise od jednog jezgra i 2 gb i vise ram memorije, sasvim je dovoljno da se instalira windows 7.
 
Na osnovu svih tvojih komentara na ovom forumu, izgleda da zivis u lazi. Ali ti radi kako hoces, ja ti preporucujem da procitas i druge komentare i pogledas malo sta drugi ljudi pisu, pa na osnovu toga utvrdis sta je istina, a sta ne. Ako vecina tvrdi da ne moze da se instalira obican Windows XP SP3 na SATA hard disk, onda ne moze, jer se tako pokazalo u praksi. Niko nije ovde da pametuje, vec da pomogne ljudima.
 
Ovo je SATA koliko ja znam .....

200pxsataports.jpg


Jel tako ??

Taj Kompjuter mi je star 3,5 god, na kome sam prvo imao Instaliran Win Xp sp1,
zatim sam Nadogradio sp2, i na kraju Sp3 sa onog sajta gde se ti cudis " Od kada Microsoft daje Besplatan Wind XP" lol

To je bio jos tada, pre nekih 1,5 god. kao sp3 Update ...i nije predvidjen za Boot-ovanje iz BIOS-a lol
 
Na osnovu svih tvojih komentara na ovom forumu, izgleda da zivis u lazi. Ali ti radi kako hoces, ja ti preporucujem da procitas i druge komentare i pogledas malo sta drugi ljudi pisu, pa na osnovu toga utvrdis sta je istina, a sta ne. Ako vecina tvrdi da ne moze da se instalira obican Windows XP SP3 na SATA hard disk, onda ne moze, jer se tako pokazalo u praksi. Niko nije ovde da pametuje, vec da pomogne ljudima.

Ne zivim ja u lazi lol..samo neki ovde nemaju pameti dovoljno pa da shvate ;-)

Kako kod mene sve radi ono o cemu ja pisem ???

Lako je da Bla-Bla-Bla...treba covek i nesto razumeti i kapirati lol
 
Bas mi je interesantno raspravljati sa tobom, jer me svaki put bas lepo nasmejes!!! Decko, da li ti shvatas ovaj deo price, mozes da imas SATA hard disk u racunaru, ali SATA mod nije ukljucen, vec je ukljucen Compatibility mode u kome operativni sistem prepoznaje (ima drajvere za taj hard disk, koji je najverovatnije onda ATA, nisam siguran), ali onda hard disk sporije radi. SATA hard diskovi su predstavljeni jos 2002. godine, ali su im cene opale i poceli su da se prodaju pre godinu - dve dana. Ako je prosle i preprosle godine glavni problem pri instalaciji Windows XP SP3 Profesional operativnog sistema bio bas taj hard disk i drajver koji nije implementiran u njemu, kako ti mozes da tvrdis da si instalirao SP1 na SATA hard disk. Ti ga imas u racunaru, ali najverovatnije nije ukljucen SATA mode. Ti ovde hoces da napravis nas nekoliko ludim i tvrdis da SP3, a pogotovo SP1, drajver za SATA hard disk!?

Uzmi malo pretrazi ovaj forum i videces da je bilo dosta tema gde su se ljudi zalili da ne mogu da instaliraju svoj XP na nov desktop ili laptop i pogledaj odgovore. Prosto ne mogu da verujem da ne mozes da razumes nesto sto je opste prihvaceno i svi malo bolji poznavaoci racunara i kako oni funkcionisu, znaju da SP3 nema drajvere za SATA i postoje 2 ili 3 resenja da se taj problem resi, a ja sam neka izneo ovde.

Na raznim forumima stoji tutorijal kako se taj problem moze resiti i sad ti ovde pametujes. Ne mogu da verujem da si ti toliko ubedjen u sve to!!!! Ja tebi preporucujem da malo bolje pretrazis Google i vidis sta ljudi kazu za problem XP-a i SATA hard diskova. Ovo sto si ti ovde izjavio, prvi put sam cuo od tebe, znaci ovo sto si ti napisao niko nije ni na jednom forumu, a posecujem nekoliko jakih nasih foruma.

Sada dolazis sa pricom da kupi adapter!? Da ga ti mozda nemas? Da nije tvoj SATA hard disk nije mozda spojen preko tog adaptera? Aj da ne duzimo pricu, ja na ovome staje i sve sto sam napisao iza toga stojim, a ti misli i pisi sta hoces, ja sam samo hteo da te dobronamerno posavetujem, ali izgleda da ne vredi.

Sve najbolje!!!
 
Ok razumem te sve, samo kazem da ja na mome PC-u Nikada nisam imao taj problem lol

Mozda drugi da, ne znam, ali kod mene od prvog dana radi SP1 na Sata HD Wester Digital od 80 MB je bio tada, na default Bios-a :))

Mozda ja imam neki Magican PC ..lol haha

Mainboard : MSI PM8M3-V (MS-7211)
Chipset : VIA P4M800CE
Processor : Intel Celeron D 331 @ 2666MHz
Physical Memory : 1536MB
Hard Disk : HDS722540VLSA80 (250GB)
DVD-Rom Drive : Toshiba-Samsung CDDVDW SH-S222A
CD-Rom Drive : AXV CD/DVD-ROM SCSI CdRom Device
Network Card : Atheros Communications AR5005G 802.11a/b/g Wireless Network Adapter
Network Card : VIA Technologies VT6102 Rhine II Fast Ethernet Adapter
Operating System : Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Service Pack 3 (32-bit)
DirectX : Version 9.0c (May 2010)

P. S. To mi je stari PC..sada imam Noviji lol

No FAKE ;D
 
Poslednja izmena:
Vidim da se ovde vode neke intelektualne rasprave,a vrlo je jednostavno. Ako neko tvrdi da na svakom laptopu može da se instalira bilo kakav XP bez problema a ne sa SATA drajverima taj skoro nije kupio novi laptop .

Ma, ne znam ni šta će mu XP. Win 7 i piči. Za novije laptope nema čak ni drajvera za Win XP na stranici proizvođača...
 
Ja imam Asus n60dp, za njega je proizvođač predvideo da OS bude Win7. HDD je SATA Seagate ST9320325AS. Instalirao sam na njega i WinXP SP3 i Win7. Za HDD u BIOS-u imam dve opcije: NativeIDE i IDE->AHCI . Za instalaciju xp-a samo sam postavio NativeIDE opciju, a za rad sa win7 moram da prebacim na IDE->AHCI. I to je sve od podešavanja.XP SP3 se instalirao bez problema. Drajveri za AHCI za XP mogu da se ubace preko F6 na početku instalacije, a mogu se pronaći i verzije XP-a koje u sebi imaju integrisane drajvere ( pomoću programa nLite).
Obavezno pročitati:
http://www.laptoptestovi.com/Edukac...instalirati-Windows-XP-na-SATA-hard-disk.html
 
Poslednja izmena:
Ja imam Asus n60dp, za njega je proizvođač predvideo da OS bude Win7. HDD je SATA Seagate ST9320325AS. Instalirao sam na njega i WinXP SP3 i Win7. Za HDD u BIOS-u imam dve opcije: NativeIDE i IDE->AHCI . Za instalaciju xp-a samo sam postavio NativeIDE opciju, a za rad sa win7 moram da prebacim na IDE->AHCI. I to je sve od podešavanja.XP SP3 se instalirao bez problema. Drajveri za AHCI za XP mogu da se ubace preko F6 na početku instalacije, a mogu se pronaći i verzije XP-a koje u sebi imaju integrisane drajvere ( pomoću programa nLite).
Obavezno pročitati:
http://www.laptoptestovi.com/Edukac...instalirati-Windows-XP-na-SATA-hard-disk.html

Naravno da se može instalirati, ne kažem da ne može, samo se treba malo više potruditi. Opcija preko F6 kod njega otpada jer čisto sumnjam da taj laptop ima flopi. Ostaju mu samo dvije opcije. NativeIDE i IDE->AHCI u što takođe sumnjam jer na laptopima i to sada izbacuju i nLite programom ubaciti Sata drajvere kao što sam u nekom postu i objasnio...
 

Back
Top