Solarijum, potmanjivanje, samopotamnjivanje...

Mnogo nas je:
ma lupa bre, sve sam cula ali to nisam jos.
Ej, i sedenje pored compa, a narocito dodir sa tastaturom izaziva sterilitet, a to?
Hvala za ovo lupa.!!!..u Beogradu postoji Ginekoloska klinika u uluci Narodnog fronta,ako lekari tamo kazu da "nabacivanje boje",jer to nije suncanje(nema sunca)u solarijumu, moze da smanji plodnost kod zene.I ne samo to,nego su ga pacijentkinji, koja se leci od steriliteta(inace velikoj obozavateljki solarijuma)izricito zabranili...Ne zaboravite jos jednu stvar, kod nas su solarijumi nikli ko pecurke.Niste se zapitale zasto??? Zato sto je u SAD i u Evropskoj Uniji,vec opsta poznata, stetnost solarijuma i onda ih proizvodjaci uvaljuju ovde, nama..Drage devojke samo sam dobronamerna, a vi znate sta Vam je ciniti.
 
Na zalost, danas je takvo vreme da i ne vredi bilo cega da se stitis : vestacka hrana, vestacko sunce, izduvni gasovi...Ma ozracila te sijalica cim si se rodila... neki se boje svega i svacega ko da ce da zive milion godina, od necega mora da se umre.
Inace sam protiv solarijuma, ne samo sto "zraci" vec zbog sumnjive HIGIJENE u nasim solarijumima!!
 
stefkem:
Mnogo nas je:
ma lupa bre, sve sam cula ali to nisam jos.
Ej, i sedenje pored compa, a narocito dodir sa tastaturom izaziva sterilitet, a to?
Hvala za ovo lupa.!!!..u Beogradu postoji Ginekoloska klinika u uluci Narodnog fronta,ako lekari tamo kazu da "nabacivanje boje",jer to nije suncanje(nema sunca)u solarijumu, moze da smanji plodnost kod zene.I ne samo to,nego su ga pacijentkinji, koja se leci od steriliteta(inace velikoj obozavateljki solarijuma)izricito zabranili...Ne zaboravite jos jednu stvar, kod nas su solarijumi nikli ko pecurke.Niste se zapitale zasto??? Zato sto je u SAD i u Evropskoj Uniji,vec opsta poznata, stetnost solarijuma i onda ih proizvodjaci uvaljuju ovde, nama..Drage devojke samo sam dobronamerna, a vi znate sta Vam je ciniti.


Ja sam u Evropi i ne vidim bas da su SVE solarijume uvalili Srbiji :roll: :roll: :? , vec su i ovde na svakom cosku, hm....pa ko je sad u pravu???????
 
..Solarijum je sigurno stetan....!Inace to mi spada u posao... (prodajem i montiram...privatne bazene,saune, infra-rot kabine i solarijume...)....nekada sam montirao 10 solarijuma godisnje.....a sad jedva jedan.....i to obicno sa izloga......na snizenju....Mislim,ko ce da ga kupi,kad ima negativna dejstva....pored toga,sto uz to ide aparat koji meri zracenje.....pa, kao postoje skuplji koji ne zrace....
Mogu dobro da zamislim,kakvi su solarijumi kod nas....pa ,jos javni.... :wink:
 
atleticarka:
Cesto "navlacim boju" i pri tome ne koristim nikakve zastitne kreme! I kad se suncam na prirodan nacin ni tada ne koristim zastitu. Koristim samo losione za tijelo, mlijeko i sl.posle tusiranja. Do sada nisam imala nikakvih zdravstvenih problema zbog toga! Pa cijeli svijet nataj nacin "navlaci"boju.... :idea:

:shock: Iskreno za ovako nesto prvi put u zivotu cujem. Gde god da sam bila na moru (ajd sad da ne pominjem da se svi koje ja znam itekako mackaju zastitom) ljudi oko mene su se mackali sa raznoraznim kremicama, uljima itd. za zastitu protiv stetnih suncevih zraka.
I ne mogu da verujem da i pored svih silnih reklama i zdravstvenih upozorenja koliko je sunce stetno da postoji neko ko i dalje ne brine oko toga.
Kao sto neko ranije rece, videces posledice te svoje radnje tek nakon nekoliko godina.
 
Nina2:
atleticarka:
Cesto "navlacim boju" i pri tome ne koristim nikakve zastitne kreme! I kad se suncam na prirodan nacin ni tada ne koristim zastitu. Koristim samo losione za tijelo, mlijeko i sl.posle tusiranja. Do sada nisam imala nikakvih zdravstvenih problema zbog toga! Pa cijeli svijet nataj nacin "navlaci"boju.... :idea:

:shock: Iskreno za ovako nesto prvi put u zivotu cujem. Gde god da sam bila na moru (ajd sad da ne pominjem da se svi koje ja znam itekako mackaju zastitom) ljudi oko mene su se mackali sa raznoraznim kremicama, uljima itd. za zastitu protiv stetnih suncevih zraka.
I ne mogu da verujem da i pored svih silnih reklama i zdravstvenih upozorenja koliko je sunce stetno da postoji neko ko i dalje ne brine oko toga.
Kao sto neko ranije rece, videces posledice te svoje radnje tek nakon nekoliko godina.
Pa i ptice na grani vec uveliko cvrkucu o ozonskoj rupi.. :cry:
 
Vidim da su devojke bas resile da zive punim plucima i ne brinu ni o cemu... pa videla bih ih ja kad bi samo snimile kakve su slike ljudi koji boluju od raka koze! Samo napred, pa dokle potrajete! :shock:

Samo da podvucem da je bleda koza nekad bila znak aristokratije, a pocrnela pokazatelj da morate da crncite na suncu za 'leb! :wink:
 

Back
Top