Half-Life 2 bagovi

kolik

Zainteresovan član
Poruka
489
ovako
pocetnik sam
znaci situacija ulazim u deo gde me skeniraju i prepoznaju i nista.ostaju mi vrata sa shifrom kojA se naravno ne mogu otvoriti i druga vrata neka je zajebancija sa onim drvenim kutijama ali ne uspevam ma kako da ih slozim da predjem u drugi nivo .najobicnija vrata!!!pomoc ljudi
hvala
 
Ako je to deo koji ja mislim da jeste (posle vožnje onog čamca po kanalima), moraš da učitaš neku stariju poziciju pa da probaš opet. Igra zna da se ubaguje na tom mestu, jer je dovoljno samo da te skeniraju, nešto pričaju i zatim ti otvore vrata. Ako to nije to mesto, malo preciznije opiši koji je to deo igre, da li je to sam početak ili negde kasnije u toku igre. Pritisni i taster TAB pa u konzoli kucaj :
ai_disable 0
ai_rebuildgraph 1
Ovo ti možda pomogne sa situacijama kada se likovi zbaguju i samo stoje, ne reagujući. Pozdrav.
 
Kad_LupimLupim:
To je trecina!!!
Jes ti siguran u to?
Ako je tako ja sam igru skoro zavrsio i mnooogooo je kratka!!! Negde sam cuo/procitao da je igra dugacka u bozju...

Pa, evo ovako. Kad se završi ta vožnja po kanalima, sledi malo u onoj laboratoriji, i sa onim anti-grav ganom. Nakon toga ide ono ukleto predgrađe sa zombijima, pa poduga vožnja u onom bagiju, zatim zatvor, laboratorije, pa šibanje po ulicama i na kraju glavna citadela. Po mojoj proceni, kad se pređe deo sa kanalima to je otprilike trećina igre (mada se o tome ne može suditi po broju poglavlja, jer su neka daleko duža od drugih).
 
igra je znaci prepuna bagova.
taman sam se ponadao posto mi je ona zenska otvorila vrata kad ono sad ni lift nece dalje.stoji zenska otvorila mi lift i blene ko tele u ....
pretpostavljam da opet treba da se vratim malo unazad!!??
 
Ja sam se zaglavio kad ubijem onu BUBETINU i dobijem one kuglice kao oruzije onda prodjem kroz vrata(jedva ali sam taj bag resio) i dodjem do drugih resetkastih i dalje ne mogu... Zna li neko resenje sta da radim tu??
 
kolik:
igra je znaci prepuna bagova.
taman sam se ponadao posto mi je ona zenska otvorila vrata kad ono sad ni lift nece dalje.stoji zenska otvorila mi lift i blene ko tele u ....
pretpostavljam da opet treba da se vratim malo unazad!!??

To se i meni desilo, na dva mesta, sa dve ženske koje stoje kraj lifta. Ako je to prvi slučaj, sa Alexy-om, potrebno je da uđeš u lift i ona treba odmah da uđe zajedno sa tobom. Ako se to ne desi, džabe skačeš oko nje i stiskaš USE, ne vredi. Mora da se učita opet.
U drugom slučaju, kada ti vrata od lifta otvori žena u beloj rolci, prvo ona ulazi u lift, pa zatim ti. Opet, ako se to ne desi, mora reload. Veoma je važno, da se, dok likovi pričaju, otvaraju vrata, ukucavaju šifru ili pozivaju lift ništa ne radi (skače oko njih, stiska USE taster, guranje sa njima) jer tada može doći do zaglavljivanja skripte koja upravlja likovima. Tada je jedino rešenje ponovo učitavanje tog dela.
 
POP Mare:
Ja sam se zaglavio kad ubijem onu BUBETINU i dobijem one kuglice kao oruzije onda prodjem kroz vrata(jedva ali sam taj bag resio) i dodjem do drugih resetkastih i dalje ne mogu... Zna li neko resenje sta da radim tu??

Ako je u pitanju balvan sa šiljcima koji služi kao blokada, onda je prvo potrebno da odslušaš instrukcije koje ti daje onaj vanzemaljac. On te vodi kroz trening u kojem se uči kako se koristi feromonska žlezda koju si dobio iz one bubekanje.
Ako to nije to, onda imaš seriozan problem sa AI-em likova u igri, jer ti ne otvaraju vrata . Proveriću danas kod kuće šta tačno treba kucati u konfigu igre da se ovo ne bi dešavalo, pa javljam sutra, da ne pogrešim u nečemu.
 
pip decko ajde javljaj sta se ukucava u konzolu kad ai zataji i likovi se smrznu, ne mogu nij jedan nivo da predjem a da me ne zezaju likovi i njihovo blejanje.ne znam ni sam vise dali nekad gresim negde ili je bag,smesno.

cekamo tvoj odgovor !!!
 
Pipboy:
POP Mare:
Ja sam se zaglavio kad ubijem onu BUBETINU i dobijem one kuglice kao oruzije onda prodjem kroz vrata(jedva ali sam taj bag resio) i dodjem do drugih resetkastih i dalje ne mogu... Zna li neko resenje sta da radim tu??

Ako je u pitanju balvan sa šiljcima koji služi kao blokada, onda je prvo potrebno da odslušaš instrukcije koje ti daje onaj vanzemaljac. On te vodi kroz trening u kojem se uči kako se koristi feromonska žlezda koju si dobio iz one bubekanje.
Ako to nije to, onda imaš seriozan problem sa AI-em likova u igri, jer ti ne otvaraju vrata . Proveriću danas kod kuće šta tačno treba kucati u konfigu igre da se ovo ne bi dešavalo, pa javljam sutra, da ne pogrešim u nečemu.
Pa tu imam bas problem sa tim vanzemaljcem jedva sam ga naterao da dodje do one bubetine i da mi da one kuglice a posle je opet stao a ja sam ga preskocio i usao u ona vrata i dosao do tih nekih resetkastih koja su zatvorena... :cry:
 
kolik:
pip decko ajde javljaj sta se ukucava u konzolu kad ai zataji i likovi se smrznu, ne mogu nij jedan nivo da predjem a da me ne zezaju likovi i njihovo blejanje.ne znam ni sam vise dali nekad gresim negde ili je bag,smesno.

cekamo tvoj odgovor !!!

Kucaš:
ai_disable 0
ai_rebuildgraph 1

Ove stvari mogu da se ubace i u cfg fajl igre, i da se zatim stavi read me only na fajl jer igra sa svakim pokretanjem resetuje ove stvari, pa moraš sa svakim pokretanjem igre opet da kucaš isto. Nisam imao vremena danas, poslaću najverovatnije sutra na kom mestu se nalazi taj cfg fajl i pod kojim imenom. Strpi se još samo malo, pozdrav.
 
Aman citas li ti sta su ljudi pisali ranije?
Ovo sto kod nas moze da se nadje je necija instalacija koja je samo kopirana!!! Nije ni cudo sto pola stvari ne radi kako treba, pogledaj samo u konzoli kolko ima errora pri ucitavanju nivoa!
Originalana instalaciona varijanta sigurno nije tako tripovita!
 
mislim da ima suvise nas kod kojih ima propusta a mislim da nije kopija od jednog orginala!

ja sam doneo igru iz skoplja i isto kako i kod drugih!

mozda se to javlja prilikom prekopiranja odkud znam
na orginalu nebi trebalo da ima problema!
 
Evo rešenja:
Na hard disku pronađi mesto gde si instalirao igru,npr:
C:\igre\valve\halflife2

Ovde uđi u poddirektorijum koji se zove HL2:

C:\igre\valve\halflife2\hl2

Zatim otvori poddirektorijum CFG:

C:\igre\valve\halflife2\hl2\cfg

Ovde lociraj fajl koji se zove CONFIG.CFG (ima jako punih sa sličnim imenom, tebi treba baš ovaj!) Kada ga otvoriš, ideš skroz do dole i iza zadnjeg reda koji je napisan ubaciš:

ai_disable "0"
ai_norebuildgraph "1"

Dakle, trebali su navodnici kao i ovo no ispred rebuildgraph, to sam prevideo prošli put, sorry. Kada ovo ubaciš, snimiš fajl sa FILE>SAVE. Nakon toga ga zatvori i proglasi da bude READ ONLY (Desni klik na ikonu fajla, pa PROPERTIES, pa skroz dole pored stavke ATTRIBUTES staviš kućica READ ONLY da ti bude čekirana. Na ovaj način neće biti potrebe da ove dve stvari kucaš svaki put kada pokreneš igru.
To je to. Ja isto imam kopiju igre koja je instalacija sa nečijeg harda, i kada sam ubacio ovo od gore, igra je fercerala kao luda, osim dva mesta gde se ubagovala kada ženski likovi nisu hteli da uđu u lift. Kada se učita pozicija opet, sve je radilo kako treba. Pozdrav.
 
Pipboy:
Evo rešenja:
Na hard disku pronađi mesto gde si instalirao igru,npr:
C:\igre\valve\halflife2

Ovde uđi u poddirektorijum koji se zove HL2:

C:\igre\valve\halflife2\hl2

Zatim otvori poddirektorijum CFG:

C:\igre\valve\halflife2\hl2\cfg

Ovde lociraj fajl koji se zove CONFIG.CFG (ima jako punih sa sličnim imenom, tebi treba baš ovaj!) Kada ga otvoriš, ideš skroz do dole i iza zadnjeg reda koji je napisan ubaciš:

ai_disable "0"
ai_norebuildgraph "1"

Dakle, trebali su navodnici kao i ovo no ispred rebuildgraph, to sam prevideo prošli put, sorry. Kada ovo ubaciš, snimiš fajl sa FILE>SAVE. Nakon toga ga zatvori i proglasi da bude READ ONLY (Desni klik na ikonu fajla, pa PROPERTIES, pa skroz dole pored stavke ATTRIBUTES staviš kućica READ ONLY da ti bude čekirana. Na ovaj način neće biti potrebe da ove dve stvari kucaš svaki put kada pokreneš igru.
To je to. Ja isto imam kopiju igre koja je instalacija sa nečijeg harda, i kada sam ubacio ovo od gore, igra je fercerala kao luda, osim dva mesta gde se ubagovala kada ženski likovi nisu hteli da uđu u lift. Kada se učita pozicija opet, sve je radilo kako treba. Pozdrav.
E hvala ti brate odglavio sam se i presao onaj deo sad sve radi ok do sledeceg baga :D
 
Danas sam kupio HL2 na dvd-u.Sav srecan kuci,odham u komp i....Nema install shielda.ok,prekopiram fajlove
na hard,prebacim iz crack foldera neki .dll fajl i
neki .exe crack,start new game i opet nista!
Nesto ucita pa me posle izbaci u windows.Molim Vas
ljudi neko mi pomogne!Sta sam uradio ili nisam uradio
kako treba?
 
andreas:
Danas sam kupio HL2 na dvd-u.Sav srecan kuci,odham u komp i....Nema install shielda.ok,prekopiram fajlove
na hard,prebacim iz crack foldera neki .dll fajl i
neki .exe crack,start new game i opet nista!
Nesto ucita pa me posle izbaci u windows.Molim Vas
ljudi neko mi pomogne!Sta sam uradio ili nisam uradio
kako treba?
Samo prekopiras sve i pokrenes launcher.exe
 

Back
Top