Da li se plasite Boga ?

sidro:
Kada cinite stvari koje ne biste smeli ciniti, da li se plasite Bozije kazne ???

ako ih chinim, onda treba da ih chinim, i hocu da ih chinim... ako ih ne chinim, onda ne treba da ih chinim, i , jasno je, shto bi ih chinila?... ali sam ja ta koja odredjuje shta treba i shta ne, jer ja cu se radovati svom uspehu, ne uspehu nekog boga, i ja cu snositi posledice svog nerazmishljanja, a nece mi bog biti kriv, ili ideja da je on tako hteo...svashta...
 
sidro:
Kada cinite stvari koje ne biste smeli ciniti, da li se plasite Bozije kazne ???

Sigurno vecina ljudi koji veruju u Boga, istovremeno imaju ogroman strah prema njemu...
...mislim da je to suludo, ali je toliko ukorenjeno da je jako tesko, prakticno nemoguce promeniti bilo sta u tom smislu.
Sve je u coveku.
"Sutra ces proziveti posledice odluka koje donosis danas."
 
Eeee, mnogo ste mi vi pametni.Pa ako ne verujete u Boga koja nada vas onda u životu uopšte održava???Samo se zapitajte jednu stvar:zbog čega uopšte živite???Jer opet, Bog je taj koji nas je stvorio(sa nekim ciljem, naravno), a to što čovek pokušava da izvrne istinu pa lupa kako smo nastali od majmuna(gluplju stvar u životu nisam čuo)...Sramota je samo za jednu Srbiju, koja ima tako dugu istoriju i toliko svetaca, a da danas ima toliko nevernika.Ne kažem ja da treba da idete u crkvu-to nije oličenje vere, to ja samo institucija jedne savremene države, nego imajte bar neki tračak nade koji će vas odvesti na pravi put(jer smatram da je čovek mnogo skrenuo s puta).Mislim, svako će ipak saznati svoju svrhu na sudnji dan-da li si živeo uzalud ili je ipak bio neki cilj...E pa tako-prijatan vam život :wink:
 
pumma:
Eeee, mnogo ste mi vi pametni.Pa ako ne verujete u Boga koja nada vas onda u životu uopšte održava???Samo se zapitajte jednu stvar:zbog čega uopšte živite???Jer opet, Bog je taj koji nas je stvorio(sa nekim ciljem, naravno), a to što čovek pokušava da izvrne istinu pa lupa kako smo nastali od majmuna(gluplju stvar u životu nisam čuo)...Sramota je samo za jednu Srbiju, koja ima tako dugu istoriju i toliko svetaca, a da danas ima toliko nevernika.Ne kažem ja da treba da idete u crkvu-to nije oličenje vere, to ja samo institucija jedne savremene države, nego imajte bar neki tračak nade koji će vas odvesti na pravi put(jer smatram da je čovek mnogo skrenuo s puta).Mislim, svako će ipak saznati svoju svrhu na sudnji dan-da li si živeo uzalud ili je ipak bio neki cilj...E pa tako-prijatan vam život :wink:
Jujujuju!! A na čemu si ti?
 
Bog nije sredstvo zastrasivanja,i nije taj koga se treba plasiti.Bog oprasta.Treba se plasiti drugih stvari, pre svega savesti, posledica, kazne...."Svaki naredni dan je nagrada ili kazna za ono sto smo danas uradili."
 

Back
Top