Stelijum

Chiara

Zainteresovan član
Poruka
257
Zanima me znacaj stelijuma u necijem horoskopu. Od cega zavisi da li je dobar ili los? Samo od planeta koje ga cine ili od njihovih aspekata, kuca i slicno... Zna li neko nesto o tome ili neki sajt na kome bih mogla da pronadjem nesto vise?
 
Chiara:
Zanima me znacaj stelijuma u necijem horoskopu. Od cega zavisi da li je dobar ili los? Samo od planeta koje ga cine ili od njihovih aspekata, kuca i slicno... Zna li neko nesto o tome ili neki sajt na kome bih mogla da pronadjem nesto vise?

Stelijum planeta podrazumeva postojanje 3 ili više planeta u jednom znaku, ili polju. Stelijum naglašava osobine znaka ili polja u kome se nalazi. Zavisi od svega, kao i kod svake druge analize, počevši od toga u kom je znaku, kom polju, koje planete su u Stelijumu, i naravno kako je aspektiran, i dal' je aspektiran uopšte...
 
Okic, hvala :) .
Sunce, Mesec, Merkur i Venera u Vodoliji, s tim sto su Sunce, Mesec i Merkur u 8., a Venera u 9. kuci. Ako to ima nekakve veze sa tim da li je stelijum aspektovan, Sunce, Mesec i Venera imaju identicne aspekte sa Uranom (kvadrat), Neptunom (sekstil) i Plutonom (trigon), Sunce u konjukciji sa mesecom i Venerom, Mesec u konjukciji sa Venerom. Po cemu se gleda da li je stelijum aspektovan?
 
Chiara:
Okic, hvala :) .
Sunce, Mesec, Merkur i Venera u Vodoliji, s tim sto su Sunce, Mesec i Merkur u 8., a Venera u 9. kuci. Ako to ima nekakve veze sa tim da li je stelijum aspektovan, Sunce, Mesec i Venera imaju identicne aspekte sa Uranom (kvadrat), Neptunom (sekstil) i Plutonom (trigon), Sunce u konjukciji sa mesecom i Venerom, Mesec u konjukciji sa Venerom. Po cemu se gleda da li je stelijum aspektovan?

:shock: Ovde je u pitanju hiperinteligencija! I nenormalan talenat za astrologiju. Da ipak pitam ja tebe nešto iz ove oblasti? :wink: Odgovoriću ti detaljnije kad budem imala inspiraciju, trenutno sam se poželela nekog, pa idem da ćaskam sa njim...jub :P
 
[/quote] :shock: Ovde je u pitanju hiperinteligencija! I nenormalan talenat za astrologiju. Da ipak pitam ja tebe nešto iz ove oblasti? :wink: Odgovoriću ti detaljnije kad budem imala inspiraciju, trenutno sam se poželela nekog, pa idem da ćaskam sa njim...jub :P [/quote]
Hvala 8) ... samo ne znam gde nestade ta moja silna inteligencija :roll: . Heh, astrologija... too interesting for me, priznajem, ali se ne usudjujem da se upustam u sve to. Bojim se da onda za mene nece vise postojati niko i nista vise osim nje.
lepo caskanje ti zelim :wink: , i please, kad budes imala inspiraciju :) ...please, pleasic :D ... hvali me jos malo, ceznem za motivacijom :( ...
 
:shock: Ovde je u pitanju hiperinteligencija! I nenormalan talenat za astrologiju. Da ipak pitam ja tebe nešto iz ove oblasti? :wink: Odgovoriću ti detaljnije kad budem imala inspiraciju, trenutno sam se poželela nekog, pa idem da ćaskam sa njim...jub :P [/quote]
Hvala 8) ... samo ne znam gde nestade ta moja silna inteligencija :roll: . Heh, astrologija... too interesting for me, priznajem, ali se ne usudjujem da se upustam u sve to. Bojim se da onda za mene nece vise postojati niko i nista vise osim nje.
lepo caskanje ti zelim :wink: , i please, kad budes imala inspiraciju :) ...please, pleasic :D ... hvali me jos malo, ceznem za motivacijom :( ...[/quote]

Obećah ti davno... :oops: Pogrešan post, jbg, sad ću... :D
 
Chiara:
Okic, hvala :) .
Sunce, Mesec, Merkur i Venera u Vodoliji, s tim sto su Sunce, Mesec i Merkur u 8., a Venera u 9. kuci. Ako to ima nekakve veze sa tim da li je stelijum aspektovan, Sunce, Mesec i Venera imaju identicne aspekte sa Uranom (kvadrat), Neptunom (sekstil) i Plutonom (trigon), Sunce u konjukciji sa mesecom i Venerom, Mesec u konjukciji sa Venerom. Po cemu se gleda da li je stelijum aspektovan?

Dakle ovako...stelijum u Vodoliju ti ne govori ništa drugo do toga da si tipičan predstavnik svog znaka, I po karakteru, i po senzibilitetu, i po inteligenciji. Tvoj manjak motivacije proizilazi iz neshvaćenosti, s'obzirom da je Vodolija daleko ispred svog vremena (to je već opšte poznato)...To što je opisana konstelacija u 8. polju treba da ti bude kompliment, jer nagoveštava "dubinu" u svemu: emocijama, poimanju stvari, itd, itd...Zaključak: nisi površna! Naravno, takva papazjanija ima za posledicu tvoje mentalne lomove. Ali to je cena... :wink: Postoji svojevrsna zaštita od strane Neptuna i Plutona, što je u tvom slučaju, odlično, jer je pokazatelj da nećeš da flipneš ili zastraniš...Kvadrat od strane Urana daje jednu naglu, buntovnu prirodu, kao i nedovoljno definisane potrebe po pitanju emotivnog života (savet: da bi iznivelisala emotivno (ne)zadovoljstvo, biraj partnere, ako je ikako moguće, među pilotima, programerima, astrolozima...(ja pikiram na profesora, ali to je moj lični doživljaj, gledajući tvoj horoskop)i jedna napomenica-vrlo su moguće veze sa zauzetim muškarcima, nemoj da me shvatiš pogrešno, to je i dobro, jer ti takve veze troše tu negativnu energiju, a i inače si ti tip "slobodnjaka" koliko god ti mislila da je drugačije. Teško je zadovoljiti sve tvoje apetite, stvarno si genijalna i nauči da živiš sa tim "prokletstvom"! Kad su muškarci u pitanju...PEGLAJ IH U KREVETU! :twisted: Ljubav-među strancima, daleko...ne ovde, ili sa studija...Toliko. E sad zamisli koliko je impresionirajući pomenuti stelijum, kad si navela jednog sebičnog i lenjog BIKA da ti ispiše sve ovo! :lol: Šalim se...Malo sam ti nabacala, ali ti si me skapirala... :wink:
 
sibirska:
Chiara:
Okic, hvala :) .
Sunce, Mesec, Merkur i Venera u Vodoliji, s tim sto su Sunce, Mesec i Merkur u 8., a Venera u 9. kuci. Ako to ima nekakve veze sa tim da li je stelijum aspektovan, Sunce, Mesec i Venera imaju identicne aspekte sa Uranom (kvadrat), Neptunom (sekstil) i Plutonom (trigon), Sunce u konjukciji sa mesecom i Venerom, Mesec u konjukciji sa Venerom. Po cemu se gleda da li je stelijum aspektovan?

Dakle ovako...stelijum u Vodoliju ti ne govori ništa drugo do toga da si tipičan predstavnik tvog znaka, I po karakteru, i po senzibilitetu, i po inteligenciji. Tvoj manjak...dopuniću text kasnije...
Ej Sibriska :D , hvala ti, sad sam krenula da ti se zahvalim za one aspekte, u vezi s onim sto si mi odgovorila (na drugoj temi), i da te kao podsetim za ovo :oops: . Ma, kapiram ja da je sve to nesto komplikovano... cim imam toliko aspekata, nisu bas svi dobri, logicno... Nego, ovaj stelijum mi nikad niko nije komentarisao, pa sam se ja malo uplasila da ipak nema tu mozda neceg loseg :cry: , pogotovo zbog znacenja 8. kuce...
 
Sibirska, veeliki mokic od mene :D , stvarno si pravo srce. Tacno je sve od reci do reci, naravno, samo... ovo za zauzete ti necu komantarisati :oops: . Nego, pominjes neke profesore... hm... nisam ja bas toliko mlada koliko se tebi cini. Ne srecem vise profesore :x , bem mu zivot. Ajde mi jos malo reci to pilot, programer, astrolog, profesor, mozes i preko PMa, kad se setis, kad budes mogla, ja nigde ne zurim :roll: , cisto da mi malo pojasnis na sta si mislila. Necu te smarati oko gluposti, obecavam.
 
Queen_:
Sibirska, Sunce, Mesec, Merkur i Neptun (čini mi se) u Strelcu u konjukciji. sve u 7. kući. Reci nešto

Pored znaka i ascidenta (čitaj podznaka), u astrologiji je definisan još jedan termin, tzv. tip! Ti si tip Vage (Sunce u 7. kući). To znači da se tvoje suštinske vrednosti i htenja, iskazuju isključivo u relacijama sa drugim osobama. Preciznije rečeno, ne umeš da funkcionišeš sama. Imaš apetite za novim saznanjima, dalekim zemljama i različitim kulturama i načinima života. Voliš filozofiju, imaš visoke moralne kriterijume i nemaš puno razumevanja za ljudske slabosti koje nisu "ofarbane" etikom. Zbog sebe same, nemoj sebe stavljati u situacije, gde ćeš flert staviti u kontekst "duhovne avanture". Postoji mogućnost da uletiš u vezu sa strancem...oprez :arrow: bez braka, partnerstva, ortakluka, zajednice nisi svoja...

Brak igra važnu ulogu u tvom životu...mislim da ti muž nije iz tvog rodnog mesta, štaviše ima puno pokazatelja da nije ni iz tvoje rodne zemlje (stelijum u 7. polju u Strelcu). Brak pun tajni...strašno čudan, bar po horoskopu...ne bih dalje, ako imaš neko konkretno pitanje, pitaj me na pp, ali samo konkretno, please... :wink:
 
Sibirska, opet ja :oops: , i opet o mom 8. polju. Citam nesto ovih dana i uglavnom nailazim na prilicno deprimirajuce stvari. Naime, potencira se da 8. polje, kao polje smrti, uglavnom ubija sve planete, tj. ono dobro u njima. A ta zastita koju si pomenula, koju ja imam od Plutona (za koji sam zaboravila da navedem da je retrogradan) i Neptuna... zar nije malo ublazena, tj. potisnuta kvadratom od Urana? Prilicno sam ubijena u pojam posle ovoga sto sam citala, tako da... bas ne kapiram kako se uopste manifestuje polje, a kako znak. Naime, stelijum u Vodoliji je super, ali u 8. polju bljaks. Sta je onda bitnije?
 
Chiara:
Sibirska, opet ja :oops: , i opet o mom 8. polju. Citam nesto ovih dana i uglavnom nailazim na prilicno deprimirajuce stvari. Naime, potencira se da 8. polje, kao polje smrti, uglavnom ubija sve planete, tj. ono dobro u njima. A ta zastita koju si pomenula, koju ja imam od Plutona (za koji sam zaboravila da navedem da je retrogradan) i Neptuna... zar nije malo ublazena, tj. potisnuta kvadratom od Urana? Prilicno sam ubijena u pojam posle ovoga sto sam citala, tako da... bas ne kapiram kako se uopste manifestuje polje, a kako znak. Naime, stelijum u Vodoliji je super, ali u 8. polju bljaks. Sta je onda bitnije?

Ajd' za kraj...ako nemaš ništa protiv... 8)
Jako 8. polje je smrt, sex, fatalizam, intezivne emocije, intezivni nagoni, borba protiv površnosti, gluposti, foliranja, glupiranja, čednosti, naivnosti, smaranja! Pitanje "kože", čula, vatrometa u spavaćoj sobi, nesvakidašnje percepcije, STRAST!!! U SVEMU!!!

Elem, vodolija je genijalna, ali beztelesna, filozofska, tehnička, ona putuje u "svemir" :roll:... Ti imaš mogućnost da svoju genijalnost upotrebiš na "drugačiji način"...teži, rekoh: sve ima svoju cenu...već sam objasnila...bila sam poprilično konkretna prošli put, čini mi se... :wink:
 
sibirska:
Ajd' za kraj...ako nemaš ništa protiv... 8)
Jako 8. polje je smrt, sex, fatalizam, intezivne emocije, intezivni nagoni, borba protiv površnosti, gluposti, foliranja, glupiranja, čednosti, naivnosti, smaranja! Pitanje "kože", čula, vatrometa u spavaćoj sobi, nesvakidašnje percepcije, STRAST!!! U SVEMU!!!

Elem, vodolija je genijalna, ali beztelesna, filozofska, tehnička, ona putuje u "svemir" :roll:... Ti imaš mogućnost da svoju genijalnost upotrebiš na "drugačiji način"...teži, rekoh: sve ima svoju cenu...već sam objasnila...bila sam poprilično konkretna prošli put, čini mi se... :wink:
Hvala. Da, bila si konkretna.I, Sibirska, ako pitam da mi se pojasni, znaci da imam zesci problem sa tim stvarima o kojima te pitam, zato ako smaram, ne moras odgovarati, ali ebga, nemoj mi pisati kao da te prisiljavam. Evo, kraj...ok, nemam nista protiv.
 
Kad je rec o stelijumu, to je definitivno nesto cemu ste usmereni, pa je stelijum u 1. kuci pokazatelj usmerenosti ka sebi... i sl.

Ja imam stelijum u 9. u oduvek me je privlačilo inostranstvo, a i vladar ASCa mi je u 9. kući.. :)
 
Hehehe, ja mislim da se to kod mene ispoljilo samo kad je rec o inostranstvu, mada ok, student sam, ali nisam nesto odusevljena cinjenicom da mora da se uci i to ...ej a ovo za religiju zanimljivo da si pomenula :) svuda nekako ukazuje na veliku duhovnost, a iskreno, vernik sam, ali duboko u sebi... :)
 
Kad je rec o stelijumu, to je definitivno nesto cemu ste usmereni, pa je stelijum u 1. kuci pokazatelj usmerenosti ka sebi... i sl.
A kad imas stelijum u nekom znaku, jako su izrazene osobine toga znaka,ya strelac:mrgreen:
Ja imam stelijum u 9. u oduvek me je privlačilo inostranstvo, a i vladar ASCa mi je u 9. kući.. :)
Ja ga imam u strelcu.Kada je stelijum planeta u znaku Strelca, ili u devetom polju, ljudi putuju, nekad po čitavom svetu(moj san :D )
 
Hehehe, ja mislim da se to kod mene ispoljilo samo kad je rec o inostranstvu, mada ok, student sam, ali nisam nesto odusevljena cinjenicom da mora da se uci i to ...ej a ovo za religiju zanimljivo da si pomenula :) svuda nekako ukazuje na veliku duhovnost, a iskreno, vernik sam, ali duboko u sebi... :)

:)
Ja sam Strelac i imam nesto u sebi... Neki moral. I nesto sto me tera da neprestano verujem u dobrotu ljudi. Mislim da to imaju i Ribe.
 

Back
Top