Da li ste upoznali zlog coveka?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Šta mislite, da li postoje zli ljudi?
Da li postoji čovek koji će da učini veliko zlo samo zato što mu je došlo tako?
Svi ideolozi, velike vođe, čak i mafijaši u svojoj glavi na neki način opravdavaju svoja dela, neko višim ciljevima, neko poremećenim moralnim vrednostima, niko ne kaže da je to što je učinio generalno dobro.
Ali, postoji i ludost. Njihovi razlozi ne postoje. Ali, to je ludost. PRAVITE LI RAZLIKU IZMEĐU LUDOSTI I ZLA? Poremećena ličnost, bolesnik, ludak, zdravog razuma nikada ne bi učinio to što jeste...
Da li je zaključak prethodnog da tipično zli ljudi (latinoameričke serije, bajke, filmovi) ne postoje?
Postoje samo ludaci i oni kojima cilj opravdava sredstva, a da pritom nisu dobro razgraničili cilj i sredstvo?
Verujem da niko nije učinio zlo jer je zao. Verujem da niko nije zao. Zovite me naivčina.
Zlo postoji, ali ne i zli ljudi. Zao je, ako hoćete, Satana, zli vazduh, zla sudbina, zla sreća, ali ne i ljudi. Zle okolnosti.
Zlo nije osobina.
Šta mislite?
 
Da bismo mogli da odgovorimo na tvoja pitanja moramo da saznamo Odakle zlo?.Zlo lezi u pogresnom izboru.Ali zasto neko izabere dobro,a neko lose?Verovatno zbog njegovih/njenih dobrih tj. losih osobina.Prema ovome svodi se na to da postoje zli ljudi...
 
Dva čoveka su izabrala DRUGAČIJE. Možda su tek nakon izbora saznali ko je izabrao dobro, a ko zlo. Poenta je u RAZLOZIMA za njihov SVESNI izbor. Cilj opravdava sredstvo, vrlo diskutabilna rečenica.
Ako se neko opredelio za loš put ne znači DA JE LOŠE ŽELEO. Možda nije znao za bolje, možda je mislio da nema izbora, možda je mislio da tako mora... Svesno ili nesvesno povredio je neke ljude, i, da - žao mu je, ali bi opet uradio isto, pod istim okolnostima!
Zato što smatra da je (iz nekog razloga) to ispravno, bolje rešenje. Nije ni bitno za koga.
Ako je sebično zakinuo nekome da bi obezbedio sebi, on to opet nije uradio da bi njemu zakinuo već da bi sebi obezbedio!

Mislim da sam uspela... uffffffff... :shock:
 
Постоје зли људи...

Да не постоје зли људи не би ни постојала енергетска равнотежа у природи. То је и закон физике, да мора постојати и негативна и позитивна енергија и равнотежа међу њима...

Да не постоји та енергетска равнотежа, онда се не би људи ни делили на оне који чине добро и на оне који чине зло...

Људи се рађају са неким наклоностима позитивним или негативним, али је много важно у којој средини одрасту и како се усмеравају ти људи.

Чињеница је да може и околина да утиче на неке особе да постану зле...

Али то није оправдање да је неко постао зао само због утицаја средине и неких околности или да је несвесно учинио нешто нажао...

Ипак је тај човек имао већ урођених наклоности да чини зло, а нешто из околине га је на то можда додатно подстакло...

Зло може бити урођена карактеристика код неких људи, а неки људи је могу стећи током живота...
 
Ja takođe ne verujem u "dobrice". Nikome nije tuđe dobro važnije od sopstvenog (deca su neka druga priča).
U tom slučaju nema narušavanja ravnoteže.
Zaista, ima neka količina svega u vazduhu, ona je nepromenljiva, kao energija.
Što više volite neku osobu ona vas voli manje, i obrnuto. :(
 
Sustina zla je u zlostavljanju svesnog bica koje je kadro da oseti bol - zlo se oseca culima kao namerno naneta bol. Personifikacija zla je Djavo. "Ja mislim ako djavo ne postoji, i ako ga je covek stvorio - onda ga je stvorio po svojoj slici i prilici" kaze Dostojevski
 
Zlo ne postoji samo po sebi ! Zlo je uvek zloupotreba neceg koje je dobro po sebi,a onda se pobunilo protiv ostatka sveta,krenulo svojim putem mimo i protiv sveta.
BICE ZLA JE NEBICE !
Zato i najokoreliji zlocinsi imaju makar malo dobrog u sebi...
 
Kazanova:
Pa eto da uzmemo tebe Hektore za primer: ti jedinu dobru osobinu koju imas ispoljavas je samo na ovom forumu (navodno), dok ne daj Boze, ti si najokoreliji bandit i kriminalac.

Jadni su i tuzni roditelji cije si ti dete. :cry:
Zamolio bih te da moje pokojne roditelje ostavis na miru.Majka mi je umrla na mojim rukama pre dve godine,a otac mi je umro pre 10 dana.
Sto se tice tvog i mog moralnog kvaliteta to se najlepse vidi iz nasih nick-ova :svi znaju ko je Hektor(na koga se ja ugledam),a takodje svi znaju ko je Kazanova(tvoj idol) !!!
 
Wega:
Постоје зли људи...

Да не постоје зли људи не би ни постојала енергетска равнотежа у природи. То је и закон физике, да мора постојати и негативна и позитивна енергија и равнотежа међу њима...

Za tvoju informaciju u fizici ne postoje negativna i pozitivna energija,to su samo tako ljudi nazvali.
 
Hektor:
Kazanova:
Pa eto da uzmemo tebe Hektore za primer: ti jedinu dobru osobinu koju imas ispoljavas je samo na ovom forumu (navodno), dok ne daj Boze, ti si najokoreliji bandit i kriminalac.

Jadni su i tuzni roditelji cije si ti dete. :cry:
Zamolio bih te da moje pokojne roditelje ostavis na miru.Majka mi je umrla na mojim rukama pre dve godine,a otac mi je umro pre 10 dana.
Sto se tice tvog i mog moralnog kvaliteta to se najlepse vidi iz nasih nick-ova :svi znaju ko je Hektor(na koga se ja ugledam),a takodje svi znaju ko je Kazanova(tvoj idol) !!!

ZAMOLIO BI LJUDE DOBRE VOLJE DA BATALE PREPUCAVANJA LICNE PRIRODE I VREDJANJA, JER ONDA SVAKO KO CITA GUBI VOLJU DA BILO STA KAZE NA ZADATU TEMU, KOJA JE ZAHVALJUJUCI PREPUCAVANJIMA USMERENA U POGRESNOM PRAVCU.
 
Hektor:
Kazanova:
Pa eto da uzmemo tebe Hektore za primer: ti jedinu dobru osobinu koju imas ispoljavas je samo na ovom forumu (navodno), dok ne daj Boze, ti si najokoreliji bandit i kriminalac.

Jadni su i tuzni roditelji cije si ti dete. :cry:
Zamolio bih te da moje pokojne roditelje ostavis na miru.Majka mi je umrla na mojim rukama pre dve godine,a otac mi je umro pre 10 dana.
Sto se tice tvog i mog moralnog kvaliteta to se najlepse vidi iz nasih nick-ova :svi znaju ko je Hektor(na koga se ja ugledam),a takodje svi znaju ko je Kazanova(tvoj idol) !!!

Hektore, ja se izvinjavam za svoju nesmotrenu glupost koju sam napravio, nemam nista protiv tebe a ono sto sam naglasio (gde sam pomenuo tvoje roditelje) je iz filma: "varljivo leto '68". Molim te, uzmi to samo kao moju glupost.
 
Kazanova:
Hektor:
Kazanova:
Pa eto da uzmemo tebe Hektore za primer: ti jedinu dobru osobinu koju imas ispoljavas je samo na ovom forumu (navodno), dok ne daj Boze, ti si najokoreliji bandit i kriminalac.

Jadni su i tuzni roditelji cije si ti dete. :cry:
Zamolio bih te da moje pokojne roditelje ostavis na miru.Majka mi je umrla na mojim rukama pre dve godine,a otac mi je umro pre 10 dana.
Sto se tice tvog i mog moralnog kvaliteta to se najlepse vidi iz nasih nick-ova :svi znaju ko je Hektor(na koga se ja ugledam),a takodje svi znaju ko je Kazanova(tvoj idol) !!!

Hektore, ja se izvinjavam za svoju nesmotrenu glupost koju sam napravio, nemam nista protiv tebe a ono sto sam naglasio (gde sam pomenuo tvoje roditelje) je iz filma: "varljivo leto '68". Molim te, uzmi to samo kao moju glupost.
Sve je u redu,dragi moj Kazanova,oprosteno ti je.
 
Lexa:
Šta mislite, da li postoje zli ljudi?
Da li postoji čovek koji će da učini veliko zlo samo zato što mu je došlo tako?
Svi ideolozi, velike vođe, čak i mafijaši u svojoj glavi na neki način opravdavaju svoja dela, neko višim ciljevima, neko poremećenim moralnim vrednostima, niko ne kaže da je to što je učinio generalno dobro.
Ali, postoji i ludost. Njihovi razlozi ne postoje. Ali, to je ludost. PRAVITE LI RAZLIKU IZMEĐU LUDOSTI I ZLA? Poremećena ličnost, bolesnik, ludak, zdravog razuma nikada ne bi učinio to što jeste...
Da li je zaključak prethodnog da tipično zli ljudi (latinoameričke serije, bajke, filmovi) ne postoje?
Postoje samo ludaci i oni kojima cilj opravdava sredstva, a da pritom nisu dobro razgraničili cilj i sredstvo?
Verujem da niko nije učinio zlo jer je zao. Verujem da niko nije zao. Zovite me naivčina.
Zlo postoji, ali ne i zli ljudi. Zao je, ako hoćete, Satana, zli vazduh, zla sudbina, zla sreća, ali ne i ljudi. Zle okolnosti.
Zlo nije osobina.
Šta mislite?

Ја се потпуно слажем са овом поставком.
Додала бих једино то да је зло врло релативна категорија, да се разликује од културе до културе, кроз историју, од народа до народа, од појединца до појединца...

Хитлер је вероватно мислио да чини велику и добру ствар за свој народ!
 
Lexa:
Šta mislite, da li postoje zli ljudi?
Da li postoji čovek koji će da učini veliko zlo samo zato što mu je došlo tako?
Svi ideolozi, velike vođe, čak i mafijaši u svojoj glavi na neki način opravdavaju svoja dela, neko višim ciljevima, neko poremećenim moralnim vrednostima, niko ne kaže da je to što je učinio generalno dobro.
Ali, postoji i ludost. Njihovi razlozi ne postoje. Ali, to je ludost. PRAVITE LI RAZLIKU IZMEĐU LUDOSTI I ZLA? Poremećena ličnost, bolesnik, ludak, zdravog razuma nikada ne bi učinio to što jeste...
Da li je zaključak prethodnog da tipično zli ljudi (latinoameričke serije, bajke, filmovi) ne postoje?
Postoje samo ludaci i oni kojima cilj opravdava sredstva, a da pritom nisu dobro razgraničili cilj i sredstvo?
Verujem da niko nije učinio zlo jer je zao. Verujem da niko nije zao. Zovite me naivčina.
Zlo postoji, ali ne i zli ljudi. Zao je, ako hoćete, Satana, zli vazduh, zla sudbina, zla sreća, ali ne i ljudi. Zle okolnosti.
Zlo nije osobina.
Šta mislite?

Tacno je da zlo nije osobina , ali ljudi zbog nasledjene nesavrsenosti, tj sklonosti svog srca ka zlu i pod uticajem onoga ko je zao (Sotone) mogu postati zli….moze zlo prevladati i njihovo srce tj. unutrasnja licnost postati takva….ukoliko se ne bore i ne trude u suprotnom pravcu.

Tako da mogu postojati zli ljudi, i POSTOJE, kod kojih je zlo prevladalo u vecoj ili manjoj meri; i bez obzira na to u kojoj meri je kod njih zlo prevladalo oni su zbog toga zli…..

Zar sva zla koja su pocinili ljudi nisu dokaz postojanja zlih ljudi…..Ko cini zlo?????
To sto neki cine zlo pod uticajem nekoga ili necega ne opravdava ih i nemoguce je da svi koji cine zlo su ludi ili nesvesni.
Mislim da postoje itekako ljudi koji svesno cine zlo, jer je njihova sustina zla, jer je kod njih prevladalo zlo….A i da nesvesno cine zlo, zbog svoje zle sustine oni su zli.....

Takodje ako se neko borio protiv zla u sebi , zlih uticaja, moze ga prevladati u toj meri da ono ne dominira njegovom licnoscu…..


Tanja 8)
 
zlo je mozda sedeti ovde i mlatiti praznu slamu, ali svi to radimo
koji je vash pravi cilj za ovo? moj je...
nisam josh svesna toga ali ne znam da li je dobar..malo vezba, malo kompenzacija 3D..
osim metka u cevi je l... :?

zlo je mozda pisati kako je nesto zlo
ma sve je zlo
zlo je shto arcim tudj net.

poshtenjacina :twisted:
 

Back
Top