zenska ljubomora...

Pa eto ne bih sad neki dugi uvod, zasto bas ova tema, ali me u poslednje vreme to zanima...zasto se javljaju te ljubomore i zbog cega je neke zene na veoma ruzan nacin ispoljavaju...jeste li osetili na svojoj kozi koliko taj bes moze biti jak...i naravno do koje granice se ne racuna da je to patologija... :?:
jao draga moja osetio sam ,najbolje vole kad setas zgodnu cicu pa joj traze mane pa kao ako ima prave grudi odma vele da su silikonske
 
Pa eto ne bih sad neki dugi uvod, zasto bas ova tema, ali me u poslednje vreme to zanima...zasto se javljaju te ljubomore i zbog cega je neke zene na veoma ruzan nacin ispoljavaju...jeste li osetili na svojoj kozi koliko taj bes moze biti jak...i naravno do koje granice se ne racuna da je to patologija... :?:

Naravno. I dan danas, mogu naprosto da osetim to. I znam. Jednostavno, znam. Osećam.

A znam i što.

Sve u životu možeš da stvoriš, ali s dušom trebaš, da se rodiš.

Da...mora da je je*eno gadan osećaj.

Verujem.

Nemati istu.

:bye:
 
ne opterecuju me negativni ljudi, njihova razmisljanja, osecanja ni bilo sta drugo pa ih mozda zato ne primecujem ali stvarno ne mogu da kazem da ih ima oko mene.
trovace odstranjujem hirurski, osnova me ninteresuje, cao zdravo i to je to.
mada u osnovi ni ne vidim sta bi kod mene bilo toliko interesantno da sad neko bude ljubomoran.
 
pa jeste ali se nismo upisale tada :lol:
a i mene interesuje sta misle oni koji osecaju da je neko ljubomoran na njih, zbog cega im se to desava
uvek moze jos nesto da se iskopa iz prastarih tema

zato sam i ostavila post...da vidim da sam popishkila i ovu temu. :lol:

dal je zavist i ljubomora jedno isto? ja ljubomoru vezujem vise za partnerske odnose, a zavist za drugo sta.
 
e to cs, to me interesuje - kako se neko postavi toliko iznad druge osobe da uvrdi da je ta druga ljubomorna bas na nju? ili je to nesto sto bi u stvari volela da bude tako pa olaksavas sebi takvom ineterpretacijom.
z, ljubomora je valjda vezana za ono sto imas i plasis se da ostanes bez toga - kao u vezi, a zavist za ono sto nemas a zelis? ne znam, nisam bas sigurna.
 
prosla kroz to i znam kako izgleda
najjace oruzje za odbranu je ne obracati paznju i igrati svoj film
ravnodusnost ubija onoga ko ocekuje od tebe neku reakciju na zlobu i ljubomoru
uvek ostanem hladna i nastavim svoj film
i ne dotice me vise, jer sam naucila da zivim s tim da ces uvek nekome smetati zbog necega i kad ne postoje razlozi za to
 
nekada su mi zavideli na izgledu, u skoli sto sam bila najbolji djak, na faksu sto sam bila najbolji student, na prvom poslu kako sam se snaskla i dobila naklonost menadzera i tako ukrug....
vremenom sam shvatila da je to nebitno za mene, samo oni koji me dobro poznaju znaju da je svaki moj uspeh bio potpuno zasluzen i baziran na radu i odricanjima, te da normalan covek na to nije ljubomoran
a zlonamernih uvek ima i bice
 
ali zena ne moze da bude ljubomorna na zenu, moze samo da joj zavidi kad pogledas rec u izvornom znacenju.
ljubomorna si u odnosu na muskarca valjda a u odnosu na drugu zenu mozes samo da budes zavidna. mozda se te dve stvari mesaju jer pretpostavljaju da nesigurna osoba oseca zavist prema drugoj zeni u isto vreme dok oseca ljubomoru u odnosu na muskarca sa kojim je ili je privlaci jer se plasi da ce da ostane bez njega zbog te druge (mada u sustini, zbog njega samog). ali nema veze, sve i ako izjednacimo ta dva pojma, mada mislim da je steta ici tim putem kad vec imamo obe u jeziku, zasto bi neko zavideo bas tebi?
 
e to cs, to me interesuje - kako se neko postavi toliko iznad druge osobe da uvrdi da je ta druga ljubomorna bas na nju? ili je to nesto sto bi u stvari volela da bude tako pa olaksavas sebi takvom ineterpretacijom.
z, ljubomora je valjda vezana za ono sto imas i plasis se da ostanes bez toga - kao u vezi, a zavist za ono sto nemas a zelis? ne znam, nisam bas sigurna.

to su sitne duse, iskompleksirane, koje se hrane osecajem da su nekog u necemu nadmasile... koje vrednuju sebe samo u odnosu na to koliko su odmakli od tih nekih sa kojima se nadmecu... mozda je cak pre u pitanju to da su i sami zavidni
evo, da iskoristim ljubinkin post, zavideli mi na izgledu... po meni, ovakvu izjavu bi sebi smela da dozvoli samo izauzetna, vanserijska, lepotica... pa bih i nju smatrala povrsnom i plitkom da cujem tako nesto, a kamoli kad cujes od manje-vise lepe zene (kakvom , na kraju krajeva i sebe smatram, da se ne nadje ljubinka uvredjenom) od koje evidentno ima lepsih i koja nekima cak mozda ni nije lepa... i sad kao, ponosis se izjavom da su ti druge ( podrazumeva se manje lepe) zavidele na lepoti (prosecnoj) :neutral:
takve izjave pokazuju samo koliko nam nedostaje samokritike i koliko smo udaljeni od realnosti, koliko smo zapravo nesigurni... vise su odraz nasih neispunjenih ambicija i zelja, nego odraz realnog stanja
 
Поносим се што мени нико никад није завидео. :)
Желим да верујем да је то зато што ме већином женски део воли и стварно кад бих бирала: увек бирам да имам много другарица и познаница,
пре него да будем нека од које зазиру из овог или оног разлога, па на крају да себе убедим да је то зато што ми завиде.
Мада, кад размислим и ова изјава некако звучи као хвалисање. :think:
 
ali zena ne moze da bude ljubomorna na zenu, moze samo da joj zavidi kad pogledas rec u izvornom znacenju.
ljubomorna si u odnosu na muskarca valjda a u odnosu na drugu zenu mozes samo da budes zavidna. mozda se te dve stvari mesaju jer pretpostavljaju da nesigurna osoba oseca zavist prema drugoj zeni u isto vreme dok oseca ljubomoru u odnosu na muskarca sa kojim je ili je privlaci jer se plasi da ce da ostane bez njega zbog te druge (mada u sustini, zbog njega samog). ali nema veze, sve i ako izjednacimo ta dva pojma, mada mislim da je steta ici tim putem kad vec imamo obe u jeziku, zasto bi neko zavideo bas tebi?



pa ne, u stvari ljubomorna si u odnosu na druge žene, da ne postoji nijedna druga žena na svetu sem tebe ljubomore ne bi ni bilo. upravo zbog ljubomore i postoji zavist. ali to je manje bitno. ono što je veća glupost je tvoj stav kako je biti ljubomoran odraz neke 'nenormalnosti' i time da smatraš da postoji neko ko nije ljubomoran. misim pazi, nisu žene baš toliki idioti da bi ti neki primarni isntinkti koji su im sečeni u gen kroz generacije od postanka bili trip koji ima uporište samo i jedino u njihovim glavama. to što je SVAKA žena ljubomorna je sasvim normalno i realno jer ne postoji niti jedna žena na svetu koja bi bilo kog muškarca učinila impotentnim za sve druge žene. svaki muškarac bi vrlo rado pojebo neku sa strane makar bio sa ne znam kakvom ženom i to gušter u ženi vrlo dobro zna. zato je i ljubomoran.

- - - - - - - - - -

a svaki pokušaj racionalizacije i negacije tog osećanja je jednostavno odbrambeni mehanizam
 
evo recimo ovaj post je primer izuzetno jake borbe odbrambenih mehanizama sa stvarnošću




to su sitne duse, iskompleksirane, koje se hrane osecajem da su nekog u necemu nadmasile... koje vrednuju sebe samo u odnosu na to koliko su odmakli od tih nekih sa kojima se nadmecu... mozda je cak pre u pitanju to da su i sami zavidni
evo, da iskoristim ljubinkin post, zavideli mi na izgledu... po meni, ovakvu izjavu bi sebi smela da dozvoli samo izauzetna, vanserijska, lepotica... pa bih i nju smatrala povrsnom i plitkom da cujem tako nesto, a kamoli kad cujes od manje-vise lepe zene (kakvom , na kraju krajeva i sebe smatram, da se ne nadje ljubinka uvredjenom) od koje evidentno ima lepsih i koja nekima cak mozda ni nije lepa... i sad kao, ponosis se izjavom da su ti druge ( podrazumeva se manje lepe) zavidele na lepoti (prosecnoj) :neutral:
takve izjave pokazuju samo koliko nam nedostaje samokritike i koliko smo udaljeni od realnosti, koliko smo zapravo nesigurni... vise su odraz nasih neispunjenih ambicija i zelja, nego odraz realnog stanja
 
to su sitne duse, iskompleksirane, koje se hrane osecajem da su nekog u necemu nadmasile... koje vrednuju sebe samo u odnosu na to koliko su odmakli od tih nekih sa kojima se nadmecu... mozda je cak pre u pitanju to da su i sami zavidni
evo, da iskoristim ljubinkin post, zavideli mi na izgledu... po meni, ovakvu izjavu bi sebi smela da dozvoli samo izauzetna, vanserijska, lepotica... pa bih i nju smatrala povrsnom i plitkom da cujem tako nesto, a kamoli kad cujes od manje-vise lepe zene (kakvom , na kraju krajeva i sebe smatram, da se ne nadje ljubinka uvredjenom) od koje evidentno ima lepsih i koja nekima cak mozda ni nije lepa... i sad kao, ponosis se izjavom da su ti druge ( podrazumeva se manje lepe) zavidele na lepoti (prosecnoj) :neutral:
takve izjave pokazuju samo koliko nam nedostaje samokritike i koliko smo udaljeni od realnosti, koliko smo zapravo nesigurni... vise su odraz nasih neispunjenih ambicija i zelja, nego odraz realnog stanja

A zasto bi bilo ruzno ili nadmeno ako je istina? jesi gledala film Malena nekad?
 
žena je ljubomorna na sve žene, ne samo na bolje od sebe a to je zato što podsvesno instinktivno zna da muškarac funkcioniše po principu harema
muškarci su s druge strane ljubomorni samo na bolje od sebe jer žene takođe funkcionišu po principu harema - skupljaju se oko (naj)boljeg
 
ne bih ja bas rekla na sve zene da su ljubomorne al ljubomora postoji i ne treba je poricati

najvise ne volim te zene koje kazu uopste nisu ljubomorne na druge zene. dobro mozda postoji 1 posto koji je stvarno takav ali kad neka to kaze odmah pomislim pa kako ona za sebe misli da izgleda kad to tvrdi ta izjava mi je vec nadmenost
 

Back
Top