Regionalna liga

Da li ste za regionalnu ligu?

  • Da

  • Ne

  • Nemam misljenje


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Novac, novac sve kroz novac zato i jeste fudbalu tako. Vidjeli ste sinoć kako novac ništa ne znači bez srca i želje da se pobjedi. Kad se hvalite brojkama da i ja kažem da Borac ima budžet 500 000 evra za klub i još 500 000 koje daje za čišćenje prijašnjih dugova. i da nam ekipa vrijedi oko 5 miliona a da nema kluba na prostoru eks yu koji ne bi mogli uzeti u to sam siguran.

Dinamo je samo imao sreće u žrijebu i ništa drugo, čuj mučiti se sa Malmeom pa šta takvi traže u LŠ
 
Novac, novac sve kroz novac zato i jeste fudbalu tako. Vidjeli ste sinoć kako novac ništa ne znači bez srca i želje da se pobjedi. Kad se hvalite brojkama da i ja kažem da Borac ima budžet 500 000 evra za klub i još 500 000 koje daje za čišćenje prijašnjih dugova. i da nam ekipa vrijedi oko 5 miliona a da nema kluba na prostoru eks yu koji ne bi mogli uzeti u to sam siguran.

Dinamo je samo imao sreće u žrijebu i ništa drugo, čuj mučiti se sa Malmeom pa šta takvi traže u LŠ
Rekao sam već, druga utakmica sa malmom je bila katastrofalna i to je istina, Ipak, nisi gledao prvu utakmicu. Tekma se igrala 180 min. :)
 
Najjači mi komentator na HRT koji kao priželjkuje neke grupe na izvlačenju. Ja umirem od smijeha i molim Boga da mu usliši želje i da ubaci Dinamo u gupu u koju on želi :D

Kao dobro bi bilo sa Zenitom, Šahtjorom i Portom :hahaha:

Joj jbm ti mentalitet pobjediš malmea i odmah daj nam Barsu da se igramo, umjesto da kaže mi smo ovdje teški autsajderi i molićemo Boga da ne doživimo katastrofu od nekoga a ako i izvučemo neki bod, puna kapa
Za ovo se slažem inače, taj komentator je zajebao. Ali ****** i vaši nisu imuni na to.
 
Za ovo se slažem inače, taj komentator je zajebao. Ali ****** i vaši nisu imuni na to.

Naravno da nisu imuni, štaviše kad je Zvezda izvukla Ren ja sam odmah digao ruke od toga i na temi Zvezde sam napisao teško Zvezdi na šta su me svi redom iznapadali. Baš sam pažljivo pratio i u medijima, teško da je iko rekao da je Ren apsoliutni favorit, čudi me ti ljudi toliko iskustva imaju i prate sport decenijama a da pale narod da će Zvezda pobjediti Ren to mi nije jasno.
Nažalost danas u svijetu fudbala atmosfera na stadionu i nije neka prevelika prednost sem ako nisu podjednake ekipe, nekad su naši klubovi imali tu prednost što su pored atmosfere ginuli 90 min. jer su ih svi prije samog meča otpisivali pa da dokažu suprotno, tako je pao recimo Kajzerslautern na Marakani ali danas...
 
Poslednja izmena:
Naravno da nisu imuni, štaviše kad je Zvezda izvukla Ren ja sam odmah digao ruke od toga i na temi Zvezde sam napisao teško Zvezdi na šta su me svi redom iznapadali. Baš sam pažljivo pratio i u medijima, teško da je iko rekao da je Ren apsoliutni favorit, čudi me ti ljudi toliko iskustva imaju i prate sport decenijama a da pale narod da će Zvezda pobjediti Ren to mi nije jasno.
Nažalost danas u svijetu fudbala atmosfera na stadionu i nije neka prevelika prednost sem ako nisu podjednake ekipe, nekad su naši klubovi imali tu prednost što su pored atmosfere ginuli 90 min. jer su ih svi prije samog meča otpisivali pa da dokažu suprotno, tako je pao recimo Kajzerslautern na Marakani ali danas...

То је у звездашкој психологији, мегаломанија.Јер ко је Рен, шести у Француској, а ми смо Звезда. У својим главама они се равнају према Реалу и Барселони. МОжда је то имало смисла пре 20-30-40 година. Тада су то звали "победнички менталитет" а данас је то смешна мегаломанија.
 
Posle ovih neuspeha u Evropi,moram da kazem da je Regionalna liga jedini spas...I kosarka nam je bila u qrcu dok se nije formirala regionalna liga...Vise teskih utakmica,to je formula..

Moram da te ispravim, u kosarci je bilo upravo suprotno, mi smo jadranskom ligom unistili svoju YUBA ligu koja je krajem devedesetih i pocetkom 2000-ih bila 3-4 nacionalno kosarkasko prvenstvo po kvalitetu u Evropi. Problem je sto nismo shvatili da su Vojvodina, Zdravlje, Lovcen i Radnicki BG bili po kvalitetu jednaki, a i bolji u odnosu na Helios, Zadar i Bosnu

Ali to sa fudbalom ne bi bio slucaj, jer je Vojvodina svakako slabija od Dinama, a Rad od Hajduka...
 
Slave Lord je lepo rekao da se kvalitet stice igranjem sto vise jakih utakmica sa sto kvalitetnijim protivnicima. Nadam se da se tu slazemo?

Da li je Dinamo kvalitetniji od Vojvodine, a Hajduk od Rada, to mozemo ceniti prema uspesima u medjunarodnim takmicenjima. Koliko ja znam, ove godine taj Dinamo igra LS, a klub iz Novog Sada ispao je jos u julu od svajcarskog drugoligasa. Taj Hajduk je prosle sezone igrao LE, docim je FC Rad takodje ispao jos u julu od nekih Grka. Da se razumemo, uopste mi nije drago sto je to tako, ali je tako.

Trece, nigde ja nisam pominjao da ta liga u pocetku treba da bude masovnog tipa, u nekom postu iznad sam napisao da tu treba da bude maksimum 8-10 klubova, za vise i nema kvaliteta. Dakle, po dva, eventualno tri kluba iz Srbije i Hrvatske i prvaci iz BIH, SLO i MAK, nema reci o Celiku, Zelji, Javoru, Cibalili, ili kome vec.

Cetvrto, u kosarci se regionalna liga igra vec deceniju, koliko znam, jos uvek niko nije poginuo. Hrvatski klubovi su gostovali Partizanu 1997 i 1999, i obrtuto, Cigani su isli u Zapresic - niko nije poginuo. Sve se moze preduprediti merama bezbednosti i dogovorima pre utakmica. Mislim da je vecini navijaca konacno stalo da sem vecitog derbija ima motiv da ode na neku utakmicu gde ce navijati 90 minuta u punom kopu i pride gledati kvalitetniji fudbal. A sto se dece tice, njima i nije mesto na jugu ili severu, zna se ko tamo ide.

Naravno, ako Hrvati trenutno nece, njihov problem, ali sam ubedjen da ce se i oni opametiti, jer bi ta liga bi donela i finansijski boljitak klubovima kroz vise publike i TV prava. Jednostavno, ovde vise nema sta da se izgubi, moze samo da se dobije.
 
Moram da te ispravim, u kosarci je bilo upravo suprotno, mi smo jadranskom ligom unistili svoju YUBA ligu koja je krajem devedesetih i pocetkom 2000-ih bila 3-4 nacionalno kosarkasko prvenstvo po kvalitetu u Evropi. Problem je sto nismo shvatili da su Vojvodina, Zdravlje, Lovcen i Radnicki BG bili po kvalitetu jednaki, a i bolji u odnosu na Helios, Zadar i Bosnu

Ali to sa fudbalom ne bi bio slucaj, jer je Vojvodina svakako slabija od Dinama, a Rad od Hajduka...
Ne znam bas za YUBA ligu,i tad smo kao i sad dobijali sve sa 20 i vise razlike,jedine dve teske utakmice su bile protiv Partizana ili Buducnosti..Ali cinjenica je da je Partizan tek kad je usao u Jadransku ligu uspeo nesto da ucini u Evroligi...
 
Unapred se izvinjavam sto cu biti malo opsirniji i otici u offtopic

Slave Lord, ne znam bas koliko se secas tog perioda i koliko si ga pratio.

Jesi ti u pravu kada kazes su Partizan i Buducnost (i Zvezda do 2001) bili ozbiljni rivali za titulu, ali ta liga je bila jaka upravo zato sto je ostatak uvek mogao da pobedi tu trojku.

Znam, bilo je utakmica koje je KKP dobijao sa +20, ali je znatno vise bilo onih tesnih, pa se cesto desavalo da Partizan jedva pobedi, a i da izgubi. Utakmice su bile znatno vise posecene, secam se da sam nekom prilikom 1999 dosao u Pionir 45 minuta ranije da gledam Partizan - Hemofarm, pa nije bilo karata, a pritom taj Hemofarm jos uvek nije bio medju najjacim timovima u ligi. Protiv Zvezde i Buducnosti Pionir je bio krcat sat vremena pre pocetka.

Jeste KKP zadnjih godina uspesan u Evroligi, ali da te podsetim da je 1998 takodje igrao fajnal-for, a da je CZ igrala finale tadasnjeg Kupa Koraca, KK Beobanka je tesno ispala u 1/4 Kupa pobednika kupova od Zalgirisa koji je kasnije osvojio. 1997. jedva nas je izbacio Olimpijakos, buduci prvak, 1999 smo opet tesno ispali u 1/4 Kupa kupova od Benetona koji je bio bas jak i osvojio, Buducnost je trebala da sa njima igra polufinale, pa nije zbog rata. Znaci, imao je Partizan i tada solidne nastupe na medjunarodnoj sceni, ali imali su ga i drugi klubovi. Pa ta YUBA je 1999/2000 i kasnije dve sezone imala 2 predstavnika u Evroligi (a bilo bi i maksimalna 3, da KKCZ svojim ocajnim nastupom nije prethodno izgubila jedno mesto)

Sunovrat je poceo upravo negde od 2002, da bi danas imali to sto imamo - Partizan otprilike na tom istom nivou kao pre desetak godina, ali se zato sve ostalo raspalo, ostali klubovi ne mogu da udju ni u fajnal for jadranske, o nekim uspesima u ULEB kupu odavno ne treba ni pomisljati, a drugi predstavnik u Evroligi je misaona imenica. Mi smo upravo izgubili taj kvalitet koji smo imali u manjim klubovima koji mozda nisu mogli da budu prvaci, ali su uvek mogli da iznenade velike, koji nikad nisu bili sigurni da ce ih lako pobediti, jer smo pristali na tu jadransku.

E sad, u fudbalu je situacija potpuno drugacija, znamo da je knjiga vec zadnjih 20 godina spala na dva slova. Ne racunajuci kratkotrajni blesak FK Obilic 1997-2000, mi od tada nemamo ozbiljan treci klub koji bi mogao da ugrozi vecite (trebalo bi proveriti, ali cini mi se da se klubovi konstantno menjaju na trecem mestu, nikako da se neko tu ustali). Sav kvalitet se svede na veciti derbi, a ostalo malo koga interesuje. Ako bi Vojvodina ili Rad ili OFK imali prilike da odmere snage i sa jacim klubovima, i oni bi ojacali, pa bi nekoj bliskoj perspektivi bilo sansi da i da neko od njih uzme domace prvenstvo, uradi nesto vise u Evropi. Za vecite se podrazumeva da bi nabili jos kvaliteta. Za razliku od kosarke, ovde vise nema sta da se izgubi na nekom kvalitetu, jer ga i Partizan i Zvezda sve vise gube, a ostali ga u zadnjih 20 godina nisu ni imali. Ponavljam, nema sta da se izgubi (kao u kosarci)

Borac Banjaluka, Srpska, izneo sam konkretne argumente za regionalnu ligu. Jedini tvoj konkretni argument protiv bio je bezbednosni. Ali i dalje mi nisi mi odgovorio da li je bolje igrati protiv kluba koji igra Ligu sampiona ili protiv kluba koji ispada od svajcarskog drugoligasa?

Klub koji ti je u nicku je bio prvak BiH prosle sezone, kazes da su ostali klubovi u toj ligi buranija. Zar ne razmisljas da ste mozda upravo zbog nedostataka jacih utakmica tokom cele sezone i popili petardu od Izraelaca u prvom kolu kvalifikacija za LS?

Ponavljam, nisam jugonostalgicar, niti anacionalni liberal (upravo imam dijametralno suprotne poglede na proslost, sadasnjost i buducnost), mozda ja i ne znam koliko su Dinamo i Hajduk slabi, ali se secam da sam po dolasku u Beograd na studije vrlo brzo prestao da idem na jug kada bi gostovali razni Milicionari, Cukaricki, Zvezdare i drugi velikani naseg fudbala, jer nisam hteo da gubim vreme dosadjujuci se gledajuci fudbal koji je bio na maltene istom nivou kao i liga koju je igrao klub iz mog rodnog grada, a da pride navijam pred (polu)praznim tribinama. Derbiji su ipak samo jednom u pola godine, a ovako bi ipak imali prilike da cesce vidimo kvalitetnije klubove i neki motiv vise da odemo na stadion i gledamo fudbal.
 
IZGLEDA DA JE LAKŠE RAZBITI ATOM NEGO PREDRASUDE!!!

Kažeš samo bezbjedonosni, pa šta ćeti više, ima tu još mnooogo problem od načina izbora klubova za ligu, dozvole UEFA koja neće da ljudi na utakmicama nose šljemove i da ratuju po stadionima, jedno vrlo jasno i čvrsto NE od Hrvata, pitanje kako ih preusmjeriti poslije da igraju domaću ligu nije to košarka, pitanje izlaska u Evropu...

E sad ono najvažnije što vam zamjerim a primjetio sam to i kod sportskih komentatora iz Srbije. Znači vi pamtite bivšu državu i ta imena i kažete kako bi dobra liga bila sa: Veležom, Hajdukom, Vardarom...

1Velež, E da ste uopšte pratili te lige znali bi da npr. taj Velež nije više V, jer je Mostar podijeljen grad, Velež više i ne igra pod Bijelim brijegom velež više nije mezimac Hercegovine sad su tamo neki drugi klubovi tipa Zrinjski, Široki... Velež godinama spasavaju ljudi u savezu od ispadanja iz lige kao i čelik znači niti imaju stadion niti trećinu navijača od prije, niti upravu kakvu treba, šta taj Velež može da vam donese?

2. Hajduk, sem rata na tribinama i čestih prekida utakmica ne znam ni od njih šta bi imali. Oni su toliko loši, da godinama nisu mogli sa ekipama poput Šamroka proći kolo u Evropi, navijači su kopali grobove po terenu igračima, ne mogu prismrditi Dinamu, koliko znam koji god klub iz BH je igrao s njima prijateljsku u skorije vrijeme nije izgubio

3. Vardar, šta reći, od rata jednom prvak makedonije više i ne predstavlja neki faktor.

Ja sem jačanja domaće lige i decentralizacije ulaganja ne vidim neki boljitak za srpske klubove i mislim da će jako jako teško u narednih 10-20 god. i jedan klub proći do nekog četvrt ili polufinala nekog kupa sa tim moramo da se pomirima da shavtimo realno kako stavri stoje u savremenom fudbalu i da smanjimo apetite, da zaboravimo na bivše gigante svi smo jako mizerni danas u evropskim tokovima i da se radujemo svakoj evropskoj pobjedi. Praktično treba krenuti od 0 i prihvatiti činjenicu koliko smo mali i koliko treba mnogo da radimo i grizemo da bi prošli neko kolo u Evropi
 
Poslednja izmena:
IZGLEDA DA JE LAKŠE RAZBITI ATOM NEGO PREDRASUDE!!!

Kažeš samo bezbjedonosni, pa šta ćeti više, ima tu još mnooogo problem od načina izbora klubova za ligu, dozvole UEFA koja neće da ljudi na utakmicama nose šljemove i da ratuju po stadionima, jedno vrlo jasno i čvrsto NE od Hrvata, pitanje kako ih preusmjeriti poslije da igraju domaću ligu nije to košarka, pitanje izlaska u Evropu...

E sad ono najvažnije što vam zamjerim a primjetio sam to i kod sportskih komentatora iz Srbije. Znači vi pamtite bivšu državu i ta imena i kažete kako bi dobra liga bila sa: Veležom, Hajdukom, Vardarom...

1Velež, E da ste uopšte pratili te lige znali bi da npr. taj Velež nije više V, jer je Mostar podijeljen grad, Velež više i ne igra pod Bijelim brijegom velež više nije mezimac Hercegovine sad su tamo neki drugi klubovi tipa Zrinjski, Široki... Velež godinama spasavaju ljudi u savezu od ispadanja iz lige kao i čelik znači niti imaju stadion niti trećinu navijača od prije, niti upravu kakvu treba, šta taj Velež može da vam donese?

2. Hajduk, sem rata na tribinama i čestih prekida utakmica ne znam ni od njih šta bi imali. Oni su toliko loši, da godinama nisu mogli sa ekipama poput Šamroka proći kolo u Evropi, navijači su kopali grobove po terenu igračima, ne mogu prismrditi Dinamu, koliko znam koji god klub iz BH je igrao s njima prijateljsku u skorije vrijeme nije izgubio

3. Vardar, šta reći, od rata jednom prvak makedonije više i ne predstavlja neki faktor.

Ja sem jačanja domaće lige i decentralizacije ulaganja ne vidim neki boljitak za srpske klubove i mislim da će jako jako teško u narednih 10-20 god. i jedan klub proći do nekog četvrt ili polufinala nekog kupa sa tim moramo da se pomirima da shavtimo realno kako stavri stoje u savremenom fudbalu i da smanjimo apetite, da zaboravimo na bivše gigante svi smo jako mizerni danas u evropskim tokovima i da se radujemo svakoj evropskoj pobjedi. Praktično treba krenuti od 0 i prihvatiti činjenicu koliko smo mali i koliko treba mnogo da radimo i grizemo da bi prošli neko kolo u Evropi

Hrvati su protiv, to znamo, i zato ovo regionalnoj ligi pišemo onako, teoretski. Niko nije ovca pa da misli da će regionalna liga da se formira zato što je to neko na forumu tražio. Takođe, reč je o tome da bi to bilo i u interesu hrvatskih klubova, uptravo iz razloga koji navodiš (loši svi osim Dinama), sad što oni to neće da vide, to je druga stvar.

Što se bezbednosti tiče, to je problem koji bi mogao biti prevaziđen kada bi postojala volja na nivou fudbalskih saveza. Kakava je to besmislica: suviše se mrzimo da bismo igrali fudbal, ali košarku možemo da igramo, ne mrzimo se baš toliko.

Ne razumem to o "decentralizaciji ulaganja". Ti izgleda misliš, a nisi jedini, da u Beogradu postoji neka kancelarija u kojoj odlučuju koliko će para gde da pošalju, a u glavnom sve šalju Partizanu i Zvezdi. Činjenica je da Partizan i Zvezda imaju gotovo sve navijače u zemlji i ubedljivo najrazvijeniju infrastrukturu i tradiciju. I šta ćemo sada? Sve to da razmontiramo i da naredimo narodu da navija za nekog drugog?

Kada se Govori o regionalnoj ligi, govori se o Partizanu, Zvezdi, Dinamu, Hajduku, i još po 2-3 kluba iz svake zemlje. Eventualno 1-2 iz BiH. O drugim zemljama je besmisleno razmišljati. Niti ima interesovanja, niti ima kvaliteta. A komplikacija velika.
 
Eto približili smo stavove oko toga, još da riješimo oko Zvezde i Partizana ono što ja sa strane vidim a vi ne vidite ili nećete da vidite ili ja ne vidim dobro ili ... Znači ako uz njih imaš političare, ako se tu od transfera igrača ostvaruje najviše znači i kriminalci su tu, država im traži sponzore, predsjednik kaže da bi volio da se smjenjuju na čelu što je diskriminacija velikog demokrate prema ostalim klubovima, sudije ih guraju, u medijima su 95% oni zastupljeni... Šta je to drugo nego centralizacija e to treba promjeniti. Samo napraviti normalnu ligu u kojoj će svi imati jednake šanse i u kojoj ni u kom smislu nema povlaštenih. ]Ako država nađe sponzora Zvezdi ako posredstvom svojih firmi daje basnoslovne sume da bi se ovi provodili u luksuzu na pripremama i zarađivali više nego generacija koja je bila prvak Evrope, onda nek nađu sponzore i Spartaku, nek nađu Slobodi ... Tako se vrši decentraizacija, to je domaćinska vlast koja voli svoju Srbiju svaki njen pedalj i svima daje šansu da uspiju

Sve se slažem, uz jedan dodatak: nek nađu i Partizanu. Govoriš o Partizanu i Zvezdi kao o jednom te istom a promiče ti da govoriš o vrsti podrške koju Partizan nema, nego samo Zvezda. Slažem se da je posebna vrsta skandala da u upravi kluba sedi ministar za energetiku koji namešta Gazprom za generalnog sponzora i dovodi Putina na utakmicu. Ali izvoli da primetiš da Partizan takvu vrstu podrške nema (štaviše Partizan uopšte nema generalnog sponzora). I baš zato što manje zavisi od države, Partizan je vitalniji klub.

Slažem se da uslovi treba da budu isti za sve. Partizan i Zvezda su dovoljno favorizovani time što 90 odsto navijača navija za njih.
 
Evo, Bastiani je mozda i bolje objasnio od mene.

Borac Banjaluka, Srpska, mozes ti da kazes da je taj Hajduk ocaj, ali kakav je - takav je opet je prosle sezone usao u grupnu fazu LE. Sad, sto je tamo bio poslednji sa samo jednom pobedom, pa ni Partizan nije bio nista bolji kada je igrao to takmicenje poslednji put, a Zvezda, OFK i Spartak su ispali mnogo ranije. Pride ima iza sebe tradiciju i prilican broj sledbenika.

Opet ponavljam, nisam ja pominjao Vardar i Velez. Ako neko treba da igra iz ostalih republika to bi za pocetak mogao samo prvak, ili sto kaze Bastiani eventualno dva tima iz BIH. Eto, za tvoj Borac bi bilo mesta, na kraju krajeva i oni Siptari su pokazali da u Skoplju umeju da budu tvrd orah.

Sto se tice sponzorisanja i razvijanja infrastrukture po provinciji, bojim se da je to pod ovim okolnostima uzaludan posao. Ni ta Vojvodina koja dolazi iz drugog grada po velicini u zemlji, dakle ima dobru potencijalnu bazu kako za sponzore, tako i za navijace, sa nekom autonomaskom politickom zaledjinom iza sebe, opet ne moze da se izdigne iz ostatka provincije i bude bar stabilan treceplasirani klub. Obilicu, kome je 1998. uspelo da uzme prvenstvo (a verovatno bi i 1999 bili prvaci da nije bilo NATO agresije), iako je tih par godina bio stabilan u prve tri ekipe u zemlji, uopste nije uspelo da se odrzi, pa su pukli kada je Arkan ubijen, iako su verovatno u tom momentu imali vise kesa i od Partizana i od CZ. Da bi neko stao uz rame Partizanu i Zvezdi potreban je veliki novac, a jos veci da bi se tu i ostalo. Ali, ako vec ne bi mogli da budu prvaci, za te klubove bi regionalna liga dosta znacila u smislu privlacenja publike, kvalitetnijih igraca i sponzora, pa bi ipak ojacali.
 
Evo, Bastiani je mozda i bolje objasnio od mene.

Borac Banjaluka, Srpska, mozes ti da kazes da je taj Hajduk ocaj, ali kakav je - takav je opet je prosle sezone usao u grupnu fazu LE. Sad, sto je tamo bio poslednji sa samo jednom pobedom, pa ni Partizan nije bio nista bolji kada je igrao to takmicenje poslednji put, a Zvezda, OFK i Spartak su ispali mnogo ranije. Pride ima iza sebe tradiciju i prilican broj sledbenika.

Opet ponavljam, nisam ja pominjao Vardar i Velez. Ako neko treba da igra iz ostalih republika to bi za pocetak mogao samo prvak, ili sto kaze Bastiani eventualno dva tima iz BIH. Eto, za tvoj Borac bi bilo mesta, na kraju krajeva i oni Siptari su pokazali da u Skoplju umeju da budu tvrd orah.

Sto se tice sponzorisanja i razvijanja infrastrukture po provinciji, bojim se da je to pod ovim okolnostima uzaludan posao. Ni ta Vojvodina koja dolazi iz drugog grada po velicini u zemlji, dakle ima dobru potencijalnu bazu kako za sponzore, tako i za navijace, sa nekom autonomaskom politickom zaledjinom iza sebe, opet ne moze da se izdigne iz ostatka provincije i bude bar stabilan treceplasirani klub. Obilicu, kome je 1998. uspelo da uzme prvenstvo (a verovatno bi i 1999 bili prvaci da nije bilo NATO agresije), iako je tih par godina bio stabilan u prve tri ekipe u zemlji, uopste nije uspelo da se odrzi, pa su pukli kada je Arkan ubijen, iako su verovatno u tom momentu imali vise kesa i od Partizana i od CZ. Da bi neko stao uz rame Partizanu i Zvezdi potreban je veliki novac, a jos veci da bi se tu i ostalo. Ali, ako vec ne bi mogli da budu prvaci, za te klubove bi regionalna liga dosta znacila u smislu privlacenja publike, kvalitetnijih igraca i sponzora, pa bi ipak ojacali.
Cek,ti kontas da je Obilic namestio to prvenstvo 1997/98?
Niko nije smeo da pobedi Obilic...U slucaju da je neki tim vodio protiv Obilica na poluvremenu,sudija bi posle pauze izlazio ili sa sljivom ili presrecan zbog silnih maraka koje je dobio..
 
Cek,ti kontas da je Obilic namestio to prvenstvo 1997/98?
Niko nije smeo da pobedi Obilic...U slucaju da je neki tim vodio protiv Obilica na poluvremenu,sudija bi posle pauze izlazio ili sa sljivom ili presrecan zbog silnih maraka koje je dobio..

Ti stvarno mislis da ima neko prvenstvo koje nije namesteno?

Nase prvenstvo je prvenstvo u namestanju. Pobedjuje ko bolje namesta. Sto vi mrzite Toleta? Zato sto namesta? Ne, nego zato sto to radi bolje od vas.
 
Evo u emisiji Total soker na SOS, bas pricaju o regionalnoj ligi, sva trojica se slazu da treba igrati regionalnu ligu i da je to neminovnost

Sto se Oblica tice, bio je prvak ovako ili onako, a mislim da ni Zeka, Bjeka i Mirko Marjanovic nisu bile nista manje zverke od Arkana, pa je Partizan tu sezonu zavrsio na 3. mestu sa 16 bodova zaostatka u odnosu na Obilic
 
I

2. Hajduk, sem rata na tribinama i čestih prekida utakmica ne znam ni od njih šta bi imali. Oni su toliko loši, da godinama nisu mogli sa ekipama poput Šamroka proći kolo u Evropi, navijači su kopali grobove po terenu igračima, ne mogu prismrditi Dinamu, koliko znam koji god klub iz BH je igrao s njima prijateljsku u skorije vrijeme nije izgubio

i
Taj hajduk je izbacio bukureštanski Dinamo, u svakom slučaju bolji od partizana koji ne može šemrok izbaciti. Uz to tu ima Split i varaždin. varaždin je iz 1. pretkola došao do trećeg pretkola kada je zamalo izbacio Bukurešstanki dinamo (Prva u Bukureštu bila je 2:2, druga je bila 2:1 u gostima). Taj klub bi ušao u El da ga ne hebu financije i da igrači nisu počeli napuštati taj klub. U svakom slučaju nemoj ići tako arogantno sa izjavama, bolji smo :)
 
Poslednja izmena:
Hrvati su protiv, to znamo, i zato ovo regionalnoj ligi pišemo onako, teoretski. Niko nije ovca pa da misli da će regionalna liga da se formira zato što je to neko na forumu tražio. Takođe, reč je o tome da bi to bilo i u interesu hrvatskih klubova, uptravo iz razloga koji navodiš (loši svi osim Dinama), sad što oni to neće da vide, to je druga stvar.

Što se bezbednosti tiče, to je problem koji bi mogao biti prevaziđen kada bi postojala volja na nivou fudbalskih saveza. Kakava je to besmislica: suviše se mrzimo da bismo igrali fudbal, ali košarku možemo da igramo, ne mrzimo se baš toliko.

Ne razumem to o "decentralizaciji ulaganja". Ti izgleda misliš, a nisi jedini, da u Beogradu postoji neka kancelarija u kojoj odlučuju koliko će para gde da pošalju, a u glavnom sve šalju Partizanu i Zvezdi. Činjenica je da Partizan i Zvezda imaju gotovo sve navijače u zemlji i ubedljivo najrazvijeniju infrastrukturu i tradiciju. I šta ćemo sada? Sve to da razmontiramo i da naredimo narodu da navija za nekog drugog?

Kada se Govori o regionalnoj ligi, govori se o Partizanu, Zvezdi, Dinamu, Hajduku, i još po 2-3 kluba iz svake zemlje. Eventualno 1-2 iz BiH. O drugim zemljama je besmisleno razmišljati. Niti ima interesovanja, niti ima kvaliteta. A komplikacija velika.
ne nužno, ima nekih doista koji su za reginalnu ligu no ne nužno sa srbijom. možda sam u krivu ali nisam niti kod vas primjetio neke inicijative iz saveza.
 
Evo, Bastiani je mozda i bolje objasnio od mene.

Borac Banjaluka, Srpska, mozes ti da kazes da je taj Hajduk ocaj, ali kakav je - takav je opet je prosle sezone usao u grupnu fazu LE. Sad, sto je tamo bio poslednji sa samo jednom pobedom, pa ni Partizan nije bio nista bolji kada je igrao to takmicenje poslednji put, a Zvezda, OFK i Spartak su ispali mnogo ranije. Pride ima iza sebe tradiciju i prilican broj sledbenika.

Opet ponavljam, nisam ja pominjao Vardar i Velez. Ako neko treba da igra iz ostalih republika to bi za pocetak mogao samo prvak, ili sto kaze Bastiani eventualno dva tima iz BIH. Eto, za tvoj Borac bi bilo mesta, na kraju krajeva i oni Siptari su pokazali da u Skoplju umeju da budu tvrd orah.
ma to on ne može prihvaitti da u nekim stvarima mezimci njegovog navijanja su stvarno loši.
 
Tema je regionalna liga i ja cu izneti svoje misljenje

Ja smatram da mi Srbi ni pod razno ne treba da ulazimo u nekakvu regionalnu ligu, a pogotovu ne sa hrvatima, bosancima, slovencima itd jer oni imaju cak i losije domace lige od nas. Sta bi nam onda to donelo ? Apsolutno nista...samo bi dozivljavali vredjanja gde god da odemo

Da li vredi slusati "Ubi Srbina" zarad 3-4 jace utakmice godisnje ? Reko bi ne...

Jos jedan razlog zasto ne trebamo ulaziti u regionalnu ligu EX SFRJ, evo vam primer hrvati - njihova liga je na maksimumu a opet je slabija od nase koja nije dostigla svoj maksimum. Sta podrazumevam pod "maksimum" - u hrvatskoj svaki veliki fudbalski centar ima predstavnika u njihovoj najjacoj ligi, kod nas ne

Nasa liga ce dostici maksimum kada Nis i Krusevac budu imali stabilne superligase (Novi Pazar i Kragujevac se tu vec pridodaju), u Nisu se vec gradi odlican stadion i ocekujem da se Radnicki polako vraca tamo gde mu je mesto

Pogledajte primer Vojvodine - do pre 5 godina bila pred gasenjem a sad su mecevi Vojvodina - Partizan i Vojvodina - Zvezda skoro u rangu vecitog derbija. Vojvodina u poslednje vreme redovno pobedjuje moj Partizan

Dakle apsolutno ne vidim potrebu da idemo na gostovanja Sarajevu, Zelji, Rijeci kada u domacem sampionatu imamo jos i jace ekipe. Samo da Napredak i Radnicki Nis konsoliduju svoje redove i mozemo imati solidnu fudbalsku ligu. U takvim centrima ce se uvek igrati dobar fudbal i biti puni stadioni. Ne ocekujem da ti klubovi pobedjuju Partizan na JNA, ali da mu naprave vraski tezak posao kod njih kuci

Da li cemo se mi Srbi ikada opametiti i shvatiti da sa "bivsom bracom" ne treba vise nista zajednicko da imamo. Samo nasa liga i nista vise
 
Tema je regionalna liga i ja cu izneti svoje misljenje

Ja smatram da mi Srbi ni pod razno ne treba da ulazimo u nekakvu regionalnu ligu, a pogotovu ne sa hrvatima, bosancima, slovencima itd jer oni imaju cak i losije domace lige od nas. Sta bi nam onda to donelo ? Apsolutno nista...samo bi dozivljavali vredjanja gde god da odemo

Da li vredi slusati "Ubi Srbina" zarad 3-4 jace utakmice godisnje ? Reko bi ne...

Jos jedan razlog zasto ne trebamo ulaziti u regionalnu ligu EX SFRJ, evo vam primer hrvati - njihova liga je na maksimumu a opet je slabija od nase koja nije dostigla svoj maksimum. Sta podrazumevam pod "maksimum" - u hrvatskoj svaki veliki fudbalski centar ima predstavnika u njihovoj najjacoj ligi, kod nas ne

Nasa liga ce dostici maksimum kada Nis i Krusevac budu imali stabilne superligase (Novi Pazar i Kragujevac se tu vec pridodaju), u Nisu se vec gradi odlican stadion i ocekujem da se Radnicki polako vraca tamo gde mu je mesto

Pogledajte primer Vojvodine - do pre 5 godina bila pred gasenjem a sad su mecevi Vojvodina - Partizan i Vojvodina - Zvezda skoro u rangu vecitog derbija. Vojvodina u poslednje vreme redovno pobedjuje moj Partizan

Dakle apsolutno ne vidim potrebu da idemo na gostovanja Sarajevu, Zelji, Rijeci kada u domacem sampionatu imamo jos i jace ekipe. Samo da Napredak i Radnicki Nis konsoliduju svoje redove i mozemo imati solidnu fudbalsku ligu. U takvim centrima ce se uvek igrati dobar fudbal i biti puni stadioni. Ne ocekujem da ti klubovi pobedjuju Partizan na JNA, ali da mu naprave vraski tezak posao kod njih kuci

Da li cemo se mi Srbi ikada opametiti i shvatiti da sa "bivsom bracom" ne treba vise nista zajednicko da imamo. Samo nasa liga i nista vise
Sve te stavke su bile razmotrene i pred formiranje NLB lige,Rukometne regionalne lige i Jadranske lige u vaterpolu...Samo se za fudbal pravimo nesto..
Morate shvatiti da ne mozemo sami da pravimo ligu,previse je mali izvor kvalitetnih igraca..
 
Tema je regionalna liga i ja cu izneti svoje misljenje

Ja smatram da mi Srbi ni pod razno ne treba da ulazimo u nekakvu regionalnu ligu, a pogotovu ne sa hrvatima, bosancima, slovencima itd jer oni imaju cak i losije domace lige od nas. Sta bi nam onda to donelo ? Apsolutno nista...samo bi dozivljavali vredjanja gde god da odemo

Da li vredi slusati "Ubi Srbina" zarad 3-4 jace utakmice godisnje ? Reko bi ne...

Jos jedan razlog zasto ne trebamo ulaziti u regionalnu ligu EX SFRJ, evo vam primer hrvati - njihova liga je na maksimumu a opet je slabija od nase koja nije dostigla svoj maksimum. Sta podrazumevam pod "maksimum" - u hrvatskoj svaki veliki fudbalski centar ima predstavnika u njihovoj najjacoj ligi, kod nas ne

Nasa liga ce dostici maksimum kada Nis i Krusevac budu imali stabilne superligase (Novi Pazar i Kragujevac se tu vec pridodaju), u Nisu se vec gradi odlican stadion i ocekujem da se Radnicki polako vraca tamo gde mu je mesto

Pogledajte primer Vojvodine - do pre 5 godina bila pred gasenjem a sad su mecevi Vojvodina - Partizan i Vojvodina - Zvezda skoro u rangu vecitog derbija. Vojvodina u poslednje vreme redovno pobedjuje moj Partizan

Dakle apsolutno ne vidim potrebu da idemo na gostovanja Sarajevu, Zelji, Rijeci kada u domacem sampionatu imamo jos i jace ekipe. Samo da Napredak i Radnicki Nis konsoliduju svoje redove i mozemo imati solidnu fudbalsku ligu. U takvim centrima ce se uvek igrati dobar fudbal i biti puni stadioni. Ne ocekujem da ti klubovi pobedjuju Partizan na JNA, ali da mu naprave vraski tezak posao kod njih kuci

Da li cemo se mi Srbi ikada opametiti i shvatiti da sa "bivsom bracom" ne treba vise nista zajednicko da imamo. Samo nasa liga i nista vise
Pa vidjeli smo koliko je vaša liga jaka u zadnjim kvalifikacijama za Europsku ligu.

Eto pogledaj Vojvodinu, izgubi od lihtenštajnskog kluba. vrlo dobar primjer
 

Back
Top