Regionalna liga

Da li ste za regionalnu ligu?

  • Da

  • Ne

  • Nemam misljenje


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ako su loši, ispadaju u kvalifikacijama, ako su dobri, kakve veze ima odakle su. Ako je to što vi tvrdite istina, pola Europe će biti strpano u neke zajedničke lige. Ako žele maknut klubove iz siromašnih zemalja iz eurokupova, ima lakših načina.


Kao što rekoh, ako im siromasi smetaju, ne trebaju im regionalne lige da ih se riješe. Btw, ovaj dio s četvrtim klubom koji bi nastupao na temelju stare slave je teška glupost. Znači možemo se veseliti nastupima velikana tipa Moyesov United, aktualni Milan i OM isl. Ništa čudno da veliki traže više para, ništa čudno da UEFA u CL želi klubove koji generiraju profit ( kako bi istim mogla udovoljavati apetitima velikih i sprječavati ih da osnuju zatvorenu superligu) , ali izbaciti kvalificitranje na osnovu rezultata je baš dno.
 
Kao što rekoh, ako im siromasi smetaju, ne trebaju im regionalne lige da ih se riješe. Btw, ovaj dio s četvrtim klubom koji bi nastupao na temelju stare slave je teška glupost. Znači možemo se veseliti nastupima velikana tipa Moyesov United, aktualni Milan i OM isl. Ništa čudno da veliki traže više para, ništa čudno da UEFA u CL želi klubove koji generiraju profit ( kako bi istim mogla udovoljavati apetitima velikih i sprječavati ih da osnuju zatvorenu superligu) , ali izbaciti kvalificitranje na osnovu rezultata je baš dno.

Ja barem nisam ni rekao da se gura regionalna liga od strane FIFE/UEFE vec da ce ona postati neminovnost koju cemo sami poceti da trazimo iako se sad svi kao prave neki nacionalisti kojima to ne treba...da sada ne treba, ali svakom promenom u korist velikih ce itekako trebati. Nece biti druge..
 
Ja barem nisam ni rekao da se gura regionalna liga od strane FIFE/UEFE vec da ce ona postati neminovnost koju cemo sami poceti da trazimo iako se sad svi kao prave neki nacionalisti kojima to ne treba...da sada ne treba, ali svakom promenom u korist velikih ce itekako trebati. Nece biti druge..

Naravno da postoji mogućnost da u budućnosti ta liga bude korisnija za exyu klubove ( ja govorim iz hr ugla) nego što je danas ( po mom mišljenju). Nema to veze s nacionalizmom ( u mom slučaju barem). Jedno je sportski rivalitet i lagano podbadanje, drugo su budalaštine kojima nije mjesto na pdf sport. Ali razmišljam, neki budući predsjednik UEFA-e koji bi to htio progurat ( ovo o čemu pišu Talijani) nekako mora biti i izabran. A mislim da više glasova imaju oni kojima taj format CL ne bi odgovarao.
 
Hrvate pucaju kompleksi,zato ova liga ,u tom eks ju formatu nikada nece uspeti. Oni i dalje zive kao da je 91. godina i rat. Za sve probleme u njihovoj drzavi najlakse je okriviti Srbe iako su oni tamo totalno marginalizovani i svedeni na nebitnu manjinu.
Hrvatska liga jeste bolja od srpske,ali minimalno. Lako tu stvari mogu da se okrenu,da nasa bude bolja,verovatno i hoce kada se bude resila imovinska struktura klubova u Srbiji.

A ako bi se kojims slucajem napravila ova liga,treba isto formirati 2. i 3. ligu. Onda bi se samo prva sezona igrala po nacionalnom kljucu,a vec sledeca po kvalitetu. Pa ako imaju bolje klubove,neka Hrvati u toj regionalnoj ligi imaju 10 klubova a Srbi 2....

Држим се свог последњег коментара овде. Са Хрватима никакве лиге не треба правити. Њихова србофобија и неоусташтво бацило би у други план сва спортска дешавања. Константно нас гурају у калуп бивше Југославије исти они који су је и уништили. Доста је. Ја сам за регионалне лиге, али са неким другим, нормалнијим државама. Зашто не би играли против бугарских, румунских, мађарских, евентуално грчких и турских клубова ? Сигурно би било квалитетније и занимљивије. Не желим да српски тимови доживљвају фашистичка вређања од неких бедника.

Ма то је само фантазија осредњих новинара. Који је уопште критеријум за те клубове ? Зашто би играли Сарајево и Жељезничар када је Зрињски шампион ? Заправо они су били 4. и 5. прошле сезоне. Испушени клубови који су некада имали какав такав успех. Албанија ? Какав циркус. Што се мене тиче само клубови из тих држава (Бугарска, Руминија, Мађарска, Кипар) и из Србије треба да играју. Увек ће се пронаћи неко везивно ткиво. Нека буде Дунавска лига што се мене тиче, само да се ескивира било каква сарадња са Хрватима.

Једва чекам да видим како не један, него два хрватска клуба гузе у Европи по 7-0, 5-0. Можда тај други клуб разбије Динамов рекорд као најгори у Лиги шампиона.

Да, сви једва чекају да виде мутави Динамо како их силују са 7-0 уместо неког клуба "старе славе".

Lovac, planiraš mu argumentirano objasnit poentu? Raspravu neku da povedete o opsjednutim Hrvatima koje pucaju kompleksi. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Lovac, planiraš mu argumentirano objasnit poentu? Raspravu neku da povedete o opsjednutim Hrvatima koje pucaju kompleksi. :mrgreen:

Pa argumentovao sam sve, zato mi se ne da ponavljati i ne da mi se uopste dublje ulaziti u to jer mu komentar nema apsolutno nikakvog smisla.

Na PDF Fudbal ja ne mislim da pisem o politici vec o fudbalu, kao sta i radim i to se nece promeniti.

Ako covek ima neke argumente neka ih napise, zasad se nije iskazao.

- - - - - - - - - -

on je navijac srpskog stuba i samim tim mora ovako da se ponasa i razmislja ne bi li se dokazao dostojnim navijacem najvece srpske svetinje

I ja navijam za Crvenu Zvezdu, pre rata sam isao i na utakmice cesto u BG (i posle rata, zadnja je bila sa Milanom, budem postavio neke slike kad nadjem) a jos vise na gostovanja, jbga bila su napetija jel..ako me svatas :mrgreen: pa na sve pokusavam da gledam logicno i pre svega posteno, prosle su godine zaludjenosti
 
Pa argumentovao sam sve, zato mi se ne da ponavljati i ne da mi se uopste dublje ulaziti u to jer mu komentar nema apsolutno nikakvog smisla.

Na PDF Fudbal ja ne mislim da pisem o politici vec o fudbalu, kao sta i radim i to se nece promeniti.

Ako covek ima neke argumente neka ih napise, zasad se nije iskazao.

Ma zajebavam se. Čudi me da uopce odgovaraš na postove takvih individua.
 
DA regionalnoj ligi.

Iz vise razloga, ali dovoljno je reci samo ABA liga, kad mogu kosarkaski savezi da se dogovore, sto ne bi i fudbalski, plus bi svaka utakmica bila daleko interesantnija i sa vise publike.

vardar-7.jpg


180px-Rabotnickikometalnew.gif.png
 
Itekako je potrebna Regionalna liga. Bolje je gledati stare derbije, nego CZ koja sklopi dil sa OFK-om sa 0-2 na 6-2 za jedno poluvreme ili igrati protiv Surdulice, Lucana i ostale boranije koja mora da se sklanja Zvezdi i Partizanu. Vosu kao najozbiljnijeg konurenta nikad nema u kombinaciji. A smtram da su mogli da uzmu titulu sigurno najmanje dve u poslednjih 5-6 godina. Jedino Novo Pazarci se neuprpaju i teraju neki svoj naciolizam-turcizam.
 
Moram se složiti sa tobom.

- - - - - - - - - -



ABA liga je donijela više štete nego koristi.

Kako to? Utakmice su kvalitetnije nego da svaka drzava igra svoju ligu, Srbija ima standardno 4 tima i u svakom drugom timu ABA lige bar jos 2cu igraca.
A i ostalim klubovima koji imaju slabija prvenstva je ovo prilika da igraju protiv jakih timova cele godine. Realno.
 
А Бугарима?

Писао сам о томе већ прелистај ову тему. Сасвим лепа лига би могла да се састави са клубовима из Бугарске, Румуније, Мађарске, Словачке, Грчке, Кипра евентуално Турске (уз Србију наравно). Фудбал би био у првом плану а не политичка препуцавања. Стадиони би опет били пуни. А сигурно би била квалитетнија од југословенског формата.
 
Писао сам о томе већ прелистај ову тему. Сасвим лепа лига би могла да се састави са клубовима из Бугарске, Румуније, Мађарске, Словачке, Грчке, Кипра евентуално Турске (уз Србију наравно). Фудбал би био у првом плану а не политичка препуцавања. Стадиони би опет били пуни. А сигурно би била квалитетнија од југословенског формата.

Ako bi igrali ligu sa klubovima iz zemalja koje si naveo svi njihovi klubovi su izbacili Zvezdu ili Partizan. Jendom je CZ jedva izbacila kiparsku Omoniju i Vojvodina tursku Bursu. Drugo, verujem da bi Slovaci i Cesi pre napravili opet svoju ligu nego igrali sa nama, Kipar bi se pridruzio sa grckoj ligi. Madjari i Rumuni bi vise voleli da igraju sa ekipama iz Austrjie, Ceske nego sa nama iz ex-Yu. Trece, mislis da bi mec izmedju Turaka, Srba, Grka i Kiprana ili Rumuna i Madjara prosao bez incidenata? Turski navijaci Galatasaraja su napravili haos u Evroligi u kosarci kad im je gostovao CSKA iz Moskve. Oni uvek i svuda prave haos Galatini, Fenerovi i Besiktasevi navijaci.
 
Ako bi igrali ligu sa klubovima iz zemalja koje si naveo svi njihovi klubovi su izbacili Zvezdu ili Partizan. Jendom je CZ jedva izbacila kiparsku Omoniju i Vojvodina tursku Bursu. Drugo, verujem da bi Slovaci i Cesi pre napravili opet svoju ligu nego igrali sa nama, Kipar bi se pridruzio sa grckoj ligi. Madjari i Rumuni bi vise voleli da igraju sa ekipama iz Austrjie, Ceske nego sa nama iz ex-Yu. Trece, mislis da bi mec izmedju Turaka, Srba, Grka i Kiprana ili Rumuna i Madjara prosao bez incidenata? Turski navijaci Galatasaraja su napravili haos u Evroligi u kosarci kad im je gostovao CSKA iz Moskve. Oni uvek i svuda prave haos Galatini, Fenerovi i Besiktasevi navijaci.

Jedino ne bi imalo sukobi ako u ove lige su Bugarska,Srbija,Crna gora i Makedonija.Osim toga ne bi imalo jezicna barijera .
 
DA regionalnoj ligi.

Iz vise razloga, ali dovoljno je reci samo ABA liga, kad mogu kosarkaski savezi da se dogovore, sto ne bi i fudbalski, plus bi svaka utakmica bila daleko interesantnija i sa vise publike.

To je neusporedivo. Lakše je organizirati košarkašku utakmicu, nego li nogometnu. Zamisli na što bi sličile utakmice Crvena zvezda - Dinamo ili Hajduk - Partizan. To bi bio rat na tribinama, a ne sportski događaj. Sjeti se samo ako si čitao o ratu između Hondurasa i Salvadora.
 
Realno Dinamu ovo uopste ne treba, Hajduku i ostalim hrvatskim timovima isto. Kad ne mogu sa Dinamom u Hnl-u sigurno tek nemaju vecih sansi za uspeh u tom eventualnoj regionalnoj ligi. Jedino profit od ulaznica od meceva sa Partizanom i Zvezdom, ali bez ekcesa i nereda. Sve je to na dugom stapu.
 

Back
Top