Fuji S7000 vs Panasonic FZ20

B

BT

Gost
Prochitao sam na gomile testova i jednog i drugog aparata, jasne su mi i mane i vrline oba, ali nekako ne mogu da ih uporedim i odluchim se koji da uzmem. Nisam slikao ni sa jednim, znam ono sho pishu mudri ljudi u recenzijama. Znam i za zrno kod S7000 i osetljivost od minimum 200, bednu jpeg kompresiju, kao i za hromatsku aberaciju kod panasonica pri jachem zumu i pojavljivanje zrna na vec 100 iso, ali nishta mi to ne pomaze da se odluchim.
Fuji je 490, panasonic 540, nije velika razlika, kad se vec daju tolike pare, dacu 50 evra vishe, ali da sam zadovoljan izborom.
Pa eto pomagajte, ko je koristio neki od ovih aparata, neka kaze neka svoja iskustva.
Hvala unapred na pomoci.
 
Digitalni aparati imaju ZRNO :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Vauuuuuuuuuu pa to je novi znacajan pomak u tehnolgiji digitalnog zapisa slike :lol: :lol: :lol:

Alo bez brkanja pojmova zrno i SUM su dve potpuno drugacije stvari :roll:


E sad znam da ovo nije bilo ono sto si trazio ali da bi ti bilo ko odgovorio smisleno moras da das bar jos neki podatak tipa sta nameravas da fotografises i sta nameravas da radis sa fotografijma itd itd....
 
Anonymous:
Digitalni aparati imaju ZRNO :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Vauuuuuuuuuu pa to je novi znacajan pomak u tehnolgiji digitalnog zapisa slike :lol: :lol: :lol:

Alo bez brkanja pojmova zrno i SUM su dve potpuno drugacije stvari :roll:


E sad znam da ovo nije bilo ono sto si trazio ali da bi ti bilo ko odgovorio smisleno moras da das bar jos neki podatak tipa sta nameravas da fotografises i sta nameravas da radis sa fotografijma itd itd....
JEL?A sta je sum kod digitalnog aparata?
 
Anonymous:
Anonymous:
Digitalni aparati imaju ZRNO :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Vauuuuuuuuuu pa to je novi znacajan pomak u tehnolgiji digitalnog zapisa slike :lol: :lol: :lol:

Alo bez brkanja pojmova zrno i SUM su dve potpuno drugacije stvari :roll:


E sad znam da ovo nije bilo ono sto si trazio ali da bi ti bilo ko odgovorio smisleno moras da das bar jos neki podatak tipa sta nameravas da fotografises i sta nameravas da radis sa fotografijma itd itd....
JEL?A sta je sum kod digitalnog aparata?

I sta sad treba ja tebe da pitam sta je zrno kod filma ili da preskocim pa da ti odma kazem da se informises sta je zrno a sta sum tj koja je razlika izmedju nosioca korisne informacije i necega sto narusava tu istu korisnu informaciju :roll:
 
JA SE NISAM PUNO DVOUMIO,OTISAO SAM DA KUPIM CANON A VRATIO SE SA FUJITSU.DAS CASH KUPIS APARAT I SLIKAS A KAD VIDIS KOLIKO NEMAS POJMA PREBACIS NA AUTO MOD I SUPER. SAMO TI CARE KUPI APARATIC. HEJ A STA JE SHUMMM ?
 

Back
Top