Popis stanovnistva u Crnoj Gori 2011 i veliki pad Srba

Vrati se na ovo sto sam napiso. Covjek moze biti totalno nepismen al onog sto popisuje moze da ga padne da pise sta mu se cefne.
Moj komšija -popisivač je cijelo vrijeme popisa lupao u garaži i popravljao motor, kao treba mu jer mora ići po terenu.
E nije ga on mrdao iz garaže, već mi je glavu probio lupanjem i brušenjem po onome gvožđu.
E baš me zanimalo kad je on zaokruživao i kako?
 
Uzmi ti pa broj šta god hoćeš...u periodu od 100-nak godina u 17. i 18. veku Turci su palili Cetinje jedno sedam-osam puta, a Cetinjski manastir rušili jedno 3 puta...

Znači, kada su hteli, došli su na Cetinje...

I nisam nigde rekao da se Crnogorci nisu borili...nego jednostavno protiv ozbiljnog turskog napada nisu imali nikakve šanse...

Nije sramota od jačega dobiti batine...sramota je lagati da toga nije bilo...

Sramota je pričati bajke kako na Cetinju i Žabljaku nije bilo muslimanskog stanovništva, kada jeste...a to je očigledan znak koliko se Turska tu pitala...

U ratovima 1852/53, 1858, 1860, tri puta je turska vojska koja je Crnu Goru napadala i iz pravca Nikšića, Podgorice i Bara, i iz pravca Trebinja, usput paleći Grahovo, zaustavljana oštrom intervencijom Rusije i Austrije...1852/53 i 1860. na samim prilazima Cetinju...

+1

Ово треба поновити још пар пута...
 

Back
Top