Popis stanovnistva u Crnoj Gori 2011 i veliki pad Srba

Kako to Bošnjaci izmišljena nacija , a Muslimani neizmišljena nacija .. da su muslimani ko Jevreji pa hajd' ..
Tako reče Elvis. Što se mene tiče, sve nacije su "izmišljene", samo se razlikuju po "apetitima". Neko od "tvojijeh" mi je odgovorio da ako su Srbi i Hrvati stvorili naciju na religijskoj osnovi, zašto to pravo nemaju i muslimani. Pa, nemaju. Ka što nemaju ni oni prvi. Jer, iza svega toga skriva se ista stvar: teritorijalni apetiti. Ako neko želi bit Srbin/Hrvat/Bošnjak zbog religije, njegova stvar, ali to neće promijenit fakat da su to sintetičke nacije čiji pripadnici se odriču svakoje svoje posebnosti zarad religijskoga jedinstva. I neće promijenit fakat da svoj izbor ne mogu nametat nikome.
Što se Bošnjaka (generalno) u Crnu Goru tiče, ne razlikujem ih od crnogorskijeh Srba (generalno), jer nit jedni nit drugi nemaju ništa liše spomenute religije zajedničko s tijem svojijem "maticama". S toga razloga crnogorski Muslimani zaslužuju moje poštovanje, jer nijesu se šćeli odreć sebe i pristat na nestajanje bilo utapanjem u još uvijek dominantno pravoslavnu crnogorsku naciju, bilo utapanjem u ekspanzionističku bošnjačku, makar izključivo islamsku naciju.
 
To se zove Prvi srpski ustanak (znaci nije bilo ustanak prije prvog ustanka) i nije bio protiv Turskog Carstva, no protiv Dahija koji su se pobunili protiv Turskog Carstva. A Tursko Carstvo (koje je vec slabilo po cijeloj svojoj duzini) je poslije toga castilo Srbe ovom trobojkom koju Srbi danas imaju kao zastavu i nastavili su da vladaju Srbijom sve do 1878 godine, tj 12 godina postu su se sami povukli (jer je tursko carstvo tada propadalo na sve strane i vracali su se u Tursku) tj 1866 su svojom vojskom napustili Srbiju. Dakle, Srbija se 'oslobadja' 12 godina posto su Turci napustili Srbiju. Onda pocinju genocidi nad civinlnim muslimanskim stanovnistvom. Dobro vas je njegos opisa. Znali su stari Crnogorci ko ste vi, zato su se vazda sprdali s vama.
Tada nije bilo mi i vi . Il si Srbin il si poturica. Jasno si se deklarisao sta si. A da Turaka nije bio u Crnoj Gori ne bi bilo ni poturica.Ne bajezgaj vise!
 
Tada nije bilo mi i vi . Il si Srbin il si poturica. Jasno si se deklarisao sta si. A da Turaka nije bio u Crnoj Gori ne bi bilo ni poturica.Ne bajezgaj vise!

»A DA COCE, BOZIJA TI VJERA, ZNAM JA TU VESELU SRBADIJU, NO KUD SU JOJ TI SINOVI JUNACI BILI, DOK JOJ NIJE BOG DA KARADjORDjA? TA VI SVI TAMO FASTATE JEDNOGA NJEGA JUNASTVOM; A KAD VI BOG NJEGA UZE IZMEDjU VAS, A VI SVI SUNOVRAT U TURSKI JARAM OPET!
NO KRSNA I SIROMASNA CRNA GORA NE HAJE NI ZA NEMANJE NI ZA MURATE NI ZA BUNAPARTE; ONI SVI BISE I PREMINUSE, I MAC SVOJ O CRNOGORCE DjEKOJI OPITASE, PA NESTASE, A CRNA GORA OSTADE DOVIJEKA I STRASNOGA SUDA, U SVOJOJ VOLJI I SLOBODI; A TO TI JE U SLAVI«.

Petar II Petrovic Njegos
 
Nemaš ti pojma a možda i namjerno lažeš.

Turci su samo administrativno na njihovim papirima tako pisali i pravili podjele ali u praksi, Turaka tamo nije bilo - , niti su imali bilo kakvu vlast.
Dolazili su samo možda jednom godišnje ili još ređe, da bi pokupili harač ali su svi ostali tu bez glava.

Stvarno?

Turci nisu bili u Nikšiću, Podgorici, Baru, Bijelom Polju, Pljevljima?

Grahovo su za 15 godina do temelja palili 4 puta na putu ka Cetinju...i pred Cetinjem svaki put stali jer su mrki vuci cetinjski preko Rusa i Austrije tražili primirje...

1858. su mi prađedovi na Grahovcu konačno udarili granicu Crne Gore koja i danas tamo stoji...

Gde god su hteli Turci da dođu, gde god su smatrali da vredi, došli su...
 
To se zove Prvi srpski ustanak (znaci nije bilo ustanak prije prvog ustanka) i nije bio protiv Turskog Carstva, no protiv Dahija koji su se pobunili protiv Turskog Carstva. A Tursko Carstvo (koje je vec slabilo po cijeloj svojoj duzini) je poslije toga castilo Srbe ovom trobojkom koju Srbi danas imaju kao zastavu i nastavili su da vladaju Srbijom sve do 1878 godine, tj 12 godina postu su se sami povukli (jer je tursko carstvo tada propadalo na sve strane i vracali su se u Tursku) tj 1866 su svojom vojskom napustili Srbiju. Dakle, Srbija se 'oslobadja' 12 godina posto su Turci napustili Srbiju. Onda pocinju genocidi nad civinlnim muslimanskim stanovnistvom. Dobro vas je njegos opisa. Znali su stari Crnogorci ko ste vi, zato su se vazda sprdali s vama.

Da...a Crnogorci su vazda udarali samo na sultanove ovce lično...sa buranijom od lokalnih paša iz Skadra i Bosne nisu gubili vreme...

Pitanje je da li bi neko u Carigradu i znao da postoji Crna Gora da stotine Crnogoraca nisu tamo išle da trguju i bave se sitnim kriminalom...
 
Da...a Crnogorci su vazda udarali samo na sultanove ovce lično...sa buranijom od lokalnih paša iz Skadra i Bosne nisu gubili vreme...

Pitanje je da li bi neko u Carigradu i znao da postoji Crna Gora da stotine Crnogoraca nisu tamo išle da trguju i bave se sitnim kriminalom...

Sreo sam jednog Turcina u inostranstvo, a on mi je reka da kad je bio mali da su ga majka i baba plasile sa: "Ulazi u kucu, da ti ne dodje Crnogorac!"
 
Stvarno?

Turci nisu bili u Nikšiću, Podgorici, Baru, Bijelom Polju, Pljevljima?

Grahovo su za 15 godina do temelja palili 4 puta na putu ka Cetinju...i pred Cetinjem svaki put stali jer su mrki vuci cetinjski preko Rusa i Austrije tražili primirje...

1858. su mi prađedovi na Grahovcu konačno udarili granicu Crne Gore koja i danas tamo stoji...

Gde god su hteli Turci da dođu, gde god su smatrali da vredi, došli su...
Turci u Nikšić, Bar i Podgoricu su imali samo vojne utvrde s pratećijem osobljem. Izvan zidina, zbijeno živjelo je nešto muslimanskoga življa, sve ostalo je bilo pod kontrolom Crnogoraca.
Izbroj koliko puta su Turci stigli do Cetinja. I objasni kako su to "mrki vuci tražili primirje" kad se iz Podgorice do Cetinja stiže za par ura oda? Da nijesu internetom? Ipak, bolje prebroj bitke i koliko je i čijih glava palo u tijem bitkama. I radi čega su Turci bili bitke, ako su mogli doć na Cetinje kad su šćeli?
Bivši Crnogorac, sad Titogorac, vrbaški...
 
Sreo sam jednog Turcina u inostranstvo, a on mi je reka da kad je bio mali da su ga majka i baba plasile sa: "Ulazi u kucu, da ti ne dodje Crnogorac!"

Мене је исто тако баба плашила са Циганима кад сам био клиња. Па ти види колики су Цигани јунаци и како се то пореди.
 
Da...a Crnogorci su vazda udarali samo na sultanove ovce lično...sa buranijom od lokalnih paša iz Skadra i Bosne nisu gubili vreme...

Pitanje je da li bi neko u Carigradu i znao da postoji Crna Gora da stotine Crnogoraca nisu tamo išle da trguju i bave se sitnim kriminalom...
Misliš da ćeš bit veći Srbin što više pljuješ svoje predke? Možeš postat (mada nijesi daleko) samo veljesrbin.,
 
To se zove Prvi srpski ustanak (znaci nije bilo ustanak prije prvog ustanka) i nije bio protiv Turskog Carstva, no protiv Dahija koji su se pobunili protiv Turskog Carstva. A Tursko Carstvo (koje je vec slabilo po cijeloj svojoj duzini) je poslije toga castilo Srbe ovom trobojkom koju Srbi danas imaju kao zastavu i nastavili su da vladaju Srbijom sve do 1878 godine, tj 12 godina postu su se sami povukli (jer je tursko carstvo tada propadalo na sve strane i vracali su se u Tursku) tj 1866 su svojom vojskom napustili Srbiju. Dakle, Srbija se 'oslobadja' 12 godina posto su Turci napustili Srbiju. Onda pocinju genocidi nad civinlnim muslimanskim stanovnistvom. Dobro vas je njegos opisa. Znali su stari Crnogorci ko ste vi, zato su se vazda sprdali s vama.


А дахије нису били турска власт?
Знаш ли ти несрећни хрвату ко је Стеван Синђелић? Знаш ли колико је битака добио велики српски вожд Ђорђе Петровић Карађорђе? Где су тад били црногорци (наравно ови Милови)?
Евоти јунаци српске слободе редом: Станоје Главаш, Хајдук Вељко Петровић,Милош Обреновић,Јаков Ненадовић и многа друга незнана имена који су утрли пут васкрсењу Србије!
Ви Милови đed-crnogorci такву славу можете само сањати!
А ове геноциде које помињеш да су срби извршили над турцима окачи мачку о реп,а немој ни то је глупост несагледивих размера..
 
Cigani su krali, Crnogorci glave śekli. Ali, što zna posrbica.

Зашто се онда помињу у истом контексту? Бјеж`, доћи ће ти X/Y? Усталом, крађа (стоке) је била главна привредна делатност у ЦГ до пре 100 година.

Можеш ти да ме називаш "посрбицом" кол`ко ти душа (дуćа?) ишће, обоје знамо да сам више Црногорац но ти :cmok:

А тебе :heart: боли јер не знаш ко си и што си, па `о`ш то и другима да оспориш.
 
»A DA COCE, BOZIJA TI VJERA, ZNAM JA TU VESELU SRBADIJU, NO KUD SU JOJ TI SINOVI JUNACI BILI, DOK JOJ NIJE BOG DA KARADjORDjA? TA VI SVI TAMO FASTATE JEDNOGA NJEGA JUNASTVOM; A KAD VI BOG NJEGA UZE IZMEDjU VAS, A VI SVI SUNOVRAT U TURSKI JARAM OPET!
NO KRSNA I SIROMASNA CRNA GORA NE HAJE NI ZA NEMANJE NI ZA MURATE NI ZA BUNAPARTE; ONI SVI BISE I PREMINUSE, I MAC SVOJ O CRNOGORCE DjEKOJI OPITASE, PA NESTASE, A CRNA GORA OSTADE DOVIJEKA I STRASNOGA SUDA, U SVOJOJ VOLJI I SLOBODI; A TO TI JE U SLAVI«.

Petar II Petrovic Njegos

http://www.google.com/search?q=A+DA...s=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a
O boze pogledajte samo ovo copy - paste sve sami znalci i istoricari a niko zive knige nije video.
 

Back
Top