Popis stanovnistva u Crnoj Gori 2011 i veliki pad Srba

Pa imaš SRPSKU TV u Crnoj Gori, baš se tako zove, a imaš i Elmag koji je srpski orijentisan.

U Crnoj Gori je od danas eksperimentalno počela da radi Srpska televizija čime je ispunjen decenijski san i potreba srpskog naroda u toj državi, saopštio je Srpski nacionalni savet.

Srpsku TV, kako se navodi, gledaoci mogu pratiti na kanalu kablovskog operatera Extra TV. Ističe se da će Srpska TV slikom i rečju beležiti manifestacije koje su do sada bile zanemarivane i prećutkivane, a koje promovišu srpsko kulturno nasleđe, brane njegov nacionalni identitet i svedoče, ne samo o velikoj kulturi srpskog naroda i o istini stvaranja Crne Gore na temeljima koje je postavio srpski narod.

Činiće, kako se tvrdi, to sa merom i uz poštovanje profesionalnih standarda, kroz informativno-političke emisije, kulturno-umetnički, dokumentarni, obrazovni, dečji, muzičko-zabavni i sportski program, što je okosnica programske šeme Srpske radio-televizije.z:mrgreen:z:mrgreen::konfete:
 
Ne znam na koga misliš kad kažeš "šaka jada".Starosedelačko stanovništvo je i dalje u ogromnoj većini u seoskim naseljima Boke.Kolonizovane su varošice i u njima su prevladali Crnogorci,Srbi i uopšte oni koji nisu iz Boke.Da nema podela među stanovništvom nije tačno.Ti starinci bez obzira kojoj veroispovesti pripadaju i kako se formalno nacionalno izjašnjavaju,pripadaju kulturi koja se znatno razlikuje od ostatka Crne Gore i od onih koji su im okupirali gradove.Ima i onih koji kad im se kaže Crna Gora, pokazuju prema Cetinju i kažu da je to Crna Gora a da su oni Bokelji ili pripadnici nekog lokalnog "plemena".
Da li bi im bilo bolje ili gore da su sami svoji gospodari,ne znam.Vreme će pokazati.
Znam podosta Bokeza, ali te koje ti spominješ ne sretoh... sem par što žive u Beograd, što i nije začudo. I ne postoji alhemija koja može spojit starinom bokeške pravoslavce i katolike. Veza su im doseljenici s crnogorskijeh brda. Podjela koju spominješ postoji samo u vašijem glavama, ali u Boku to od davna ne nastava. Lokalni pravoslavci srbske provenijencije amorfna su masa i njih "oblikuju" doseljenici.
 
Ma i ovi su isto pustali svasta ,malo malo pa neka dokumentarna emisija o nekoj tkz. invaziji Srbije na Crnu Goru,i jos masu nekih gluposti ....
Nije to takozvana, već tragično realna okupacija Crne Gore od strane Srbije, a uz pomoć saveznika (osobito Francuske). USA i njezin predśednik Vilson garantovali su Crnoj Gori ravnopravan status pobjednika na mirovnu konferenciju u Versaj, ali tad Amerika nije bila što i danas - popuštila je željama Francuza. Što su sve činjele okupacione trupe bilježili su i stranci, ali ni Srbima ni Francuzima obraz nije smeta. Tad im je moglo bit. Labudova pjesma - više se za njih nije čulo, nako ih ko pregazi.
 
Nije to takozvana, već tragično realna okupacija Crne Gore od strane Srbije, a uz pomoć saveznika (osobito Francuske). USA i njezin predśednik Vilson garantovali su Crnoj Gori ravnopravan status pobjednika na mirovnu konferenciju u Versaj, ali tad Amerika nije bila što i danas - popuštila je željama Francuza. Što su sve činjele okupacione trupe bilježili su i stranci, ali ni Srbima ni Francuzima obraz nije smeta. Tad im je moglo bit. Labudova pjesma - više se za njih nije čulo, nako ih ko pregazi.
Који си ти лелемуд, незналица и фалсификатор!
Нигде у документима УН не пише да народи могу да именују језике како им се ћефне, аветињо!
На Уставном суду САД три пута је пропао покушај преименовања енглеског у "амерички" језик, а на Уставном суду Аустрије четири пута "аустријски" није заменио немачки. Па, који су то (сви остали)?

Никада ви од лоповлука и фалсификата нећете направити нацију!
 
Za razliku od nekih moji nisu bili Italijanske sluge ,a samim tim i hicine. Iako su ispunjavali sve genetske standarde za tako nesto .
To da ste genetski predodređeni za sluge, samo vi ime zbori. A., služili ste vazda nekoga. Ili nekome. Moji nijesu nikoga služili no su pušku u ruke pa na okupatore. Za slobodu svoje zemlje, svojega naroda. Neko je preteka, neko nije, ali smrti se nijesu bojali.
 
To da ste genetski predodređeni za sluge, samo vi ime zbori. A., služili ste vazda nekoga. Ili nekome. Moji nijesu nikoga služili no su pušku u ruke pa na okupatore. Za slobodu svoje zemlje, svojega naroda. Neko je preteka, neko nije, ali smrti se nijesu bojali.
Бедна дукљанска лелемудијо, ово је само још једна потврда о србофобичности дегенерисаних монтенегринских евроатлантиста испалих испод шињела "транзит" режима спремног на пакт са ђаволом
(и спремних да пуше "Стојка" Мусолинију, Лачаку, Клинтону, Тачију...).

Немој само да се загрцнеш!
 
To da ste genetski predodređeni za sluge, samo vi ime zbori. A., služili ste vazda nekoga. Ili nekome. Moji nijesu nikoga služili no su pušku u ruke pa na okupatore. Za slobodu svoje zemlje, svojega naroda. Neko je preteka, neko nije, ali smrti se nijesu bojali.

Nikome nikad,osim Srpskome caru ,onome sto ste mu vi placali porez da vodite vasu stoku na nase pasnjake na ispasuz:mrgreen: ...Ko je sluzio Italijanima dobro se zna..Moji su bili u pratizanima ,jednostavno tako se moralo .
 
Poslednja izmena:
Бедна дукљанска лелемудијо, ово је само још једна потврда о србофобичности дегенерисаних монтенегринских евроатлантиста испалих испод шињела "транзит" режима спремног на пакт са ђаволом
(и спремних да пуше "Стојка" Мусолинију, Лачаку, Клинтону, Тачију...).

Немој само да се загрцнеш!

Nemojte se kolega ustrucavati ,nisu oni Crnogorci(Srbi) ,njima su pretci verovatno iz Arbanije dosli ...z:mrgreen:
 
Који си ти лелемуд, незналица и фалсификатор!
Нигде у документима УН не пише да народи могу да именују језике како им се ћефне, аветињо!
На Уставном суду САД три пута је пропао покушај преименовања енглеског у "амерички" језик, а на Уставном суду Аустрије четири пута "аустријски" није заменио немачки. Па, који су то (сви остали)?

Никада ви од лоповлука и фалсификата нећете направити нацију!
Ajde, avetinjo ne budali. Mi imenujemo svoj vlastiti jezik i za to ni nije potrebita ničija dozvola, pa ni UN (a u što se UN i ne petlja).
Amerikanci i Austrijanci imaju problem što jezik kojijem zbore nije njin pa ga ne mogu imenovat, već samo preimenovat. Preimenovanje jezika nije stvar ustavnoga suda već ustava, mudrijašu. Ustavni sud samo procjenjuje da li je nešto sukladno ustavu ili nije. I ništa drugo. Ustavom je određeno ko i kako ustav može mijenjat, pa taj "ko" može jezik nazvat i tunguzkijem, a ustavni sud neće riječ reć.
 
Бедна дукљанска лелемудијо, ово је само још једна потврда о србофобичности дегенерисаних монтенегринских евроатлантиста испалих испод шињела "транзит" режима спремног на пакт са ђаволом
(и спремних да пуше "Стојка" Мусолинију, Лачаку, Клинтону, Тачију...).

Немој само да се загрцнеш!
Olajavanje i lajanje vazda vi je išlo odlično. Ali fakte nije promijenilo ni mrve jedne.
 
To da ste genetski predodređeni za sluge, samo vi ime zbori. A., služili ste vazda nekoga. Ili nekome. Moji nijesu nikoga služili no su pušku u ruke pa na okupatore. Za slobodu svoje zemlje, svojega naroda. Neko je preteka, neko nije, ali smrti se nijesu bojali.

Pa vi ni ime nemate ....Neznate sta ste ,preuzeli ste obicaje od Crnogoraca(Srba -Slavena ) a vi ste nesto sasvim drugo .
 
Ajde, avetinjo ne budali. Mi imenujemo svoj vlastiti jezik i za to ni nije potrebita ničija dozvola, pa ni UN (a u što se UN i ne petlja).
Amerikanci i Austrijanci imaju problem što jezik kojijem zbore nije njin pa ga ne mogu imenovat, već samo preimenovat. Preimenovanje jezika nije stvar ustavnoga suda već ustava, mudrijašu. Ustavni sud samo procjenjuje da li je nešto sukladno ustavu ili nije. I ništa drugo. Ustavom je određeno ko i kako ustav može mijenjat, pa taj "ko" može jezik nazvat i tunguzkijem, a ustavni sud neće riječ reć.

Vama Nacional-monte-Dukljanima je maternji albanski ,kao sto su vam i pretci divanili ...Vi ste samo preuzeli Crnogorsko (Srpsko)slavno ime i jezik .
 
To da ste genetski predodređeni za sluge, samo vi ime zbori. A., služili ste vazda nekoga. Ili nekome. Moji nijesu nikoga služili no su pušku u ruke pa na okupatore. Za slobodu svoje zemlje, svojega naroda. Neko je preteka, neko nije, ali smrti se nijesu bojali.

Ti bre ne znas sta pises. Malopre rece da je Crna Gora bila okupirana od strane Srbije a sad kazes ovo bodlovano. A koliko znam Srbija i CG nisu nikad ratovale jedna protiv druge sto znaci da nisu bili okupatori jedne druge vec da su se borile zajedno protiv okupatora.
 
Nikome nikad,osim Srpskome caru ,onome sto ste mu vi placali porez da vodite vasu stoku na nase pasnjake na ispasuz:mrgreen: ...Ko je sluzio Italijanima dobro se zna..Moji su bili u pratizanima ,jednostavno tako se moralo .
Ni Turcima (dok ne pobjegoste), ni Austriji (kad joj dobjegoste)? Mjesto da ste ostali branit svoju đedovinu. Koji srbski car? Kakovi porezi? Koji to vaši pašnjaci? Šta bulazniš!
Znam da su tvoji išli u partizane pod moranje (eto i njih služiste). Moji su išli drage volje u partizane, jer su s njima obnovili svoju državu i izborili sva svoja prava. Ne znam samo kako im nije bilo ža višemilenijskoga srbstva... Baš su bili bez srca.
 
Ajde, avetinjo ne budali. Mi imenujemo svoj vlastiti jezik i za to ni nije potrebita ničija dozvola, pa ni UN (a u što se UN i ne petlja).
Amerikanci i Austrijanci imaju problem što jezik kojijem zbore nije njin pa ga ne mogu imenovat, već samo preimenovat. Preimenovanje jezika nije stvar ustavnoga suda već ustava, mudrijašu. Ustavni sud samo procjenjuje da li je nešto sukladno ustavu ili nije. I ništa drugo. Ustavom je određeno ko i kako ustav može mijenjat, pa taj "ko" može jezik nazvat i tunguzkijem, a ustavni sud neće riječ reć.

071-3.jpg


ДУкљанска СРПДАЧИНО, Крадљивче јаја испод кокошке,
упркос свим фалсификатима дукљанских шибицара и џепароша,
истина је истина:


ЊЕГОВОЈ ВИСОКОЈ ГРОФОВСКОЈ

СВЈЕТЛОСТИ

ЊЕНОГ ЦАРСКОГ

ВЕЛИЧАНСТВА

САМОДРЖИЦЕ СВЕРУСКЕ

државноме

вицеканцелару

правом тајном савјетнику
носиоцу разних ордена

МИХАЈЛУ ИЛАРИОНОВИЧУ
ВОРОНЦОВУ

милостивоме моме господару​




НАЈСВЈЕТЛИЈИ ГРОФЕ,

МИЛОСТИВИ ГОСПОДАРУ,

МИХАЈЛО ИЛАРИОНОВИЧУ

Налазећи се на најпресвјетлијем ЊЕНОГ ЦАРСКОГ ВЕЛИЧАНСТВА двору, ја, смјерни пастир славеносрпскога црногорскога народа, очекујући премилостиво упућивање у своју отаџбину и своме духовноме стаду, усудих се да овај опис положаја и пређашњих владара земље наше црногорске, с прилогом светих царева српских и деспота, ко су они и откуда бјеху, усрдно понудим Вашој Високој Грофовској Свјетлости, као трудољубивом министру који се интересује за стране народе, о чему јасно свједочи Ваше раније обилажење туђих крајева; с тим да би се допао Вашој Високој Грофовској Свјетлости да се штампа како би с народом нашим црногорским и други славеносрпски народи имали најусрднију жељу према високославном Руском Царству. Имам част да ово кратко историјско дјело Вашој Високој Грофовској Свјетлости уручим, што за добро најпокорније молим да примите, заувијек се предајем милости.

Ваше Високе Грофовске Свјетлости

милостивога господара

смјерни митрополит црногорски, скендеријски и приморски и трона српскога егзарх

ВАСИЛИЈЕ ПЕТРОВИЋ


10. марта
1754. године,

у Москви




ЧИБЕ, кере дукљанско!
 

Back
Top