Popis stanovnistva u Crnoj Gori 2011 i veliki pad Srba

Aj što ovaj Pešjo ili već kako se zove propagira neke tamo Crnogorce,ali što je počeo da negira Srbe...e,to je već drugi padež...:))
Ja mu predlažem da ode u Hercegovinu,po mogućnosti u Gacko,i da im tamo lično kaže da nisu Srbi,niti da su ikad bili...:lol:
Baš me zanima rezultat...
Rečeno im. Više puta. Uglavnome ostaju bez teksta. "Ma, je li moguće?"
 
Pozdrav za sve z:) Da i ja dam mišljenje na temu!
Po mom mišljenju na popisu stanovništva u Crnoj Gori 2011.g biće: Crnogoraca oko 46-47%, Srba oko 30%, Bošnjaka 9-10%, Muslimana 2-3%, Albanaca oko 5%, Hrvata oko 1%, Roma oko 0.5%!
Mislim da će doći do blagog rasta Crnogoraca na račun Srba i jednog dijela neizjašnjenih na popisu iz 2003. godine - za pravo mi daju rezultati lokalnih izbora u toku ove i poslednjih godina! A doći će i do porasta Bošnjaka na račun Muslimana! Što se tiče jezika evo moje prognoze: srpski - 44-45%, crnogorski 39-40%, bosanski 5-6%, albanski oko 5%, hrvatski od 0.5-1%, romski 0.5%
Inače, da skrenem pažnju da to što prikazujete kao anketu CEDEMA o nacionalnoj strukturi stanovništva u Crnoj Gori - nije anketa, već uzorak sa zadnjeg popisa po kome se ankete i rade (neizjašnjeni su raspoređeni svim ostalima, dok su očigledno Bošnjake i Muslimane zamjenili)!
 
Crnu Goru ,treba dugoročno razbijati tako što će se raditi na diferenciranju z:) Srba od Crnogoraca putem odvojenog školstva za srpsku manjinu i podsticanjem separatizma kod drugih manjina.Tu je i Boka kao jedna specifična istorijsko-kulturna celina koja se greškom našla u okviru Crne Gore.Interes svih Bokelja,nezavisno od nacije i veroispovesti, jeste da se od tog "bratskog" zagrljaju otrgnu ako ne sasvim jer je to nemoguće u ovom trenutku,onda u obliku neke široke autonomije.
 
Poslednja izmena:
Crnu Goru ,treba dugoročno razbijati tako što će se raditi na diferenciranju z:) Srba od Crnogoraca putem odvojenog školstva za srpsku manjinu i podsticanjem separatizma kod drugih manjina.Tu je i Boka kao jedna specifična istorijsko-kulturna celina koja se greškom našla u okviru Crne Gore.Interes svih Bokelja,nezavisno od nacije i veroispovesti, jeste da se od tog "bratskog" zagrljaju otrgnu ako ne sasvim jer je to nemoguće u ovom trenutku,onda u obliku neke široke autonomije.

Hm z:(( Kako bi se ti osjećao kad bih ja sad rekao da Srbiju treba razbijati dugoročno, i da je Vojvodina specifična istorijsko-kulturna cjelina koja se greškom našla u okviru Srbije ?? I da je interes Vojvođana, nezavisno od nacije i vjeroispovijesti, da se od tog "bratskog zagrljaja" otrgnu? Pušti granice na miru, daj da te države što imamo, učinimo vrijednog življenja u njima! A Srbi u Crnoj Gori nijesu nacionalna manjina, i teško ćeš diferencirati brata od brata (i to u dosta slučajeva baš u bukvalnom smislu)! A ako Srbi požele da su nacionalna manjina (a ne žele - taj stav zastupaju samo marginalci tipa Vuksanovića, predsjednika tzv. SNV, koji je na izborima 2009.g. sa Radikalima dobio 1.3%), nema problema, tako će i biti!
 
Crnu Goru ,treba dugoročno razbijati tako što će se raditi na diferenciranju z:) Srba od Crnogoraca putem odvojenog školstva za srpsku manjinu i podsticanjem separatizma kod drugih manjina.Tu je i Boka kao jedna specifična istorijsko-kulturna celina koja se greškom našla u okviru Crne Gore.Interes svih Bokelja,nezavisno od nacije i veroispovesti, jeste da se od tog "bratskog" zagrljaju otrgnu ako ne sasvim jer je to nemoguće u ovom trenutku,onda u obliku neke široke autonomije.
Ne trebaš dokazivat da si Srbin. Viđeno je to od prije.
Jedino što ti je "program" prilično manjkav, ponajprije što te tvoje "Srbe" od nas ne odvaja ništa sem imena, a od vas sve drugo sem imena. A, ni Boka nije ni nalik onoj iz doba Austrije ili Venecije prije. Crnogorci su se spuštili s brda i planina, malo "ratovali" s Bokezima, a sad su sretna zajednica koju kvari samo šaka domaćijeh i dvije šake uvezenijeh srboljubaca. Prije će se Šumadija odvojit od Beograda no Boka od ostale Crne Gore.
 
sta smatras hercegovcem ,Pola Crne Gore je stara hercegovina ,pa ako oni klece kao sto kazes ped vama iz stare crne gore ,nemora da znaci da to rade i ovi iz trebinja recimo ,bas naprotiv .
Nebitno je što ja smatram. No, kako ono vi mene rekoste, rečite tijem "staroercegovcima" da nijesu Crnogorci. Grđe ćete proć no ja s Ercegovcima. Uz put, Trebinje, Bileća i Gacko danas su više crnogorski no ercegovački. Ovo o Ercegovcima čuo sam od mojijeh Crnogoraca što tamo žive, a što je bitnije no kako nas gledaju Ercegovci kad dođu u Crnu Goru (što znam lično, a što rekoh).
 
Nebitno je što ja smatram. No, kako ono vi mene rekoste, rečite tijem "staroercegovcima" da nijesu Crnogorci. Grđe ćete proć no ja s Ercegovcima. Uz put, Trebinje, Bileća i Gacko danas su više crnogorski no ercegovački. Ovo o Ercegovcima čuo sam od mojijeh Crnogoraca što tamo žive, a što je bitnije no kako nas gledaju Ercegovci kad dođu u Crnu Goru (što znam lično, a što rekoh).

Vecu glupost nisam odavno cuo ...
 

Back
Top