File Typ - Torrent - Problem!

karlos

Obećava
Banovan
Poruka
67
Ljudi, imam problem sa existencijom fajla, oni koji skidaju torrente mozda ce bolje razumeti, ali cu pokasati sto bolje da objasnim o cemu se radi... Dakle, isprobavao sam jedan BT-klijent (BitComet), posle deinstalacije tog klijenta mi se existencija toorrent fajla promenila i sad moj browser Mozilla, torrent fajlove(link) prepoznaje kao BitComet file i ne mogu direktno da ih otvorim sa sajta nego moram prvo da ih prebacujem na plocu pa odande otvaram sa BT-klijentom! Naime, kad kliknem na torrent link i kad mi se otvori prozor koji treba(kao i ranije) da mi pokaze da je to Bittorrent fajl i da ga otvara sa default BT-klijentom i da ja samo to potvrdim, sad uopste nemam mogucnost ni rucno to da uradim, izaberem ja opciju da taj fajl otvori a ne da ga sacuva i izaberem program ali ne mogu da to potvrdim("ok" mi nije osenceno), mogu samo "cancel" i to je zato jer BitComet file ne postoji i ne otvara ga ni jedan program! E, kako ja mogu da "nateram" Mozillu da taj fajl prepoznaje kao Bittorren? U opcijama ne mogu nista da dodajem, mogu samo da menjam ali tamo ne postoji torrent, samo plugin za default fajlove! Pokusao sam i da deinstaliram ceo browser i nista, izbrisao sam sve od onog yebenog BitComet programa i nista, nisam vise pametan sta da radim, nije sad to neki veliki problem ali me uzasno nervira kad nesto ne radi kako treba a radilo je! Jel zna neko sta bi mi moglo pomoci? Kako da promenim File Typ na Mozilli?
Hvala vam unapred!
Pozdrav!
 
Jel si probao ovo:
Desni klik na bilo koji fajl *.torrent -> Properties -> Sa desne strane imaš dugme Change -> Tu nađi klijent koji koristiš [preporučujem ti BitTornado] [ako ga nema, onda klikni Browose pa ga tu nađi] onda sve potvrdi, pa bi bilo poželjno da restartuješ komp [i nije toliko bitno] ?
Ne znam šta drugo da ti kažem...
____________________
www.karlo.co.sr


karlocar.jpg
 
To je kad vec skinem torrent link na moju plocu i tu lepo pokazuje: Typ File - Bittorrent i Open with - Azureus, to je sve u redu ali ne mogu direktno sa sajta da ga otvorim jer ga Mozilla prepoznaje kao BitComet file koji nema existenciju, kao da se neko djubre od tog programa(BitComet) uvuklo u browser... ne znam ...

Hvala u svakom slucaju!
 
Lord British:
Tu se radi o MIME tipu, ne o tipu fajla.
Poshto ti je taj BitComet preuzeo hendlovanje torrent MIME tipa, deinstaliraj sve torrent klijente, pa ponovo instaliraj onaj koji zhelish da koristish, to ce ti verovatno vratiti MIME hendl gde treba.

Probao sam i to i ne ide, jednom sam cak deinstalirao i browser i sve BT-klijente, pa ih instalirao na drugu plocu i opet isto... bas me nervira...

Hvala na javljanju!
 
Lord British:
Tu se radi o MIME tipu, ne o tipu fajla.
Poshto ti je taj BitComet preuzeo hendlovanje torrent MIME tipa, deinstaliraj sve torrent klijente, pa ponovo instaliraj onaj koji zhelish da koristish, to ce ti verovatno vratiti MIME hendl gde treba.

Vase Visocanstvo, hvala na pomoci, malo sam promuvao po Mozilla extensions i nasao resenje, bilo je potrebno instalirati MimeType Editor i onda podesiti FileType, sad je sve ok, nisam znao da je to taj typ, usmerio si me na pravi put :wink:
 

Back
Top