DA LI STE ZABORAVILI ?

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.527
Čitam tako ostrašćene i agresivne glasove kako nam nikad nije bilo gore, kako je Zoran Đinđić unazadio i upropastio zemlju Srbiju.

Pa evo, dragi moji ostrašćeni, samo da vas podsetim. I da pitam da li ste već zaboravili ?
Pre = SPS + JUL + SRS. Posle = DOS. Dakle, pre i posle 5. oktobra. Redom, jedno po jedno.

1. Ekonomija
Pre:
Od jake i ekonomski moćne Srbije dobili smo rupu. Od fabrike - šupu. Preko 90 % propalih fabrika. 60 % nezaposlenih. Od zaposlenih 90% ide na posao i ne radi ništa.
'93 Prosečna plata = Prosečna penzija = 5 DM
'98 Prosečna plata = Prosečna penzija = 60 DM

Posle:
Totalno propale fabrike se gase. Ostale se privatizuju - na javnim aukcijama, pa - ko da više. Velike firme se prodaju strateškim partnerima. Firme i fabrike dobijaju vlasnike, zna se šta je čije i ko o čemu brine. 60 % zaposlenih. 80% zaposlenih radi !

2004. Prosečna plata = 14.000 din = 350 DM. Prosečna penzija = 9.500 din = 250 DM

2. Finansije (ovo mi je čak i muka da pišem)
Pre.
Svetski rekord u inflaciji. Milion milijardi procenata mesecno. A onda, posle '94, "samo" 100 do 200 % godišnje. Banke su krale ljude, a ne obratno. Pare odnošene u džakovima helikopterima ili specijalnim letovima. Devize smo menjali isključivo na ulici, i tako svi činili krivična dela za koje je predviđena kazna do 5 godina zatvora. Niko nije mogao da štedi, krediti su bili mislena imenica, platne kartice nisu postojale.

Posle.
Zatvorene banke monstrumi i donosaurusi. Otvorene nove stabilne finansijske institucije. Poverenje se polako vraća u banke. ( U početku mi je bilo čudno da uložene pare mogu da podignem ! ) Kurs dinara stabilizovan. Otvorile se menjačnice. Dugovi propalih banaka počeli da se vraćaju (Stara štednja, Dafiment ...). Dostupne su nam platne kartice. Mogu na bankovni račun da primim uplatu iz inostranstva. (Wow !) Ponovo se uspostavili krediti za belu tehniku, automobile, stambeni, gotovinski.

3. Trgovina.
Pre.
Šverc. Lopovluk. Banda. Benzin smo kupovai u kantama na ulici. Čokolade i dezodoranse sa improvizovanih tezgi pored pijaca. Samoposluge su bile puste. Robna kuća - šta je to ? Iole vrednija roba se prodavala isključivo za devize. Ono malo zvaničnog izvoza bio je privilegovan posao političkih moćnika. Tako je voće izvozio "Progres" a pšenicu "Simpo". Uvoz se radio preko specijalnih dozvola, rezervisanih za JUL.

Posle.
Šverc benzina iskorenjen, šverc cigareta sveden na 10%. Uvedene akcizne markice za alkohol, duvan. Počeli smo da kupujemo u samoposlugama i radnjama. Cigarete na trafikama. (!) Ukinute izvozne dozvole. Liberalizovano 90 % uvoza. Otvorili se veliki lepi supermarketi. I automobili se kupuju za dinare.

4. Spoljna politika
Pre.
Od '92 do 2000 u goste nam nije došao ni jedan visoki državnik iz sveta. Zvanična, nezvanična, radna, prijateljska poseta - ništa ! Ni predsednik, ni premijer ni šef diplomatije. Niko ! Niti su pozivani naši državnici. Na skupove, samite, inauguracije ... Nigde.

K'o da smo neki najgori baksuzi, pa nas niko ne zove ni na slavu, ni na krštenje, ni na ispraćaj. A koga mi pozovemo, taj neće da pređe prag naše kuće.
Dobro, ispravljam se, bilo je poseta od strane Kine i Rusije.

Posle.
Država vraćena u međunarodna udruženja. UN, Savet Evrope, Svetska Trgovinska Organizacija, Međunarodni Crveni Krst, Svetska Banka, Međunarodni Monetarni Fond. UEFA, FIFA, FIBA. Dolaze nam gosti. Pozivaju naše državnike u radne, zvanične, prijateljske, nezvanične posete.

5. Unutrašnja politika
Pre.
Monolitno jednoumlje. Policijska tortura nad političkim neistomišljenicima. Skupština pretvorena bukvalno u kafanu, gde su jedni pijani uz pesmu bančili a drugi fizički izbacivani. Izbori pretvarani u farsu. Policajci u civilu bejzbol palicam premlaćivali ušesnike raznih protesta.

Posle.
Politički govor se upristojio, bivši premijer dočeka novog i preda mu kabinet. Predsednički kandidati se rukuju pred gledaocima. Korumpiranim političarima se sudi ! Nema pendrečenja na ulici. Pokreču se procesi protiv bahatih policajaca. Čak i skupština sve manje liči na cirkus. Vlast shvata da je privremena !


6. Ostalo.
Pre.
Kulturni život = turbo folk.
Zvanično izdavaštvo = piraterija.
Sport = 0 Broj gledalaca na svim utakmicama u jednom kolu fudbalskog prvenstva = 450. UEFA, KEŠ - šta to beše ?
Svakodnevna ubistva - sasvim normalna stvar.
Zdravsto ? Lipsalo !
Naplata štete od osiguravajućeg društva ? Iluzija !
"Srpski patrioti" haraju, pljačkaju, ubijaju. I veličaju Srbiju i patriotizam.

Posle.
Kvalitetni narodnjaci opstaju. Ali budi se i ostala muzička scena. Opet ima rok koncerata (čak i stranih grupa !)
Piraterija počinje da se kažnjava i suzbija
Učestvujemo na međunardnim turnirima, fudbal staje na noge.
Zdravstvo - zubari imaju plombe, hirurzi imaju zavoje i konce.
Osigurajavaća društva stvarno osiguravaju.

Da li je idealno posle 5. oktobra? Nije. Da li smo sada Švedska ili Švajcarska ? Nismo.

Ali, nemojte zaboraviti kako je bilo pre !

I na kraju, pitanje: Da li je Zoran Đinđić poveo Srbiju putem da postane stvarno normalna zemlja ?
 
dugo sam se dvoumila 2002 g. kojem se carstvu privoleti.s jedne strane DS sa druge DSS.nije bitno sta me je opredelilo ali sam imala konkretne informacije koje su mi pomogle u opredeljivanju sta je za sve nas bolje .sto se samog djindjica tice,velika je steta za sve nas sto smo izgubili takvog coveka i takvu velicinu.pitanje je ko ga je izdao ali to nije sada tema.nije srbija smela da dozvoli da na onakav nacin izgubi izuzetnog coveka kakav je bio djindjic.to je za sve veliki poraz,za celu srbiju jer je imao zelju da modernizuje ovu nasu zemlju.sta i ko ga je u tome sprecio ostaje da se vidi mada je potpuno jasno kako su se poneli ljudi iz njegovog okruzenja.ono sto je vrlo degutantno je da i danas ljudi koji ne bi smelo da ga pomenu na njegovoj slavi izgradjuju svoju politicku karijeru.i jos jednom, velika je steta za sve nas sto smo ga izgubili.
 
Eh Milojko kad ti to tako kazes sve prosto fenomenalno izgleda, ali zaboravljas da nas je svet mrzeo bas zato sto nismo dozvoljavali da nama upravlja. Kad smo doveli americke spijune na vlast 5. Oktobra svet ih je namerno podrzavao da bi nas uverio da su oni dobri, a kako bi preko njih mogao da dobije ono sto ranije nije mogao...

Sve je to zavera... CIA snajka CIA...

Ali pravi srBski patriJote su to brzo shvatile i na vreme pocele da daju glas dSS-u, SRS-u, SPS-u... Ima jos nade za ovu zemlju da obori rekord u politickoj nepismenosti gradjanstva...
 
Kad čitam Milojka jasno mi je zašto ima toliko uspeha kod žena...on priča ono što žele da čuju osobe oko njega.....

Ali ko radi posao u Srbiji zna da uopšte nije ružičasto i da je "ili sapleti ili omleti" tj. ko koga zajebe i jedno na papiru drugo u životu.

OD političke vrhuške se pružaju pipci (koji su isti kao što su postojali pipci u Slobino vreme) nameštenih poslova , privilegovanih i opunomoćenih velikana....Ipak sitni poslovi jesu ostavljeni boraniji.

Sudovi ne rade za pravo već za dnevnicu....
Bolnice rade za svinje i prasiće.

Jedino je sigurno plaćanje telekomu i struje.
A visine plata nekad i sad uporedjivati nije baš objektivno jer niti se u vreme krize živelo samo od zvaničnih platica, niti sada plate služe da se kupi hrana i cipele.
Veći deo plate sada ode na ostale troškove , a hrana i odeća su najsitnije stavke u troškovima i opet uznemirenost i osećaj praznog novčanika je (bar meni ) veći sada nego pre 10 godina (iako sada zaradjujem bar 6x više).

Ipak ono što mene zabrinjava je sledeće:
OVA VLADAJUĆA VRHUŠKA JE REŠILA DA SVE BUDE LEGALNO što je ok , DA CENE BUDU REALNE što je ok , ALI NAMERNO NIJE OBEZBEDILA KRETANJE NOVCA I KAPITALA JER BI TO DOVELO DO POJAVE KONKURENCIJE NJIHOVIM LJUDIMA - VELIKIM POSLOVNIM USPEŠNIM MAGNATIMA.

O zatvaranju domaće proizvodnje da bi se otvorila konzerva za strane proizvode neću da pričam iz ugla uvoznih lobija....

Ja vidim bolesniji , nemoralniji, zlobniji , jadniji narod sada, iako mi ni onda nisu izgledali kao lovatori....
 
Нисам острашћен, трудим се да будем објективан и непристрасан. Стога сам и направио ову прилично поједностављену анализу којом покушавам да објасним да данас нема суштинске разлике у односу на период пре ПУЧА извршеног 5. октобра.

1. Економија

Пре:

Запосленост је, само формално, била већа. Међутим, чињеница је да људи који су одлаизили на посао (говорим о тзв. друштвеним предузећима) нису примали плате, или су их примали у износу од неколико марака. Тада је у Србији функционисала командна економија, што значи да је влада одређивала цене већини производа. Треба рећи и да су цене биле најниже у Европи.

Србија у том периоду није узимала кредите од међународних организација.

После:

Све је већи број незапослених. Истине ради, отпуштен је велики број људи који су само фиктивно били запослени, односно они који су одлазили на посао а нису ништа радили ни примали плате. Дакле, незапосленост је знатно порасла.

У Србији се врши ПЉАЧКАШКА приватизација, где се предузећа од јавног интереса продају странцима за смешне паре, уместо да се акције поделе запосленима. Другим речима, неко је намерно одабрао најтежи могући вид такозване транзиције.

Влада и даље одређује цене појединих производа, тако да се наставља са командном економијом.

Плате јесу порасле, али су и цене порасле и то несразмерно у односу на раст плата.

Влада Србије спроводи “економске реформе” по диктату Међународног монетарног фонда и Светске банке, што нас води у ДУЖНИЧКО РОПСТВО.


2. Финансије

Пре:

Имали смо хиперинфлацију, коју је изазвала влада како би осиромашила средњи слој становништва. То је иначе и основни циљ инфлације.

Постојале су пирамидалне банке које су опљачкале становништво. Влада је ову пљачку толерисала, а неки њени делови су и учествовали у истој.

После:

Пошто је средњи слој становништа у потпуности уништен, нема више потребе за хиперинфлацијом, међутим, НИКО од изазивача хиперинфлације из 1993. није осуђен.

По налогу ММФ-а и Светске банке, угашене су највеће српске банке, да би на њихово место дошле стране банке нису инвестирале у Србију ниједан једнини долар, а из ње извлаче профит.


3. Трговина

Пре:

Не треба заборавити чињеницу да је у том периоду Србија била под незапамћеним санкцијама, тако да је сваки извоз био практично немогућ. Увоз се одвијао на једини могући начин – шверцом, и у њему је влада учествовала све до 1996 године.

После:

Србија није под санкцијама, а извоз је и даље стравично низак. Спроведена је либерализација увоза која је за последицу имала увоз свега и свачега, и то на штету пре свега српског сељака.
Треба напоменути да, осим владе, кривицу за оволики увоз сносе и произвођачи који се још нису прилагодили тржишној утакмици и који диктирају цене које су нереалне за наше услове.


4. Спољна политика

Пре:

Напоменуо сам већ да је Србија била под најжешћим санкцијама, али није истина да јој нико није долазио у посету. Долазили су Холбрук, Медлин Олбрајт и слични чиновници западних земаља који су нам успостављали ултиматуме и радили на РАЗБИЈАЊУ земље.


После:

Многи су очекивали да ће променом власти у Србији доћи и до промене односа такозване Међународне заједнице према нашој земљи. То се, на жалост, НИЈЕ догодило. Србија се и даље суочава са притисцима, уценама и ултиматумима, а процес њеног разбијања још није завршен.


5. Унутрашња политика

Пре:

Све до 1996. опозиција није била у стању да однесе победу на изборима. Те године су одржани локални избори на којима је почињена КРАЂА, па је опозиција позвала народ на протесте. Полиција је у више наврата брутално интервенисала. Било је и мртвих.

Почињено је и неколико политичких убистава. Навешћу само нека: Павле Булатовић, Бошко Перошевић, Жељко-Ражњатовић Аркан, Иван Стамболић, Веселин Бошковић.

После:

Избори се одржавају на сваких годину дана, што за последицу има све слабији и слабији одзив. У парламенту је 2002 године спроведена КРАЂА, односно отимање посланичких мандата.

У пролеће 2003. организована је полицијска акција “Сабља”, током које је ухапшено преко 12.000 људи, а да НИКО од њих није осуђен. Многи су физички злостављани, а неки су чак и убијени.

Настављено је са политичким убиствима. Ево неколико имена: Момир Гавриловић, Небојша Крстић, Драган Малешевић Тапи, Зоран Ђинђић.


Закључак:


Данас је лошије него што је било јуче, а боље него што ће бити сутра.
 
Zasto se svadjate o tome ciji je rezim bio gori?
Slobodan M. je prodao zemlje naseljene Srbima van Srbije, interese ovog naroda i poprilicno upropastio 10 godina zivota 95% nas.
Zoran Dj. je prodao sve u zemlji Srbiji, interese ovog naroda i poprilicno upropastio sanse za buducnost u ovoj zemlji za 95% nas.
Vojislav K. se samo izvlaci kako on nije odgovoran ni upucen, ta samim tim samo aminuje lik i delo gore pomenutih.
Izbor izmedju vise zala ne zelim da pravim, jer Zlo je Zlo, bez obzira na kvantitativnu vrednost.
A 5.oktobar je bio samo dan za smenu vodje bande i mogu ga uporediti samo sa Danom Sv. Valentina '30-tih
godina XX veka, Chicago.
 
DisMisaL:
A 5.oktobar je bio samo dan za smenu vodje bande i mogu ga uporediti samo sa Danom Sv. Valentina '30-tih
godina XX veka, Chicago.

ovo nema veze ni sa cim...

5.oktobar je bio dan kada je na hiljade ljudi izvrsilo pritisak na diktatora da prizna izbornu kradju...

a Dan Sv. Valentina je bio obracun bandi kada je Al Kaponeova banda pobila nekoliko clanova suparnicke bande, pri cemu je onaj kome je bio namenjen atentat nije bio ni prisutan...
i Al Kapone je u vreme Dana Sv. Valentina vec bio najuticajniji gangster u Cikagu...i to je bila samo demonstracija moci...
 
Pobunjenik:
нема суштинске разлике у односу на период пре ПУЧА извршеног 5. октобра.

PUC je nasilno preuzimanje vlasti od strane vojske pri cemu se likvidiraju ili hapse svi koji su imali veze sa smenjenim rezimom...

da je 5. oktobar bio puc...Sloba, Seselj, Vucelic, Vucic...i jos mnogo drugih, ne bi vise bili relevantni cinioci u srpskoj politici...

Pokusaj puca je bio atentat na Djindjica...
srecom nije uspeo, zaslugom uvodjenja vanrednog stanja i "Sablje"...
 
5.oktobar AD 2000. Da se prisetim.Hmm..
Tog dana me je ortak pozvao da salujemo njegovu kucu u izgradnji (jos je nije zavrsio). Ona se nalazi pored lokalne magistrale (koja se u ovoj zemlji zove medjunarodni put). Elem, pritom sedim na zidu, ispiajam pivo i gledam lokalne kriminalce, ulicare i dzabalebarose, kako prolaze kolima, piste i deru se da idu u Beograd da ruse Rezim. Za njima u autobusima idu decica koja su pobegla iz skole, razni veciti studenti i nevoljnici koji i u svojim 30-tim zive na racun svojih roditalja. Nedostajalo je samo da SPS i JUL povedu svoje placene penzose i sindikalce iz par propalih firmi pa da stimung bude potpun.
Sto se obracuna mafije tice,samo ko je sve od velikih "Bossova" ubijen te godine? I koliko je ljudi iz okruzenja SPS-ove vlasti bilo u DOS-u?
Neko moze da velica Slobu, drugi da voli Zokija, Voju ,Vuka ili koga vec sve, ali za mene su svi oni samo obicni kriminalci, precesto i izdajnici. U ovoj zemlji trenutno ne postoji niti jedna politicka opcija koja poseduje volju, sposobnost i nameru da nesto ucini u cilju poboljsanja situacije u kojoj se nalazimo (ovo je opet moje misljenje).
 
Ovaj pobunjenik mi uze rec iz usta, tako da nemam mnogo sta da dodam osim da oni koji kritikuju proslu vlast (medju kojima sam bio i ja) uzimaju u obzir samo 1993-u godinu dok druge zanemaruju i kao papagaji pricaju ono sto im se servira tipa: drz' te vuka a lisica meso jede

Mogao bih gotovo svako slovo da analiziram a kamoli rec i recenice, ali cemu sve to? Kada jednom covek oslepi ni Becki lekari mu ne mogu pomoci da progleda (npr. sam Avramovic je pred smrt kritikovao Dinkica, ali to je zaboravljeno i naravno, propaganda sile mraka koje zele da se povrate).

Mozda sam milion puta preporucivao knjige Dzordz Orvela: "zivotinjska farma" i "1984" kao neophodne u razumevanju dnevno politickih dogadjaja a i uopste... medjutim, kao sto rekoh: "Ne vredi bacati bisere pred svinjama"
 
Dismisal, ti si predpostavljamo najpametniji je l' da? Ti sve najbolje znas. I ko je izdajnik, i ko je lopov, i ko je mafijas, i ko je veciti student, i zaveru zapada protivu nase male i napacene zemljice, i prodaju zemlje i...

I do te duboke vekovne mudrosti si dosao ispijajuci mlako pivo negde in-the-middle-of-nowhere zidajuci vikenicu? :lol: ... Da nisi mozda i uz neki breg gurao kamencinu da das svemu filosofsku tezinu? Je l' mozda kadkad tvoj ortak uzviknuo 'To lave!' pa ga culi ovi mrski mafijasi i posle sve upotrebili u marketinske svrhe?

Pa kad si tako pametan, o premudri stari vracu, sto ne dodjes u ovu nasu zemljicu (ili ti smatras i Crnu Goru srpskom... ne bi me cudilo) i pokazes nam kako se to radi...

Na q su mi se popeli raznorazni strucnjaci koji jedino sto znaju je da kritikuju... Te ovo ne valja, te ono ne valja... Pa dajte kazite kako bi valjalo, ne mrsomudite dok ispijate brlju na travici zelenoj i prdite o srBstvu...
 
niko ne moze da kaze da je sada gore nego sto je bilo pre petog oktobra ali dok je vladao DOS bogami, bilo je dana kada sam priznavala sebi da je ruzno i tuzno da tuznije ne moze biti, kradja, rasprodaja,izdaja,najveci olos je plivao i plivao srbijom,sto se samog djindjica tice mislim da je, bez obzira sto je mnogo voleo kintu,velika steta za srbiju sto je ubijen, prvo zato sto je ubijen kao glineni golub, drugo zato sto je bio najobrazovaniji i najharizmaticniji od svih politicara koje imamo, jos da je bio posten bilo bi sjajno
 
srecica5:
sto se samog djindjica tice mislim da je, bez obzira sto je mnogo voleo kintu,velika steta za srbiju sto je ubijen, prvo zato sto je ubijen kao glineni golub, drugo zato sto je bio najobrazovaniji i najharizmaticniji od svih politicara koje imamo, jos da je bio posten bilo bi sjajno

ovaj narod je 10 godina bombardovan Dnevnikom (a posle Kurirom) u kome je Djindjic proglasavan za najveceg lopova i kriminalca, tako da nije ni cudo da postoje ljudi koji bi inace gotivili Djindjica, samo da je posten...
a, odkud znate da nije bio posten???
gde ste to culi???
 
Nekad:

Kradja glasova 1996 - demonstracije i setnje 88 dana (Djindjic glavni akter, cak se i sastajao tajno sa Slobom, to je priznao)

Kradja izbornih rezultata 2000 - demonstracije, "revolucija" (po meni puc - OEBS nagovestio dolazak u BG i brojanje glasova, kako se ne bi otkrilo da opozicija laze a i da se ne ispusti povoljan trenutak izvrsen puc i pobacani listici 5.10) Djindjic opet jedan od glavnih aktera

Sada:

Glasanje cak iz Soluna u skupstini - to je kradja hiljade glasova (1 poslanik za sobom vuce nekoliko hiljada glasaca) Djindjic premijer - nikom nista, zataskano i pretvoreno u zezanje.

Afera Bodrum - nikom nista... jos se istrazuje
(sada moze da se ceka cak i vise od godinu dana).

Da analiziram dalje...
 
Nexus 6:
srecica5:
sto se samog djindjica tice mislim da je, bez obzira sto je mnogo voleo kintu,velika steta za srbiju sto je ubijen, prvo zato sto je ubijen kao glineni golub, drugo zato sto je bio najobrazovaniji i najharizmaticniji od svih politicara koje imamo, jos da je bio posten bilo bi sjajno

ovaj narod je 10 godina bombardovan Dnevnikom (a posle Kurirom) u kome je Djindjic proglasavan za najveceg lopova i kriminalca, tako da nije ni cudo da postoje ljudi koji bi inace gotivili Djindjica, samo da je posten...
a, odkud znate da nije bio posten???
gde ste to culi???
ne govorim o predjasnjih 10 godina, govorim o godinama kada je bio premijer,govorim o tome sta se radilo u njegovo doba sa donacijama, u parlamentu, govorim o urusavanju svih institucija, o prljavoj politickoj kampanji kada je trebalo izabrati predsednika srbije,mada, kada malo bolje razmislim, kada vidim ove njegove pajtose u DS on je zaista bio divan, posten covek, prava beba u odnosu na njih
 
Nexus 6:
PUC je nasilno preuzimanje vlasti od strane vojske pri cemu se likvidiraju ili hapse svi koji su imali veze sa smenjenim rezimom...

da je 5. oktobar bio puc...Sloba, Seselj, Vucelic, Vucic...i jos mnogo drugih, ne bi vise bili relevantni cinioci u srpskoj politici...

Pokusaj puca je bio atentat na Djindjica...
srecom nije uspeo, zaslugom uvodjenja vanrednog stanja i "Sablje"...


Према Вујаклијином Речнику, немачка реч «пуч» означава «изненадан оружан устанак једног дела народа или какве групе». «Пуч» на српском језику значи «ударац», зато је и настао термин «државни удар». Четвртог октобра 2000. склопљен је договор између Зорана Ђинђића, у то време председника ванпарламентарне Демократске странке, и Милорада Улемека Легије, команданта Јединице за специјалне операције (ЈСО), о извршењу државног удара. О томе сведочи сам Ђинђић у књизи «5. октобар – Двадесет четири сата преврата»,аутора Драгана Бујошевића и Ивана Радовановића:

«Највише сам се плашио ‘црвених беретки’. И када ми је Легија рекао да, што се њих тиче, неће бити интервенције, пао ми је камен са срца.»

Ово је класичан договор о државном удару! Вођа регуларне полицијске јединице уверава једног од пучиста да неће бити интервенције против њих. Као што се касиније испоставило, интервенције заиста није било.
 
Ne, Milojko, Djiki nije zaboravljen.
Da li je radio ispravno - po meni jeste.
Zbog toga na zalost i nije sa nama vise.
Steta sto nije bilo vise ljudi koji bi ga skapirali i mogli pratiti. A o onima koji ga nisu ni mogli razumeti ne treba ni trositi reci. To su isti ovi danas koji ga toliko kritikuju.
Sta radi nas covek kad nesto ne zna, ne razume i ne moze da prihvati - kritikuje i pljuje.
 

Back
Top