F1-bedak

Armagedon

Zainteresovan član
Poruka
471
Drage kolege forumasi,
dugo me nije bilo,ali sam resio da se pojavim danas.
Zasto bas danas?Danas je tacno tri meseca kako me je curica sutnula,a ja sam jos uvek syeban!!!Skupio sam mooda i resio da prestanem da se krijem!
Hej,sedam meseci ljubavi,romantike,srece(obostrane,valjda).Kazala mi je da nikad nije bila srecnija,da se nikad nije osecala toliko voljenom,toliko postovanom,ali da ipak mora da me ostavi,jer je uplasena!!!!Trazila je da joj ne saljem poruke,da je ne zovem...Mnogo puta sam pao u iskusenje da okrenem njen broj telefona,ali nisam to uradio,obecao sam da necu,cak sam kazao da ni forum necu da posecujem,ali mi je puk'o zivac!Necu BRE!Necu vise da je izbegavam!Necu da prestanem da mislim na nju,da je volim!Cini mi se da cu uskoro da je pozovem,iako sam obecao da necu.....Samo mi nije jasno ZASTO?Zasto kad sam se trudio da sve bude idealno-sex,zezanje,ljubav...???!
Patetican sam,znam,ali morao sam to da izbacim iz sebe,da kazem,dosta sam cutao!!!
P.S.Cak sam cuo da se zatreskala u klinca mladjeg od nje 5 godina!
Pitanje:STA DA RADIM LJUDI,POMAGAJTE,IZLUDECU?!
 
Za ljubav je potrebno dvoje.Sve je na bazi dobre volje i licnog izbora.U svakoj vezi,jedan partner vise voli od drugog i to je normalno,nismo svi isti.Jednostavno,treba postovati svacije pravo izbora i nametanje svoje volje,zivkanje,slanje poruka i sl. moze samo izazvati kontraefekat u smislu gusenja i jos veceg zida izmedju vas.

Prema tome,iskren savet:daleko od ociju daleko od srca,sa sto manje kontakata,ako je moguce jos bolje bez ikakvih,a veruj mi,vreme leci sve.
Da hoce-bila bi sa tobom ali vidis da nije i to ti je sasvim dovoljna cinjenica da shvatis da to ne zeli.Nemoj vise gubiti vreme,pun je grad slatkih devojcica,baci se na posao :lol:

Ipak,svako jutro je novi dan,disi punim plucima!
 
Sve u svemu ko ti brani da je volis.
To je tvoje ustavom zagarantovano pravo :wink: !
Ali nemoj da pogazis obecanje sebe radi, stegni mooda, glavu gore i napred!
Zvanjem nista neces postici osim da joj se zgadis za sva vremena, ovako ona ce se pokajati kad tad (kad ti kazem) ako je veza bila takva kako kazes jer takvih je pravo malo.

Pozdrav i Viva Silicone Valley!
 
Eh, pricas moju pricu... donekle identicna situacija...

Zayebato to ume da bude, a nisam pobornik izreke da 'vreme leci sve'... Medjutim, kako vreme prolazi, naucis da zivis sa tim 'bolom' koji ti je ostao (dakle, bice prisutan, al' se nece tek tako zaleciti) pa ces moci bar normalno da funkcionises... A kad jednom pocnes da funkcionises, onda polako pocne sve da prolazi...

Vidis, ja sam takav (oscilacije 'down' stanja - taman mislis da si preboleo, kad te nesto tresne pa se opet nadjes na dnu, i tako over and over again) bio do pre nekih nedelju dana (a takodje je bilo skoro 3 meseca od tog kobnog dana), dok me jedna osoba nije 'isamarala' zivotnom istinom. A istina je prosta: mozes ti da volis koliko god hoces neku osobu, ako ona tebe ne voli nema nista od toga. Mozes ti da dubis na trepavicama, nista od toga nece biti kad ona ne zeli da bude s' tobom iz ma kog razloga (to je vec posebna prica). I sta sad, zbog toga sto si je voleo (a verujem da je jos uvek volis) ti trebas ostatak zivota da provedes u patnji za doticnom osobom? Trebas da se zatvoris u manastir? Nema svrhe u tome... Sto je i lako zakljuciti ako razmislis racionalno a iskljucis emocije na trenutak (e to je ono sto je najteze u celoj prici).

Gubitak drage osobe uvek boli, i nikad nije lako preci preko toga, ali odreci se sopstvenog zivota, sakrivati se od sveta (i nje) i bezati u samog sebe nece nista promeniti (cak stavise, samo ce produbljivati agoniju)... A zivot je samo jedan - i ne vredi odricati se istog zbog dozivljenog neuspeha...

Najgora jevrejska kletva je: Da bogda imao pa nemao. Verujem da si shvatio zasto je najgora. Ti si imao, sad nemas, i ako ne zelis da do kraja zivota zivis u toj kletvi, onda se potrudi da opet imas.

Evo ti krace liste stvari u koje moras sebe da ubedis ako ikad zelis da izadjes iz svega toga:

- Nije ona nista specijalno - samo se nasla na pravom mestu i pravom vremenu (kad je tebi bila potrebna ljubav) i sa pravim recima...
- Niko ne poseduje tapiju na tvoje srce!
- Nije ona jedina na ovoj planeti - imas jos cca 3 milijardi zena na planeti, naci ces vec neku koja ce umeti da te voli istom merom i koja ce umeti da ceni tvoju ljubav...
- Ne nadaj se da cete opet biti zajedno - ako ona to sad ne zeli, zasto bi zelela za mesec-dva, godinu or whatever? Uostalom, nakon svega kroz sta si prosao nikad vise neces biti u stanju da tu osobu volis kao ranije jer ces se uvek secati onoga kroz sta trenutno prolazis. Ona trebala da dubi na trepavicama da ti uspes da istisnes to iz sebe, a ako vec jednom nije htela da se potrudi da odrzite vezu, zasto bi to uradila u buducnosti?
- Prestani da mislis o njoj kao o bozanstvu - pocni da sebe stavljas na prvom mestu i radi ono sto iskljucivo tebi odgovara!
- Ne bezi od nje! To nikako. Gledaj na sve to kao na problem, a problemi se najlakse resavaju kad se suocis s' njima. (Ovo je najteza stavka od svih, verovao ili ne)
- Ti si njoj samo jos jedan 'na listi', s' toga isto to i ona tebi treba da bude... Dakle, manastir je no-no!
- Nisi ti nista izgubio - izgubila je ona nesto sto se retko kome pruzi u zivotu: bezrezervnu i bezgranicnu ljubav koju si gajio prema njoj (posto ne bi ti patio 3 meseca da nije tako)...

Ima jos mnogo stvari, ali prvo ove isteraj na cistac... Posle toga ide lako... Verovatno ces je voleti jos jako dugo vremena, ali to ne znaci da ne mozes i druge da volis. Pokusaj, nemas sta da izgubis... Jer, na kraju: ljubav, a ne vreme, leci sve!

Good luck...
 
Armagedon:
Drage kolege forumasi,
dugo me nije bilo,ali sam resio da se pojavim danas.
Zasto bas danas?Danas je tacno tri meseca kako me je curica sutnula,a ja sam jos uvek syeban!!!Skupio sam mooda i resio da prestanem da se krijem!
Hej,sedam meseci ljubavi,romantike,srece(obostrane,valjda).Kazala mi je da nikad nije bila srecnija,da se nikad nije osecala toliko voljenom,toliko postovanom,ali da ipak mora da me ostavi,jer je uplasena!!!!Trazila je da joj ne saljem poruke,da je ne zovem...Mnogo puta sam pao u iskusenje da okrenem njen broj telefona,ali nisam to uradio,obecao sam da necu,cak sam kazao da ni forum necu da posecujem,ali mi je puk'o zivac!Necu BRE!Necu vise da je izbegavam!Necu da prestanem da mislim na nju,da je volim!Cini mi se da cu uskoro da je pozovem,iako sam obecao da necu.....Samo mi nije jasno ZASTO?Zasto kad sam se trudio da sve bude idealno-sex,zezanje,ljubav...???!
Patetican sam,znam,ali morao sam to da izbacim iz sebe,da kazem,dosta sam cutao!!!
P.S.Cak sam cuo da se zatreskala u klinca mladjeg od nje 5 godina!
Pitanje:STA DA RADIM LJUDI,POMAGAJTE,IZLUDECU?!

Чекај, мало ми није јасно. Да ли је она тебе оставила због неког клинца, или зато што је, како кажеш, - уплашена ? Ако је оно прво, онда послушај савете мојих претходика. Ако је ово друго - е, онда би можда требало да размислиш чега се то она плаши? Можда ти је рекла због чега је уплашена, претпостављам да ту лежи одговор на твоје питање - ЗАШТО? Не верујем да ћеш је вратити чак и ако то себи разјасниш, али ћеш можда схватити како да ту исту грешку не поновиш и следећи пут.
Знам како је бити тужан и очајан, само слободно допусти себи да одтугујеш, немој да гушиш то у себи...брже ће проћи! :)
 
Јао људи...па ви нисте ни свесни колико би се риба отимало да вам улети у наручје...после оваквог размишљања (ако то све горе написано није глума...и то јако добра...у сваком случају и да јесте то се брзо открије)!
Доста више патетике, колико риба овде, а ви се ухватисте за ту неку...као да је последња :roll: .
Запитајте се да ли је дотична заиста била вредна свега и да ли сте се, ако кажете да вам толико значи, трудили својски да останете са њом...ако нисте можда и није баш толико вредна тога :roll:. Можда вас више боли што вам је повређена сујета, него што вас је баш конкретно она оставила?!
У сваком случају...време лечи све...ваљда...тако кажу :roll: .
 
stefkem:
Meni sve ovo vise lici na mazohizam povredjene sujete...
Greska-to je proslo,sad je nastupila opsesivna faza(cim hoce da je zove),e sad to moze biti i krajnji stadijum u smislu da preboli ili da trajno ostane u istoj,ali neko vec gore rece treba se "samo" otvoriti za novu ljubav...
 
bice ti najlakse ako shvatis da je premija biti slobodan , nije u redu gajiti ljubav koja ne postoji ,mislim da tvojoj bivsoj moze cak i da se smuci pomisao na tebe, ako je davis , najbolje je da te nema vise u toj prici..a ako si stvarno bio ok prema njoj ...zazalice jednog dana jer su muskarci uglavnom skotovi , ne moze svaka veza biti sa toliko ulozenog muskog truda , a riba ti krece u novu avanturu sa secanjem kakav si ti bio , naletece na nesto drugacije ,bolje ili gore , bice joj zao ali samo ako je ne masiras sa tel pozivima i ostalo ... i brate budi srecan sto si sam , verovatno nece trajati dugo ...u sledecu vezu ulazis zreliji, mozda ces nekome pruziti vise ljubavi , uzivaj...srecno
 
Da liste razgovarali o tome zasto je uplasena? Nakon odredjenog vremena provedenog u vezi neki pocinju da razmisljaju o tome sta dalje, da li je vec doslo vreme da u svojim zivotnim planovima naprave mesta za jos jednu osobu, i da li je ta osoba "prava". Pritom preterani izlivi ljubavi od strane partnera mogu samo da uprskaju stvar, jer pogled na zanesenost onog drugog pothranjuje sumnje i strahove.
 
U svakom slucaju, nakon 3 meseca je kasno da vise razmisljas o njoj. Da si je pozvao nakon prve nedelje, ma i nakon 3 dana, mogao si joj dokazati koliko ti je stalo do nje i koliko ti smatras da ti je potrebna. Verovatno bi pritom uvideo da li je i njoj stalo. Ovako si joj samo dao priliku da se odvikne od tebe. Mislim da si trebao pokazati malo slabosti, a mooda cuvaj za kasnije.
 

Back
Top