RELIGIJSKI SIMBOLI

highcross04.jpg

highcross04.jpg


Hristos sa nebeskim simbolom stvaranja i besmrtnosti (keltski krst).

To je Tamuz na slici.
 
С = CЛOBO, CTBAPAЊE, CBJETЛOCT, CУHЦE =
delisa.jpg
=
1113.gif
= ЖИBJETE = ЖИBИTE = ЖИBOT

imagesccc.jpg


lugiones.png
lugiones.png


Stit Luzicana Srba iz rimskog perioda.

Evo kako su Pikti objasnili solarni simbol C:

580pxstrathmartinecastl.jpg

pictishstone.jpg
580pxstrathmartinecastl.jpg

pictishstone.jpg


Iz bozanskog suncanog znaka ishodi nebeski svod, ishodi nebo. Kao i na mnogim nasim steccima ovakvo simbolicno prikazivanje neba pogresno se tumaci kao polumjesec. To nije polumesec, vec nebo, nebeski svod. Kad je u obrnutom pravcu, suprotnom kao na ovim slikama, opet nije mjesec, nego nebeski presto. Ispod neba je Sunce prikazano kao suncano bice kojemu je na glavi suncano pero (suncana zraka), a kopita su mu prikazana u solarnim sombolima spirale, pite (pita na sanskritu znaci stvoritelj, otac).

Prajapita (sanskrit) = Sunce, vatra, otac naroda, stvoritelj svijeta, iz Munovog zakonika prorokovani bog koji treba da dodje da spasi svijet.

Dvostruki "stap" koji svojim kracima pod 90 stepeni ishodi iz jedne tacke je dvostruki skiptar, jer je simbol Bozije vlasti na nebu i pod nebom, tj na nebesima i na zemlji.
.
 
Koja otrkiča uh.
Vatra ..

Nisam znao da to ima.

Imal besplatne lekcije, i uci. nemoj da bude po onoj biblijskoj: "Ko budalu uci, dobija ruganje."

[/IMG]
[/IMG]

Solarni simboli C (ognjila) iz IV vijeka n. ere. Tu mozemo vidjeti skoro identicne simbole kao na decanskom polijeleju sto znaci da je decanski polijelej stariji od vremena Stefana Decanskog koji je tu podigao manastir, mozda je cak iz prvih vijekova nove ere kao i ovi simboli na gornjoj slici, mozda i stariji. Najvjerovatnije tu je bila crkva podignuta mnogo ranije, koja je srusena da bi se napravio manastir i sve crkvene stvari iz te crkve kao polijelej i sve kamene ornamente sa te crkve ugradili su i postavili u novo zdanje manastirske crkve. Nemojmo zaboraviti ni decanski oltarski krst koji je po svojim motivima predhriscanski sarmatski solarni krst, pa mnogi motivi koji su iz srbske predhriscanske religije.

Svi ovi simboli sa solarnim znakom C poticu jos iz pretpotopskog vremena, a Noje je taj znak ostavio svojim sinovima koji su ga ostavili svojim potomcima.Dakle je simbol prve crkve nakon potopa, od Melhisedeka, prvog svesteniku Boga Visnjega u Jerusalimu, koji je pred Avrama iznio hljeb i vino i blagoslovio Avrama, a Avram mu se poklonio i dao mu crkveni prilog u vidu desetine. Kod Kelta je sacuvano vjerovanje da je taj znak bio Melhisedekov skiptar koji je pripao Hristu kao svesteniku dovijeka po redu Melhisedekovu i to vjerovanje su ovjekovjecili na onom keltskom krstu.

Prva religija nakon potopa je skitizam, druga je helenizam, treca judaizam i cetvrta hriscanstvo. I jos nesto: tri mudraca koji su dosli na poklonjenje novorodjenom Mesiji u Vitlejemu bili su Skiti, skitski magi, svestenici skitizma.
 
lubolesnichenkoei197503.jpg

lubolesnichenkoei197503.jpg

Привозные зеркала Минусинской котловины.
К вопросу о внешних связях древнего населения Южной Сибири.Зеркало с цветочным орнаментом, Красноярский краевой краеведческий музей, №146-2. Белый патинированный металл. Период Тан (VIII-IX вв.). Д — 16,2 см. Место находки: дер. Сухая Тесь.

2330294.jpg


Kina, oko 300 st. ere
 
Poslednja izmena:
barkovall197314.jpg







barkovall197314.jpg


Krst sa cetiri C iz usta Sunca "tigra ili lava" (nalaz iz skitske grobnice u Sibiru)


Skulptura iz manastira Studenice.


Lik indentican skulpturi iz Studenice je na ilustraciji Miroslavljevog jevandjelja


Skulptura iz manastira Studenice: lav (ili tigar) sa solarnim simbolima drveta zivota C

Izvor:
http://pravoslavlje.spc.rs/broj/1024/tekst/odrices-li-se-satane/print/lat

I tako popovsko neznanje kvari narodu istoriju, razum i vjeru.
 
Poslednja izmena:
est20.jpg


Simbolika oreola

est20fvg.jpg


1 = 72 kuglice = 72 godine = 1 stepen suncevog pomjeranja kroz sazvijezdje zodijaka

2 = znak C = Sunce

3 = 50 kuglica = 50 sedmica u godini

4 = 13 trouglova u donjem i 14 u gornjem redu = 27 dana = vidljivost Mjeseca

5 = znak Zemlje (isti takav znak Zemlje je u Velikoj piramidi)

6 = 7 krugova = 7 dana sedmice
 
Poslednja izmena:
U rukama su simboli Sunca: istok i zapad.

A sto je 11 c...hm... pavo da ti kazem: ne znam. Moracu da pogledam njihov kalendar.

Ispod tih 11 ima 13 što bi moglo biti 13 mjeseci koje su prije u starih naroda bili u opticaju ..
No za 11 hm....???

No reci mi nisam pratio sve ove rasprave što ustvari to C simbolizira i zašto je tako uvijeno na krajevima??
Ali malo detaljnije oko toga ako može.
Znam da si rekao da je vezano za Solar no na koji način bih volio da čujem ...

Jer nekako mi je bez veze ako prihvatim taj znak C bez da shvaćam o čem se radi da je to vezano za Solar,ja želim d arazumjem zašto baš uvjeno tako C na krajevima i zašto poslije nema uvinuto na dva kraja kao na toj slici??
 
Ispod tih 11 ima 13 što bi moglo biti 13 mjeseci koje su prije u starih naroda bili u opticaju ..
No za 11 hm....???

No reci mi nisam pratio sve ove rasprave što ustvari to C simbolizira i zašto je tako uvijeno na krajevima??
Ali malo detaljnije oko toga ako može.
Znam da si rekao da je vezano za Solar no na koji način bih volio da čujem ...

Jer nekako mi je bez veze ako prihvatim taj znak C bez da shvaćam o čem se radi da je to vezano za Solar,ja želim d arazumjem zašto baš uvjeno tako C na krajevima i zašto poslije nema uvinuto na dva kraja kao na toj slici??

Mozda je onih 11 C suncev ciklus od 11 godina. Da su i to znali, ne bih se cudio:

http://en.wikipedia.org/wiki/Solar_cycle

Da je ono C solarni simbol pokazuju mnogi erheoloski nalazi: C je uvijek oko simbola Sunca kao na ovim brosevima iz rimskog vremena:

51217copyviking1000ad.jpg


330560513616.jpg
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ja trenutno vidiim u tome samo putanju sunca iz točke kad izlazi na istoku i u podne je na najvišj točci i zalazi na zapadu no to onda izgleda kao slovo c ali zarotirano u desno gdje je polukrug prema gore a završetci u dnu..
 
magregioncoin2.jpg

magregioncoin2.jpg


Novac sa solarnim simbolima i trikaterom (500-300 st. ere). Je li ovo u plavom ramu krst sa cetiri C (dva se dobro ukucala, dva imaju slab otisak)? Necu vam kazati odakle je dok ne cujem vase misljenje je li krst sa cetiri C ili nije.
 

Back
Top