Nekoliko pitanja...neznam da li je bilo..

ja_neko

Početnik
Poruka
12
Zdravo svima..
Tek sam se prijavio ovde i to da bih postavio nekoliko pitanja radi ciste sigurnosti i svega sto me zanima.Nadam se da cu dobiti konretne odgovore posto vidim da odgovaraju strucna lica.Unapred hvala.
Evo nekoliko pitanja.. Kako se mogu dobiti infekcije bilo sta kod muskarca?Naravno iskljuci seksualni prenos.Jer to je jasno.Da li se te infekcije ili kako se vec zovu (mozda gljivice kao kod zena ili tako nesto) manifestuju nekako na kozi, ili postoje neki simptomi povodom toga?Kako se vrse pregledi i kako se naziva taj Doktor(jer mislim da nije ginekolog..onje za zene).Ako neko moze detaljnije da opise proces "testiranja" kod doktora.
Hvala na odgovorima unapred.Pozdrav.
P.S. Nadam se da sam bio jasan,iako su pitanja mozda malo glupa,ali slabo sam video da se negde govori toliko o muskracima kao i infekcijama koje mogu zadeseti njih.
 
ja_neko:
Zdravo svima..
Tek sam se prijavio ovde i to da bih postavio nekoliko pitanja radi ciste sigurnosti i svega sto me zanima.Nadam se da cu dobiti konretne odgovore posto vidim da odgovaraju strucna lica.Unapred hvala.
Evo nekoliko pitanja.. Kako se mogu dobiti infekcije bilo sta kod muskarca?Naravno iskljuci seksualni prenos.Jer to je jasno.Da li se te infekcije ili kako se vec zovu (mozda gljivice kao kod zena ili tako nesto) manifestuju nekako na kozi, ili postoje neki simptomi povodom toga?Kako se vrse pregledi i kako se naziva taj Doktor(jer mislim da nije ginekolog..onje za zene).Ako neko moze detaljnije da opise proces "testiranja" kod doktora.
Hvala na odgovorima unapred.Pozdrav.
P.S. Nadam se da sam bio jasan,iako su pitanja mozda malo glupa,ali slabo sam video da se negde govori toliko o muskracima kao i infekcijama koje mogu zadeseti njih.
Pa nisi bas najjasniji, nije mi jasno na kakve infekcije mislis a da nisu seksualno prenosive, u svakom slucaju treba ti dermatovenerolog ili urolog a sta se radi od ispitivanja zavisi koji problem je u pitanju, uglavnom nije nista bolno.
 
dr:
ja_neko:
Zdravo svima..
Tek sam se prijavio ovde i to da bih postavio nekoliko pitanja radi ciste sigurnosti i svega sto me zanima.Nadam se da cu dobiti konretne odgovore posto vidim da odgovaraju strucna lica.Unapred hvala.
Evo nekoliko pitanja.. Kako se mogu dobiti infekcije bilo sta kod muskarca?Naravno iskljuci seksualni prenos.Jer to je jasno.Da li se te infekcije ili kako se vec zovu (mozda gljivice kao kod zena ili tako nesto) manifestuju nekako na kozi, ili postoje neki simptomi povodom toga?Kako se vrse pregledi i kako se naziva taj Doktor(jer mislim da nije ginekolog..onje za zene).Ako neko moze detaljnije da opise proces "testiranja" kod doktora.
Hvala na odgovorima unapred.Pozdrav.
P.S. Nadam se da sam bio jasan,iako su pitanja mozda malo glupa,ali slabo sam video da se negde govori toliko o muskracima kao i infekcijama koje mogu zadeseti njih.
Pa nisi bas najjasniji, nije mi jasno na kakve infekcije mislis a da nisu seksualno prenosive, u svakom slucaju treba ti dermatovenerolog ili urolog a sta se radi od ispitivanja zavisi koji problem je u pitanju, uglavnom nije nista bolno.


Pa mislio sam da se podrazumeva da se prenosi seksualnim putem.Dermatovenerolog? NIje isto sto i Dermatolog? Pa uospte,npr. gljivice sto imaju kod zene.Ako se prenesu,ako se ne koristi kondom.Kakvi su simptomi,ili neke tako..neznam koliko ih postoji.. ili kakvi su simptomi kod muskarca uopste na neku infekciju takvu.Intetesuje me neki najopstiji pregled.znaci povrsno..Kao za ovo,ili neki pregled da covek cisto bude siguran da nema nesto.Prepostavljam da je to pomocu nekih priseva ili tako nesto kako kod deovajaka ili sta vec. Ali ineresuje me kako i na koji nacin i sta se radi pored toga sto me interesuje kakvih mogucih infekcija,gljivica il icega vec ima i simptome neke najcesce ili tako nesto.. Sorry na smaranju...Thx u napred.
 
ja_neko:
dr:
ja_neko:
Zdravo svima..
Tek sam se prijavio ovde i to da bih postavio nekoliko pitanja radi ciste sigurnosti i svega sto me zanima.Nadam se da cu dobiti konretne odgovore posto vidim da odgovaraju strucna lica.Unapred hvala.
Evo nekoliko pitanja.. Kako se mogu dobiti infekcije bilo sta kod muskarca?Naravno iskljuci seksualni prenos.Jer to je jasno.Da li se te infekcije ili kako se vec zovu (mozda gljivice kao kod zena ili tako nesto) manifestuju nekako na kozi, ili postoje neki simptomi povodom toga?Kako se vrse pregledi i kako se naziva taj Doktor(jer mislim da nije ginekolog..onje za zene).Ako neko moze detaljnije da opise proces "testiranja" kod doktora.
Hvala na odgovorima unapred.Pozdrav.
P.S. Nadam se da sam bio jasan,iako su pitanja mozda malo glupa,ali slabo sam video da se negde govori toliko o muskracima kao i infekcijama koje mogu zadeseti njih.
Pa nisi bas najjasniji, nije mi jasno na kakve infekcije mislis a da nisu seksualno prenosive, u svakom slucaju treba ti dermatovenerolog ili urolog a sta se radi od ispitivanja zavisi koji problem je u pitanju, uglavnom nije nista bolno.


Pa mislio sam da se podrazumeva da se prenosi seksualnim putem.Dermatovenerolog? NIje isto sto i Dermatolog? Pa uospte,npr. gljivice sto imaju kod zene.Ako se prenesu,ako se ne koristi kondom.Kakvi su simptomi,ili neke tako..neznam koliko ih postoji.. ili kakvi su simptomi kod muskarca uopste na neku infekciju takvu.Intetesuje me neki najopstiji pregled.znaci povrsno..Kao za ovo,ili neki pregled da covek cisto bude siguran da nema nesto.Prepostavljam da je to pomocu nekih priseva ili tako nesto kako kod deovajaka ili sta vec. Ali ineresuje me kako i na koji nacin i sta se radi pored toga sto me interesuje kakvih mogucih infekcija,gljivica il icega vec ima i simptome neke najcesce ili tako nesto.. Sorry na smaranju...Thx u napred.
Izvini sto cu ti ovo reci ali ti si apsolutno nepismen, pogledaj konstrukciju recenice...ajde reci ti meni kako ja da iz toga shvatim sta ti hoces?
Otidji kod dermatovenerologa(da, to je isto sto i dermatolog samo sto mu je pun naziv specijalizacije dermatovenerolog(venerolog-specijalista za venericne ili ti seksualno prenosive bolesti))ili kod urologa.
Uput ces dobiti od lekara opste prakse ili ako si maloletan od pedijatra.
Brisevi kojima se utvrdjuje postojanje infekcije se rade u mikrobioloskim laboratorijama(bakterijski, mikoloski(gljivice, )trichomonas vaginalis, chlamydia trachomatis, ureaplasma urealiticum, micoplasma hominis).
Bris se uzima iz uretre pomocu malog, tankog brisa. Briseve ne pokriva zdravstveno osiguranje pa u zavisnosti od toga da li radis ove analize u drzavnoj ili privatnoj laboratoriji cena se krece od 2000 do 4000 dinara.
Sto setice simptoma svake pojedinacne seksualno prenosive infekcije sve imas vec napisano pod temom ginekologija, samo otvori linkove, jedan po jedan pa ce ti sve biti jasno.
U osnovi muskarci nemaju simptome infekcije, izuzev ako nemaju gonoreju, infekcije se najcesce otkrivaju pojavom simptoma kod zene.
 
Ne znam sta ga Vi dr niste razumeli, ja laik pa sam decka sve razumela- interesuju ga MUSKE INFEKCIJE i to je to. Ne razumem zasto odgovarate kao da ste "popili svu pamet ovog sveta", nisu DECA studirala medicinu nego Vi!!!

A o konstrukciji recenice bi mogao da se pozabavi neko ko je npr. profesor srpskog jezika, a ne doktor!
 
slatko volim :)):
Ne znam sta ga Vi dr niste razumeli, ja laik pa sam decka sve razumela- interesuju ga MUSKE INFEKCIJE i to je to. Ne razumem zasto odgovarate kao da ste "popili svu pamet ovog sveta", nisu DECA studirala medicinu nego Vi!!!

A o konstrukciji recenice bi mogao da se pozabavi neko ko je npr. profesor srpskog jezika, a ne doktor!

Uopste ne odgovaramo kao da smo popili svu pamet sveta, zena mu je lepo rekla kome da se obrati posle prvog posta, on i dalje bio nejasan i krajnje konfuzan, ja mu rekla kome da se obrati posle drugog posta, ali je zaista neverovatno da neko ko mora biti da ima bar 16 godina (dok se raspituje o ovom tipu problema) nije u stanju da sklopi jednu pravopisnu recenicu i mislim da je u redu da mu se na to skrene paznja. Ako to vec nije uradio profesor ili nastavnik srpskog jezika i knjizevnosti do kraja osnovne skole. Jer medicinski fakultet nije obavezan ali osnovna skola je obavezna sa sve, a savljadjivanje pravopisa spada u osnovnoskolski gradivo. I ne vidim nista lose u tome da se nekom skrene paznja da bi bilo ok (njega radi, mene bas briga da Vam pravo kazem) da se malo pozabavi time.
Osim toga, ako je Vama kao laiku jasno da se chovek raspituje o MUSKIM INFEKCIJAMA (sta god one podrazumevale za njega a mog podrazumevati citav niz razlicitih stanja u medicini!), mozda mozete i da ga uputite o kakvim se infekcijama radi i da odgovorite na njegova veoma (jasna) pitanja bolje od nas koji smo popili svu pamet sveta. Coveka ionako interesuje nesto 'najopstije, znaci povrsno', lepo je rekao, pa ste Vi sasvim dovoljno strucni da mu date bolje objasnjenje od onog koje mu je u cak tri navrata veoma precizno dato na ovoj, i nizu drugih tema slicnih ovoj.

U redu je da imate primedbe na nase zdravstvo i na lekara uopste, pa i na lekare na ovom forumu, ali Vase kontinuirano oportunisticko ponasanje, koje je samo sebi svrha i cilj, prosto postaje besmisleno.
 
WithdrawnWater:
slatko volim :)):
Ne znam sta ga Vi dr niste razumeli, ja laik pa sam decka sve razumela- interesuju ga MUSKE INFEKCIJE i to je to. Ne razumem zasto odgovarate kao da ste "popili svu pamet ovog sveta", nisu DECA studirala medicinu nego Vi!!!

A o konstrukciji recenice bi mogao da se pozabavi neko ko je npr. profesor srpskog jezika, a ne doktor!

Uopste ne odgovaramo kao da smo popili svu pamet sveta, zena mu je lepo rekla kome da se obrati posle prvog posta, on i dalje bio nejasan i krajnje konfuzan, ja mu rekla kome da se obrati posle drugog posta, ali je zaista neverovatno da neko ko mora biti da ima bar 16 godina (dok se raspituje o ovom tipu problema) nije u stanju da sklopi jednu pravopisnu recenicu i mislim da je u redu da mu se na to skrene paznja. Ako to vec nije uradio profesor ili nastavnik srpskog jezika i knjizevnosti do kraja osnovne skole. Jer medicinski fakultet nije obavezan ali osnovna skola je obavezna sa sve, a savljadjivanje pravopisa spada u osnovnoskolski gradivo. I ne vidim nista lose u tome da se nekom skrene paznja da bi bilo ok (njega radi, mene bas briga da Vam pravo kazem) da se malo pozabavi time.
Osim toga, ako je Vama kao laiku jasno da se chovek raspituje o MUSKIM INFEKCIJAMA (sta god one podrazumevale za njega a mog podrazumevati citav niz razlicitih stanja u medicini!), mozda mozete i da ga uputite o kakvim se infekcijama radi i da odgovorite na njegova veoma (jasna) pitanja bolje od nas koji smo popili svu pamet sveta. Coveka ionako interesuje nesto 'najopstije, znaci povrsno', lepo je rekao, pa ste Vi sasvim dovoljno strucni da mu date bolje objasnjenje od onog koje mu je u cak tri navrata veoma precizno dato na ovoj, i nizu drugih tema slicnih ovoj.

U redu je da imate primedbe na nase zdravstvo i na lekara uopste, pa i na lekare na ovom forumu, ali Vase kontinuirano oportunisticko ponasanje, koje je samo sebi svrha i cilj, prosto postaje besmisleno.


Ovom decku koji je postavio pitanje bih predlozila da pitanje postavi na sajtu www.doktor.co.yu, jer su tamo doktori i strucniji i ljubazniji nego na ovom sajtu!
 
na ovom sajtu, btw. nije specijalisticki, dr odgovara samo zato sto je strucna. vrlo dobrovoljno, u svoje slobodno vreme. a kada bi postovane forumdzije pogledale "pre postavljanja teme procitajte ovo", pretpostavljam da ne bi x puta postavljali ista pitanja. ili bar bili pismeni toliko da formulisu svoje pitanje i obavezno posete lekara.
 
sanja:
na ovom sajtu, btw. nije specijalisticki, dr odgovara samo zato sto je strucna. vrlo dobrovoljno, u svoje slobodno vreme. a kada bi postovane forumdzije pogledale "pre postavljanja teme procitajte ovo", pretpostavljam da ne bi x puta postavljali ista pitanja. ili bar bili pismeni toliko da formulisu svoje pitanje i obavezno posete lekara.


ako bi svi koristili "pre postavljanja teme procitajte ovo" (btw. tu nema svih odgovora), i ako odgovaras "posetite lekara" onda je forum "zdravlje" potpuno nepotreban.
 
slatko volim :)):
Ne znam sta ga Vi dr niste razumeli, ja laik pa sam decka sve razumela- interesuju ga MUSKE INFEKCIJE i to je to. Ne razumem zasto odgovarate kao da ste "popili svu pamet ovog sveta", nisu DECA studirala medicinu nego Vi!!!

A o konstrukciji recenice bi mogao da se pozabavi neko ko je npr. profesor srpskog jezika, a ne doktor!
Hvala Vam sto ste me prosvetlili!
Jos samo da me edukujete kakve su to muske infekcije, jer zaista nikada se nisam srela sa takvom grupom infekcija...
Kad vec toliko znanja posedujete podelite ga sa nama, pokazite nama doktorima kako smo nestrucni, kako ne znamo svoj posao, a pre svega nas naucite kako se to treba odnositi prema pacijentima, pogotovo takvim bezobraznim i iskompleksiranim kao sto ste vi.
Zalite se ministru zdravlja za sve sto vas nervira vezano za pitanje zdravlja ali prestanite da se izivljavate i da lecite svoje komplekse na nama koje licno ne poznajete.
Ovo vam je odlican nacin da se resite svih svojih nezadovoljstava, ne poznajete nas, fin nacin da se opustite...nema sta.
E pa dosta je bilo! :x
Prevazilazite sve granice lepog ponasanja, ako mislite da cu vam dozvoliti da me pljujete za ono sto radim u svoje slobodno vreme, dobrovoljno nakon 8 -casovnog radnog vremena ...grdno se varate! :evil:
 
slatko volim :)):
Ne znam sta ga Vi dr niste razumeli, ja laik pa sam decka sve razumela- interesuju ga MUSKE INFEKCIJE i to je to. Ne razumem zasto odgovarate kao da ste "popili svu pamet ovog sveta", nisu DECA studirala medicinu nego Vi!!!

A o konstrukciji recenice bi mogao da se pozabavi neko ko je npr. profesor srpskog jezika, a ne doktor!
Hvala!

Iskreno ne mislim ni o kome da je ovde ne strucan niti bilo sta lose.Nemam 16,vec 17 godina.Ne ispravnost recenice(ili celog teksta,jos nisam procitao) je bila zbog moje zurbe,tako da nisam moagao(imao vremena) da procitam vec sam samo pisao bez nekog velikog razmisljanja jer su mi misli mozda bili na nekoj drugoj strani.Iskreno ja sam samo pitao sta me ineteresuje.Ni to nisam mislio zato sto bih se trebao proveriti(koristim zastitu), vec cisto radi preventive jer devojka planira da uzme pilule, i naravno onda ne bih koristio kondom. Imala je jednom neku infekciju koliko znam,ali tada nismo imali seks,i brzo je to izleceno. Posto je ginekolog njoj rekao(odavno kad je prvi put bila kod njega) da infekcije se mogu dobiti slucajno, dodirivanjem prljavih ruku,ili slicno, ja sam mislio cisto radi prevenitve proveriti da li ja mozda nesto imam,mada mislim da je sve u redu(nikada bez kondoma),ali ja svoju devojku volim i ne bih zeleo da ona MOZDA dobije bilo sta zbog toga sto je mene nesto mrzelo da uradim.Zajedno smo se slozili prvo da uradim to,ali iskreno sada mislim da nema potrebe kao i ona takodje.Ovo sve je bilo cisto radi neke nase sigurnosti, ali ja i ona smo vrlo otvoreni jedno prema drugom, i o svemu pricamo tako da smo i ovo resili.Hvala vam jos jednom na odgovrima,izvinjavam se na NE pismenosti.Iskreno nisam dobio neke ekstra odgovore kao sto sam se nadao :( ,ali verujem da sam ja jednim delom kriv,ali i sam sam ne upucen u te stvari,zato sam i pitao ovako jer neznam koga i sta konretno da pitam.Nije vazno jednostavno,temu mozete zakljucati,mada mislim da ima dosta muskraca koje bi to mozda nesto zainteresovalo,a ovakih tema ovde nema i svi se vi bavite samo zenskim problemima, jer ste i vi mahom devojke i zene i to je razumljivo. Pozdrav!
 
dr:
slatko volim :)):
Ne znam sta ga Vi dr niste razumeli, ja laik pa sam decka sve razumela- interesuju ga MUSKE INFEKCIJE i to je to. Ne razumem zasto odgovarate kao da ste "popili svu pamet ovog sveta", nisu DECA studirala medicinu nego Vi!!!

A o konstrukciji recenice bi mogao da se pozabavi neko ko je npr. profesor srpskog jezika, a ne doktor!
Hvala Vam sto ste me prosvetlili!
Jos samo da me edukujete kakve su to muske infekcije, jer zaista nikada se nisam srela sa takvom grupom infekcija...
Kad vec toliko znanja posedujete podelite ga sa nama, pokazite nama doktorima kako smo nestrucni, kako ne znamo svoj posao, a pre svega nas naucite kako se to treba odnositi prema pacijentima, pogotovo takvim bezobraznim i iskompleksiranim kao sto ste vi.
Zalite se ministru zdravlja za sve sto vas nervira vezano za pitanje zdravlja ali prestanite da se izivljavate i da lecite svoje komplekse na nama koje licno ne poznajete.
Ovo vam je odlican nacin da se resite svih svojih nezadovoljstava, ne poznajete nas, fin nacin da se opustite...nema sta.
E pa dosta je bilo! :x
Prevazilazite sve granice lepog ponasanja, ako mislite da cu vam dozvoliti da me pljujete za ono sto radim u svoje slobodno vreme, dobrovoljno nakon 8 -casovnog radnog vremena ...grdno se varate! :evil:

Mislim da nemas toliko cemu da se ljutis(izvini sto ti ne persiram,nisi toliko starija od mene,a i sa svima se odnosim bez prevelikog persiranja jer tako i tebe baca u straost,a i druge).Zena,devojka(slatko volim) ne verujem da je mislila toliko lose o tebi,mozda je malko preterala,ali razmisli kako sam se ja mozda osetio kada si napisala da sam NE pismen, iako nisi znala mozda zbog cega je to tako. Mozda je ogorcena time kako si ti postupila prema meni.Zahvaljujem joj se na tome jer ja verovatno ne bih ni dosao vise na vas forum zbog ovakvog odgovora,jer sam i ja bio ogorcen time kako si postupila prema meni. Da sam strucan verovatno ne bih ni pitao nista,kao i to da sam znao kako i sta direktno da pitam pitao bi,a ne bi bio ovako neodredjen mozda(iako ja nenzam, kako bi drugacije napisao jos uvek). Takodje videla si da sam toliko ne upucen u medicinu da si mogla i ti pomoci malo,a ne onako odbrusiti na grozan nacin.MOzda si ti imala grozan dan,pa si se ne potrebno iskalila sto opet nije bilo fer prema meni. Ne branim ovde nikoga,vec samo zelim "smiriti strasti" koje su se digle zobg mene.Ljudi nemojte se svadjati bezveze.Nadam se Dr. da ces shvatiti da je greska tvoja(mislim oko napadnosti i odgovora meni).Iskreno greska je i moja, ali gde bih se obratio kad sam ne strucan i ne upucen?? Ja time nisam kriv.Jos jednom hvala vam. Nadam se da nikome nisam ostao duzan izvinjenje, kao i zahvalnost (slatko volim).Pozdrav jos jednom.
 
Ja se ne ljutim, ono sto sam rekla stoji, imas 17 godina i treba da ucis, da se skolujes, edukujes na svaki moguci nacin.
Jedno vreme sam radila u skoli(medicinskoj) i znam koliko ste jogunasti, koliko nemate pojma o zivotu i seksu a mislite da ste strasno veliki i odrasli, imam dovoljno iskustva u radu sa tvojim vrsnjacima ali isto tako znam da sa pravopisom lose stojite.I nemoj da se ljutis ali nepismen se pise zajedno.
Procitaj molim te svoj prvi ,pa onda drugi post pa ces videti kako to zvuci.

Sto se tice persiranja, ne patim od toga da mi persiras ali 10, 11 godina jeste mnogo u ovom trenutku, i ne osecam se starom ali to ces shvatiti kad dodjes u moje godine, ipak se mora znati ko kosi ko vodu nosi, sto bi rekao nas narod.
A sto se ovde prisutnih osoba tice, ne radi se tu o uzimanju tvog lika i dela u zastitu, nego o tome da doticna neke svoje licne konflikte resava na forumu.
Pogledaj kolika je tema ginekologija, da si je samo otvorio i posetio neke od tamo nabrojanih sajtova mnoge stvari bi ti bile kristalno jasne.Nisam imala los dan, i nisam iskaljivala svoje frustracije po forumu jednostavno moj um ne moze da shvati da prosto postoje ljudi koji sve ocekuju servirano na tanjir a da pri tome se ne potrude ni ono sto im je pred nosom da procitaju.
Niko ne ocekuje da budete strucni ali da vas toliko mrzi da sami nadjete odgovore na neka pitanja, e to je vec strasno.Uostalom pitanje si mogao da mi postavis i preko pp, i to pise na temi ginekologija...
Ovde muskarci isto kao i zene mogu naci sve sto ih zanima, i infekcije nisu podeljene na muske i zenske nego sve spadaju u grupu seksualno prenosivih bolesti.
Nadam se da ce vam uskoro uvesti seksualno obrazovanje pa ce tvoja generacija biti bolje informisana, i onda cete se i prema seksu odnositi daleko odgovornije.
 
dr:
slatko volim :)):
Ne znam sta ga Vi dr niste razumeli, ja laik pa sam decka sve razumela- interesuju ga MUSKE INFEKCIJE i to je to. Ne razumem zasto odgovarate kao da ste "popili svu pamet ovog sveta", nisu DECA studirala medicinu nego Vi!!!

A o konstrukciji recenice bi mogao da se pozabavi neko ko je npr. profesor srpskog jezika, a ne doktor!
Hvala Vam sto ste me prosvetlili!
Jos samo da me edukujete kakve su to muske infekcije, jer zaista nikada se nisam srela sa takvom grupom infekcija...
Kad vec toliko znanja posedujete podelite ga sa nama, pokazite nama doktorima kako smo nestrucni, kako ne znamo svoj posao, a pre svega nas naucite kako se to treba odnositi prema pacijentima, pogotovo takvim bezobraznim i iskompleksiranim kao sto ste vi.
Zalite se ministru zdravlja za sve sto vas nervira vezano za pitanje zdravlja ali prestanite da se izivljavate i da lecite svoje komplekse na nama koje licno ne poznajete.
Ovo vam je odlican nacin da se resite svih svojih nezadovoljstava, ne poznajete nas, fin nacin da se opustite...nema sta.
E pa dosta je bilo! :x
Prevazilazite sve granice lepog ponasanja, ako mislite da cu vam dozvoliti da me pljujete za ono sto radim u svoje slobodno vreme, dobrovoljno nakon 8 -casovnog radnog vremena ...grdno se varate! :evil:



Kao prvo- nije mi jasno zasto se ljutite?! Ja nisam imala nikakvu zlu nameru, pa da tako reagujete!
I uopste Vas nisam pljuvala, niti sam bilo kako "nezadovoljna". Samo sam primetila da volite da pametujete, ljudima veoma DRSKO odgovarate na ovom forumu, sto mnogo govori o vama kao lekaru! A mnogo govori i o Vama kao jednoj mladoj, obrazovanoj osobi, koja ima samo 28. godina, a vec je tako zlovoljna i namcorasta, na zalost...
 
"Izvini sto cu ti ovo reci ali ti si apsolutno nepismen, pogledaj konstrukciju recenice...ajde reci ti meni kako ja da iz toga shvatim sta ti hoces?
Otidji kod dermatovenerologa(da, to je isto sto i dermatolog samo sto mu je pun naziv specijalizacije dermatovenerolog(venerolog-specijalista za venericne ili ti seksualno prenosive bolesti))ili kod urologa.
Uput ces dobiti od lekara opste prakse ili ako si maloletan od pedijatra "



"Hvala Vam sto ste me prosvetlili!
Jos samo da me edukujete kakve su to muske infekcije, jer zaista nikada se nisam srela sa takvom grupom infekcija... "

***********************************************

- Kad vec diskutujemo o pravopisu i pismenosti, moram da izdvojim jos par pravopisnih gresaka (inace, na zapete i ostale znake interpunkcije nisam obracao paznju):

NEPRAVILNO: ili ti , PRAVILNO: iliti

NEPRAVILNO: prosvetlili , PRAVILNO: prosvetili (od prosvecivanje, prosvetiti, prosvecenost ...)

Mozda ima jos neka greska, ali sad mi se bas prispavalo... Mozda neki drugi put...

:) Laku noc!
 
dr:
Ja se ne ljutim, ono sto sam rekla stoji, imas 17 godina i treba da ucis, da se skolujes, edukujes na svaki moguci nacin.
Jedno vreme sam radila u skoli(medicinskoj) i znam koliko ste jogunasti, koliko nemate pojma o zivotu i seksu a mislite da ste strasno veliki i odrasli, imam dovoljno iskustva u radu sa tvojim vrsnjacima ali isto tako znam da sa pravopisom lose stojite.I nemoj da se ljutis ali nepismen se pise zajedno.
Procitaj molim te svoj prvi ,pa onda drugi post pa ces videti kako to zvuci.

Sto se tice persiranja, ne patim od toga da mi persiras ali 10, 11 godina jeste mnogo u ovom trenutku, i ne osecam se starom ali to ces shvatiti kad dodjes u moje godine, ipak se mora znati ko kosi ko vodu nosi, sto bi rekao nas narod.
A sto se ovde prisutnih osoba tice, ne radi se tu o uzimanju tvog lika i dela u zastitu, nego o tome da doticna neke svoje licne konflikte resava na forumu.
Pogledaj kolika je tema ginekologija, da si je samo otvorio i posetio neke od tamo nabrojanih sajtova mnoge stvari bi ti bile kristalno jasne.Nisam imala los dan, i nisam iskaljivala svoje frustracije po forumu jednostavno moj um ne moze da shvati da prosto postoje ljudi koji sve ocekuju servirano na tanjir a da pri tome se ne potrude ni ono sto im je pred nosom da procitaju.
Niko ne ocekuje da budete strucni ali da vas toliko mrzi da sami nadjete odgovore na neka pitanja, e to je vec strasno.Uostalom pitanje si mogao da mi postavis i preko pp, i to pise na temi ginekologija...
Ovde muskarci isto kao i zene mogu naci sve sto ih zanima, i infekcije nisu podeljene na muske i zenske nego sve spadaju u grupu seksualno prenosivih bolesti.
Nadam se da ce vam uskoro uvesti seksualno obrazovanje pa ce tvoja generacija biti bolje informisana, i onda cete se i prema seksu odnositi daleko odgovornije.
Sto se tice edukacije,edukovan sam dosta,ali eto medju tim bolestima nisam,uostalom zivot je tek predamnom pa cu polako sa godinama se i edukovati. U redu je da sam pogledao sve to.Da sam imao vremena potrazio bi,i ne bi postavljao pitanje ovde.Ok ne pismen se pise zajedno,ja ga pisem odvojeno..i sta sad?Nisi razumela sta sam hteo napisati ili sta? Cinjenica je da ne samo mi mladi ne stojimo bas ok sa pravopisom(lude godine).Iskreo mislim da sam zrela osoba,zrelija od mojih vrsnjaka,a imam drugove tvojih godina(dosta njih) pa ti zato ne bih ni persirao.. 10,11 god. nije nista. Mnoge stvari su uticale na mene u zivotu da sazrim brze.Sad ti mislis koji ovo klinac bulazi tamo..i to je ok,ali to je tvoje misljenje,kao i to da sam nepismen!Uostalom nije ni vazno.Pogledacu tamo teme,kao i svi sto bi trebali da gledaju tamo,i sto ce nam onda forum?80% pitannja ovde su vezana za ginekologiju.Kada bi svi gledaili tamo i trazili non stop ne bi ni imalo novih postova. Na svim tim satovima,linkovima predpostavljam da pise uopsteno, ali mene interesuje sta ti,kao lekar kazes direktno meni,a ne nesto vezano za sve.Znam da se ne dele na muske i zenske,ali isto tako malo ces naci linkova gde mozes da cujes kako se sve manifestuje kod muskarca,i da li uopste,kao i direktne informacije o tome kako se sta radi na tom pregledu,kao i cene koje si navela(doduse to je ne bitno toliko ali ipak...).Nije problem,potrazicu na onim linkovima. Ako mislis da je to dovljna edukacija,a ne ipak nekog strucnog ko ce ti ipak nesto direktno reci. Tamo je gomila tekstova.Nekolicinu sam procitao jos davno,doduse ne na ovim linkovima sto si ti dala,ali tamo je sve uopsteno i napisano kao prica.Nema direktnosti.Ne mozes ti tekstu da postavis pitanja, kao sto ti mozda neke,dosta stvari nece biti jasno sta znace ili bilo sta..I sta onda? Da lupas glavu? Ipak mislim da je licni kontakt sa doktorom bolji i od ovoga jer onda ne bi mmorao paziti i na pravopis, i mozda bi bolje se moglo objasniti.Ali ko ce muciti i pitati doktora za svaku sitnicu? Zato valjda i postoje ovakvi forumi.Pre sam stalno citao ovde, ali ovo je prvi put da postavljam temu,i grozno sam se osetio posle tvog odgovora.Vec sam rekao,gore a evo i sad odgovaram.Mogao sam naci milion tekstova vezano za sve to..edukovati se,ali bitnije i lakse je pricati sa zivim bicem nego samo citati! Nisam rekao da to nije lose.Ali nekada zelis neke stvari da saznas na brzinu i jednostavno nemas vremena,mrzi te da trazis nije ni vazno.Onda, vidis kao ja dodju ljudi na forum i pitaju.Sad neko zna sta treba da pita neko ne.Ja sam samo zeleo uopsteno sve.Nijednu bolest,nijednu infekciju nisam izdvajao. Uostalom mislio sam da je forum super stvar,ljudi te ne znaju mozes sve da pitas(mozda jos uvek to bar malko mislim).Vise ne mislim tako,Mozda previse neke stvari shvatim licno iako niko nezna ko sam ja.Ispala sui previse odbojna prema "klincu".Shvatam te donekle.Nije ni vazno.Nadam se da nece jos ljudi naici na ovakve odgovore.U svakom slucaju hvala. Iskreno ni sad neznam sta sam pisao,jer sam dosta stvari radio izmedju,ali mrzi me da citam,sta cu.Shvati me kao nepismenog,pa ako mezes da desifrujes nesto desifruj,ako ne onda ne..nije ni vazno.Uglavnom tesko da cete vise vidjati moje postove ovde.Hvala.Pozdrav!
 
profesionalac-bgd:
"Izvini sto cu ti ovo reci ali ti si apsolutno nepismen, pogledaj konstrukciju recenice...ajde reci ti meni kako ja da iz toga shvatim sta ti hoces?
Otidji kod dermatovenerologa(da, to je isto sto i dermatolog samo sto mu je pun naziv specijalizacije dermatovenerolog(venerolog-specijalista za venericne ili ti seksualno prenosive bolesti))ili kod urologa.
Uput ces dobiti od lekara opste prakse ili ako si maloletan od pedijatra "



"Hvala Vam sto ste me prosvetlili!
Jos samo da me edukujete kakve su to muske infekcije, jer zaista nikada se nisam srela sa takvom grupom infekcija... "

***********************************************

- Kad vec diskutujemo o pravopisu i pismenosti, moram da izdvojim jos par pravopisnih gresaka (inace, na zapete i ostale znake interpunkcije nisam obracao paznju):

NEPRAVILNO: ili ti , PRAVILNO: iliti

NEPRAVILNO: prosvetlili , PRAVILNO: prosvetili (od prosvecivanje, prosvetiti, prosvecenost ...)

Mozda ima jos neka greska, ali sad mi se bas prispavalo... Mozda neki drugi put...

:) Laku noc!
:) I tebi!
 
dr:
profesionalac-bgd:
"Izvini sto cu ti ovo reci ali ti si apsolutno nepismen, pogledaj konstrukciju recenice...ajde reci ti meni kako ja da iz toga shvatim sta ti hoces?
Otidji kod dermatovenerologa(da, to je isto sto i dermatolog samo sto mu je pun naziv specijalizacije dermatovenerolog(venerolog-specijalista za venericne ili ti seksualno prenosive bolesti))ili kod urologa.
Uput ces dobiti od lekara opste prakse ili ako si maloletan od pedijatra "



"Hvala Vam sto ste me prosvetlili!
Jos samo da me edukujete kakve su to muske infekcije, jer zaista nikada se nisam srela sa takvom grupom infekcija... "

***********************************************

- Kad vec diskutujemo o pravopisu i pismenosti, moram da izdvojim jos par pravopisnih gresaka (inace, na zapete i ostale znake interpunkcije nisam obracao paznju):

NEPRAVILNO: ili ti , PRAVILNO: iliti

NEPRAVILNO: prosvetlili , PRAVILNO: prosvetili (od prosvecivanje, prosvetiti, prosvecenost ...)

Mozda ima jos neka greska, ali sad mi se bas prispavalo... Mozda neki drugi put...

:) Laku noc!
Divan si...upisujem kurs daktilografije prvom prilikom .
Zaista ne smem sebi da dozvolim vise ovakve greske pri kucanju.Sta bih ja da nema ovako divnih ljudi da me isprave...hvala, hvala!
:D :D :D
 

Back
Top