Ateisticki citati

Vi vjerujete u knjigu u kojoj su životinje koje govore, čarobnjaci, vještice, demoni, štapovi koji se pretvaraju u zmije, gorući grmovi, hrana koja pada s neba, ljudi koji hodaju po vodi i sve vrste čarobnih, apsurdnih i primitivnih priča, i kažete nam da smo mi oni kojima treba pomoć? – Mark Tven

I love Jesus.He’s born, I get presents. He dies, I get chocolate. - nepoznat autor, bar meni.

Ima ih jos dosta, sad ne mogu da se setim.
 
Наслов лепо говори да ће овде да се наводе атеистички цитати.
Молим вас да поштујете то без коментарисања цитата.
Хвала.
 
Stephen Roberts: I contend that we are both atheists. I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours.

Stephen Roberts: Jа тврдим да смо сви атеисти. Ја само верујем у једног бога мање од ваc. Када схватите зашто сте одбацили све друге могуће богове, ви ћете разумети зашто сам ja одбациo вашeг.
 
Poslednja izmena:
Ipak, istorijska je slucajnost sto se u nasem drustvu smatra normalnim verovanje da Tvorac svemira cuje nase misli, ali je zato znak mentalnog oboljenja verovanje da Bog komunicira s vama tako sto uredi da kisne kapi udaraju u prozor vase spavace sobe u ritmu Morzeove azbuke. Tako, iako religiozni ljudi nisu ludi (u nacelu), po svojim sustinskim verovanjima oni to svakako jesu.

Sam Harris, The End of Faith
 
Think someone could spend half their life in a slam with a horse bit in their mouth and not believe? Think he could start out in some liquor store trash bin with an umbilical cord wrapped around his neck and not believe? Got it all wrong, holy man. I absolutely believe in God... And I absolutely hate the fucker.


Riddick, Pitch Black.


:mrgreen:
 
Ovo je usko definisano područje, pa koje misliš da bi citate trebalo stavljat? O privatnom životu ateista? O njihovim problemima s poreskom službom? O njihovim hemorodima?

Niko ne kaže da ih nemaju. Ali onda bi tema bila na nekom drugom pdf-u. Možda: Ateistički Pogled Na Svet I Kako Ga Objasniti.

Ili o zdravlju.


:think:
 
Za tebe i nije nista bolje od religije. :lol:
Ti si bas onako... religiozni tip. Samo usko gledanje na svet, bez i malo ukljucivanja mozga. No brain, no pain.
Nikada ti neces biti ateista. Nemas tu sirinu, sa tim nedostatkom si rodjen, verovatno. Bez ikakvih predispozicija.
 
Za tebe i nije nista bolje od religije. :lol:
Ti si bas onako... religiozni tip. Samo usko gledanje na svet, bez i malo ukljucivanja mozga. No brain, no pain.
Nikada ti neces biti ateista. Nemas tu sirinu, sa tim nedostatkom si rodjen, verovatno. Bez ikakvih predispozicija.

е видиш како умеш да будеш паметна кад хоћеш
 

Back
Top