Koji program da izaberem za pocetak?

Zato sto objektno orijentisano programiranje neces nikada nauciti (bar ne kako treba) bez prethodnog znanja proceduralnog programiranja...

edit:

To ti je kao da ucis dete resavanju diferencijalnih kvadratnih jednacina, pa posle da ga ucis da resava proste jednacine sa jednom nepoznatom (jerbo kad nauci ove prve, one druge ce de-facto znati)...

Sve ide svojim tokom... Ne mozes nekoga da ucis matematiku ako ga nisi naucio da pise i cita brojeve...
 
HEMICAR:
Koristim racunar vec duze vreme ali bi zeleo da naucim da napravim neke jednostavnije programe.Normalno tu sada treba odluciti sa kojim programom poceti posto ipak ne bi nesto pretesko a ni nesto da je za decu? Voleo bih da cujem vase predloge !!!

programiranje je zanat ;), uci sta bilo (java nije lose za pocetak) ali u principu treba dosta vremena da ti svoje znanje unapredis do tog nivoa da mozes da ga prodas :) (godine obicno)

ah, da odgovorim na pitanje ... "hello world" je najbolji program za pocetak :)

Pozdrav
 
SALE83:
C++ je pobaljsani C Jel tako ili nije.
Ja da sada pocinjem iz pocetka radio bi na C++-u.

pa tako nekako ... ono sto ti niko nije rekao:

C je "sistemski" jezik, iako mozes da nadjes korisnicke aplikacije pisane u C-u vecina normalnih ljudi, danas, pise aplikacije u C++ ili Java ili Python ili <popuni_sam>. C ucis ako hoces da radis sistemsko programiranje: "device" drajveri, unix sistemski alati etc.

C++, Java, Python, <popuni_sam> su aplikacioni jezici ...


Pozdrav
 

Back
Top