Opadanje kose i perut

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ajkulica:
FOLTENE SU ITALIJANSKE AMPULE PROTIV OPADANJA KOSE I POTPUNO SU BEZOPASNE PO ZDRAVLJE A STVARNO SU DELOTVORNE.NARAVNO DA TREBA PROVERITI KRVNU SLIKU A POSEBNO GVOZDJE U KRVI JER AKO I AKO JE SA KRVNOM SLIKOM SVE OK MOZE SE DESITI DA IMA MANJAK GVOZDJA U KRVI.
Kada se radi laboratorija to podrazumeva obaveznu kontrolu izmedju ostalih stvari i gvozdja, krvna slika je daleko siri pojam od onoga kako je Vi shvatate.
I molim Vas nemojte pisati velikim slovima, to je protivno pravilima foruma i tretira se kao urlanje.
Pozdrav!
 
ajkulica:
FOLTENE SU ITALIJANSKE AMPULE PROTIV OPADANJA KOSE I POTPUNO SU BEZOPASNE PO ZDRAVLJE A STVARNO SU DELOTVORNE.NARAVNO DA TREBA PROVERITI KRVNU SLIKU A POSEBNO GVOZDJE U KRVI JER AKO I AKO JE SA KRVNOM SLIKOM SVE OK MOZE SE DESITI DA IMA MANJAK GVOZDJA U KRVI.

Nismo se razumele, kada sam rekla 'ne uzimati gvozdje i folan' mislila sam na folnu kiselinu i njene preparate, a ne na ampyule protiv opadanja kose.
 
Ja nesto mislim da je uzrok svake bolesti malo dublji.

Mislim nije samo tako jednostavno stres.

Homeopatija kaze da to nesto treba da izadje a ne da se gurne nazad

Ja sam za neke prirodne preparate tipa komova rakija i kopriva

Ima li neko iskustva sa time ili koristite samo ove fency skupe preparate.

E da ja sam koristio Kuth preparate koje prepisuje dr Krtolica po frizerskim salonima. Pomagalo mi je samo dok sam koristio a ono bas su skupi.
 
skerla:
Ja nesto mislim da je uzrok svake bolesti malo dublji.

Mislim nije samo tako jednostavno stres.

Homeopatija kaze da to nesto treba da izadje a ne da se gurne nazad

Ja sam za neke prirodne preparate tipa komova rakija i kopriva

Ima li neko iskustva sa time ili koristite samo ove fency skupe preparate.

E da ja sam koristio Kuth preparate koje prepisuje dr Krtolica po frizerskim salonima. Pomagalo mi je samo dok sam koristio a ono bas su skupi.

bolje drmni jednu komovicu nego da glavu nalivas sa njom...ta terapija veze nema sa zivotom...zna se dobro koja je terapija za opadanje kose...
 
Sto se tice Selsuna, u apotekama se sada prodaje samo plavi Selsun, koji je dosta blazi od ovog koji je pominjan.

Naime, taj narandzasti Selsun se vise ne uvozi, jer je u Srbiji registrovan kao lek.
Ja ga nabavljam iz Grcke, ima da se kupi u svakoj apoteci, kosta 7€.
E sad, sezona letnjih odmora se zavrsila, pa ne znam kako ces sa nabavkom.

Ja imam seboreicni dermatitis i koristila sam taj Selsun godinu dana i peruti uopste nije bilo, a onda se odjednom ponovo pojavila.

Sada korisitim Vichy i odlicno mi odgovora, tj. perut se povukla. Posto se radi o masnoj peruti, ja sam uzela zeleni Vichy dercos.

Trebala bi da probas sa Mycoseb-om, mozda ce ti on pomoci, naime ne odgovaraju svima iste vrste sampona ( meni Mycoseb ni malo ne pomaze ) ili da trazis u apoteci tester, sto sam ja uradila kada sam kupovala Vichy ( cena je oko 900din, pa nije bas zabavno kupiti ga ako ne odgovara ).


Kad sam se vec raspisala onda i da pitam, sada drzim perut pod kontrolom, medjutim lice mi je u losem stanju, jer se seboreja i tu prosirila.
Koristila sam Didermal, ali vise ne smem jer nije preporucljivo a koza je i dalje crvena, zateze i peruta se.
 
Probajte sa samponom Kelual DS...odlican je...protiv peruti,naravno..mada se i on tesko nabavlja...Selsun narandzasti je neprevazidjen...Mycoseb mi je treci izbor,mada i on ponekad pomogne...a na lice ,to jest seboroicne predele mozes da mackas od Bioderme Sensibio DS,on je vise za rozaceu,ali kod seborejeefikasno uklanja crvenilo i perutanje,imam odlicne rezultate sa tim:)Od trade mark krema .............. pomaze u dosta slucajeva takodje....
 
MYCOSEB. Nema ga nigde, smrc... Cula sam da mozda prave u nekim apotekama taj sampon (ketokonazol). Procitah 10 strana na forumu o opadanju kose, trazeci nesto o mycosebu. Zeznuli me ovi iz Zorke, a fantasticno sam, dosad, drzala seboreu pod kontrolom. Otkad ga nema, svrab me izlude, a i ta perut.... Nego, koje namirnice sadrze cink, htela bih malo da pokusam i sa tim?
p.s. Please, ako neko zna gde mogu da nadjem Mycoseb, neka apoteka mozda jos ima zalihe, pomagajte!
 
Kupuje se u apoteci.
Evo i slike, da znas sta kupujes :)
 

Prilozi

  • selsun.jpg
    selsun.jpg
    36,1 KB · Pregleda: 18
Molim vas da mi pomognete.
Imam 19 godina a kosa je pocela da mi opada od pre 2 meseca.Opada ravnomerno i skroz se razredila.Od pre nedelju dana kupio sam nekakav sampon fitoval.Pa neznam da li ce mi to sta pomoci ako ne sta da kupim ili sta da radim.Molim za pomoc
 
нисам ни знао да имам суву перут... хехе


па овако... имам суву перут, пробао сам свашта, задњи је био mycoseb, али ми уопште не помаже... једини излаз ми је да се шишам скроооз кратко, али чим мало порасте коса, одмах и перут крене... стварно ружно изгледа...
има ли неко неки савет??
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top