Suga/scabies

pa ja sam se prvi put mazao benzolom 4 dana...pa su mi se opet pojavile oni mali plikcici po stomaku samo...pa sam mazao sumpor kremu 5 dana....i evo opet posle 4,5 dana pojavljuju mi se po stomaku opet ti plikcici...
sad vec pocinjem da sumnjam da je nesto drugo u pitanju :(
ako neko zna sta bi jos mogglo da bude neka napise
stvarno sam se vise smorio :(
 
pa ja sam se prvi put mazao benzolom 4 dana...pa su mi se opet pojavile oni mali plikcici po stomaku samo...pa sam mazao sumpor kremu 5 dana....i evo opet posle 4,5 dana pojavljuju mi se po stomaku opet ti plikcici...
sad vec pocinjem da sumnjam da je nesto drugo u pitanju :(
ako neko zna sta bi jos mogglo da bude neka napise
stvarno sam se vise smorio :(

Nije nista drugo,samo mora da prodje neko vreme da se koza smiri.

Jedno pitanje,da li si se pridrzavao terapije onako kako ti je objasnjeno?
Oprao i dezinfikovao sve po kuci???
 
pa jesam....stavio sam svu opranu posteljinu kad je pocela terapija...i cistu posteljinu.....imao sam jedno odelo za kucu i jedno odelo za posao.............posle 6-tog dana sam se okupao i promenio svu posteljinu i svu garderobu...kupio sredstvo za dezinfekciju u apoteci i isprskao sve moguce i prebrisao sve sto sam mogao....oprao jakne...
jedino sto nisam uradio...nisam oprao patike....

a jel moguce stvarno da se pojavljuju ti plikcici i ako mi je uspela terapija?

za svaki slucaj sam zakazao u pasterovoj,na koznoj klinici vadjenje brisa...jer hocu da mi ustanove da li je to to...........posto je pocelo malo da me pecka koza....
 
Koza ti je iziritirana mastima,potrebno je neko odredjeno vreme da se skroz smiri,potrebno je da bar 3 dana mazes mast koja je mesavina korta i neutralne kreme,ali to ce ti prepisati u Pasterovoj.
S ozbirom po simptomima koje si imao nista drugo nije moglo da bude i nista od drugih koznih bolesti ne prolazi od sumpora tako da je moje misljenje da ti je DR postavila tacnu dijanozu i da je sada jedino potrebno da smiris sebe jer znam da taj svrab utice malo i na nervni sistem.
 
pa ok....daj boze da je tako...jer stvarno smara taj svrab a i sama pomisao da imam sugu .... :/
videcu sutra kad mi uzmu taj bris pa cu napisati ovde bas da znate....
nadam se da se na te rezultate ne cega nesto duze od 1-og dana...
 
pa da....nisu mi nista nasli :)
dala mi je doktorka kremu da mazem par dana da mi se smiri koza...i odmah mi je bolje danas...
a ne verujem...mozda sam tu sugu izlecio i posle mazanja onog prvog puta sa beznolom...pa mi se iziritirala koza...
a ja otisao ponovo kod lekara i umesto da mi daju kremu u gradskoj bolnici ona mi dala opet da se lecim sumporom
kako ne volim te nesposobne doktore...uzas....
 
Jedan savet za tebe i sve pacijnte kao sto si ti,Sledeci put se sam leci posto je ocigledno da si ti sposoban a oni koji su zavrsili fakultet nisu. :confused:

Suga ti je izlecena {mozda} da temu ne bi dalje spamovali promenicu naslov teme posto je jako korisna za nekoga kome je potreban savet.
 
doktorka mi je prepisala sinoderm da mazem da bi mi prosla iritacija....i mazao sam ga jedno 3,4 dana na mesta koja su mi bila najvise iziritirana...
i evo i posle toga mi se koza susi strasno kad je ovakvo vreme.
jel znate vi da li ima neka efikasnija krema da malo mazem :)
 
Ne,emoliens je sasvim neutralna krema a tebi je koza ispostena od sumpora zato te i svrbi,
Sinoderm u emoliensu znaci da je sinoderm stavljen u emoliens a to se radi u apotekama jer oni imaju tacan odnos masti koji se stavlja. Posle samo nastavis da negujes kozu emoliensom.
 
dobro ...ajde mi sad reci malo prostijim jezikom posto ja nisam doktor....jer si htela da kazes da sinoderm koji sam kupio u originalnom pakovanju je ustvari smesa Sinoderma i emoliensa?
i da sad trebam da trazim u apoteci originalno pakovanje emoliensa ili da trazim da mi to daju u nekoj posebnoj apoteci?
 
Ne nisam to htela da kazem,lepo sam napisala da kupis mesavinu sinoderma i emoliensa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A kada budes presao samo na emoliens onda kupujes cist emoliens.Jasnije??? :)
 
Molim Vas za odgovor....

vec nekoliko dana imam promenu na kozi izmedju prstiju leve ruke...mislila sam da je reakcija na hladno vreme jer inace imam suvu kozu...dok mi juce suprug nije ,u sali, rekao da je shuga...
sad sam se zabrinula...citala sam opis i gledala slike na internetu...kod mene nije tako strasno...za sad ne osecam svrab po telu....u stvrai, mislim da me svrbi na nervnoj bazi :sad2:

dakle, da li moram da osecam svrab po celom telu ako je suga u pitanju?
 
Molim Vas za odgovor....

vec nekoliko dana imam promenu na kozi izmedju prstiju leve ruke...mislila sam da je reakcija na hladno vreme jer inace imam suvu kozu...dok mi juce suprug nije ,u sali, rekao da je shuga...
sad sam se zabrinula...citala sam opis i gledala slike na internetu...kod mene nije tako strasno...za sad ne osecam svrab po telu....u stvrai, mislim da me svrbi na nervnoj bazi :sad2:

dakle, da li moram da osecam svrab po celom telu ako je suga u pitanju?

Morate da imate svrab i na ostalim delovima tela a ne samo na rukama,pre bih rekla da vam je ispostena koza od suvog vremena,malo je vise negujte i svrab ce nestati..
 
Nemam pojma dal ste svi zivi na ovoj temi, ali aj da pokusam, ne znam kome da se obratim...

Pre tri dana mi je dijagnostifikovan Scabies, ne na osnovu laboratorijske analize, vec na osnovu izgleda koze i simptoma koje sam rekao lekaru. Dat mi je Sumpor 15%, mazanje 3x dnevno, 7 dana, tek 8. dan kupanje. Kako nisam pitao lekara za konkretna objasnjenja ( bio sam u panici valjda, sta li je ... ne kaze ti neko da imas sugu svaki dan ), pozvao sam od kuce neke privatne klinike i jedan lekar mi je objasnio da se mazu bukvalno svi detalji, ukljucujuci i vrat i glans penisa. Tako sam i poceo da radim.

Tek drugi dan se mazem, i na kozi vec pocinje da mi se javlja nekakva alergija, crvenilo, predeo ispod grudi i vrat. Na tim delovima sada osecam svrab, a ranije ga nisam imao. Da li je moguce da je to zbog preosetljivosti koze na sumpor ? Kako dalje da postupam, terapija mi traje jos 4 dana, dakle jos 12 mazanja, a osip mi se pojacava. Smem li samoinicijativno prekinuti ranije terapiju?

Garderobu u kojoj sam bio, danas sam promenio, nisam razmazen, niti previse osetljiv, ali jednostavno ne mogu taj smrad da izdrzim vise, povraca mi se. Novu garderobu koju sam obukao, prethodno sam detaljno ispeglao peglom na paru, na " najjace" . Da li je to dovoljna dezinfekcija?

Sada malo i paranoje :( - na licu mi se pre 5 dana pojavila sitna bubuljica, takve bubuljice mi prodju uvek za dan-dva. Ali ova i ne razmislja da prodje, ista je kao i pre 5 dana. Kad se malo bolje zagledam u ogledalo, vidim i nekoliko sitnijih bubuljica po obrazima. Sve to me NE svrbi. Preventivno sam danas stavio malo sumpora na tu problematicnu bubuljicu.

Zanima me da li se ikada desava da Scabies predje i na lice ili je taj deo tela UVEK postedjen kod odraslih? Sumpor ne smem mazati po licu, jer se plasim da ce koza JAKO burno odreagovati, s obzirom da mi je vec odreagovala na nekim drugim delovima tela......Postoji li nesto drugo sto je bezbedno za lice, a sto se sme mazati ?

Hvala !
 
Sumpor se ne maze na lice i na vrat!!!!!!!!!!!!!

Jedno pitanje koliko puta dnevno mazete sumpor????
Napisali ste da vam je ostalo jos 4 dana i 12 mazanja....:think:

Sumpor se maze jednom dnevno!

PS.Šuga nikada ne ide na lice,zato ne mazite nista na lice samoinicajativno.
 

Back
Top