Povodom tekstova ljudi nesredjenih umova

Hideo

Početnik
Poruka
6
U vezi gej pitanja je ovaj tekst. Citam ovde i ne mogu da verujem, a opet i mogu jer su reci srpske i sasvim jasne. Koliko slabouumnih ljudi ima, sa tim ogranicenim i nesretnim shvatanjem devedesetih godina, kada je, na zalost i takvo shvatanje nastalo. Vidim da se svi hvataju za usvajanje dece. To je najkomicnije! Ovde hetero parovi, koji ispunjuju uslove, i to licno znam dva para koji ispunjuju sve uslove, godinama ne mogu da dobiju starateljstvo nad detetom, a kamo li da ga usvoje, a ovde, jadni umovi, ili samo jadnici (nikako Viktora Igoa), trce odmah ka usvajanju dece i gej ljudima. Smesno. Potrebno je mnogo toga pre toga ali ONI, ovi jadnici ne Igoa, nemaju nikakav jasan argument, te trce ka tom usvojenju.
Sledece. Zasto ne brak? Hetero osoba moze da udje u bar, opije se, baci oko na ribu, i ozenije je sutradan, a krajem nedelje se razvede? Bizaran i brz primer ali jako moguc. Sestra mi je bila u braku tri nedelje. Zasto onda ne moze gej par, koji je godinama zajedno, da bude u braku? Slaboumni da puste pricu ousvajanju jer ona ne drzi vodu. Na zapadu cak lezbejke uzimaju sperme pedera pa daju jedno dete gej paru, a drugo uzimaju za sebe. Prema tome i tome ima leka, ali sada nije vazno. Poceh o braku. I taj gej, koji je dugo godina zajedno, stekne veliku imovinu, dosta toga zajednicko. Sta se desava ako se jednom nesto dogodi? Sta sa imovinom? Kome? Roditeljima i familiji? Ali zasto? Nije njihovo, a nigde ne pise da je partnerovo. Eto najbanalnije price cemu brak. Zbog sigurnije buducnosti. Bezbednosti.
Vidim jedan kaze da ga se ne tice nista sto ne zna, da sve moze da se radi ali po sobama. Delimicno tacno ali je takvo razmisljanje jos prizemnije. GDE NEMA KULTURE, OBRAZOVANJE JE NA NISKOM STUPNJU. STO JE PROODICA OGRANICENIJE, DETE JE JOS OSAKACENIJE. I eto odakle poticu svi ti komentari slicnog kova. Nisu deca ta kriva, vec roditelji takvih produkata.
A kad smo kod toga vec, ustvari, kada sam ja vec kod toga, (fino je sto pri ovom formatu nema ko da te prekine :D ), lepo bi bilo kada bi skepticni, ogorceni, prizemni i neobrazovani imali malo vise vremena da da provere statisticke podatke usvojene dece kod gej parova. Bili bi zapanjeni jer su dosta ispred hetero brakova i dece proizasle iz takvih. Bas takvih kao sto si ti koji si pisao svo ovo na osnovu cega ja pisem ovo. Tebi je nedostajalo nesto sto detetu u gej braku nikada nece. Tolerancija i paznja roditelja, ali opet ti kazem, nisi ti kriv, mada bi mogao da se potrudis, vec tvoji matori, a oni su strai i vise na njih ne treba obracati paznju, njihovo je proslo a tvoje tek dolazi pa se zato potrudi, raspitaj i niko od tebe ne ocekuje da zavolis nesto sto ne volis, ali nauci da postujes razliku, uvidi njene predonosti, mane, mogucnosti i krize, pa tek onda zakljuci nesto. A ako ni tada ne dodjes do jasnog objasnjenja, cuti onda, bilo bi ti najbolje jer zbog tebe dolazi do pogorsanja necega sto i ovako nije na dobrim nogama ali se drzi. Zato, ako imas nesto pametno da kazes, PAMETNO, reci, ako ne, cuti, bilo bi ti bolje.
No, to bi bilo to. Ako se jos necega dosetim, javicu, a ako ne, neka ostane ovako.
Ovo su bile samo ukratko misli jednog doktora. (Za sve one koji bi mi odgovorili, doktore, ti prvi treba da se lecis, samo mogu da posaljem :D )
Budite mi dobri.
A ti da cutis dok se ne obrazujes. I procitas makar dve knjige za 4 godine.
 
Ja stvarno ne znam ko te je toliko isprovocirao, necu da iznosim svoje misljenje u vezi sa homoseksualiznom osim ovoga- vidim da smo sa zapada pokupili samo najgore stvari, i mrzim kada se neko poziva na zapad i govori kako su tamo stvari po tom pitanju mnogo bolje. Ne obracam se tebi licno, da ne bude zabune. Suvise se daleko ide, i kladim se da ce biti sve vise i vise s*anja, jer- das prstic, ode ti cela saka!
Licno odobravam homoseks. sve dok drugi (strejt) nisu ugrozeni, a stvari tipa usvajanje dece i brakovi... zao mi je, ali nisam za to. Nepojmljivo mi je da dete odrasta sa dve mame ili dva oca... ma uopste citavo to okruzenje mi je skroz bolesno. Sve u svemu, po tom pitanju se definitivno slazem sa dr Maricem.
I, ne mozes da vredjas one koji se ne slazu s tobom govoreci im da su neobrazovani. Ja sam proputovala dosta a i obrazovana sam, pa opet nemam nameru da promenim svoje misljenje.

Samo opusteno i u granicama razuma...
Poz!
 
Ne smetaju mi homoseksualci, jednostavno, o njima malo mislim i malo me se doticu. Da sada saznam da mi je dobar prijatelj ili prijateljica gej, ne bi ih se odrekla, kao sto ih se ne bi odrekla da saznam da boluju od neke bolesti (ne mislim da je homoseksualnost bolest!) ili da su potpuno bankrotirali.
I da, mislim da je Hiden u pravu sto se tice zakona o nasledjivanju - nelogican je i jesam za to da se promeni u korist nasledjivanja homoseksualnog partnera.
I da, mislim da je ruzno otvoriti novi nalog da bi se zapocela neka tema koja mozda ne odgovara imidzu prethodnog nicka, pa onda jos sa novim nickom napasti nekog, bez obzira da li je u pravu ili nije...

nsbee:
vidim da smo sa zapada pokupili samo najgore stvari, i mrzim kada se neko poziva na zapad i govori kako su tamo stvari po tom pitanju mnogo bolje. Ne obracam se tebi licno, da ne bude zabune. Suvise se daleko ide, i kladim se da ce biti sve vise i vise s*anja, jer- das prstic, ode ti cela saka!
Licno odobravam homoseks. sve dok drugi (strejt) nisu ugrozeni, a stvari tipa usvajanje dece i brakovi...
Samo opusteno i u granicama razuma...
Poz!

nsbee... malo sam ti skratila tekst (nadam se da ti nece smetati)...
Mislim da mi to ipak nismo pokupili sa zapada, zaboga, homoseksualci su postojali i ranije (samo su sada otvoreniji i mozda ima neka crta pomodarstva).
Recenica koju cesto srecem na ovim temama, mozda i nije izravno upucena nsbee, jer je ona bar obrazlozila, to je:
- NE SMETAJU MI DOK ME NE UGROZAVAJU!!!!
Kako?
Kako vas ugrozavaju homoseksualci, napadaju vas na ulici ili vredjaju vas osecaj za moral ako znate sta oni rade u svom stanu? Mozda vam otimaju imovinu?
Ako vam gej dobaci na ulici da imate dobru guzu? (pa to rade i heteroseksualci i niko nije rekao 'onaj heteroseksualac je konstatovao da imam dobru guzu, ubicu boga u njemu!').
I ne, nisam gej...
 
Pa,opet vecna tema HOMOSEXUALCI.
Zar neutvrdismo ono staro zivele razlike i pustimo druge da zive.
Ja sam bisex vec nekih desetak godina.Nezanima me vise pitanje buducnosti a jos manje misljenje drugih ljudi.Brak kao institucija.Ha to je neki novi vic.Nepotreban heterosexualcima.Homosexualcima jos manje.Brak je samo cvrsta veza dvoje ljudi koji su se nekada voleli.A onda svakim danom u istom poceli mrzeti.Doziveo sam jedan propali i tvrdim da je to tako.Ima onih koji se vole do smrti.Naravno ali svakog dana Boga mole da im partner sto pre umre, nebili ponovo bili slobodni.
 
mishica:
Pa ja i nisam spominjala brak vec zakon o nasledjivanju partnera s kojim su stekli neku zajednicku imovinu, pa makar on bio istog pola...
Pa i ja nisam pominjao brak.Samo konstatovao njegovu iluzornost .Dvoje ljudi ako se vole,mogu decu podizati i bez prstena i potpisa.A ako se pocnu neslagati u braku razici ce se samo lakse i jeftinije.Deci ce biti isto.Dali su bili ili ne njihovi roditelji vezani nekim moralnim(nazovimo ih tako) obelezjima.
 
Bustura:
Pa,opet vecna tema HOMOSEXUALCI.
Zar neutvrdismo ono staro zivele razlike i pustimo druge da zive.
Ja sam bisex vec nekih desetak godina.Nezanima me vise pitanje buducnosti a jos manje misljenje drugih ljudi.Brak kao institucija.Ha to je neki novi vic.Nepotreban heterosexualcima.Homosexualcima jos manje.Brak je samo cvrsta veza dvoje ljudi koji su se nekada voleli.A onda svakim danom u istom poceli mrzeti.Doziveo sam jedan propali i tvrdim da je to tako.Ima onih koji se vole do smrti.Naravno ali svakog dana Boga mole da im partner sto pre umre, nebili ponovo bili slobodni.

Tvoj problem sa brakom je mastovit. Trebalo bi da malo istrazis znacenje braka, pa tek onda o njemu pricas. Tvoj prvi propali brak ne znaci da bi bio i drugi, jasno, a opet, sama cinjenica da si uopste IMAO brak je tvoja prednost. To sto niste umele da ga sacuvate je vec druga stvar i mislim da nije problem ovog foruma.
Sve najbolje u drugom.
 
mishica:
Ne smetaju mi homoseksualci, jednostavno, o njima malo mislim i malo me se doticu. Da sada saznam da mi je dobar prijatelj ili prijateljica gej, ne bi ih se odrekla, kao sto ih se ne bi odrekla da saznam da boluju od neke bolesti (ne mislim da je homoseksualnost bolest!) ili da su potpuno bankrotirali.
I da, mislim da je Hiden u pravu sto se tice zakona o nasledjivanju - nelogican je i jesam za to da se promeni u korist nasledjivanja homoseksualnog partnera.
I da, mislim da je ruzno otvoriti novi nalog da bi se zapocela neka tema koja mozda ne odgovara imidzu prethodnog nicka, pa onda jos sa novim nickom napasti nekog, bez obzira da li je u pravu ili nije...

nsbee:
vidim da smo sa zapada pokupili samo najgore stvari, i mrzim kada se neko poziva na zapad i govori kako su tamo stvari po tom pitanju mnogo bolje. Ne obracam se tebi licno, da ne bude zabune. Suvise se daleko ide, i kladim se da ce biti sve vise i vise s*anja, jer- das prstic, ode ti cela saka!
Licno odobravam homoseks. sve dok drugi (strejt) nisu ugrozeni, a stvari tipa usvajanje dece i brakovi...
Samo opusteno i u granicama razuma...
Poz!

nsbee... malo sam ti skratila tekst (nadam se da ti nece smetati)...
Mislim da mi to ipak nismo pokupili sa zapada, zaboga, homoseksualci su postojali i ranije (samo su sada otvoreniji i mozda ima neka crta pomodarstva).
Recenica koju cesto srecem na ovim temama, mozda i nije izravno upucena nsbee, jer je ona bar obrazlozila, to je:
- NE SMETAJU MI DOK ME NE UGROZAVAJU!!!!
Kako?
Kako vas ugrozavaju homoseksualci, napadaju vas na ulici ili vredjaju vas osecaj za moral ako znate sta oni rade u svom stanu? Mozda vam otimaju imovinu?
Ako vam gej dobaci na ulici da imate dobru guzu? (pa to rade i heteroseksualci i niko nije rekao 'onaj heteroseksualac je konstatovao da imam dobru guzu, ubicu boga u njemu!').
I ne, nisam gej...

Najzad neko razuman. Kazes na kraju da nisi gej, a to ni najmanje nije vazno u ovoj prici. Lepo je videti da postoje ovakve recenicejer stoje iza necega. Naravno, ona replika da je to sa zapada je uvek parodicna i najveci dokaz nedostatka IQu jer je zapad nastao posle nas, a homoseksualizam je carovao ovde. Bolje da se pozivaju na Jug (Grcku) ili jos juznije (Afriku), ali je zapad valjda najjednostavniji za tu vrstu opaski, i za tu vrstu ljudi koji sa bas tog zapada piju Koka Kolu, Pepsi, listaju njihove magazine, slusaju MTV hitove, gledaju holivudske filmove A produkcije.
Sve u svemu, lepo sto sam procitao tvoj tekst i nadam se da ce jos neko videti i logiku u njemu.
Budi mi dobro.
 
nsbee:
Ja stvarno ne znam ko te je toliko isprovocirao, necu da iznosim svoje misljenje u vezi sa homoseksualiznom osim ovoga- vidim da smo sa zapada pokupili samo najgore stvari, i mrzim kada se neko poziva na zapad i govori kako su tamo stvari po tom pitanju mnogo bolje. Ne obracam se tebi licno, da ne bude zabune. Suvise se daleko ide, i kladim se da ce biti sve vise i vise s*anja, jer- das prstic, ode ti cela saka!
Licno odobravam homoseks. sve dok drugi (strejt) nisu ugrozeni, a stvari tipa usvajanje dece i brakovi... zao mi je, ali nisam za to. Nepojmljivo mi je da dete odrasta sa dve mame ili dva oca... ma uopste citavo to okruzenje mi je skroz bolesno. Sve u svemu, po tom pitanju se definitivno slazem sa dr Maricem.
I, ne mozes da vredjas one koji se ne slazu s tobom govoreci im da su neobrazovani. Ja sam proputovala dosta a i obrazovana sam, pa opet nemam nameru da promenim svoje misljenje.

Samo opusteno i u granicama razuma...
Poz!

Ovo te molim da ne shvatis kao uvredu sa moje strane, jer nije, niti kao napad, jer ga i ne zasluzujes. Hocu samo da ti kazem nesto kao lekar i covek koji je malo vise upoznat sa zivotom izvan Srbije. A to je. Mozda jesi putovala, proputovala dosta, ali je ocito da nisi izasla iz zemlje. Valjda znas da proputovanja ne znace samo turisticki obilazak od 12 dana. Nadam se da znas. Sto se tice tvog obrazovanja... ono je samim tim dovedeno u pitanje i tesko da moze da drzi vodu. Jos jednom, kazem ti da nisu ovo uvrede vec samo opazanja.
I sto se tice granica razuma... pa... relativno je dokle je kome granica. Nadam se da ovo razumes.
Za kraj, ako negde otputujes sledeci put, a da nije to Grcka, Madjarska, Bugarska, Rumunija, Crna Gora, Makedonija, Albanija, delovi Rusije, Iran, Irak, Indija, severni delovi Afrike, lepo bi bilo da pogledas malo oko sebe i upoznas se sa drugim ljudima, popricas sa njima, i ako vec nemas svoja, da saslusas njihova iskustva. Mislim da bi ti to dobrodoslo.
Budi pozdravljena.
PS. Ono sa tvojim odobravanjem sve dok hetero svet nije ugrozen... molim te... to sluzi samo za jedno. Za smeh, a valjda nisi to nameravala. Ako jesi, maksimalan broj poena za tebe. Jer ako nisi, i ako te ne mrzi, voleo bi da mi objasnis kako to tebe homo svet ugrozava? Voleo bih da otkrijem paralelu izmedju vog vidjenja i onog kada hetero svet mlati po ulicama homo svet, odnosno ugrozava.
I da, za kraj, nisam isprovociran. mam dosta godina i ozbiljne stvari zivotu radim da bi me nesto ovako isprovociralo, ali ko zna sta sutra nosi...
 
Hideo:
Naravno, ona replika da je to sa zapada je uvek parodicna i najveci dokaz NEDOSTATKA IQu jer je zapad nastao posle nas, a homoseksualizam je carovao ovde.

Fraza 'Sve sto je lose je sa zapada', slozices se sa mnom ako malo razmislis, NIJE dokaz nedostatka IQ!!!!!!
To moze da bude neobavestenost ili samo nedovoljna upucenost, moze biti nedostatak obrazovanja (sto nikako nije isto sto i IQ, jel' tako ?), ili jednostavno ogorcenost na neke (ne)prilike u kojima su se ljudi nasli pa traze dezurnog krivca...
 
mishica:
Hideo:
Naravno, ona replika da je to sa zapada je uvek parodicna i najveci dokaz NEDOSTATKA IQu jer je zapad nastao posle nas, a homoseksualizam je carovao ovde.

Fraza 'Sve sto je lose je sa zapada', slozices se sa mnom ako malo razmislis, NIJE dokaz nedostatka IQ!!!!!!
To moze da bude neobavestenost ili samo nedovoljna upucenost, moze biti nedostatak obrazovanja (sto nikako nije isto sto i IQ, jel' tako ?), ili jednostavno ogorcenost na neke (ne)prilike u kojima su se ljudi nasli pa traze dezurnog krivca...

Na zalost, ne, ne mogu da se slozim sa tobom. Radim posao koji je 22 godine najuze vezan sa tim sta je IQ a sta nije. A ovo nije. Pisem samo ono u sta se razumem. Ostale stvari ostavljam drugima. Neobavestenost ili nedovoljna upocenost spadaju u sasvim drugu kategoriju, o kojoj ovde nije rec. Izgleda da sam pozurio sa tvojom pohvalom. :D No, nema veze.
 
Hideo:
Na zalost, ne, ne mogu da se slozim sa tobom. Radim posao koji je 22 godine najuze vezan sa tim sta je IQ a sta nije. A ovo nije. Pisem samo ono u sta se razumem. Ostale stvari ostavljam drugima. Neobavestenost ili nedovoljna upocenost spadaju u sasvim drugu kategoriju, o kojoj ovde nije rec. Izgleda da sam pozurio sa tvojom pohvalom. :D No, nema veze.

Ja se trudim da budem uvek objektivna, koliko god je to u mojoj moci.
Nisam ni ocekivala neku pohvalu jer je to samo moje misljenje... isto tako ne ocekujem napad ako je moje misljenje razlicito od vecine ili od nekog ko je recitiji od mene...
 
Ja te potpuno podrzavam u ovome sto si napisala.

A Hideo, da bismo spustili loptu, imam predlog- da napises koja bi po tebi prava trebala da se omoguce homoseksualcima, i zasto. Samo da znas- ni ja ne podrzavam kamenovanje ljudi samo zato sto se zaljubljuju u osobe istog pola. Nisam za divljatvo, ali takodje nisam ni za vredjanje bilo koje vrste. Zato, ako budes vec hteo da pises o ovome sto sam ti predlozila, izostavi ono "malogradjanstina misli ovo, oni sa malim IQ ono..."

Poz :wink:
 
Ako ne znas sama zasto treba manjine da ostvare prava, svuda, pa cak i ovde u Srbiji, odakle ti ideja da neko poput mene, koga ne poznajes, moze da ti daje, i da ima za prava da ti daje objasnjenja?
To se samo nadovezuje na sve ono sto sam ti vec poslao i o cemu sam pisao.
Ali, kako se ubrzo sa porodicom vracam tamo odakle sam i dosao ovde, na kratko, vise me nece biti na forumu, tako da Vam, ni tebi, ni onoj drugoj, cijeg se nika, izvini, sada ne secam, vise nista necu dopisivati i ostaviti Vas u vasem uverenju... kakvo god ono bilo, na zalost.
Jedno je imati svoje misljenje, drugo je raditi sa necim sto izvaja misljenje i tek onda ga kreira. Postoje razlike, ali verujem da vasa mladost ne dozvoljava nista vise od uniformisanog i stereotipnog misljenja. ostaje da se ponadam da ce bam starost biti mudrija.
Do tada, lepo mi zivite, budite dobrog zdravlja i kako se kaze... progledajte. :D
 
procitao sam ovo tri puta i dosta toga mi je ostalo nejasno...koliko sam shvatio ti hoces da kazes da i deca gej parova mogu,ili vecinom su,normalna,posvecuje im se paznja i da nemas nista protiv takvih porodicnih skupina,jel tako?
ja licno nemam nista protiv homoseksualaca,nikad ih ne bi izlozio maltretiranju i tome slicno...ali im nikad ne bih dozvolio da usvajaju decu...iz dosta razloga...ne zbog njih nego zbog buducnosti toga deteta...posebno kod nas...za mene je homoseksualnost bolest..nesto totalno neprirodno...al ajde neka ih...neka se i vencavaju i zive slobodno kao i svi drugi..ali prvo ne mogu da zamislim zivot tog deteta kojega su usvojili,njegovo vaspitanje..tu ne mislim da li ce to dete biti dovoljno obrazovano,kulturno i tako to..to ce sigurno imati...nego zamisli kakav ce pritisak to dete da trpi od okoline....deca znaju da budu okrutna,,,dusu ce da mu uzmu od spdnje i zajebancije na racun "roditelja"...ona deca sto su klempava ili debela jedva prodju kroz taj period bez posledica i kompleksa,a ne dete ciji su i mama i tata muskarci,ili zene...pa zamisli prvi cas kad a ga uciteljica bude pitala za imena roditelja,ne bio ja u kozi tog deteta...a zbog cega sve to...da bi jedan par,koji po svim prirodnim i drustvenim merilima ne spada u normalne,dobio naslednika i potomstvo...to je tako sebicno....upropastiti zivot jedne osobe u startu...pa deca razvedenih roditelja u dosta slucajeva odrastu u neke problematicne osobe i prezive traume,a kamoli deca gej parova....ja sam dete razvedenih roditelja,hvala bogu kod mene je to bilo drugacije,oba roditelja su ostali prijatelji,nije bilo onih filmskih situacija...pa opet sebe ne smatram za "normalnu" osobu...hteo ne hteo moram da priznam da se plasim nekih ozbiljnijih veza,...kratko je slatko...
i jos nesto...mnogo me nervira ova popularizacija homoseksualizma na svakom koraku...nema serije u kojoj nema bar jedan "simpaticni i duhoviti i zgodni" gej...valjda treba da shvatimo da je to normalno i ok....ja licno bih da sam u situaciji da biram izmedju breda pita i babe iz ove trafike ispred zgrade,izabrao babu....ako nista drugo bar je zensko.....
 
Hideo:
Do tada, lepo mi zivite, budite dobrog zdravlja i kako se kaze... progledajte. :D

E pa sada Hideo, zapoceo si temu i ostavljas je bez nekog svog zakljucka, na pola, nedovrsenu... a u cemu je onda i bio smisao otvaranja teme?
Nsbee te je samo pitala za KOJA prava (a ne ZASTO), se ti zalazes (ili je ovo nastavak sa neke druge diskusije, s nekim drugim likovima, pa ste vi vise u toku? :roll: ), ne kazem da dugujes neko objasnjenje, ali zakljuciti temu s argumentom da smo premladi da shvatimo ono sto ti shvatas... je u krajnjem slucaju nefer.
I dalje mislim da homoseksualci trebaju da se izbore za zakon o nasledjivanju partnera (ako je u pitanju zemlja koja ne priznaje vanbracnu zajednicu, onda i brak, ako je to neko resenje)... za decu ne znam, priznajem da nemam neki odredjeni stav prema tome... za sada!
 
Slazem se sa AlPacinom. Stop gay lobiju pobogu :!: Ako ne volim homoseksualce to znachi da sam zaostao, neobrazovan, zastareo? Takodje to smatram boleshcu, prvo lichnom, a zatim i drushtvenom.Tu zvanichnu slobodu javnog propagiranja homoseksualnog stila zivota (koju nam mudraci sa ZAPADA -ne iz Grchke i Afrike- proturaju preko medija, 'oslobadjajuci' nas tradicionalnog hrishcanskog morala utiruci put slomu civilizacije i novom svetskom poretku, <bez namere da ovo zvuchi paranoichno>), nadam se da nikada nece ostvariti na ovim prostorima :!:
 
vuk_:
koju nam mudraci sa ZAPADA -ne iz Grchke i Afrike- proturaju preko medija, 'oslobadjajuci' nas tradicionalnog hrishcanskog morala utiruci put slomu civilizacije i novom svetskom poretku, :!:

Wooow!!! :shock:
Mozda nisi hteo da zvucis paranoicno, ali tako ZVUCIS...
Znas, najlakse je neke strahove prekriti 'tradicionalnim hriscanskim moralom' i odbranom istog tog morala...
(ne uplicimo religiju ovde)
 
BodoniuS:
mishica:
Pa ja i nisam spominjala brak vec zakon o nasledjivanju partnera s kojim su stekli neku zajednicku imovinu, pa makar on bio istog pola...

За имовину им не треба брак.
Довољан је тестамент.

Nisi u pravu.
Na nasledstvo partnera (bracnog druga u zemljama gde se vanbracna zajednica ne priznaje) se placa mnogo manji porez ili se ne placa, na nasledstvo osobe koja nije u srodstvu, porez je mnogo veci.
 
Не знам што се ви (хомосексуалци) фолирате и правите луди?
Ви сте ненормални и то је ч и њ е н и ц а.

Да сте нормални, имали би сте *ичку, и рађали би сте децу.
Сад ми само кажи да се природа мало за*ебала... :roll:
 
Ma mene u svemu ovome cudi da je covjek koji je postavio temu ljekar.Valjda bi on najbolje trebao znati koji su osnovni ljudski nagoni,oni sa kojima se svi radjamo-nagon za opstanak, nagon za PRODUZENJEM VRSTE!Homoseksualci su tu definitivno poremeceni i iako mi ne smetaju,iako me boli briga kako i s kim vode ljubav,iako nisam homofobicar, ne pristajem da mi se homoseksualizam servira kao nesto prirodno jer to zaista nije!Ali HIDEO is hidden(kod nas bi rekli:"Pobjeg'o k'o pi*da!")pa ako ovo cita neka zna da nas moze naci iz cijelog svijeta jer gorim od zelje da mi objasni zasto ovo treba prihvatiti kao zdravo i normalno!
 
e ja nisam nesto preterano pobozan covek. verujem u boga mada svakih 10 sekundi uradim neki smrtni greh. jos par mi fale da kompletiram svih 10. ali jedno je sigurno. nema teorije da prihvatim pedere a kamoli da se borim za neka njihova prava! bog mrzi pedere. ne obracajte se normalnima. idite gde vas noge nose i radite sta hocete. nas ne mesajte. tako bi ja rekao! nek naprave neku pedersku drzavu pa nek se svi tamo presele. to je resenje! ajde! kad mogu prljavi albanci da uzmu kosovo mozete i vi neko parce zemaljske kugle!
 

Back
Top