roacutane

Justhappyface:
Sve sto znam o ovom leku je da je jako dobar u trajnom lecenju akni i problema sa kozom, pa me interesuju blize informacije o samom dejstvu, nezeljenim efektima itd.
Unapred hvala!
Nekoliko postova nize, mogla si da vidis moj odgovor jednom clanu.
Moja kcerka je to koristila da se spasi problema sa aknama i raznoraznim bubuljicama na licu.
Veoma uspesan lek ali isto tako moze biti dosta nezgodan ako se ne primenjuje pravilkno, pretara se sa dozama, ili postoje neke predispozicije.
Veoma je vazno da se tretman prati od strane lekara i sa nedeljnim/dvonedeljnim kontrolisanje urina i krvi..
Lecenje je prilicno dugotrajno (do 6 meseci), zatim treba napraviti pauzu i ako je potrebno ponoviti ceo tretman.
Jsete efikasan ali pazljivo...
 
Samo jos da dodam da ima teratogeno dejstvo u trudnoci, a to znaci da trudnoca za vreme koriscenja tog leka ne dolazi u obzir, kontracepcija mora biti ozbiljna, nema sale sa tim lekom, ukoliko dodje do trudnoce ista se mora prekinuti.
 
I jos da dodam da alokohol ni u kakvom obliku ne sme da se konzumira a i treba paziti na ishranu. Pogotovo treba paziti na unosenje hrane bogate A vitaminom!
I ponovo, veoma je vazna kontrola krvi i mokrace, u slucaju bilo kakve promene, obavezno pratiti savete lekara...
 

Back
Top