STALNO MI MENJA BR KONEKTOVANJA NA 99..

PRVI SAVJET:

Ne konektuj se ako bas ne moras.. Fasovo si dialer program.. Dakle on ti prekida postojecu vezu sa tvojim provajderom i konektuje te Bog zna gdje u inostranstvu.. Da ne bi pao u nesvijest od racuna koji mozes da dobijes za telefon, potrebno ti je da za pocetak instaliras Spy Boot Searh and Destroy.v 1.3 sa kojim ces da pokusas da uklonis tog gada, pored njega preporucujem jos AD-aware SE, Spy Sweeper i sa njima preskeniraj svoj komp u SAFE MODE opciji.. Sa ova tri programcica bi trebao da rijesis problem..

Javi da znamo sta si uradio.. Poz. i srecno ubuduce..
 
Od pre tri cetiri dana i meni se javlja isti problem, mada nisam isao na sumnjive sajtove... Pokusao sam sa AD Aware ali pri svakom kliku za konekciju nudi mi taj famozni broj...9968829111.... cili je, zna li ko... medjutim sta sam primetio, kad ti se pojavi ikona za konekciju, pa ides properties> security ...meni je bio Typical ali ga je taj dial prebacio na Advanced...ja sam vratio na Typical ali kad god mi nudi taj broj Security je na Advanced...pa otuda pitanje kako to mogu da sprecim, odnosno da security bude na Typical stalno...I jos jedno pitanje,,,kako vi pronalazite manuelno taj fajl?
 
Ja ga manuelno nisam uspeo naci.Skenirao sam Ad Aware-om i izbrisao sve sto je nasao i tako ga se resio.To sam pokusavao i nekoliko puta pre ali nisam uspeo da ga se otarasim.Sad ne znam zasto je bas tad uspelo.Kao sto sam rekao OBAVEZNO :!: pogledaj koji ti je broj u propertiesu PRE nego sto se konektujes i prati kad ti promeni broj a onda ga ti vrati na 042xxx ili koji vec koristis.Ja sam tako radio i ocekivao sam astronomski racun medjutim dobio sam samo 800 din.!!!
 
1. Start > Ran > regedit > hkey_current_user > remote access > pogledaj profile - koliko ima konekcija
...e pa sad tu konekciju mozes izbrisati ali da se ne bi vratila moras nekim od programa za tu namenu ocistiti kompjuter
...pokusaj da joj zabranis da se ponovo vrati: oznaci remote acces > Edit > Permissions > oznaci gore sve > Advanced > Deny
 
Andreavk:
1. Start > Ran > regedit > hkey_current_user > remote access > pogledaj profile - koliko ima konekcija
...e pa sad tu konekciju mozes izbrisati ali da se ne bi vratila moras nekim od programa za tu namenu ocistiti kompjuter
...pokusaj da joj zabranis da se ponovo vrati: oznaci remote acces > Edit > Permissions > oznaci gore sve > Advanced > Deny

Molio bih da mi odgovoris na sledece...uradio sam kako si rekao radi provere mog kompa. Medjutim, kad kliknem profile u Remote Access tu mi izbaci 8 konekcija. Tu mi stoji 8 foldera sa nazivima konekcija iako imam samo dva provajdera. Tri foldera su od istog provajdera ali sa razlicitim nazivima dva foldera takodje od drugog provajdera sa razlicitim nazivima, jedan folder gde pise Dial-up connection i dva foldera sa nazivima jednog imena koje imama u mailu...O cemu se radi i koje foldere da izbrisem...hvala...
 
U Profile ostavi samo folder sa imenom svog provajdera (u levom delu prozora) - sve ostale izbrisi. Ovo je privremeno resenje (zabrana systemu da menja Profile u Registriju) - znaci moras tog dilera izbrisati sa nekim od programa za tu namenu. Mogao bi i da prepises ostale konekcije pa da ih trazis po HDD sa search - mozda ih se tako resis ( u Safe modu)
Uradi i ovo:
Start > Run > regedit pa pregledaj sta tu ima: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run i
Local Machine/Software/microsoft /windows/current version/ explorer > nadji Browser Helper Object i sve iz njega obrisi.
 

Back
Top