Zašto radikali sada ne žele da obore vladu ?

Da si postavio pitanje na fer i korektan način, bez podsmeha, ironije, i politički korektinim jezikom (bez ovog "lupetaju" i "detinjarije") ja bih ti lepo i odgovorio. Ovako, suzdržaću se još neko vreme i prepustiti prvenstvo ovim tvojim DS pljuvačima da me svojim besmislenim i zlonamernim komentarima dodatno motivišu.

Idi, bre, Vasiću, ja te tamo negde hvalim kao dostojnog sagovornika, a ti odmah zatim propadneš u rupu DS-ovske političke polupismentosti i nekorektnosti... :?
 
Uuuu, ne smeš da kažeš da sam cool, to je jedno veliko no-no
nono.gif
Sve,
smart.gif
samo to ne.

Nisam čuo da je Nikolić rekao da je ovo baš neki "odsudan" trenutak. Rekao je samo da ima važnijih stvari u ovom trenutku za Srbiju od novih parlamentarnih izbora (i naveo neke od njih).

Slažem se s tobom da tekući poslovi koji se obavljaju u Skupštini Srbije i stanje na Kosovu nisu pravi razlog za nemotivisanost radikala za nove izbore.

U pitanju je prosti politički pragmatizam koji se uopšte ne kosi s principima SRS-a.
Poznato je da G17+ i Demokratska stranka dele isto glasačko telo i ono iznosi nekih 30-ak procenata ukupnog glasačkog tela. Te dve stranke se, takoreći, otimaju za te glasače - nekad DS uzima veće parče, nekad G17+, u zavisnosti od trenutne popularnosti u narodu. Zbog jako lošeg ekonomskog stanja u zemlji, za koje se u Vladi "skrbi" G17+, toj stranci je u narodu jako opala popularnost - na svega 2 - 3 procenta. Budući da dele isto glasačko telo, Demokratskoj stranci je popularnost srazmerno porasla - na nekih 28 % svih glasača.

E sad, zašto bi SRS pri ovakvoj konstelaciji političkih snaga, kada je DS na vrhuncu njoj dostižne popularnosti, insistirala na prevremenim parlamentarnim izborima? Zašto bi SRS rušila DSS, koja joj je programski mnogo bliža od DS-a, kad bi time samo ojačala poziciju DS-a u Skupštini Srbije?
Sa stanovišta SRS-a, DS je najgora opcija za Srbiju, mnogo gora od DSS-a, pa i od G17+ (kojoj je samo do novca stalo, ne i do rušenja svih ostalih srpskih nacionalnih interesa).
S druge strane, treba biti strpljiv i sačekati da Karićev PSS još malo izgubi na popularnosti koju mu je Karić prigrabio na predsedničkim izborima. Treba narodu dati vremena da razmisli o PSS-u, da ga prozre i shvati.
I naravno, kad se uzme u obzir da su sve ove pobrojane partije (izuzev SRS-a) sklone da same sebi zabadaju nož u leđa (kao, na primer, ovo Tadićevo glumatanje i bezrazložno uzbunjivanje javnosti), SRS-a treba samo da čeka i posmatra kako joj rejting raste.

Nema tu ništa nemoralno, ništa neprincipijelno. To je prosta politička aritmetika koja mora da bude deo taktike i strategije svake političke partije kojoj je stalo do dolaska na vlast...

A zašto Nikolić nije rekao pravi, najvažniji razlog trenutne nezainteresovanosti radikala na izborima?
Pa zato što bi to nekome sa strane moglo da izgleda da SRS planira svoje političke poteze u odnosu na DS, što bi opet moglo da izgleda da je DS straaašno važna stranka (kako inače oni tvrde za sebe).
 
Đenka:
Slažem se s tobom da tekući poslovi koji se obavljaju u Skupštini Srbije i stanje na Kosovu nisu pravi razlog za nemotivisanost radikala za nove izbore.U pitanju je prosti politički pragmatizam koji se uopšte ne kosi s principima SRS-a.
...
Nema tu ništa nemoralno, ništa neprincipijelno. To je prosta politička aritmetika koja mora da bude deo taktike i strategije svake političke partije kojoj je stalo do dolaska na vlast...
Tako može. Slažem se potpuno ! (Verovatno imam visoku temperaturu) A ja se već pribojao da ću da čitam reči: narod, briga, domaćini, odgovornost, srpski interesi ...

A onda oped padneš u Radikalski mrak ! Porast broja glasova Demokrtske stranke pripisuješ jedino padu popularnosi G17+ ?!

I na kraju nakon opširne i ozbiljne procene rejtinga Demokratske Stranke, koju si pomenuo tačno 8 puta (G17+ 4 puta, DSS 2 puta, PSS 2 puta) kažeš:
Đenka:
... zato što bi to nekome sa strane moglo da izgleda da SRS planira svoje političke poteze u odnosu na DS ...
:D :D :D

Uzgred, smatram da smo apsolvirali i da visoki funkcioneri SRS-a zaobilaze istinu u svojim izjavama.
 
Prvo, "radikalski" mrak, ako uopšte takav postoji, je mnogo, mnogo manje taman od "demokrackog" mraka.

Drugo, zašto podmećeš ti ovde? Ja sam samo rekao da je DS-u srazmerno porastao rejting u odnosu na pad rejtinga G17+, nisam rekao da je posledica tog pada. Ja sam tu napravio poredbeni, a ne uzročno - posledični odnos.

Treće, DS sam pomenuo 8 puta ne zato što je toliko važna stranka za politički život Srbije, već samo zato što je to bilo potrebno za kompletno objašnjenje političke situacije. Kad si se već toga uhvatio, mogao si da kažeš da sam DS spomenuo samo tri puta u odnosu na SRS, ostalo je bilo u odnosu na DSS i G17+.
I od kad to znači da, ako je DS važna u jednom uskom kontekstu političke aritmetike, obavezno znači da je važna i u najširem mogućem kontekstu državne i nacionalne dobrobiti? I kako to razglabanje o njoj doprinosi njenoj važnosti?
O njoj se mnogo priča zato što njena štetnost na političkoj sceni Srbije neuporedivo prevazilazi njenu političku moć i zastupljenost u narodu.
Ona je kao crvljiva jabuka u korpi zdravih jabuka - jedna i mala, ali može da pokvari sve ostale jabuke u korpi.

O toj stranci treba pričati mnogo više, da bi ljudi što pre shvatili kakvo je ona zlo u stvari za Srbiju.
Ne treba brinuti da će joj ta priča povećati nekakvu važnost...

Četvrto, postoji razlika između zaobilaženja istine i izostavljanja iste. U ovom slučaju verujem da je bilo ovo drugo.
 
Đenka:
Prvo, "radikalski" mrak, ako uopšte takav postoji, je mnogo, mnogo manje taman od "demokrackog" mraka.

Drugo, zašto podmećeš ti ovde? Ja sam samo rekao da je DS-u srazmerno porastao rejting u odnosu na pad rejtinga G17+, nisam rekao da je posledica tog pada. Ja sam tu napravio poredbeni, a ne uzročno - posledični odnos.

Treće, DS sam pomenuo 8 puta ne zato što je toliko važna stranka za politički život Srbije, već samo zato što je to bilo potrebno za kompletno objašnjenje političke situacije. Kad si se već toga uhvatio, mogao si da kažeš da sam DS spomenuo samo tri puta u odnosu na SRS, ostalo je bilo u odnosu na DSS i G17+.
I od kad to znači da, ako je DS važna u jednom uskom kontekstu političke aritmetike, obavezno znači da je važna i u najširem mogućem kontekstu državne i nacionalne dobrobiti? I kako to razglabanje o njoj doprinosi njenoj važnosti?
O njoj se mnogo priča zato što njena štetnost na političkoj sceni Srbije neuporedivo prevazilazi njenu političku moć i zastupljenost u narodu.
Ona je kao crvljiva jabuka u korpi zdravih jabuka - jedna i mala, ali može da pokvari sve ostale jabuke u korpi.

O toj stranci treba pričati mnogo više, da bi ljudi što pre shvatili kakvo je ona zlo u stvari za Srbiju.
Ne treba brinuti da će joj ta priča povećati nekakvu važnost...

Četvrto, postoji razlika između zaobilaženja istine i izostavljanja iste. U ovom slučaju verujem da je bilo ovo drugo.
Ja moram da se ukljucim u ovu pricu iz jednog vaznog razloga, konacno vidim da jos neko pored mene ima potpuno identican stav u proceni "vrednosti" DS.Dakle,nikada, cak ni za vreme vladavine SPS,a nisam verovala da cu posle5.oktobra reci ovo sto sada govorim,nisam videla vecu kolicinu olosa na jednom mestu nego u DS/u , cast izuzecima.To je najvece zlo koje nam se moglo desiti pored minornih stranaka tipa GSS i njim slicnih.Pozdravljam ovakav nacin razmisljanja i kazem da za Srbiju znaci ima nade
 
Zasto bi obarali one koji su i onako maltene ispod cenzusa na sledecim izborima (ovako bi mozda dobili koji procenat na dreku: 'Vidite, svi su protiv nas... cak i radikali!' etc. etc.).

A i onako je DSS - SRS Light, ideologije su im slicne, biraci slicni, nacin delovanja slican... Pa nije ni cudo sto polako ulaze u koalicije diljem nase drage zemljice...
 
kazu strucnjaci da ce nova velika svetska pandemija poput kuge i kolere biti munjevita ekspanzija SARS-a, nece biti zemlje do koje ovaj virus nece stici i odnece na stotine miliona zivota.
Slicno kao sto je SARS velika pretnja po covecanstvo tako je i SRS velika pretnja po nase drustvo,drzavu i narod. S tim sto je ova organizacija neprocenjivu stetu vec nanela srbiji, i u tome ima prednost nad sarsom. Sva slicnost u nazivima ove dve pojave nikako nije slucajna.
Nemoj da te cudi sto ta grupacija baksuza i mrguda ne zeli da rusi ovu antireformsku vladu sada,bilo bi cudno da hoce.
Svi su oni sada na istoj strani i idemo ka evropi, sto rece shutanovac, ali preko bagdada. Ono malo zaobilazimo, nema razloga za zurbu.
 
a kad sunatovac kaze to je zakon, pa videste li ljudi do cega nas je dovelo 4 godine vladavine DOS/a,sve ono sto su SPS/ovci radili u 15 godina ovi uradise za 4,izdrpase se ,odrase se od drpanja,napravise veze i cimerske i rodjacke i partijske, ne mozes da dises od njih, narocito u provinciji, posten narod koji radi svoj posao kako treba napravise na budale, od jedne do druge afere se kretalo njihovo vodjenje ka evropi, u prosveti napravise zbrku neopevanu, uvedose predmete poput kreveljenja tzv.drama i pokret,napravise kampove da omladina jazasa ispere mozak najboljoj omladini,upropastise i urusise sve institucije, ako zaista mislis da je to put ka evropi onda se seti kada mi mozemo uci u evropu najranije a to je za 10 godina pa mi kazi koja je vlada bila reformska a koja nije, ovi donesose brdo zakona u kratkom roku a oni i ono sto je bilo dobro uporpastite,
 
Da si postavio pitanje na fer i korektan način, bez podsmeha, ironije, i politički korektinim jezikom (bez ovog "lupetaju" i "detinjarije") ja bih ti lepo i odgovorio. Ovako, suzdržaću se još neko vreme i prepustiti prvenstvo ovim tvojim DS pljuvačima da me svojim besmislenim i zlonamernim komentarima dodatno motivišu.

Idi, bre, Vasiću, ja te tamo negde hvalim kao dostojnog sagovornika, a ti odmah zatim propadneš u rupu DS-ovske političke polupismentosti i nekorektnosti... :?

Imam ja jedno pitanje bez ironije:

Da li je SRS partija LEVE ili DESNE orijentacije ?

To nikako ne mogu da skuzim....
 

Back
Top